Разпределение на финанси вкъщи.

  • 12 987
  • 240
# 75
За прахосничество никой не говори, точно обратното. Без буфери и налични средства да се седи и трепери от число до число, не е живот. Аз от стрес нямам нужда.

Бюджетът пак е общ, парите се "наливат"и дават в домакинството и всичко останало - всеки дава за почивка и т.н.
Но има примерно "пера", по които само аз давам, като например поддръжка и всички разходи по кола, поддръжка на имот, режийни.
По същия начин жена не искам да ме занимава с нейни си разходи - червила, дрехи, маникюр, поддръжка, подаръци за рождени дни на този и онзи, роднини и т.н.
Ако аз реша да "инвестирам" в нея с нещо, да идва от мен, не защото тя няма 40 лв. за гел лак, примерно, или 70 лв. за една лазерна на триъгълника.

По-големи разходи, свързани със семейния живот и бъдеще, като цяло, се обсъждат, дотолкова, доколкото касаят и двамата.

Не обсъждам лични избори - като примерно да сменя колата, каква да бъде, да си направя някаква инвестиция за мен, нещо да си купя земя, или да си внасям пари някъде за нещо, или колко съм заделил този месец.

По същия начин аз не бих се месил, ако жената реши да си направи допълнително пенсионно, или каквото и да е, нещо лично си за нея; реши да запише някакъв курс, и т.н.

Поантата е, че и двамата влагат и инвестират, скатавки няма.
Виж целия пост
# 76
А имате ли общи деца и планове да остареете заедно?
Виж целия пост
# 77
Личен живот не обсъждам кой какво.
И да имаш "планове", не се знае какво ще поднесе животът.
Така че планове не правя. Каквото такова. Приоритетите са други.

Всеки случай чужди сметки не плащам.
Еле пък да ми се насаждат заеми, проблеми на роднини и т.н.

Обществото като цяло е много нахално.
Виж целия пост
# 78
А жена има ли в картинката?
Представям си ММ да ми се появи с нова кола щото така си е решил. Дообре.
Виж целия пост
# 79
Т.е. всеки има личен живот, лични финанси, лични вещи, лични решения. Аз не виждам каквато и да е заедност.

Ти си купуваш кола, тя къща, ти живееш в друг град, тя си ражда дете от непознат, тайни, несподеляне, необщуване. Идеален личен живот и пазене на личните граници. Щом ви харесва.
Виж целия пост
# 80
Казваш , че не плащаш чужди сметки , значи примерносметката за тока трябва да се раздели наполовина ли ?
Виж целия пост
# 81
Това което се описва по-горе не е семейство,а съквартиранти с привилегии.И това го казвам от гледната точка на човек,който дълги години е получавал по-високите доходи в семейството.
Виж целия пост
# 82
Не разбрах чии са чуждите сметки? Ако са сметките на всеки друг, освен мен, не знам какво правим с тези кръвопийци децата. За партньора ясно - чужд човек е.
Виж целия пост
# 83
Аааа, детето и то е чуждо. Да се оправя.
Виж целия пост
# 84
Чужди сметки какво значи? Сметката за лазера при козметичката или кредита на брат й, който е затънал в борчове и не го плаща?
Виж целия пост
# 85
Аз оставам с впечатление, че нищо, което е свързано с нея.
Виж целия пост
# 86
Аз оставам с впечатление, че нищо, което е свързано с нея.
Ако "тя" съществува. Wink
Може всичко това да е в представите му на Revoker-а. Най-добре си му е сам, че то такъв стрес...
Виж целия пост
# 87
Не мислех, че се налага да се обяснява, че има разлика между изплащането на кредита на брата на половинката и поемането на финансовите ангажименти към семейството, докато половинката е в отпуск по майчинство втора или трета година.
Виж целия пост
# 88
Има и жена и деца - въображаеми.

На момичетата с колежките - не са мързеливи, семейно планиране му се вика.
И да, нормално е някой да ги издържа докато са по майчинство или в полагаем отпуск.
Виж целия пост
# 89
Да легнеш на издръжка на мъжО означава да спреш работа и да наемеш детегледачка и домашна помощница.
 Примерно защото си решила да пишеш книга, или по здравословни причини (недай си боже). Всичко останало е планиране на семейните финанси.
 Нина, сигурна ли си, че с партньор с по-висок доход всеки иска да е с общ семеен бюджет? Опитвала ли си? Щото аз с Revoker не бих опитала общ бюджет,ако ще на колене да ми се моли.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия