Противогрипна ваксина сезон 2022/2023/2024/2025

  • 95 542
  • 1 582
# 360
И аз вчера купих Ваксигрип за всички.
Малката е на 10, почти 11 години и за първи път ще я имунизирам. Първо, обаче, ще я заведа при ЛЛ, за да я прегледа и ще помоля сестрата да я постави (на ММ аз я поставям, но на малката ми е жал, пък и искам да я прегледат предварително).

За децата до 18 години има противогрипна ваксина под формата на спрей за нос - ФлуенцТетра на Астра Зенека. Ако решите да избегнете стреса от боцкането, това е добър вариант.

При първо поставяне на противогрипна ваксина - без значение дали е Инфлувак, Ваксигрип или ФлуенцТетра - се слагат 2 дози през 1 месец.
Виж целия пост
# 361
При първо поставяне на противогрипна ваксина - без значение дали е Инфлувак, Ваксигрип или ФлуенцТетра - се слагат 2 дози през 1 месец.
Това се отнася само за деца,нали?
И аз съм с първа ( в живота:) )противогрипна ваксина, но още миналия век съм минала детската възраст Simple Smile
Виж целия пост
# 362
За деца между 6 месеца и 8 години важат 2те дози при ваксинация против грип за пръв път.

Информация за клиницисти тук:
https://www.cdc.gov/flu/professionals/vaccination/vax-summary.htm

По-достъпна информация тук:
https://www.michigan.gov/-/media/Project/Websites/mdhhs/Folder3/ … 99503ed802a54203b
Виж целия пост
# 363
Важеше за деца но не знам точно за възрастта. Моят тийн го ваксинирахме за пръв път на 15г. и педито каза един път да го боцнем с възрастна.
Виж целия пост
# 364
До 8 години, като, ако навърши 9 години след поставяне на първа доза, пак е хубаво да се сложи втора доза след 4 седмици.

При деца, които са на и над 9 години по време на първа доза - няма необходимост от втора.
Виж целия пост
# 365
За възрастни, които досега не са се ваксинирали, не се ли слагат пак две дози през 1 месец?
Виж целия пост
# 366
Благодаря за информацията за първа ваксина на дете.
Моето след броени дни навършва 11 години, така че един път ще е боцкането. Тя не се страхува.
Виж целия пост
# 367
За възрастни, които досега не са се ваксинирали, не се ли слагат пак две дози през 1 месец?

Не. Презумцията е, че дори да не е поставяна противогрипна ваксина преди, до 9 годишна възраст е силно вероятно да има пост-инфекциозен имунитет аналогичен на пост-ваксиналния. Съответно след тази възраст, без значение от ваксинационната предистория, се поставя само една доза. Дори да е за пръв път. Simple Smile
Виж целия пост
# 368
Здравейте. Някой знае ли в кои аптеки в Пловдив се продава противогрипната ваксина Флуенз тетра през носа. Трябва ми за дете на 3 години? Проверих в 36.6 и ФраМар. Няма я! Ако някой знае и е поставял на детето си, нека сподели. Благодаря.
Виж целия пост
# 369
Здравейте. Някой знае ли в кои аптеки в Пловдив се продава противогрипната ваксина Флуенз тетра през носа. Трябва ми за дете на 3 години? Проверих в 36.6 и ФраМар. Няма я! Ако някой знае и е поставял на детето си, нека сподели. Благодаря.
Все още няма внос. Очаква се в началото на ноември. Миналата година съм я купила на 3.11. Дано има по-голям внос тази година, защото миналата година не достигнаха бройките. Аз съм се заредила с обикновена ваксина, ако не успея да се доредя за назалната
Виж целия пост
# 370
Благодаря ти за инфото. А в кои аптеки ще се предлага? Миналата година от къде сте я купили? Не е ли късно Ноември? Доколкото съм наясно, когато се слага за първи път противогрипна ваксина, са нужни 2 дози през 1 месец. Значи 2рата доза остава за Декември, когато грипът вече се е разпространил?
Виж целия пост
# 371
До 8 години, като, ако навърши 9 години след поставяне на първа доза, пак е хубаво да се сложи втора доза след 4 седмици.

При деца, които са на и над 9 години по време на първа доза - няма необходимост от втора.


За мен е много интересно, че споделяйки тази информация (която е ясно посочена и на самата листовка) на педиатри и фармацевти, всички вдигат рамене и ми казват, че не знаят за подобна практика ( за поставяне на 2 ваксини, през 4 седмици, ако ваксинкраш дете под 9г за първи път)…?

Ваксинирах децата за първи път, преди седмица, на 5г и на 6г, смятам да поставяме и втора доза след няколко седмици.
Не зная какво да обяснявам като видят в медицинския център, че ги водя за втори път. Не зная как е възможно да не са запознати с тази подробност….?!
Виж целия пост
# 372
Идете в РЗИ, там ще знаят.
Виж целия пост
# 373
До 8 години, като, ако навърши 9 години след поставяне на първа доза, пак е хубаво да се сложи втора доза след 4 седмици.

При деца, които са на и над 9 години по време на първа доза - няма необходимост от втора.


За мен е много интересно, че споделяйки тази информация (която е ясно посочена и на самата листовка) на педиатри и фармацевти, всички вдигат рамене и ми казват, че не знаят за подобна практика ( за поставяне на 2 ваксини, през 4 седмици, ако ваксинкраш дете под 9г за първи път)…?

Ваксинирах децата за първи път, преди седмица, на 5г и на 6г, смятам да поставяме и втора доза след няколко седмици.
Не зная какво да обяснявам като видят в медицинския център, че ги водя за втори път. Не зная как е възможно да не са запознати с тази подробност….?!
Здравейте. А с каква ваксина ваксинирахте децата си? Ако е с Fluenz tetra, може ли да споделите от къде я купихте? 🌺
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 374
До 8 години, като, ако навърши 9 години след поставяне на първа доза, пак е хубаво да се сложи втора доза след 4 седмици.

При деца, които са на и над 9 години по време на първа доза - няма необходимост от втора.


За мен е много интересно, че споделяйки тази информация (която е ясно посочена и на самата листовка) на педиатри и фармацевти, всички вдигат рамене и ми казват, че не знаят за подобна практика ( за поставяне на 2 ваксини, през 4 седмици, ако ваксинкраш дете под 9г за първи път)…?

Ваксинирах децата за първи път, преди седмица, на 5г и на 6г, смятам да поставяме и втора доза след няколко седмици.
Не зная какво да обяснявам като видят в медицинския център, че ги водя за втори път. Не зная как е възможно да не са запознати с тази подробност….?!
Здравейте. А с каква ваксина ваксинирахте децата си? Ако е с Fluenz tetra, може ли да споделите от къде я купихте? 🌺
Благодаря предварително.


С Инфлувак, решихме че няма да чакаме тази за впръскване. Предупредиха ни, че тя идва доста късно и в доста малко бройки по аптеките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия