Парфюмни размисли и страсти - 276 септември 2022 г.

  • 77 391
  • 969
# 405
Тези дни си поръчах Girl of now от Нотино, като поръчах и опцията за проба, за да не отварям самия парфюм. Дошла е мостра на Girl of Now Forever, който, гледайки пирамидата, се различава от оригинала. И не ми харесва Joy Писах на Нотино и се надявам на мостра на Girl of now, тъй като тук съм чела положителни коментари и много искам поне да го пробвам.
Виж целия пост
# 406
Воден пъпеш, dolce amalfi ми е най-любим на Зержоф, невероятна сладка дюля и пушек, мисля че е много български и есвнвн, независимо от името. Другият ги записвам и му търся отливка
Lale, 12 часа ли каза?? Толкова дълго ли стои тази рокля? Мисля да я тествам и аз, по описание ми звучи интересно
Днес съм с това:
evody reve d'anthala
https://www.fragrantica.com/perfume/Evody-Parfums/Reve-d-Anthala-36742.html
 Супер интересен и по-нестандартен прочит на гурме темата. Истински нишов аромат, абстрактен, евокативен и странен, но има нещо топло,  сладко, млечно, познат и забравен аромат,нещо от детството, извадени от фурната курабийкии и кипящо мляко на котлона, но и нещо мистериозно, тъмно, неуловимо. Отделни нотки абсурд да отлича, но да кажем карамел, портокал, ванилия, балансирани с горчиво нещо.
Прилича на Ориана, Скарлет Попи и Синтра, но е много по-странен и необичаен.
Виж целия пост
# 407
Солена луна 12 часа на блотерчето. Обаче сока е качествен при всички положения.
Както споменах нямах възможност да пробвам на кожа всичко. Сега листчето е до мен и трайността и излъчването са безспорни. Усещам и нещо като череша/вишна сладка като от конфитюр. Пачули не усещам много за разлика в стария, но аз обичам боровинки и пачули. Сега ще го извадя да го нося с кожено яке. Много ми харесва като вайб как излъчва и допълва визията.

Искам да споделя и за пробата си в Лили на Cool Water Street Fighter. Много е приятен и има ДНК-то на оригинала, но е по лек и плодов като цяло. Аз имам Cool Water Wave 2018 в творение на Мосю Куркджиян и той е приятен, подобен на този, но го няма ДНК-то, а сега с тази проба установих, че ми липсва и харесвам да чувствам тази далечна препратка. Оригинала е твърде силен за мен, но този ми идва много добър. За трайност не мога да споделя тъй като пробвах вечер и съответно в банята изчезна, но ще го пробвам отново за да мога да се убедя дали ще влезне в списъка за покупка. В Лили е с 12 лева по скъп отколкото в Парфимо, затова ако някой реши, че ще го вземе на сляпо, по-добре да потърси други оферти. ✌️
Виж целия пост
# 408
Воден пъпеш, dolce amalfi ми е най-любим на Зержоф, невероятна сладка дюля и пушек, мисля че е много български и есвнвн, независимо от името. Другият ги записвам и му търся отливка
Lale, 12 часа ли каза?? Толкова дълго ли стои тази рокля? Мисля да я тествам и аз, по описание ми звучи интересно
Днес съм с това:
evody reve d'anthala
https://www.fragrantica.com/perfume/Evody-Parfums/Reve-d-Anthala-36742.html
 Супер интересен и по-нестандартен прочит на гурме темата. Истински нишов аромат, абстрактен, евокативен и странен, но има нещо топло,  сладко, млечно, познат и забравен аромат,нещо от детството, извадени от фурната курабийкии и кипящо мляко на котлона, но и нещо мистериозно, тъмно, неуловимо. Отделни нотки абсурд да отлича, но да кажем карамел, портокал, ванилия, балансирани с горчиво нещо.
Прилича на Ориана, Скарлет Попи и Синтра, но е много по-странен и необичаен.
Потвърждавам за роклята, ще се смеете, но и децата умирисах като спаха при нас, от едното гушкане. При мен е звяр..от лятото си го нося и дори жегата не го мачка. Dry down- а ми е разкошен. Аз също не усещам грам пачули.
Виж целия пост
# 409
Вчера тествах няколко аромата на Theodoros Kalotinis. Не ме бива в описанията, но ще се опитам да споделя мнение.
Coffee addict - точно както си представях Black opium да ухае. Не съм фенка на Черния опиум, върху други хора мирише страхотно, но върху мен не. За моя нос е една сладка бомба и не мога да усетя нищо конкретно. Кафето на Калотинис също е доста сладко, но успявам да разгранича нотките. Във Фрагрантика е описан, че мирише като Старбъкс и съм съгласна. На китката от едно пръскане констатирах прилични 6 часа трайност и 4 часа проекция. Много ми допадна.
Vanilla - Началото беше жестоко. Захаросана ванилия, но не прекалено детска. Според мен е същата ванилия, участваща в Кафето, но без кафето и какаото. За съжаление доста бързо се прибра и утихна. След час беше skin scent. Хареса ми, но при наличие на толкова ванилии, ще го пропусна.
Alluring fig - много реалистична смокиня, но не сладка, а зелена, свежа и с листата. За лятото ще е страхотен, чак съжалих, че не съм я тествала по-рано за това лято. Абсолютен унисекс, много прохладен аромат. След час-два се появява и ванилия, която омекотява зеленината.
Royal Orchid - Сериозен пас за мен, силно изявено пачули за моя нос. Не усетих нито орхидея, нито червената боровинка. Имах други очаквания за него.
Любимци са ми Coffee Addict и Alluring Fig. Кафето ще се погрижа в най-скоро време да го имам, а Смокинята ще е задължителна за другото лято.
Виж целия пост
# 410
Днес се напръсках с Диорисимо, за да си опресня паметта. Към момента са минали повече от 4 часа, вече не излъчва толкова силно, но все още е достатъчно осезаем, а самият аромат си е все един и същ - нищо друго освен момини сълзи.
Виж целия пост
# 411
Мисля че преди време като бях питала тук в темата за препоръка за момина сълза и ме бяха насочили към тази, но още не съм минала през магазина им за да я пробвам. Бих я купила на сляпо, но не съм я виждала намалена. И макар 50 лева за 50 мл да е справедлива цена, мисля че е по-добре да се тества преди покупка, за да не трупаме излишни количества и да затваряме пари в парфюми, който се чудим после как да продадем, разменим или подарим.
https://www.lerbolario.bg/bg/lines/%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B … za&results=12
Виж целия пост
# 412
Днес се напръсках с Диорисимо, за да си опресня паметта. Към момента са минали повече от 4 часа, вече не излъчва толкова силно, но все още е достатъчно осезаем, а самият аромат си е все един и същ - нищо друго освен момини сълзи.
Edp или edt, аз май edp съм пробвала и не беше чиста момина сълза, но наистина не съм сигурна.Допълвам се, че трайността и силажа тогава не ме впечатлиха. Арома за мен е красив.
Виж целия пост
# 413
Лале, пробвай този аткинсън, прекрасна момина сълза, много романтичен и красив. В нотино се появява за около 120 лв за 100 мл, виждала съм го и другаде, става за всякакви сезони, даже горещо лято
https://www.fragrantica.com/perfume/Atkinsons/The-Nuptial-Bouquet-18975.html
Виж целия пост
# 414
Мерси, Солена луна!
Запазих го за тест и следене на оферти Simple Smile
Виж целия пост
# 415
Скрит текст:
Днес се напръсках с Диорисимо, за да си опресня паметта. Към момента са минали повече от 4 часа, вече не излъчва толкова силно, но все още е достатъчно осезаем, а самият аромат си е все един и същ - нищо друго освен момини сълзи.
Edp или edt, аз май edp съм пробвала и не беше чиста момина сълза, но наистина не съм сигурна.Допълвам се, че трайността и силажа тогава не ме впечатлиха. Арома за мен е красив.
EDT. Относно трайността, при мен почти всичко е много трайно. Издържа ми около 6 часа. До душ, ако не го бях измила, сигурно щеше да трае още.
Виж целия пост
# 416
ароматите на Калотинис са наистина много трайни и качествени, но за моя вкус страшно буквални. Имах кафето и смокинята и ги размених, както и доста други хора. сложих ги три пъти и вече не можех да ги търпя, не знам защо. звучат много отчетливо, шлейфово, но за мен им липсва дълбочина може би, не знам как да го опиша. обичам през деня да усещам ту това, ту онова, различни акорди, а при калотинис върви една и съща комбинация цяяял ден. имат развитие ароматите, но в различните фази пак са малко плоски...
Виж целия пост
# 417
Скрит текст:
Днес се напръсках с Диорисимо, за да си опресня паметта. Към момента са минали повече от 4 часа, вече не излъчва толкова силно, но все още е достатъчно осезаем, а самият аромат си е все един и същ - нищо друго освен момини сълзи.
Edp или edt, аз май edp съм пробвала и не беше чиста момина сълза, но наистина не съм сигурна.Допълвам се, че трайността и силажа тогава не ме впечатлиха. Арома за мен е красив.
EDT. Относно трайността, при мен почти всичко е много трайно. Издържа ми около 6 часа. До душ, ако не го бях измила, сигурно щеше да трае още.
Densi, познаваш ли и двете, да разрешиш мистерията,  явно съм тествала edp..спомена ми е жасминова, не чиста момина сълза, с нещо мускусно.
Виж целия пост
# 418
Не знам за Едп и Едт. Пробвала съм един,чиста момина сълза, а аз ненавиждам.
Виж целия пост
# 419
Здравейте! Искам да попитам притежателите на Черна орхидея дали случайно не е реформулиран? Получих от размяна бутилка с бач B69 /2019/, но трайността му е около 4, 5 ч.  След което се усеща съвсем близо до кожата. Парфюма има и кутия на която е индикира същия бач код, но с тази проекция започвам да мисля дали случайно не е реплика Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия