Противогрипна ваксина сезон 2022/2023/2024/2025

  • 95 543
  • 1 582
# 345
Здравейте.
Идвам на отчет Simple Smile ,  да допринеса нещо и аз за развитието на темата Simple Smile.
Благодарна съм ви на всички, които пишете и за информацията относно ваксините, и за споделянето кой как е понесъл поставянето и.
Днес около 12.00 часа  ЛЛ  ми сложи купения от мен някъде преди седмица Инфлувак. Не зная в коя част на ръката я постави, но не усетих никаква болка, даже и убождането не почувствах.
До сега все още нямам никакви, та дори и най - слаби, неразположения и дай Боже, така да е.
Това ми е първата противогрипна ваксина в живота, но пък имам 4 противоковидни, след които по 2 - 3 дни ме втрисаше, вдигах температура,болеше ме главата, костите и още разни работи, но съм твърдо убедена в ползата от ваксините след прекаран първи ковид преди да се ваксинирам и втори ковид след трета ваксина - нищо общо, първия път бях много зле, почти с пневмония, втотия - почти не усетих нищо и ако не се бях тествала, нямаше да знам, че съм болна
Според вас, до кога би могло да се очакват странични ефекти от ваксинацията?
Мисля, ако утре до обяд няма проявления ще смятам, че всичко е минало нормално.
Виж целия пост
# 346
До ден-два ако няма нещо, няма и да има.
И да съм имала неразположение след противогрипна (в много малко случаи, а си слагам от 20 години някъде), са били съвсем леки. Нищо общо с това след ваксината против ковид, при която след едната доза бях на легло цял ден с температура и ме болеше всичко. Макар че пък и там първата доза не я усетих, а на втората ме сполетя това, при една и съща ваксина.
С противогрипните евентуално леко главоболие или леееко раздразнено гърло, за ден някъде. Не всеки път, но веднъж на няколко години съм усещала по нещо.
Виж целия пост
# 347
Може да ти се зачерви мястото на убождане и да те боли/сърби леко. Нормално е.
И аз само леки, като описаните от натка, реакции съм имала, но най-често никакви.
Цял живот с Инфлувак, само миналата година с Ваксигрип.
Виж целия пост
# 348
При синът това беше.
Чудех се дали в понеделник ще може да иде на у-ще.
Но си беше добре и отиде.
Виж целия пост
# 349
При синът това беше.
Чудех се дали в понеделник ще може да иде на у-ще.
Но си беше добре и отиде.
Аз не съм го спирала от училище.Миналия понеделник му биха противогрипната и във вторник беше на училище.След ваксината малко го боля мястото на инжекцията,само за ден.На следващата сутрин го питах,каза че бил забравил даже.Ние също бяхме така-лека болка при допир само първия ден.Исках да бием всксините по-рано докато не е започнал да влачи разни вируси от училище.Защото миналата година беше голямо дебнене кога ще бъдем здрави за да в бием.Сега вирусите още не са започнали слава богу.
Виж целия пост
# 350
При синът това беше.
Чудех се дали в понеделник ще може да иде на у-ще.
Но си беше добре и отиде.
Явно ние с него сме от принцовете и принцесите, малко по- нежни Simple Smile
Виж целия пост
# 351
Здравейте.
Идвам на отчет Simple Smile ,  да допринеса нещо и аз за развитието на темата Simple Smile.

Мисля, ако утре до обяд няма проявления ще смятам, че всичко е минало нормално.
Втори отчет Simple Smile - веднъж и аз да имам късмет Simple Smile
Никакви неразположения, ден и половина от поставяне на ваксината.
Сутринта леко ме боля ръката, но слаба работа.
Пожелавам на всички ви така леко да понесете ваксинирането.

П.п. Простете спама, но не намирам темата за ковид - ваксините.Има ли изобщо пусната нова такава или да търся предишната ?
Виж целия пост
# 352
Заповядай!
https://m.bg-mamma.com/?topic=1589497
Виж целия пост
# 353
Някой да е попаднал на Ваксигрип? Родителите ми споделиха, че още няма в Субра и Софармаси до тях. Предпочитат го пред Инфлувак и си го чакат всяка година.

ПС: Не е спешно - боцкат се в края на октомври, но се чудя дали е имало и са го изпуснали или още не е зареждан в аптечната мрежа.
Виж целия пост
# 354
Благодаря!
Ще разгледам.
Виж целия пост
# 355
Някой да е попаднал на Ваксигрип? Родителите ми споделиха, че още няма в Субра и Софармаси до тях. Предпочитат го пред Инфлувак и си го чакат всяка година.

ПС: Не е спешно - боцкат се в края на октомври, но се чудя дали е имало и са го изпуснали или още не е зареждан в аптечната мрежа.

още го няма, и аз мислех да го чакам, но чух по някакви новини, че май ще бъде в по-ограничени количества и от него предвиждат да са дозите по безплатната програма за възрастни, и ми се стори по-разумно да купя инфлувак, докато има

но аптеката в Промахон винаги е валидна опция, миналата година поръчах от там през декември ваксина за грип
Виж целия пост
# 356
Днес купих ваксигрип от Марешки за 24,50лв.
Виж целия пост
# 357
Здравейте. Пиша, за да се отчета. Преди 2 дни, двамата с мъжа ми джипито ни сложи инфлувак. И двамата нямахме последващи реакции. Мен мъничко ме заболя, а той дори не усети, само пробождането с иглата. Той си поставя за втори път, а аз за първи заради начална бременност миналата година не ми разрешиха. Смешното е че миналата година два пъти се разболя, а пък аз бременна нито веднъж. Някакъв късмет извадих цялата зима, въпреки че си ходех на работа, а мъжа работи отвкъщи.
Силно се надявам с ваксината да предпазя и малкия мъж, понеже го кърмя и да му предам антитела. 😊
Всичко най-добро, успех и догодина. 😊
Виж целия пост
# 358
И аз вчера купих Ваксигрип за всички.
Малката е на 10, почти 11 години и за първи път ще я имунизирам. Първо, обаче, ще я заведа при ЛЛ, за да я прегледа и ще помоля сестрата да я постави (на ММ аз я поставям, но на малката ми е жал, пък и искам да я прегледат предварително).
Виж целия пост
# 359
При поставяне пръв от мисля че имаше две дози през 14 дена. Дано не греша.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия