Сполучливи имитации на маркови парфюми - 46

  • 52 472
  • 737
# 75
Здравейте. Има ли читава имитация на https://www.fragrantica.com/perfume/Narciso-Rodriguez/Narciso-Poudree-36679.html или някакъв подобен?
Благодаря.
Пудрата на Сансиро е много добра.След като имах имитацията си взех оригинала.Разликата е само в началото,след това трайността и силажа са еднакви.
Виж целия пост
# 76
056 TF Noir Extreme на Рефан ми пръснаха на блотер. Нищо не усетих. Доналях си 065 TF Tobacco Vanille  и в следващ Рефан заприходих от Екстрийма10 мл. Много хубав. Трайност няма да изкара при мен, но ще го доналея. Мек аромат, унисекс отвсякъде за мен.
Ходих до магазин на Заг. Нямали каталог в момента. Бях си записала две номерца. Интенс кафе е ужасно. Нищо по- далеч, отвратителна миризма. Добре, че не се излъгах да пръсна по ръцете. Може да е било развалено. Африканския бал е докаран от това което подуших. Не бих отишла пак в магазина, поне не скоро. Иначе дамата беше любезна. На Иван Вазов това.
Виж целия пост
# 77
Аз с много малки изключения нямам оплаквания относно трайност. Парфюмите ми са от Заг и от Рефан, не подновявам през деня, и пръскам само по врата и косата, никъде другаде. Много често в края на деня околните усещат парфюма ми.
Виж целия пост
# 78
Здравейте, в гр. София къде мога да открия парфюмите на Роксан (Roxanne)? По възможност да е в района на Студентски град или Младост. Бях до фирмените щандове на Голдън Роуз в моловете, търся магазинче освен тях. Благодаря!
Виж целия пост
# 79
Малката черна рокля от Рефан, капсулован имаше потресаваща трайност при мен. Аромат на вишни с ванилия ♥️
Също Магнетизъм и Пойзън гърл на Заг.
Магнетизма го забравих в България и много ме е яд. Незнам в Рефанската версия дали е добър, но на Заг и Роксан е страхотен.
Виж целия пост
# 80
Малката черна рокля от Рефан, капсулован имаше потресаваща трайност при мен. Аромат на вишни с ванилия ♥️
Също Магнетизъм и Пойзън гърл на Заг.
Магнетизма го забравих в България и много ме е яд. Незнам в Рефанската версия дали е добър, но на Заг и Роксан е страхотен.

Здравей, кои номерации са, да отида да ги видя дали ще ми харесат Simple Smile
Виж целия пост
# 81
Не мога да кажа, че "най - важното ми е трайността" на един парфюм, защото човек най - дълго и натрапчиво усеща именно онези парфюми, които не харесва по принцип Simple Smile Но трайността е важна. Хайде, ако е имитация, за която не си дал кой знае колко пари - ок, можеш да проявиш разбиране...Но когато си дал сума пари за оригинал и той се дъни откъм трайност....това не е приемливо. По - точно, би било приемливо, ако е с концентрация "боди мист" примерно...Но когато е с концентрация ЕДП /примерно/ и не може да издържи и 4 часа....ще ме извините. Да, знам, че трайността е много субективна. Но знам също така и, че ни правят на глупаци /производителите на парфюми/, като ни "обясняват", че, видиш ли, съвременният човек се къпел по - често, че хората живеят по - нагъсто, и затова, това е "новото нормално" парфюмът ти да е нетраен ...Ха-ха-ха... Що не си... Реално просто така им е по - изгодно на производителите. Да ти продават "разредени нетрайни компоти с впечатляващо - зарибяващи връхни нотки", които компоти да изпръскваш бързо-бързо /защото не ти стига трайност и подновяваш ли подновяваш!/ , и час по - скоро да си купиш още едно шише от същото....И така...За мен нетрайността на парфюма /когато идва от производителя и когато заявената концентрация не е "боди мист"/, е обида за интелекта ми.
С всичко останало, касаещо технологията на носенето на парфюмите и начините им на съхранение - естествено, че съм съгласна.
Виж целия пост
# 82
Скрит текст:
Не мога да кажа, че "най - важното ми е трайността" на един парфюм, защото човек най - дълго и натрапчиво усеща именно онези парфюми, които не харесва по принцип Simple Smile Но трайността е важна. Хайде, ако е имитация, за която не си дал кой знае колко пари - ок, можеш да проявиш разбиране...Но когато си дал сума пари за оригинал и той се дъни откъм трайност....това не е приемливо. По - точно, би било приемливо, ако е с концентрация "боди мист" примерно...Но когато е с концентрация ЕДП /примерно/ и не може да издържи и 4 часа....ще ме извините. Да, знам, че трайността е много субективна. Но знам също така и, че ни правят на глупаци /производителите на парфюми/, като ни "обясняват", че, видиш ли, съвременният човек се къпел по - често, че хората живеят по - нагъсто, и затова, това е "новото нормално" парфюмът ти да е нетраен ...Ха-ха-ха... Що не си... Реално просто така им е по - изгодно на производителите. Да ти продават "разредени нетрайни компоти с впечатляващо - зарибяващи връхни нотки", които компоти да изпръскваш бързо-бързо /защото не ти стига трайност и подновяваш ли подновяваш!/ , и час по - скоро да си купиш още едно шише от същото....И така...За мен нетрайността на парфюма /когато идва от производителя и когато заявената концентрация не е "боди мист"/, е обида за интелекта ми.
С всичко останало, касаещо технологията на носенето на парфюмите и начините им на съхранение - естествено, че съм съгласна.
Наистина ако дадеш 150+лв за парфюм и той след 2-3 часа вече е блед помен, тогава си е за яд, независимо от аромата. Оставя ти една неприятна нотка в душата и портфейла за този бранд като цяло.
Но коментарите бях относно аналоговата парфюмерия, която Caroline_Bingley каза, че продава и се сблъсквала с въпроси от този род. Когато цената ти е от порядъка на 20-40лв за 100мл, които в най-лошия случай стигат за 2 месеца, тогава по-добре да се водиш от самия ароматен профил. Трайността.....тя в случая е бонус. Hands Plus1
Лично аз почти нямам аналогови продукти, които да са под средното ниво на трайност, така че реално  няма кой бранд да хуля ха ха ха Laughing
Днес отново съм с EYFEL, ами честно, по-добър пулверизатор за аналог не съм ползвал досега. Самото впръскване и звука от него ми е наслада.
Виж целия пост
# 83
Е, разбира се, че е неприятно ако си си дал парите и след час, два няма никой.
На мен нито с аналогова, нито с оригинали ми се е случвало (само със споменатия Лейди Милион).
Винаги поне 3,4 часа трайност винаги съм имала.
За мен базовата трайност е 4 часа. На това съм доволна. Всичко друго е бонус.
Виж целия пост
# 84
Малката черна рокля от Рефан, капсулован имаше потресаваща трайност при мен. Аромат на вишни с ванилия ♥️
...
Да се намеся,че съм на същото мнение и аз - то колкото повече, толкова повече Wink И е 1:1 с оригинала.
Тя малко забавна историята, ма ми е скучно и ще споделя. Понякога си харесвам парфюм по името или опаковката (Така и си умирам за Good girl на каролина херера - обувките, но не мога и не мога да се помиря с аромата), та така беше и с въпросната рокля. Порових, четох добри отзиви тук за  имитацията на Рефан и си поръчах насляпо. После си викам - я да отида и видя оригинала всъщност как мирише.. Ами имаше една остатъчна аз я наричам пушечна нотка, точно на пушек ми замирисваше на края. Таях надежда имитацията да я няма - нищо подобно, 1:1. Laughing
Виж целия пост
# 85
И кой е номера на тази имитация? Аз съм я търсела под номер 320 тази рокля никъде не я намерих..
Виж целия пост
# 86
И кой е номера на тази имитация? Аз съм я търсела под номер 320 тази рокля никъде не я намерих..
320. LA PETITE ROBE NOIR
Виж целия пост
# 87
Забравих да се похваля с една нова придобивка Simple Smile Ето това: https://makeup.bg/product/525485/#/option/1168575/
Както се досещате от вида му, това е имитация на Шалимар, оригиналната версия: https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Shalimar-Eau-de-Parfum-53.html. Имам го в оригинал, но не можах да се удържа и се сдобих и с имитацията му. Omerta Uptown Babe се нарича, цената е повече от демократична, а качеството на имитацията е добро, и става все по - добро /пръснах директно на кожата си/.  Плътен е, имам доброто предчувствие, че ще се окаже и траен, стои близко до кожата /както и оригинала всъщност/...Разкош ! Напълно си заслужава покупката. Разликата с оригинала е в началните нотки само. Но после /след 15 минутки/ се "кротва" Simple Smile и започват да се носят вълни от лимонова сладост, тамян и кожа. Любителите на Шалимар - не е за изпускане това. Честно.
Виж целия пост
# 88
Солар, откъде го купихте и на каква цена? В посочения линк пише, че наличността е изчерпана, а Шалимар имаше копие единствено от Камера и отдавна е спрян
Виж целия пост
# 89
От мейкъп го купих, 100 мл. на цена от около 9-10 лв. Но е възможно да го продават и други търговци. Не съм проверявала на други места.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия