Мамино дете?

  • 4 091
  • 98
# 30
Кой ще издържа майка ти? Директно й казваш да си заминава.
Виж целия пост
# 31
Ама това е авторката, която сега се надява да почне почасова работа като бавачка.
Това е по-притеснително. Че на 23 тепърва ще почваш работа и то почасова, и то бавачка. Явно затова вашите са дошли, защото плащат.

И университета щом те са ти избрали.
Ако рязко не се вземеш в ръце, тепърва ще се чудиш какво да правиш.
Стъпка 1 - финансова независимост.
Виж целия пост
# 32
Не е ненормално и тук доста родители се местят в града, в който учи детето им за да помагат в домакинството, а наем на ведомствено жилище излиза по-евтино от общежитие + няма допълнителни разходи за обществена пералня, а и е по-удобно.

Двама състуденти на сина ми живеят с родител. На единия майка му е учителка и си намери работа тук, след което взе ведомствено жилище под наем, а на другия баща му е медицински специалист и започна работа събота и неделя в държавна болница. През седмицата си работи в стария град. Разбрах, че скоро ще напуска работата в нашия район. 

Общежитие тук е 300-400 евра на месец, а ведомствено жилище с две стаи е същото, с три малко повече. Не харчи 20-30 евра седмично за пране, има си обзаведена кухня, собствена стая.

Който както си го уреди.

Нашите деца си живеят у нас и не щат да се изнасят. Едното трябваше да иде на един стаж и ме врънкаше да ходя с него.

Запиши се да учиш в чужбина като не искаш вашите. По-лесно е.
Виж целия пост
# 33
Ама това е авторката, която сега се надява да почне почасова работа като бавачка.
Това е по-притеснително. Че на 23 тепърва ще почваш работа и то почасова, и то бавачка. Явно затова вашите са дошли, защото плащат.

И университета щом те са ти избрали.
Ако рязко не се вземеш в ръце, тепърва ще се чудиш какво да правиш.
Стъпка 1 - финансова независимост.
Кое му е притеснително? Започнах по - късно университет по няколко причини.
И преди съм работела, не като бавачка. Казах, че нямам опит в такава професия, не че нищо не съм работила. Пак имаше проблеми тогава. Почасово, защото не може да уча редовно и да съм на пълен работен ден. Работодателите ще искат да съм в 8:00 на работа, а аз като имам лекции какво да правя?
Виж целия пост
# 34
Не е ненормално и тук доста родители се местят в града, в който учи детето им за да помагат в домакинството, а наем на ведомствено жилище излиза по-евтино от общежитие + няма допълнителни разходи за обществена пералня, а и е по-удобно.

Двама състуденти на сина ми живеят с родител. На единия майка му е учителка и си намери работа тук, след което взе ведомствено жилище под наем, а на другия баща му е медицински специалист и започна работа събота и неделя в държавна болница. През седмицата си работи в стария град. Разбрах, че скоро ще напуска работата в нашия район. 

Общежитие тук е 300-400 евра на месец, а ведомствено жилище с две стаи е същото, с три малко повече. Не харчи 20-30 евра седмично за пране, има си обзаведена кухня, собствена стая.

Който както си го уреди.

Нашите деца си живеят у нас и не щат да се изнасят. Едното трябваше да иде на един стаж и ме врънкаше да ходя с него.

Запиши се да учиш в чужбина като не искаш вашите. По-лесно е.

Не мисля, че е удачно да се сравнява България с друга държава.
По-лесно друг път. Това е ужасен, ужасен съвет. Човек трябва да може да се справи с родителите си и без да се мести на 2000+ км.
Виж целия пост
# 35
В случая важното е че детето не иска да живее с родителите си, не се чувства добре и може да се справи само. Аз на 23 години бях издържана от нашите, вярно други бяха времената, но все пак - евала на потребителката.
Виж целия пост
# 36
На 23 е добре човек вече да работи по специалността си. Поне за моите представи.
Виж целия пост
# 37
Е зависи от много неща все пак, в случая момичето учи и работи, така че добре се справя. Можеше и сама да си избере, какво да учи, но дано избора на родителите да е за добро.
Виж целия пост
# 38
Добре е, че учи и работи, но е добре и да се научи да отстоява себе си.
Виж целия пост
# 39
С такива родители е трудно, но няма кой да го свърши вместо нея, така че...
Виж целия пост
# 40
Мен не ми харесва много, но ще работя някаква работа, за която не ми трябва висше. Имам такива роднини, които нищо не записаха, не са умрели от глад.
Виж целия пост
# 41
Авторке, трябваше да прочета двайсетина поста с уточняващи въпроси, за да разбера горе-долу ситуацията, и пак не съм сигурна дали съм разбрала правилно.
Ако така комуникираш и с родителите си, нищо чудно, че дърпате в различни посоки.
Не го приемай като заяждане, просто едно мнение на външен човек. Аз бих се опитала първо за себе си да формулирам ясно и конкретно - какво искам, какво ми пречи, с какво мога да направя компромис, и кое не е приемливо за мен. Каква цена съм склонна да платя за собственото си спокойствие. И после спокойно обсъждам с родителите, за да разбера тяхната гледна точка и да намерим общо решение. Като възрастни хора.
Виж целия пост
# 42
Ако на 23 години се държиш като 13-годишна, нормално е майка ти да те държи под крилото си. Има разлика между физическо и ментално съзряване...

Съветът ми е да не впрягаш коня пред колата. Намери си работа, започни да се издържаш и тогава самостоятелността ти ще дойде съвсем естествено. Докато разчиташ на издръжката на родителите си, ще се налага да ги слушкаш.
Не разбрах сега ли започваш да учиш висше? Виж и как ще ти потръгне учението. Ако учиш здраво, има и стипендии.
Виж целия пост
# 43
Нашите ме издържаха напълно, не съм работила като студентка, завърших на 24 години, при моята специалност не може да се завърши по- рано. Дъщеря ми като студентка работеше инцидентно и за разнообразие, а аз я издържах напълно. За мен това е нормалното. Не е нормално майка да се пренесе при възрастното си дете независимо какви причини изтъква. Малко твърдост и ще се наместят нещата.
Виж целия пост
# 44
Ако на 23 години се държиш като 13-годишна, нормално е майка ти да те държи под крилото си. Има разлика между физическо и ментално съзряване...

Съветът ми е да не впрягаш коня пред колата. Намери си работа, започни да се издържаш и тогава самостоятелността ти ще дойде съвсем естествено. Докато разчиташ на издръжката на родителите си, ще се налага да ги слушкаш.
Не разбрах сега ли започваш да учиш висше? Виж и как ще ти потръгне учението. Ако учиш здраво, има и стипендии.

Общежитието ми е 70лв и щях да си го плащам сама. Аз си имам стипендия малко повече от тази сума. Тяхна идея си е това с квартирите, не моя. Освободена съм от такси за университет.
Това с квартирите само е излишен проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия