Сполучливи имитации на маркови парфюми - 46

  • 52 472
  • 737
# 90
В никой български сайт го няма наличен.В Мейкъп може би е бил един. Ех...
Виж целия пост
# 91
Случвало ми се е да им пиша на мейкъп с молба да заредят някой парфюм и не след дълго, са го зареждали. Може би не е лоша идея да им пишете. Те имат интерес да продават. Потърсете и в олх и в базар. И там съм намирала неща, които другаде ги няма.
Виж целия пост
# 92
Благодаря на всички за споделените мнения.🙂🌺☕
Виж целия пост
# 93
Бялото и черно версаче на МЛ, Сансиро или Заг да заложа 🤔
Виж целия пост
# 94
Мдааааа, и аз да се включа в дискусията по този хамлетовски въпрос, по въпроса за трайността, кой е по - по - най, аналог или оригинал?! Sweat Smile Ами, аз съм парфюман от старата генерация, на годините на вашите майки, а може би и баби. Smile Та, по мое време аналогова парфюмерия нямаше, да си парфюмно зависим си беше утопия, скъпо, труднодостъпно и самотно хоби, малко бяхме съмишлениците, информацията бе оскъдна, но манията ни ГОЛЯМА! Носила съм почти всичко, което обсъждате, особено винтидж парфюмите в оригинал, както писах преди това, просто, имитации нямаше. Всичко на пазара беше с доказан произход, реформулировки рядко се правеха, ароматите бяха шедьоври, а шишетата им истинси произведения на изкуството. Ноооо, времената се менят, меним се и ние, отначало силно скептична плахо подходих към аналозите, започнах да ги изучавам сравнявайки ги с оригиналите, които имам. Базирайки се на опита и олфактивната си памет със задоволство установих, че и с тях ми е добре. Еее, разбира се суровините им не са от най-добрите, но къде ли вече няма синтетика, а и някои от тях, повярвайте ми са наистина добре "разчетени" и направени! И най-важното, мисля, че разковничето е в дозата, пръскам се на воля /безброй апликации!/, сравнявам, експериментирам смесвайки и наслагвайки аромати, давам полет на въображението си и често това ми се отплаща с нова и неочаквана композиция. А понякога, дори и да попадна на по-слабичък и безличен аромат, винаги мога да подсиля профила му, като наложя собствения си парфюмен почерк. Аз лично съм благодарна на аналоговата парфюмерия, както и на всички вас в този форум, следя и попивам впечатленията и страстите ви, сравнявам се и се уча от вас. Thank you! Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 95
Благодаря ти за този пост! 🌹
Толкова е мил.
 Четейки те ти завидях за  парфюмите-шедьоври, които не се променят и времената, в които се е развивала твоята мания.
Аз само съм чувала за някои от тях.
Например тези дни се присетих за Мадам КреЗ.
Майка ми навремето ми е разправяла за него. Бил някакъв култов аромат за тогавашното време и го била купила с една от първите си заплати като подарък на братовчедка си за бала☺️
Силно любопитна съм към такъв тип аромати, които носят нещо от минали времена.
Интересно ми е какво се е пръскало, какво се е носило, какво се е харесвало. Наскоро видях, че го има този Мадам Крез(нова версия сигурно някаква) и май ще го поръчвам, че ми се вижда интересен аромат.
Отново ти благодаря за споделеното☺️
Виж целия пост
# 96
Аз като бях малка всички дами ползваха парфюми Чарли, които пак бяха кът.
Виж целия пост
# 97
Скрит текст:
Благодаря ти за този пост! 🌹
Толкова е мил.
 Четейки те ти завидях за  парфюмите-шедьоври, които не се променят и времената, в които се е развивала твоята мания.
Аз само съм чувала за някои от тях.
Например тези дни се присетих за Мадам КреЗ.
Майка ми навремето ми е разправяла за него. Бил някакъв култов аромат за тогавашното време и го била купила с една от първите си заплати като подарък на братовчедка си за бала☺
Силно любопитна съм към такъв тип аромати, които носят нещо от минали времена.
Интересно ми е какво се е пръскало, какво се е носило, какво се е харесвало. Наскоро видях, че го има този Мадам Крез(нова версия сигурно някаква) и май ще го поръчвам, че ми се вижда интересен аромат.
Отново ти благодаря за споделеното☺
Много мило, благодаря за проявения интерес, от постнато тук разбирам, че ти си и професионално обвързана с ароматите, повярвай ми, няма по-щастлив човек от този, който е превърнал хобито си в професия! Много се радвам на ентусиазма ви тук, във вас виждам по-младата себе си преди много години, лутаща се в търсене на съвършения, единствен, мой аромат! Flowers Hibiscus Не мога да ти опиша всичко, което се носеше тогава, много от ароматите се носят и сега, те са непреходни и вечни класики /та макар и силно реформулировани/. Темата е много обширна, мога с дни да разказвам къде, кога и как съм се запознала с всеки аромат по отделно, какви асоциации и реакции е предизвикал у мен и околните. Лудо влюбена в някои от тях: https://www.fragrantica.com/perfume/Dior/Diorissimo-224.html https://www.fragrantica.com/perfume/Montana/Parfum-de-Peau-2385.html ; https://www.fragrantica.com/perfume/La-Prairie/Silver-Rain-823.htmlhttps://www.fragrantica.com/perfume/Nina-Ricci/Deci-Dela-2392.html ; https://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/Opium-Parfum-33772.html ;      https://www.fragrantica.com/perfume/Paloma-Picasso/Paloma-Picasso-1009.html  ;  https://www.fragrantica.com/perfume/Cacharel/LouLou-1276.html ; https://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/Yvresse-Champagne-101.html ; https://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/Rive-Gauche-96.htmlhttps://www.fragrantica.com/perfume/Estee-Lauder/Knowing-548.html ; https://www.fragrantica.com/perfume/Estee-Lauder/Youth-Dew-555.html  ; https://www.fragrantica.com/perfume/Guy-Laroche/Fidji-Eau-de-Toilette-2068.html ;   https://www.fragrantica.com/perfume/Celine/Magic-2824.html  и много, много, много още, които спират дъха ми! Някои от тях са спряни отдавна и завинаги, други все още се намират, а прекрасното е, че част от тях имат и много добри имитации!     Broken Heart Cupid Gift Heart
Виж целия пост
# 98
Скрит текст:
В никой български сайт го няма наличен.В Мейкъп може би е бил един. Ех...
За парфюми забелязах че когато акаунт се абонира за наличност - бутона където иначе е цената ако е изчерпан - след 3-4 дни до седмица зареждат няколко бройки.
А този парфюм точно и аз го гледах преди време но такава съвсем непозната марка не смеех да поръчам
Виж целия пост
# 99
....... Мадам КреЗ. Майка ми навремето ми е разправяла за него......
Това беше парфюмния подпис и на моята майка Simple Smile Спомням си ,че си го купуваше с връзки Satisfied Аз тайничко се пръсках с него, но мноооого рядко......от него ми тръгна любовта към парфюмите Yellow Heart
Иначе аз да си кажа по темата- ако един аромат трае 1-2-3 часа,не го ползвам.Не мъкна с мен бутикли,само мини отливка за спешни случаи.Обичам като се напръскам по дрехи и коса да завърша деня с него ..и да си се усеща подобаващо.За това и като пръскам давам всичко от себе си Animal Speak No Evil Целия блок разбира кога съм излязла Bowtie

ПП.Няма значение парфюма оригинален ли е или имитация! Вчера си купих Mancera Fig Extasy,но днес си разнасям с огромен кеф не него ,а MYSTIC TONKA на Рефан от черната серия, тъна в блаженство Innocent
Виж целия пост
# 100
Мда... Наподобяваше Опиум на ИСЛ.  Много харесвах "Ша Ноар" дезодоранта на майка ми. МНОГО.
Иначе аз да си кажа по темата- ако един аромат трае 1-2-3 часа,не го ползвам.Не мъкна с мен бутикли,само мини отливка за спешни случаи.Обичам като се напръскам по дрехи и коса да завърша деня с него ..и да си се усеща подобаващо.За това и като пръскам давам всичко от себе си...
И аз така Simple Smile Гледам да не разнасям парфюмите си със себе си /не е никак добре за тях самите/...Не е да не ми се случва, но обикновено нося със себе си някоя от имитациите и то - от по - малките шишета /при мен "малко шише" е 30 мл./ Simple Smile То парфюмът затова е и парфюм /а не боди мист!/, за д аможе да издържи едни 8 часа без проблем....И това няма нищо общо с къпането и урбанизацията /както се опитват да ме "убеждават" някои модни "корифеи"/
Виж целия пост
# 101
Като заговорихте за класики, някой знае ли за аналог на Christian Dior - Dune ?
Имам много сантиментални спомени от него.
Виж целия пост
# 102
Dune съм го купувала от  D&P . D6 беше.Сега идея нямам още ли им е в актуалния каталог.
Eden, Organza също от тях. И трите бяха разкош
Виж целия пост
# 103
Christian Dior - Dune го имам в едно голямо шише, купено от мейкъп, имитацията е на Айфел. Течността е ярко оранжева Simple Smile /опасна работа!/, ароматът обаче е супер. Уточнявам, че не познавам оригинала. Преди 100 години помирисах едно шише с 1 капка в него...и това беше. Не си го спомням. Но имитацията ми харесва.
Виж целия пост
# 104
Ако някой има сантимент към старото спряно мъжко Гучи -
https://www.fragrantica.com/perfume/Gucci/Gucci-pour-Homme-2003-691.html
да пробва Ébène Fumé Tom Ford на Мартинез. Не познавам ориганала Ébène Fumé  обаче това е точно мъжкото Гучи което съм имала и дори носила. За мен аромата е типично мъжки макар,че в някакъв момент леко заслажда, но пушека е същия. Копието стои близо до кожата при добро напръскване и дори мисля, че бързо ми изфиряса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия