Кралски работи и клюки - септември 2022

  • 236 391
  • 3 357
# 3 105
Хари и децата му са в линията за онаследяване, точно там им е мястото. Както и на Ан, Беа и Евгения.  
Само че децата на Хари нямат титли принц и принцеса. Кралят сам ще реши кога и дали ще имат титли принц и принцеса, тези титли не се получават с раждането. Законът е ясен. Също така няма значение къде се родят децата - в Кралството, Америка или Африка. Преди не е трябвало да си католик/дете на католик, но това отдавна е отменено.
Точните титли са на сайта на КС, копирам само първите 7. https://www.royal.uk/succession
The line of Succession
SOVEREIGN

1. The Prince of Wales

2. Prince George of Wales

3. Princess Charlotte of Wales

4. Prince Louis of Wales

5. The Duke of Sussex

6. Master Archie Mountbatten-Windsor

7. Miss Lilibet Mountbatten-Windsor


а АН е толкова назад, защото когато е била родена е била в сила провизия, гласяща, че ако се роди по-малък син, то той ще измести по-голямата дъщеря. Затова и принцесата роял е чак на 16то място. Тази провизия е премахната през 2011година. През 2015та махат провизията за религия.
Виж целия пост
# 3 106
Хайде сега пък кралят решавал за титлите. Преди няколко страници уж родителите бяха Joy
Виж целия пост
# 3 107
Виж целия пост
# 3 108
Кралят решава дали да ги даде, родителите решават дали да ги ползват...
Виж целия пост
# 3 109
Ето съобщенията и въпросните подписи, на лекарите, участвали  в раждането.

Виж целия пост
# 3 110
В момента, в който кралицата почина и Чарлз стана крал, Лили и Арчи автоматично станаха принц и принцеса. Дали Чарлз ще промени това вече е друга тема, но към момента те имат титли.
Виж целия пост
# 3 111
Хайде сега пък кралят решавал за титлите. Преди няколко страници уж родителите бяха Joy
точно така. Кралят решава за титлите, това е по закон. Родителите могат да решат да откажат предложената им титла . Ето например родителите на Луиз са отказали. И не само те.
Хари и Меган също отказаха да дадат courtesy title при раждането на Арчи. Потвърдено от говорителят им, който казва, че желанието им е Арчи да има възможно най-нормален живот.  В интервюто с Опра Меган също потвърди, че титлите на децата не са важни.


Затова и Арчи е Мастър Арчи, а не Earl of Dumbarton, каквато титла е получил при раждането си.
Виж целия пост
# 3 112
Давиз,
да питам пак- имаш ли инфо с какво Маргрете е допринесла за развитието на скандинавските езици?
Стана ми интересно.
Тирамису понеже нямам много време. Ето ти думите на Соня защо се връчва тази награда на Маргрете.Ще ти ги сложа в скрит текст че са а авто превод от иг.
Скрит текст:
Какво общо има линията на наследяване с това дали отказваш ти или децата ти да са работещи ?
По тази логика  децата на Ан която е отказала всякакви титли и работа за тях, трябва да са изключени отдавна от линията за наследяване. Както и всички неработещи. Линията е просто реда по който някой може да наследи трона. Колкото по назад толкова по невъзможно.
За мен единствено до 3ти имат шанс.
Виж целия пост
# 3 113
Чарлз не е толкова тъп, че да отнеме титлите на Арчи и Лили, защото би се закопал сам. Представете си как ще изглежда отстрани това да вземе титлите на внуците си.
Виж целия пост
# 3 114
Чарлз не е толкова тъп, че да отнеме титлите на Арчи и Лили, защото би се закопал сам. Представете си как ще изглежда отстрани това да вземе титлите на внуците си.
ЪЪЪЪ, справедливо е първата дума, която ми хрумва. Но Чарлз няма как да се закопае сам, да не забравяме, че е крал, не холивудски продуцент .
Виж целия пост
# 3 115
Чарлз не е холивудски продуцент, но има хиляди начини да се закопае. Той по-принцип не е любимец на хората и няма одобрението на хората, което имаше майка му. Малко му трябва и не мисля, че има смелостта да прекрачи границата.
Виж целия пост
# 3 116
Какво общо има линията на наследяване с това дали отказваш ти или децата ти да са работещи ?
По тази логика  децата на Ан която е отказала всякакви титли и работа за тях, трябва да са изключени отдавна от линията за наследяване. Както и всички неработещи. Линията е просто реда по който някой може да наследи трона. Колкото по назад толкова по невъзможно.
За мен единствено до 3ти имат шанс.
Хари не може да бъде сложен на едно с Ан и Едуард.
Ан и Едуард са отказали титли за децата си, но и двамата са работещи рояли. Ерго логично е да не се отказват от мястото си в линията за наследяване.
Хари не отказва титли, но отказва да е работещ роял, защото иска живот далеч от прожекторите. Логическата линия подсказва, че естественото продължение е отказ от линията на наследяване, защото мястото му там го слага постоянно под светлините на прожекторите.
И пояснявам, коментирам само пълнолетните, изобщо не обвързвам решенията на Хари с децата му.
(Допълнение - коментирам какво се очаква логически спрямо поведение, не изразявам мнение или лично очакване, че Хари трябва да се откаже)
Виж целия пост
# 3 117
Чарлз не е холивудски продуцент, но има хиляди начини да се закопае. Той по-принцип не е любимец на хората и няма одобрението на хората, което имаше майка му. Малко му трябва и не мисля, че има смелостта да прекрачи границата.
Е, да му дадем шанс, все пак. Наскоро гледах "Кралицата" с Хелън Мирън. Недоволството спрямо кралското семейство, инспирирано от пресата, при смъртта на Даяна, бързо прераства в народна любов към кралицата при появата и пред Бъкингамския дворец. Кралят олицетворява монархията, която е неотменна част от нацията има - няма хиляда години.
Виж целия пост
# 3 118
Хайде сега пък кралят решавал за титлите. Преди няколко страници уж родителите бяха Joy
точно така. Кралят решава за титлите, това е по закон. Родителите могат да решат да откажат предложената им титла . Ето например родителите на Луиз са отказали. И не само те.
Хари и Меган също отказаха да дадат courtesy title при раждането на Арчи. Потвърдено от говорителят им, който казва, че желанието им е Арчи да има възможно най-нормален живот.  В интервюто с Опра Меган също потвърди, че титлите на децата не са важни.


Затова и Арчи е Мастър Арчи, а не Earl of Dumbarton, каквато титла е получил при раждането си.
Омид никога не е бил говорител на Съсекс.


Припомням, че през 2019, Джейсън Кнауф е водил кореспонденцията с медиите. След напускането на Съсекс, Джейсън е издигнат до мениджър (каквото се води там) на фондацията на Кеймбридж, след участието му в много срамно дело за КС, в което зае страната на Дейли Мейл и наруши всякакви работни етики, бе уволнен. Днес Джейсън отново работи за Кеймбридж, но в проекта earthshot. Това за малко бекграунд
Виж целия пост
# 3 119
Титлите им се полагат, родителите им могат да решат, че не ги искат. Не им ги отнема кралят.

Не, че е за пръв път тенденциозното поднасяне на информация, де

По горната логика децата на неработещия Андрю също трябва да се изключат.

Добре, че си имат правила.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия