Почна вече първи срок и не на принцип на урок задачки хора тук решават, написаното обясняват.

  • 32 978
  • 749
# 675
Здравейте! За много години!
Може ли помощ за тази задача за 6.клас, трябва да се сравнят
Виж целия пост
# 676
Тук го няма очевидното при такива задачи лесно преобразуване или до еднакви основи или до еднакви степени, с което да стане лесно сравнението.
Можем да преобразуваме:
3^50=(3^5)^10=243^10
5^27=(5^3)^9=125^9

3^50 е по-голямо защото е по-голяма основа повдигната на по-голяма степен.
Виж целия пост
# 677
3^50=27^16*9
5^27=25^13*5
3^50>5^27
Само това ми хрумва
Виж целия пост
# 678
Малко помощ с 17
Виж целия пост
# 679

Виж целия пост
# 680
Виж целия пост
# 681
Момичета, само за справка дали седмокласникът решава вярно - на задачата от снимката отговора 72 ли е?

Няма отговор да сравни…
Виж целия пост
# 682
solnichka, Dincho, много ви благодаря Flowers Hibiscus
Малкият е имал тази задача на контролната си работа/отсъстваше и я прави отделно от другите/ и не знае как да я реши, аз - също. Благодаря ви още веднъж Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 683
Момичета, само за справка дали седмокласникът решава вярно - на задачата от снимката отговора 72 ли е?

Няма отговор да сравни…
да Simple Smile
Виж целия пост
# 684
Момичета, само за справка дали седмокласникът решава вярно - на задачата от снимката отговора 72 ли е?

Няма отговор да сравни…

72 е отговора .
Виж целия пост
# 685
Момичета, само за справка дали седмокласникът решава вярно - на задачата от снимката отговора 72 ли е?

Няма отговор да сравни…

Получавам 24.

Вторият обработва х за час, първият у.
Имаме
4х-3=5у
6х=8у

Първият обработва по 4, вторият по 3.
Обработили по равно количество, което 24.
Виж целия пост
# 686

Системата обаче е малко неуместна за 7 клас. Там  се гони моделиране на линейно уравнение с едно неизвестно.
Виж целия пост
# 687
Може  ли помощ за задача 3, от учебника за 9 клас?
Виж целия пост
# 688
Извинявам се. Видях си техническата грешка. х=9, не на 3.

Системата се избягва като просто не се записва в този вид. Simple Smile
От условието, че първият работи 8 часа, за да изработи, колкото вторият за 6 се получава изразяването, че ако първият е х, вторият ще е 6/8х или 3/4х.
После ще си съставим уравнение с едно неизвестно, използвайки първото условие.
Виж целия пост
# 689
То е ясно, че може да се преработи до линейно Simple Smile, но все пак има изразяване, което е по-трудно на децата (винаги има изключения) и си е де факто пак система, дори и да не е сложен знакът за такава. Отделно малко деца се престрашават да работят с дробен израз, какъвто е  3/4х. На масовия седмокласник най-естествено му идва променливата да е в числителя.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия