Парфюмни размисли и страсти - 276 септември 2022 г.

  • 77 380
  • 969
# 435
Честит празник на всички! Днес започна много вълнуващо и хубаво, нека така да е цяла година! Сложих Mon Guerlain Florale, красавец е той, но ми избяга вече.
Скоро получих и аз Burberry for woman, благодарение на споделена оферта Flowers Hibiscus и го усещам леко досаден, но пък красив и мноооого траен. My way също прекрасен вчера получих и много ме радва. Не разпознавам тубероза или други нотки, но страхотно ми харесва и го усещам много хубав. Очаквам сега и Jimmy Choo I want Choo Forever, много добър за предстоящия сезон, въпреки, че хич не искам да се готвя за есента Pensive
Gucci Mémoire d'Une Odeur го имах преди време, много го харесвах, но някак лек, ефирен ми беше и изчезваше бързо. Все не стигах до него, не беше специален за мен и го размених.
Виж целия пост
# 436
От размяна с мила съфорумка получих интересен и рядък парфюм - The Modernist на едноименния бранд. Началото му бе шокиращо за мен - миризма на терпентин и масло от бергамот, силно, натуралистично и дразнещо. За щастие тази остра нотка затихна след около 10 минути и се появи меката страна на бергамота, примесен с фрезия и малко плодове. Навява ми прилика с L'Envol EDT Cartier, но този е по-естествен и билков. Самата история на парфюмите е много интригуваща, марката е създадена от писателя Джон Евънс в лимитирани три парфюма, достъпни само в UK. https://john-evans.com/fragrance-blog.html - тук е парфюмният му блог, а това е самият аромат - https://www.fragrantica.com/perfume/Modernist-Fragrance/The-Modernist-67458.html
Както и да се въртя в парфюмните си търсения, все налитам на редки, спрени и откачени парфюми Simple Smile Другото ми ароматно щастие е 50-тичка ЕДТ Вери Валентино, оригинален непокътнат. Луд късмет в олх Simple Smile Парфюмите ми са точно 18, хубаво число, и мисля следващите покупки да са чак за Коледа.
Виж целия пост
# 437
дойде ми мандарината и впечатленията ми хич не са положителни
https://www.fragrantica.com/perfume/The-Merchant-of-Venice/Mandarin-24832.html
очаквах сочен плод, който да ме дави в леко кисела сладост
получих горчив сапун, който е по-близък до кора от лимон (но не съвсем) и няма нищо общо с която и да е част от мандарината
този път сляпата покупка се оказа особено неудачна
радвам се, че не метнах и белия чай в количката

Скрит текст:
Виж целия пост
# 438
Здравейте ,парфюмани! 🥰
Може ли някой от вас да ми каже как да си напълня малко шишенце парфюм от парфюма?
Как става това?
Някой беше споменал със спринцовка ,но как точно някой знае ли?
Виж целия пост
# 439
Ох, как не прочете отзиви, и аз го гледах, бо даже отливка не взех заради ревютата.
Най лесно се пълни от спреъра на парфюма, натискате до половината само и намествате шишенцето до пулверизатора., а не обратното, за да не тече
Има и специални спринцовки, но не зная къде се продават
Виж целия пост
# 440
Ох, как не прочете отзиви, и аз го гледах, бо даже отливка не взех заради ревютата.
Най лесно се пълни от спреъта на парфюма, натискате до половината само и намесвате шишенцето до пулверизатора., а не обратното, за да не тече
Има и специални спринцовки, но не зная къде се продават
Много благодаря!
Сега ще пробвам.
Виж целия пост
# 441
Сложи някоя дрешки отдолу, ако разлееш поне да си парфюмирана Simple Smile
Виж целия пост
# 442
Ох, как не прочете отзиви, и аз го гледах, бо даже отливка не взех заради ревютата.

ми как - исках го бързо, веднага и за преди малко само заради името Joy
Виж целия пост
# 443
Сложи някоя дрешки отдолу, ако разлееш поне да си парфюмирана Simple Smile

Това е много добра идея ,благодаря! ☺️
Виж целия пост
# 444
Да ви се оплача - днес пристигна Gucci Mémoire d'Une Odeur. Пръснах на ръката, както обикновено правя с всички нови парфюми и в стаята се разнесе много приятен и женствен аромат, а върху кожата ми подушвам само лайка. Cry

Обичам лайка! Би ли разказала по-нататък като го разносиш, как го усещаш. Сладък ли е, или по-скоро тревист?
Като видя ванилия и бадем заедно, и почвам да си мисля за сладкарница, не е моето това. Усещат ли се сладкарски нотки?
Виж целия пост
# 445
Минавам да се оплача! След близо месец чакане днес ми пристигна Baccarat Rouge 540. По - ужасен парфюм никога не съм имала. Мога да го сравня по гадост с Черната орхидея на Том Форд. Пръснах веднъж на китката и сега имам усещането, че мириша на пепелник.
Виж целия пост
# 446
Купила си си Baccarat Rouge 540 без да го пробваш преди това??!! Бе и аз съм безразсъдна, но не чак толкова...
Виж целия пост
# 447
Минавам да се оплача! След близо месец чакане днес ми пристигна Baccarat Rouge 540. По - ужасен парфюм никога не съм имала. Мога да го сравня по гадост с Черната орхидея на Том Форд. Пръснах веднъж на китката и сега имам усещането, че мириша на пепелник.
Откъде идва, че го чакахте един месец? Оригинал ли е? Бакара мирише на много неща, но не и на пепелник. Насляпо ли го взехте?
Виж целия пост
# 448
Купила си си Baccarat Rouge 540 без да го пробваш преди това??!! Бе и аз съм безразсъдна, но не чак толкова...
[/quote
Ами аз честно казано си мислех, че поръчвам някаква реплика, понеже беше 60 лева, но като въведох кода от кутията в един сайт, където си проверявам парфюмите, си излезе марката, датата на производство 😁😁😁
Виж целия пост
# 449
Е, изчакайте малко, може да се харесате, той е най хубав на влажно и хладно ....
Редактирам - това Е реплика и затова ви ухае на пепелник, това, че баркодът отговаря не значи, че е истински. Мисля, че 60 лв е стойността само на шишето, без сока вътре 😁
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия