Термин март 2023 💙♥️ - тема 3

  • 44 644
  • 725
# 285
Честито, funn! Моите наблюдения дотук, момчетата водят винаги процентно,жените ще си имат голям избор. 😀
Виж целия пост
# 286
Еха, сега като народим едни пичове, като се жегнат дамите, ще е война за тях Simple Smile))

funn, честито, много се радвам! Някои казват, че пренаталният тест е без смисъл под 35, но не е така, и на мен много ми помогна да се успокоя.
Виж целия пост
# 287
На мен още ми е сън. Но нещата някак започват да стават реални.Не ми се мисли каква ще съм свекърва 😂.
Иначе So Close, и аз мисля, че теста дава едно спокойствие, което е добре. А пък при мен беше задължително, защото имах проблем с яйцеклетките, затова сме и инвитро. Та още преди трансфера го бях обсъдила с лекарите и мъжа ми и знаех ме че ще го направим. Само докато излезе резултата ми се беше стегнало сърчицето... ☺️
Виж целия пост
# 288
Добро слънчево утро от мен Simple Smile Много положителни мисли от мен за Ирна и Cat_woman,

Въпреки колебливото начало, не съм спряла да се усмихвам откакто видях първия ранен домашен положителен тест ( и ММ и той - ходим на всякъде едни такива ухилени все едно сме на някакъв розов облак 😁)

Чудесни новини funn и Алисе. Алисе аз също трябваше да имам среща с акушерка - много държат да те консултират - за диета, за кърмене, но аз нали смених болницата и сега не знам кога ще е тази консултация 🙈

Мина и моят така дългоочаквам преглед вчера. Док имаше студент и обясняваше много подобро - къде на него, къде на нас, но аз останах много доволна 😁 Бебето е вече цяла седмица напред, според ехографа. Показа ни симетрията на мозъка, опита се пръстите на краката да покаже и после и лицето - бебето си беше отворило устата и ни обясни че вече " пие", беше застанало много смешно по диагонал - главичката горе в ляво, дупето долу в дясно и краката някак си надолу. ( мога да се закълна че риташе върху пикочния ми мехур, защото през деня сто пъти ходих до тоалетна 😂). Показа ни сърцето, пусна ни сърдечния ритъм да чуем.
Говорихме за повръщането - каза, че до 20 седмица очаква да намалее ( а сестрата, която мери кръвното ме " успокои" , че при някои жени просто е докрая 🙈). Кръвното ми беше малко високо, ще го следят сега.
Най-накрая и едно изследване - на урина - назначиха, че тук хич не си престарават с изследванията :/
И така - почвам да броя дните до следващия преглед,  А с четене в темата времето минава толкова лесно 🤗

за днес : Ev_ - 21.09 преглед
*** обновен списък с прегледи***
So close - час за преглед - по ЗК в Майчин дом на 27.09, и записване на  ЖК
lady25 -  29.09. записваne на женска консултация.
VSSh - 01.10 - преглед, Ev_ - 01.10 - фетална морфология, Smiley88 - 1.10 - фетална морфология
Daniella. 3.10 преглед, Rgirl123 - 3.10, Алисе Османалиева - 3.10
Rabenstein - 4.10
So close - час при доктор на частно за 6.10
Ev_ - 07.10 - преглед по ЗК
Захарно петле - 10.10
Xrisi.i - 13.10 преглед
Mimird - 14.10 - фетална морфология
Snickers4e - 17.10, Алисе Османалиева -17.10 ехограф , 18.10 консултация
Lucie_ - 18.10  - преглед
Irnata_87 - 26.10 - фетална морфология
Алисе Османалиева - 27.10 час за акушерка
lady25 -  28.10.  ФМ
Asalea - 31 октомври
Виж целия пост
# 289
Lucie дори и да смениш болницата пак ще ти го намекнат според мен. Много държат на това , лекарката ми каза,че трябва и толкова 😄
Да запиша датите ,че да ги добавиш
27.10 час при акушерка
3.10 час за кръвната захар
17.10 ехограф
Термин 2 март
Виж целия пост
# 290
Здравейте момичета, вчера мина и моят преглед, бебчето е в седалищно положение, така беше и предния път. Споделих с доктора, че ми се случи на няколко пъти да имам болни ниско долу, но всякъш не в корема.. и аз немога да обясня. Според Аг се дължи на положението в което е застанало бебчето, защото е неудобно. Изписа ми магнерот 3×1таблетка.Сменихме и витамините, тъй като не ми понасят,старите бяха Vitamam, заменихме ги с  Pregnacare Liquid.За мое огромно съжаление за 3ти път не успяхме да видим пола 😔 дори крачетата си е кръстосало 😃😃. Всеки месец при посещението на АГ ми пуска кръв и урина, този път също не пропусна 😃 показателите са добри, с изключение на хемоглобина-той е с по-ниска стойност 100. Радвам се за всички добри отзиви на останалите❣️ дано за в бъдеще да е все така.
Виж целия пост
# 291
И аз се записах за фетална на 26.10 🍀🤗
Виж целия пост
# 292
Благодаря, Irnata_87 Hug
Капките на д-р Бах от кой вид са? Rescue remedy ли? Регулярно ли се вземат или само при нужда?
Привет! Как сте, дами? Как е положението при вас с емоциите?
При мен не е много добре. В 16 г.с. съм и абсолютно всеки ден в късните следобедни часове и привечер се депресирам, ставам тъжна и ме обхващат страхове. Особеното е, че се случва в това време на деня, а пък сутрин съм по-ведра.
Ако имате депресивни моменти какво ви помага на вас?
Иначе при мен се установи висок риск от прееклампсия заради кръвното ми налягане (висока е само долната граница) и ускорен пулс. От днес съм на бетаблокер и също Акард вечер.
Поздрави на всички и  късмет! Simple Smile Heart

Аз по-скоро имам тревожни мисли,а не депресивни моменти,получавам паник атаки,в такива моменти валериан,мента и глог и капките на д-р Бах си взех днес,аг каза,че може. Намери си някакво занимание,хоби,можеш да слушаш за медитация,последното го предлагам,но така и не съм го направила. 😀 По принцип през бременността и от хормоните сме по-емоционални.
Виж целия пост
# 293
Благодаря, Irnata_87 Hug
Капките на д-р Бах от кой вид са? Rescue remedy ли? Регулярно ли се вземат или само при нужда?
Привет! Как сте, дами? Как е положението при вас с емоциите?
При мен не е много добре. В 16 г.с. съм и абсолютно всеки ден в късните следобедни часове и привечер се депресирам, ставам тъжна и ме обхващат страхове. Особеното е, че се случва в това време на деня, а пък сутрин съм по-ведра.
Ако имате депресивни моменти какво ви помага на вас?
Иначе при мен се установи висок риск от прееклампсия заради кръвното ми налягане (висока е само долната граница) и ускорен пулс. От днес съм на бетаблокер и също Акард вечер.
Поздрави на всички и  късмет! Simple Smile Heart

Аз по-скоро имам тревожни мисли,а не депресивни моменти,получавам паник атаки,в такива моменти валериан,мента и глог и капките на д-р Бах си взех днес,аг каза,че може. Намери си някакво занимание,хоби,можеш да слушаш за медитация,последното го предлагам,но така и не съм го направила. 😀 По принцип през бременността и от хормоните сме по-емоционални.

Рескю са,вчера ги купих,Ами честно казано пише 4 капки под езика,без да е описано по колко пъти. Аз сега си взех,че пак ми стана зле. Дано овладея нещата. След вчера явно страхът ми се увеличи.

Ето тези са.
Виж целия пост
# 294
Ок, благодаря много, Ирната! Heart
Опитай с коремно дишане дълбоко няколко минути и ако имаш възможност направи разходка на чист въздух.
Сигурна съм, че и капките ще ти помогнат. Спокойно, всичко ще бъде наред! 🤗🌼 Стискам палци
Благодаря, Irnata_87 Hug
Капките на д-р Бах от кой вид са? Rescue remedy ли? Регулярно ли се вземат или само при нужда?
Привет! Как сте, дами? Как е положението при вас с емоциите?
При мен не е много добре. В 16 г.с. съм и абсолютно всеки ден в късните следобедни часове и привечер се депресирам, ставам тъжна и ме обхващат страхове. Особеното е, че се случва в това време на деня, а пък сутрин съм по-ведра.
Ако имате депресивни моменти какво ви помага на вас?
Иначе при мен се установи висок риск от прееклампсия заради кръвното ми налягане (висока е само долната граница) и ускорен пулс. От днес съм на бетаблокер и също Акард вечер.
Поздрави на всички и  късмет! Simple Smile Heart

Аз по-скоро имам тревожни мисли,а не депресивни моменти,получавам паник атаки,в такива моменти валериан,мента и глог и капките на д-р Бах си взех днес,аг каза,че може. Намери си някакво занимание,хоби,можеш да слушаш за медитация,последното го предлагам,но така и не съм го направила. 😀 По принцип през бременността и от хормоните сме по-емоционални.

Рескю са,вчера ги купих,Ами честно казано пише 4 капки под езика,без да е описано по колко пъти. Аз сега си взех,че пак ми стана зле. Дано овладея нещата. След вчера явно страхът ми се увеличи.

Ето тези са.
Виж целия пост
# 295
Привет от мен Simple Smile
Честито на funn и Алисе за хубавите новини.
Ние още нямаме пол, но аз си мисля, че ще е момче.

Относно тревожността и депресивните мисли, ей тук предлагат психологически консултации за бъдещи мами - https://zebramidwives.com/psihologicheski-konsultacii/, една позната ми препоръча мястото, аз за момента не съм ходила, но може да видите дали няма да ви се отрази добре, разговорът със специалист.
За капките на БАХ предполагам знаете, че трябва да съобразявате и храненето, както и пастата за зъби, тъй като са хомеопатични и ментата да речем ги неутрализира.

Някоя от вас случайно да се следи при д-р Дойчиновски във Вита, София?

П.П. Мамите, които вече знаят пол, измислили ли сте имената вече?
Виж целия пост
# 296
march23 аз не се следя при него, но в групата за болница Вита има много мнения за него и всички са положителни. Може да погледнеш, ако искаш.
Виж целия пост
# 297
Аз не знаех , благодаря!аз сега ги пих,преди това бяха пила валериан,мента и глог. Все пак ми помогнаха уж да не ми стане по-зле,но не минава. Аз от години имам паник атаки, но много време ги нямах. Пак ще се боря с тях. Ще вземам или едното или другото в този случай.
Виж целия пост
# 298
march, аз се следя при Дойчиновски във Вита. Избрах го по препоръка на репродуктивния ми лекар, а и преди да забременея, Дойчиновски ми махна полип. Има лека ръка и отговаря бързо във вайбър. Доверявам му се. Скоро ми се наложи да лежа за задържане във Вита и той пак ми беше полезен.
Октомври имам преглед при него.

Иначе за името - избрала съм, ама още няма да казвам Simple Smile
Виж целия пост
# 299
И ние имаме избрано име, но за сега го пазим в тайна, тъй като и пола не сме споделяли още с малкото, които знаят Relaxed
Привет от мен Simple Smile
Честито на funn и Алисе за хубавите новини.
Ние още нямаме пол, но аз си мисля, че ще е момче.

Относно тревожността и депресивните мисли, ей тук предлагат психологически консултации за бъдещи мами - https://zebramidwives.com/psihologicheski-konsultacii/, една позната ми препоръча мястото, аз за момента не съм ходила, но може да видите дали няма да ви се отрази добре, разговорът със специалист.
За капките на БАХ предполагам знаете, че трябва да съобразявате и храненето, както и пастата за зъби, тъй като са хомеопатични и ментата да речем ги неутрализира.

Някоя от вас случайно да се следи при д-р Дойчиновски във Вита, София?

П.П. Мамите, които вече знаят пол, измислили ли сте имената вече?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия