Снежинки ФЕВРУАРСКИ ще хвърчат и бебчета ще зареват!

  • 11 503
  • 309
# 225
Ехеее, някои са се посъбудили а?
Maktub, браво за инициативата, ще вземете да ме заразите ей! От къде трябва да се вземе тази снимка? Там дето те рисуват ли? И успех на прегледа утре!
Виж целия пост
# 226
Най- накрая вече си имам нет вкъщи, та ще мога да пиша по-честико.
Честито макар и на патерици на всички мами , които са рожденнички:).

Аз вече 4-5 дни съм си вкъщи , но още не мога да се настроя на вълна почистване , а има нужда.

Багажът съм го стегнала вече ...почти - допълвам си някакви неща само...

По темата за досадниците по улиците: току що ходих да си взема сандвич: а продавачката: много ти е малък корема ?!?!?!  ooooh!. викам си на акъла : Ти кога се преквалифицира от сандичопродавачка в акушер-гинеколог...  #Cussing out #Cussing out #Cussing out. Пък спосле си викам няма да й се ядосвам ... да си приказва каквото си ще... Да ви кажа честно много съм омекнала напоследък . Ако не бях бременна така щях да я сдъвча... но сега го приех учудващо спокойно
Виж целия пост
# 227
Аз днес имах много работа и не можах да пиша Sad.
вие направихте ли вече коледните елхички, моята стана много хубава. Maktub като говориш за сладкиши, някой знае ли лесна рецепта за ябълков пай, решила съм такова нещо да правя за Коледа Simple Smile.
и аз си тръгвам вече, приятна вечер на всички
Виж целия пост
# 228
Като ходите по лекции за бъдещи родители някой казва ли как да се обличат бебчовците?
Защото ако в къщи е 22-23 градуса средно как бихте сложили едно новородено да спи.
Питам защото се чудя какво да купя одеалце или чувалче кое е по добра идея и само едничко стига ли ?
Някой ако знае нещо моля да разкаже Simple Smile
Виж целия пост
# 229
Благодаря на всички за пожеланията, много сте мили  Hug ...... Само, че...... нямам рожден ден днес  Blush. Сигурно е станала някаква грешка, защото всъщност е чак края на март  Crazy То повечко празници не са излишни, а и днес си купих подарък и ми стана весело на душата  Party Черпя ви виртуално с една торта, пък догодина ще има още  bowuu
http://www.nedelya.com/articledetails.php?ArticleID=119&page_num=8
Пу за мен номер
3. badem
4. майка ми ( иска да си припомни  Laughing )
Joya, по мои спомени казаха, че детето трябва да има една дрешка повече от теб  newsm78 , за по-сигурно тази лекция ще я повтарят на 21.12 
Виж целия пост
# 230
В книгата , която чета в момента пише , е нормалната температура на стаята е 19-22 градуса, когато се къпе бебето 24-25. Както трябва да се внимава да не изстине бебето, така трябва да се внимава и да не се претопля. В същата книга пише , че е по-добре да си имаш чувалче. Било по-удобно, но и одеалце или някаква олекотена завивка , няма да е излишно. В никакъв случай завивките и възглавниците да не са пълни с пух - може да предизивка алергия. Колкото до обличането - пише ,че бебета са като нас , ако на нас ни е топло и на тях също им е, ако ни е студено - на тях също. Ако носим една жилетка, да не обличаме на бебето 2 - това е цитат Wink
Виж целия пост
# 231
badem, объркаха те всички за рожденничка, защото онзи ден след една от снимките с виртуални почерпки, каза че утре отиваш да се черпиш с торта. Разбрах аз че ще стане такова объркване още тогава, ама седя и гледам сеир Simple Smile
joya, нормалната температура е 20-22 градуса. Моя приятелка ми сподели, че си е обличала декемврийчето с боди, чорапки, гащеризонче или пижамка и елече. По принцип и аз съм чувала за една дрешка повече от теб. За одеалцата - или едно дебеличко одеалце или чувалче. Нашите бебета в студения си период няма да могат да шават за това мисля, че чувалчето е излишно за сега. Виж за лятото бих си взела. Вечер нормалната температура за сън а новородено е 19-20 градуса. При къпане 22-23.
Виж целия пост
# 232
Ехеее, някои са се посъбудили а?
Maktub, браво за инициативата, ще вземете да ме заразите ей! От къде трябва да се вземе тази снимка? Там дето те рисуват ли? И успех на прегледа утре!

До входа има една колона с някакъв рафт... миналия път на него бяха наредили снимките, доколкото видях  Simple Smile Благодаря много  Hug  (А успех ще ми трябва, макар че не зависи от прегледа  Confused )
Виж целия пост
# 233
 joya, при нас  в апартамента е голяма жега и съм по къс ръкав, понеже иначе сигурно ще умра от жега, а и прозореца на балкона ми е отворен цял ден. Та за себе си съм решила в тая жега моето бебе да го обличам в камизолка или боди, ританки и туй-то, да го завивам с плетена пелена и толкоз. Така съм си избрала аз, мисля, че това вече е малко или много решение на всяка мама. Някои си ги обличат повечко, други не толкова, всеки ще ти каже различно, аз бих те посъветвала само да не слушаш старите бабишкери, а да се осланяш на инстинкта си. При всички случаи то ще ти каже, ще се оплаче де. Ние със сестра ми бяхме много смешни с нейното дете, плачеше, ние го навличахме да не би да му е студено, после една приятелка го радсъблече и то взе да се смее доволно. Мисля, че и без друго първите три месеца ще бъде на принципа проба-грешка, само не се бой, нищо фатално няма да му се случи от една грешка.
Аз току що приключих с коледното почистване и да ви кажа установих, че не е важно колко квадрата е апартамента, все толкова шкафчета си има за измиване да му се не види.
Лека вечер и весел ден утре.
Виж целия пост
# 234
пу за мен номер 6!!
вероятно пак ще закъснея....моля да ми запазите място  Embarassed
Виж целия пост
# 235
лелееееее bopsi  newsm20 тази къщичка, барабар със сладките, направо ми изкара акъла ! браво, браво !  newsm74
Честит рожден ден  на патерици на galq86 и hrisito !
 baloni bdbaloni
Аз пък гледам злобно и се карам на тези, които се правят, че не ми забелязват корема и се опитват да ме прередят някъде си...  newsm48 Преди време, докато чаках да си внеса здравна вноска  - дойде една жена на  около 45 години с дъщеря си и когато ми дойде реда, тя скочи, дръпна щерката и влезе преди мен! Преди да хлопне вратата аз я попитах какво си мисли, че прави като е мой ред и тя ми отговори " ами като ставаш толкова бавно "... ?!?!?!!? е тогава вече подивях - влязах след нея, хванах я за блузката и и казах "добре, че съм бременна и ставам бавно, щото да съм обърсала пода с тебе тука иначе" и я изхвърлих навън !!!!  smile3515 newsm61
И  ми е писнало от възмутени погледи на разни женички, защото пуша ... че оня ден даже две ме подминаха и викат : "Гледай я тая каква  майка ще става" - обясних им най-подробно на висок глас, че от няколко цигари бебето ми няма да се роди с рога и копита и други такива и ги пуснах да си ходят изчервени и с наведени глави ...  #Cussing out
И общо взето днес май съм много крива ...  Crossing Arms извинявам се  - дано не съм натоварила някоя мама  Weary
Виж целия пост
# 236
"добре, че съм бременна и ставам бавно, щото да съм обърсала пода с тебе тука иначе" и я изхвърлих навън !!!!  smile3515 newsm61
Ох Преси много се смях на това.. Направо си представих ситуацията.. Аз не им се нервя толкова. Като се правят на леко разсеяни голяма работа. Само пред лекарския кабинет един път им се изнервих, че от 100 човека никой не стана като дойде една баба с бастун. Сбръчкана горката не може да ходи, а те нашите много болни. Та станах аз да и направя место и после трябваше да стоя права докато ми дойде реда. Че и като се освободи едно място една лелка като се втурна, чак ми се прииска да я спъна. Та надсмивам им се на горките хорица. На мен ми е все тая дали някой ще ми освободи място в автобуса. Обикновено пътувам от първа спирка, а ако е много фраш автобуса ще помоля някое дете да стане, че те поне не правят изречения. Така се справям аз с човешката глупост!
Виж целия пост
# 237
Момичета като ви слушам и ми става много мъчно. Аз и преди не можех да понасям бабите по градския транспорт та представям си ако бях бременна и ми се налага да патувам с градски транспорт. Мен много ме е дразнело че дори да има място винаги като минават покрай теб все ще те избутат и изръгат.  #Cussing out Що чорапогашници са ми изпокъсали с разните му там торби и други неща които носят. Crazy Да не говорим за кавалерите. Бях на около 6 годинки и си спомням как бяхме излезли с майка ми на разходка и със сестра ми, която тогава беше още малко бебе. Та опитваме се ние да се качим в трамвая а МЪЖЕТЕ седят и ни гледат с любопитсвто. Аз се опитах да помогна на майка да качи количката поради липса на други желаещи, но пък в това време ватманката реши че не може да ни чака повече и просто тръгна. Количката падна, майка ми в бързината успя да хване сестра ми а аз скочих в движение от трамвая. ooooh! Въобще случки колкото искате. Дано някога се променят нещата все пак. За това като бъдещи мами сме отговорни да възпитаме децата си дано поне те са по-различни и отговорни. Peace
Виж целия пост
# 238
Здравейте и от мен Simple Smile
Днес ми е много сънливо Wink Надявам се,че ще повали поне малко сняг , та да се усети,че ще идва дядо Коледа Simple Smile
След утре започвам с коледното пазаруване и подготовка , че на Бъдни вечер ще имам гости - моите родители и свекитата. От сега ме затресе треска Wink
Виж целия пост
# 239
Добро утро и от мен!   bouquet
Аз не съм се вкючвала скоро , защото бях в майка ми!  И сега докато  ви изчета.............Поздравления за всички ,които са празнували Heart Eyes
Искам да питам на някоя от вас дали и изтръпват ръцете? На мен от две нощи ми  става така и е ужасна болката,за това и не мога да спя и се чувствам много уморена! Може ли да е от подуванията?
Другото което ме мъчи е запек! Лошото е ,че немога да се напъвам като ми се доходи! #Crazy
Знам ,че остава още малко , но тези последни дни са най- тежките , поне за мен! Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия