Кралски работи и клюки - септември 2022

  • 236 391
  • 3 357
# 3 150
Мисля,че английският монарх сам и по собствено усмотрение решава на кого от родата колко пари да даде...И дали изобщо да му даде...
Виж целия пост
# 3 151
Финансиране официално получават само работещите рояли. На практика е, както deaf казва.
Виж целия пост
# 3 152
Което и е съвсем нормално. Няма логика да вземеш решение да си неработещ роял, но да искаш да получаваш пари от монархията.

Говорителят на Кларънс хаус поясни, че Чарлз е бил превел значителна сума, за да помогне на Хари и Меган в транзицията им към неработещи рояли. Миналото лято парите от него са спряли. Оттогава са финансово независими.

Скрит текст:
a spokesman for Charles at Clarence House clarified that the Prince of Wales had allotted “a substantial sum” to support Harry and Meghan as they transitioned out of their royal roles. “That funding ceased in the summer of last year,” the spokesperson continued. “The couple are now financially independent.”
https://www.washingtonpost.com/world/europe/harry-charles-financ … 76b1f4_story.html

Анрю също издържаше дъщерите си. Никога няма да разберем какви са сумите нито на личната помощ от Чарлз към Съсекс, нито на другите. Знае се само, че семействата на Хари и Уилям са получили официална издръжка от Чарлз в размер на 6млн $ годишно докато и двете семейства са били работещи рояли.
Виж целия пост
# 3 153
Чарлз е бил превел значителна сума, за да помогне на Хари и Меган в транзицията им към неработещи рояли. Миналото лято парите от него са спряли. Оттогава са финансово независими.

Скрит текст:
a spokesman for Charles at Clarence House clarified that the Prince of Wales had allotted “a substantial sum” to support Harry and Meghan as they transitioned out of their royal roles. “That funding ceased in the summer of last year,” the spokesperson continued. “The couple are now financially independent.”
https://www.washingtonpost.com/world/europe/harry-charles-financ … 76b1f4_story.html
Поправка - не миналата година, а 2020-та, когато станаха неработещи. Статията, която си пуснала е от 2021 г.
Виж целия пост
# 3 154
Кейт и малката Шарлот.


Виж целия пост
# 3 155
А, не знам, още търсим логика при Андрю.
Също от миналогодишните отчети, стана ясно, че Хари е изплатил ремонта на Фрогмор, въпреки че не беше нужно да го прави. Та напрактика каквото му е дал Чарлз, Хари го е върнал обратно Blush
Виж целия пост
# 3 156
Много е добре Кейт днес, не че е изненада. Харесвам ми червеното, въпреки че черното й стои/ше страхотно.
Виж целия пост
# 3 157
Точно така. Хари и Меган не са работещи рояли от януари 2020, а парите от Чарлз са спрели лятото на 2020.

Сякаш беше миналата година, когато напуснаха Simple Smile
Виж целия пост
# 3 158
Ох, ама какъв е този малък бонбон, който поднася цветя на Катрин? Разкошен е!
Виж целия пост
# 3 159
Много красиво детенце поднася цветята на Катрин! То съвсем мъничко, направо бебче.

Внуците на краля стават автоматично принц и принцеса, само ако са деца на престолонаследника.
Внуците от останалите деца на монарха получават титли само когато дядо им е действащ Крал в момента на раждането им. В случая не е бил. Ако имат още едно дете, то автоматично ще бъде принц или принцеса.
В настоящия случай децата на непрестолонаследника получават титли, само ако Кралят реши да им даде такива.
Виж целия пост
# 3 160
Много е сладка малката. И кецовете на Конверс Grinning
Виж целия пост
# 3 161
Точно така. Хари и Меган не са работещи рояли от януари 2020
Втора поправка - не са работещи рояли от 31 март 2020 г.

Внуците на краля стават автоматично принц и принцеса, само ако са деца на престолонаследника.
Внуците от останалите деца на монарха получават титли само когато дядо им е действащ Крал в момента на раждането им. В слючая не е бил. Ако имат още едно дет, то автоматично ще бъде принц или принцеса.
Отново грешка - всички внуци на краля получават титли принц/принцеса, той нищо не им дава, случва се автоматично, но може да отмени закона, има това право. Никъде няма изискване да е бил действащ крал, законът е пределно ясен.
Виж целия пост
# 3 162
А, не знам, още търсим логика при Андрю.
Също от миналогодишните отчети, стана ясно, че Хари е изплатил ремонта на Фрогмор, въпреки че не беше нужно да го прави. Та напрактика каквото му е дал Чарлз, Хари го е върнал обратно Blush
Ремонтът на Фрогмор е платен от данъкоплатците и беше 2-3 млн. А 6 млн им е давал Чарлз от личните си пари.
Виж целия пост
# 3 163
6 млн. е дал на синовете си Уилям и Хари. Никъде не се казва как точно са били разпределени и кой колко е получил.
Виж целия пост
# 3 164
Да, сумата, която Чарлз изплаща на Хари след като спира да бъде работещ роял, Хари я връща за ремонта на Фрогмор.
Въпреки, че фрогмор е Crown estate и така или иначе е имал нужда от ремонт, а плащането му не беше в задълженията на Хари.
Тези 6 млн. са общи за Кеймбридж и Съсекс.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия