Парфюмни размисли и страсти - 276 септември 2022 г.

  • 77 391
  • 969
# 540
Защо, защо винаги най-ужасните за обонянието ни парфюми са най-трайни, най-шлейфови, направо превземащи въздуха, стаята, света около нас?! Disappointed Relieved Confounded Иде ми да си откъсна ръката, защото миене не помогна. Или да си натъпча два моркова в носа, за да не влезе една ароматна молекула в него.
Защо когато вечер човек се прибира от работа в петък и се отпуска вкъщи пред телевизора, му идва на акъла да пробва такива ужасни неща като... Petit Matin Maison Francis Kurkdjian, при положение, че веднъж го пробвах бегло и не ми хареса??!! Направо ми иде да се гръмна, толкова се измъчих от това нещо и от идиотската си хрумка. Толкова гадно ми е било само от един друг парфюм, от който ревах, иде ми и сега да ревна, ако ще спре да ме мъчи. Оплаках се. Weary
Виж целия пост
# 541
Солена луна, лично за себе си мисля, че възприятието ми за шлейф може би не е съвсем точно, защото никога не съм носила нишови парфюми, екстракти или нещо в "по-горния" клас.
Най-шлейфовото, което съм изпитвала върху кожата си е Womanity на Mugler. Hug
Виж целия пост
# 542

Най-шлейфовото, което съм изпитвала върху кожата си е Womanity на Mugler. Hug
Ами то, да ти кажа, рядко има нещо, което да надмине Womanity...
Виж целия пост
# 543
Вие наистина имате добро обоняние. Anguished Никога не ме е мъчил/ тормозил толкова парфюм, дори и да не ми е харесвал особено. Затова и мисля, че бих могла да нося всеки парфюм, ако ми го подарят (т. е. не се плаша, че подаряващият няма да уцели вкуса ми). Smile
Виж целия пост
# 544
Защо, защо винаги най-ужасните за обонянието ни парфюми са най-трайни, най-шлейфови, направо превземащи въздуха, стаята, света около нас?! Disappointed Relieved Confounded Иде ми да си откъсна ръката, защото миене не помогна. Или да си натъпча два моркова в носа, за да не влезе една ароматна молекула в него.
Защо когато вечер човек се прибира от работа в петък и се отпуска вкъщи пред телевизора, му идва на акъла да пробва такива ужасни неща като... Petit Matin Maison Francis Kurkdjian, при положение, че веднъж го пробвах бегло и не ми хареса??!! Направо ми иде да се гръмна, толкова се измъчих от това нещо и от идиотската си хрумка. Толкова гадно ми е било само от един друг парфюм, от който ревах, иде ми и сега да ревна, ако ще спре да ме мъчи. Оплаках се. Weary

Какво толкова му е ужасно на този парфюм Grinning. Тествала към го, не останах с впечатление, че е отвратен Smiley
Виж целия пост
# 545
Още преди да избухне в тази форма парфюманията ми, е имало миризми, които ужасно ме измъчват. Имам много чувствително обоняние, много! Ставала съм и съм се местила в автобус заради това как мирише някой. Молила съм колега да не ползва определен парфюм като сме на работа, дори с обещанието, че защото го лишавам от този (с молба) ще му купя друг, който той си избере, но да мога да го понасям, тъй като бяхме ангажирани по 12 часа заедно и не можех да го избегна. "Откраднах" работните дрехи на друг колега докато е отпуска, за да ги изпера и като се върне да мога да стоя в една стая с него (той дори не разбра, че дрехите му са изпрани...). Има домове, в които съм влизала и ароматът на дома е бил много приятен, а в други съм искала да избягам веднага. Знаете ли че всяка къща си има своя аромат? Миризмата на храна сутрин, когато не съм яла нищо (обикновено не ставам рано и не закусвам), понякога ми докарва гадене. Мъжът ми след ковид отказа цигарите, обаче се държи като ученик и понякога на обяд пуши по половин цигара. Като се прибере от работа в 16:30 и ме целуне, първото нещо, което му казвам на мига е, че е пушил (когато наистина е) и той се дърпа, пък накрая си признава, изумен как е възможно да е пушил половин цигара към 13 часá, да е пил кафе и да е гризнал някоя вафла следобед и аз да го усетя, при все че съм пушачка! Не знам дали е благословия или наказание такова обоняние...

Какво толкова му е ужасно на този парфюм Grinning. Тествала към го, не останах с впечатление, че е отвратен Smiley
Ми хайде де, не знам! Гледах пирамидата и се чудих, комбинация на някои от съставките ще да е, защото не е нищо конкретно от посочените. Фреш спайси, мускус (в някои комбинации) и бели цветя, са неща които като цяло не харесвам. Може би комбинацията от трите по някакъв начин. Или анималистичните нотки... много вероятно!
Виж целия пост
# 546
Аз те разбирам, и на мен някои парфюми са ми кошмар. А за да съществуват, значи за някого са красиви. Отдавна не ми се е случвало да си пръсна такъв на кожа, повечето ги спипвам още на капачка или блотер, че има нещо гнило Grinning Лошото е, когато неприятната нотка се появява по-късно в развитието. И наистина, ужасните аромати са най-най-трайните на света Grinning
Виж целия пост
# 547
Още преди да избухне в тази форма парфюманията ми, е имало миризми, които ужасно ме измъчват. Имам много чувствително обоняние, много! Ставала съм и съм се местила в автобус заради това как мирише някой. Молила съм колега да не ползва определен парфюм като сме на работа, дори с обещанието, че защото го лишавам от този (с молба) ще му купя друг, който той си избере, но да мога да го понасям, тъй като бяхме ангажирани по 12 часа заедно и не можех да го избегна. "Откраднах" работните дрехи на друг колега докато е отпуска, за да ги изпера и като се върне да мога да стоя в една стая с него (той дори не разбра, че дрехите му са изпрани...). Има домове, в които съм влизала и ароматът на дома е бил много приятен, а в други съм искала да избягам веднага. Знаете ли че всяка къща си има своя аромат? Миризмата на храна сутрин, когато не съм яла нищо (обикновено не ставам рано и не закусвам), понякога ми докарва гадене. Мъжът ми след ковид отказа цигарите, обаче се държи като ученик и понякога на обяд пуши по половин цигара. Като се прибере от работа в 16:30 и ме целуне, първото нещо, което му казвам на мига е, че е пушил (когато наистина е) и той се дърпа, пък накрая си признава, изумен как е възможно да е пушил половин цигара към 13 часá, да е пил кафе и да е гризнал някоя вафла следобед и аз да го усетя, при все че съм пушачка! Не знам дали е благословия или наказание такова обоняние...

Какво толкова му е ужасно на този парфюм Grinning. Тествала към го, не останах с впечатление, че е отвратен Smiley
Ми хайде де, не знам! Гледах пирамидата и се чудих, комбинация на някои от съставките ще да е, защото не е нищо конкретно от посочените. Фреш спайси, мускус (в някои комбинации) и бели цветя, са неща които като цяло не харесвам. Може би комбинацията от трите по някакъв начин. Или анималистичните нотки... много вероятно!

Да, мозъкът интепретира и прави различни асоциации с различните миризми. И аз имам леко отвращение от Bitter Peach Tom Ford,  който е доста харесван. А на мен ми мирише на повръ***но, с извинение.
Виж целия пост
# 548
Аз съм така с Ангела на Мюглер, фекален ми е направо, добре че отдавна му мина модата.
Мен ми докарват главобол неприятните парфюми..
Виж целия пост
# 549
Ooo с Angel направо св къпах като малка 😅между другото Valencia на  Swiss arabian е подобен , като говорим за трайност / цена това беше един от най-трайните аромати и със сигурност за него съм получавала най-много горови и комплименти.
Виж целия пост
# 550
И аз съм така с главобилието. шлейфов парфюм е да се усеща след като минеш. Примерно Касиопея смятах за нешлейфова, докато не се върнах веднъж по стълбите и я усетих. Мисля, че сама не можеш да определиш е ли нещо с шлейф или не... Мисля, че зависи от начина по който е направен самия аромат, има и много шлейфови дизайнерски аромати, напоследък усещам нещо такова много активно по улиците,с доста "захар" от модерната....
Виж целия пост
# 551
Шлейфови има много и от арабските. Те направо изместват въздуха от помещенията.
Атар ал Шейла го махнах точно по тзи причина, едно, че го купих в неподходящ сезон, второ, пръснах във въздуха и два дни няма проветряване. Иначе хубав парфюм, но за студ и за навън.
Виж целия пост
# 552
Скрит текст:
Аз съм много "за" така наречените унисекс аромати.

Самата аз нося такива доста, както и откровено мъжки. Dior Homme Intense и Valentino Uomo Intense визирам на прима виста. Последният го подарих на приятеля си с идеята да му го взимам чат-пат, а и за да оправдая още един брой парфюм Grinning

С уточнението, че някои унисекс аромати категорично не са подходящи за мъже. Intense Cafe Montale например. Същото важи и в обратната посока. Не познавам жена, която би сложила Cuir Intense Guerlain например. Себе си се изключвам, защото аз съм малко извратено-смахната и го обожавам.

Но при положение, че масово днешните мъже се поддържат повече от доста жени, имат по-хубави веждички от така актуалните микроблейдинги и прочее, защо пък парфюмите да не се споделят?!
Мили момичета и момчета, чета ви с огромно удоволствие от години и въпреки, че рядко пиша, попивам и ценя всяка дума, всяко ваше мнение и споделено възприятие. Не осъзнавате просто какви късметлии сте, че съществува тази виртуална възможност тук, чрез този тип формати да споделяте и да съпреживявате парфюмните си страси. Аз съм от поколението, което нямаше тази възможност. Да си парфюмен маниак по мое време беше утопия, голямо приключение с много неизвестни, скъпо, неразбрано и несподелено хоби. Разчитахме единствено на олфактивния си инстинкт и оскъдната информация от разни, силно цензурирани издания. Но, за да не съм офтопик: и аз съм една от тези, които обичат и носят мъжки парфюми. Много години, преди да се появят унисекс ароматите, парфюмите се деляха на дамски и мъжки, бяха само дизайнерски, нямаше ниш. Всичко започваше и свършваше на щандовте на "Кореком" - това беше "меката" на парфюмите - направени от истински, качествени суровини, без реформулировки, бяха истински шедьоври!!! Сега, като се замисля, интуитивно и по бунтарски съм се стремяла към идеята да ползвам унисекс аромати, които, както споменах тогава не съществуваха. Просто дълги години се "подписвах" с Gentleman (1974) на Givenchy, за когото получавах комплименти непрекъснато и на никой никога не му хрумна да отбележи, че е мъжки. Може би на кожата ми тогава е имал дамско звучене и е вибрирал на други честоти. Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 553
Защо, защо винаги най-ужасните за обонянието ни парфюми са най-трайни, най-шлейфови, направо превземащи въздуха, стаята, света около нас?! Disappointed Relieved Confounded Иде ми да си откъсна ръката, защото миене не помогна. Или да си натъпча два моркова в носа, за да не влезе една ароматна молекула в него.
Защо когато вечер човек се прибира от работа в петък и се отпуска вкъщи пред телевизора, му идва на акъла да пробва такива ужасни неща като... Petit Matin Maison Francis Kurkdjian, при положение, че веднъж го пробвах бегло и не ми хареса??!! Направо ми иде да се гръмна, толкова се измъчих от това нещо и от идиотската си хрумка. Толкова гадно ми е било само от един друг парфюм, от който ревах, иде ми и сега да ревна, ако ще спре да ме мъчи. Оплаках се. Weary
Случвало ми се е, и те разбирам-  стигнах до там, че търках със сода и малко прясно мляко- заличи аромата. Опитай, ако още те влудява. Или нещо маслено, зехтин и тн на ръката, да абсорбира маслата от парфюма.
Виж целия пост
# 554
харесвам унисекс аромати
в последните две години нося основно такива
мъжките са прекалено силни за мен, чак такова подчертаване на мъжественост не ми е нужно
но все пак има такива, които нося и харесвам
подчертано женските - или това, което за себе си определям като "подчетано женски" - много цветя или много сладост - никога не съм харесвала
в тези последни две години и не толкова изявено дамските започнаха да ми се струват претенциозни и изскващи и да ги избягвам
не знам защо толкова се промениха вкусът и усещанията ми
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия