Термин март 2023 тема номер 4 💙❤️

  • 45 676
  • 736
# 225
Midna,на мен ми е трета бременност, но не бих казала,че съм по-спокойна. Даже напротив,все има за какво да се притесня и да се вкарам във филм .Но относно покупки,не бързам,знам какво ще ми трябва и че ще е много лесно да го купя. А и аз наистина ще купувам малко неща,че имаме голяма част. Тръпката за първите ритничета може би не е такава, защото знам какво да очаквам и някак не се впечатлявам,но така или иначе чувството е страхотно. 💙 И аз мисля,че е нормално. Не се чувствай гузно. ☺️
П.С. Midna, ако искаш да те впиша в първата страница си напиши термин. ☺️

Относно количка,аз купувах среден клас и след първото дете ,която беше Чиполино, но трансформираща се ,взех с твърд кош Кикка Боо Дивайна /много съм доволна/, защото не ме кефеше,че не беше равно,баткото преди две отказа количка,малкият също отдавна не го качваме. Предполагам тези точно колички,които гледате ще могат да изкарат години и да отгледат две деца, защото са все висок клас,но аз не мисля да я позлвам повече от 2 години,да не кажа и след година и половина не я ползвахме. Сега ми се струва странно да го качвам в количка,но може би защото ние главно сме в квартала.
Виж целия пост
# 226
Irna, благодаря 🥰 наистина при нас постоянното пътуване е един от факторите 👍
Midna,на мен ми е трета бременност, но не бих казала,че съм по-спокойна. Даже напротив,все има за какво да се притесня и да се вкарам във филм .Но относно покупки,не бързам,знам какво ще ми трябва и че ще е много лесно да го купя. А и аз наистина ще купувам малко неща,че имаме голяма част. Тръпката за първите ритничета може би не е такава, защото знам какво да очаквам и някак не се впечатлявам,но така или иначе чувството е страхотно. 💙 И аз мисля,че е нормално. Не се чувствай гузно. ☺️

Относно количка,аз купувах среден клас и след първото дете ,която беше Чиполино, но трансформираща се ,взех с твърд кош, защото не ме кефеше,че не беше равно,баткото преди две отказа количка,малкият също отдавна не го качваме. Предполагам тези точно колички,които гледате ще могат да изкарат години и да отгледат две деца, защото са все висок клас,но аз не мисля да я позлвам повече от 2 години,да не кажа и след година и половина не я ползвахме. Сега ми се струва странно да го качвам в количка,но може би защото ние главно сме в квартала.
Виж целия пост
# 227
Привет Blue Heart
Аз в крайна сметка си се спрях на количката, която бях пратила, ММ склони за черното и ще си я поръчам.
Хормоните определено при мен си оказват думата, много съм мрънкаща последно време, все нещо не ми се случва така както искам Grin Изнервям всички около себе си, вие как сте ? Grin
Нямам търпение за феталната ми в петък Heart Exl Искам нови снимчици, събирам си всиииичко от теста насам в една кутия и ще си ги пазя за спомен.
Днес трябва да отида до уни, хем ще стане ясно колко имам на контролното от миналата седмица, ще остана за лекциите и ще изпия едно кафе с колежките.
Виж целия пост
# 228
Мами някоя от вас ли беше казала ,че черния петък в Хиполенд ще е на 11.02 или съм сънувала😀
Виж целия пост
# 229
Здравейте момичета , връщам се от преглед в 20 седмица установиха че едното бъбречно легенче е леко увеличено 7 мм е нормално при нас е 7,4мм леко казано съм претеснена предложете ми добър лекар в Варна ( живея в Белгия ) искам да си направя още един преглед но в Бъгария искам да чуя и друго мнение , не малко съм преживяла бебчето ми е заченато с инвитро и съм много притеснена моляви ако знаете някой добър специалист в Варна пишете ми !
Виж целия пост
# 230
Аз доколкото чух в магазина, казаха че целия ноември ще имат 25%
Мами някоя от вас ли беше казала ,че черния петък в Хиполенд ще е на 11.02 или съм сънувала😀
Виж целия пост
# 231
Аз бях писала в предната тема за конкретната дата, която ми казаха в магазина, но съм толкова изветряла, че вече изобщо не я помня.

Аз доколкото чух в магазина, казаха че целия ноември ще имат 25%
Мами някоя от вас ли беше казала ,че черния петък в Хиполенд ще е на 11.02 или съм сънувала😀
Виж целия пост
# 232
Аз бях писала в предната тема за конкретната дата, която ми казаха в магазина, но съм толкова изветряла, че вече изобщо не я помня.

Аз доколкото чух в магазина, казаха че целия ноември ще имат 25%
Мами някоя от вас ли беше казала ,че черния петък в Хиполенд ще е на 11.02 или съм сънувала😀


Благодаря ви
Виж целия пост
# 233
snejinka ами аз попитах лекарката, каза че е от бебето. Матката ми беше спокойна, шийката също каза, че е много добре
Още по-хубаво!!! Дано всяка мама се връща с подобни новини от всеки следващ преглед Simple Smile
Аз втори ден не усещам никакво движение и се притесних Sad Иначе всеки ден в последните десетина го усещах по няколко пъти на ден. Нормално ли е да не се усеща движение цели дни?
Виж целия пост
# 234
Ivelina.m, аз също съм от Варна. От мои приятелки знам за Балев - който не е толкова комерсиален, колкото Давидков, ако не ме лъже паметта. За вторият знам, че е добър диагностик, но като отношение и цени е ... "Специфичен".
А защо не поискаш второ мнение в Белгия. Аз август месец така направих.
Не ми отказаха. Ти в университетската болница беше, нали, защо не звъннеш в Брюксел в университетската. Не мисля, че ще ти откажат.
snejinka , аз в сряда ще започна 21-ва семдица, живот и здраве, и до сега имам дни, в които не съм сигурна дали усещам газове или бебе. Аз съм с предна плацента. Док изрично ме предупреди, че няма рано да усетя.
Здравейте момичета , връщам се от преглед в 20 седмица установиха че едното бъбречно легенче е леко увеличено 7 мм е нормално при нас е 7,4мм леко казано съм претеснена предложете ми добър лекар в Варна ( живея в Белгия ) искам да си направя още един преглед но в Бъгария искам да чуя и друго мнение , не малко съм преживяла бебчето ми е заченато с инвитро и съм много притеснена моляви ако знаете някой добър специалист в Варна пишете ми !
Виж целия пост
# 235
Здравейте, аз ходя при доктор Стоилов в град Добрич - 180лева е прегледа при него, но е около един час. Сега ще ходя за втори път🤗
Ако желаете мога да Ви дам негов номер
Вчера ми казаха, че доктор Желязкова също е добра за фетална морфология - 80-90лева е прегледа при нея

quote author=Lucie_ link=topic=1489066.msg45446822#msg45446822 date=1666027530]
Iveluna.m, аз също съм от Варна. От мои приятелки знам за Балев - който не е толкова комерсиален, колкото Давидков, ако не ме лъже паметта. За вторият знам, че е добър диагностик, но като отношение и цени е ... "Специфичен".
А защо не поискаш второ мнение в Белгия. Аз август месец така направих.
Не ми отказаха. Ти в университетската болница беше, нали, защо не звъннеш в Брюксел в университетската. Не мисля, че ще ти откажат.
Здравейте момичета , връщам се от преглед в 20 седмица установиха че едното бъбречно легенче е леко увеличено 7 мм е нормално при нас е 7,4мм леко казано съм претеснена предложете ми добър лекар в Варна ( живея в Белгия ) искам да си направя още един преглед но в Бъгария искам да чуя и друго мнение , не малко съм преживяла бебчето ми е заченато с инвитро и съм много притеснена моляви ако знаете някой добър специалист в Варна пишете ми !
[/quote]
Виж целия пост
# 236
Не съм много сигурна кога, но четох че май след 23-27ма седмица (не помня коя) вече лекарите казват да се следят движенията на бебето. Ако 1 ден не го усетиш, трябва да се обадиш на лекаря. Но преди това движенията им не се усещат често и мисля, че няма за какво да се притесняваш. Все пак ако решиш се консултирай с АГ
snejinka ами аз попитах лекарката, каза че е от бебето. Матката ми беше спокойна, шийката също каза, че е много добре
Още по-хубаво!!! Дано всяка мама се връща с подобни новини от всеки следващ преглед Simple Smile
Аз втори ден не усещам никакво движение и се притесних Sad Иначе всеки ден в последните десетина го усещах по няколко пъти на ден. Нормално ли е да не се усеща движение цели дни?
Виж целия пост
# 237
Ivelina.m, аз също съм от Варна. От мои приятелки знам за Балев - който не е толкова комерсиален, колкото Давидков, ако не ме лъже паметта. За вторият знам, че е добър диагностик, но като отношение и цени е ... "Специфичен".
А защо не поискаш второ мнение в Белгия. Аз август месец така направих.
Не ми отказаха. Ти в университетската болница беше, нали, защо не звъннеш в Брюксел в университетската. Не мисля, че ще ти откажат.
snejinka , аз в сряда ще започна 21-ва семдица, живот и здраве, и до сега имам дни, в които не съм сигурна дали усещам газове или бебе. Аз съм с предна плацента. Док изрично ме предупреди, че няма рано да усетя.
Здравейте момичета , връщам се от преглед в 20 седмица установиха че едното бъбречно легенче е леко увеличено 7 мм е нормално при нас е 7,4мм леко казано съм претеснена предложете ми добър лекар в Варна ( живея в Белгия ) искам да си направя още един преглед но в Бъгария искам да чуя и друго мнение , не малко съм преживяла бебчето ми е заченато с инвитро и съм много притеснена моляви ако знаете някой добър специалист в Варна пишете ми !

Здравей , от университетската болница ме препратиха в Sint lukas  още в 6 седмица но мисля да се обадя до UZ за второ мнение !
Виж целия пост
# 238
Evelina.m, Аз съм в Jan Palfijn.
Ще сложа в скрит текст скромното ми мнение от личен опит. Знае ли човек, може някой ден на някоя притеснена мама в Гент да ѝ потрябва тази информация ☺️
mimird, много полезно това за движението и седмиците, и аз съм го чувала, но не знаех от кога започва. Благодаря, че го сподели - записвам си го веднага като въпрос за утре 🥰
Скрит текст:
Доколко знам д-р Кан е добър(той ме прегледа след второто прокървяване),
а Де клеер от инвитро центъра ми препоръча (вече на третото кървене) Dr Caroline van Turnhout - изрично ми каза, че е много адекватен лекар.
В крайна сметка сме при Барт Vergauwe, също препоръчан от инвитро специалистът. И съм доволна - през август и Барт и Каролин бяха в отпуска,  та се наложи да се запиша за проследяване в Мария Миделарес. На 24.08 бяхме на рутинен преглед. Изрично попитах какво е положението с хематома след кръвоизлива, защото тогава бях на 26 ден от зацапване-изчистване. Страшно бях изморена от това да се притеснявам какво ще видя във всеки в н момент, когато отида до WC. Нямало било нищо. На следващият ден, 25.08, второ мнение при Барт - директно си казах какво ме притеснява. Огледа внимание цялата матка и ми показа мъничко останало хематомче. Отдели време да ми обясни, какво що. И така се прехвърлихме директно там.
Ivelina.m, аз също съм от Варна. От мои приятелки знам за Балев - който не е толкова комерсиален, колкото Давидков, ако не ме лъже паметта. За вторият знам, че е добър диагностик, но като отношение и цени е ... "Специфичен".
А защо не поискаш второ мнение в Белгия. Аз август месец така направих.
Не ми отказаха. Ти в университетската болница беше, нали, защо не звъннеш в Брюксел в университетската. Не мисля, че ще ти откажат.
snejinka , аз в сряда ще започна 21-ва семдица, живот и здраве, и до сега имам дни, в които не съм сигурна дали усещам газове или бебе. Аз съм с предна плацента. Док изрично ме предупреди, че няма рано да усетя.
Здравейте момичета , връщам се от преглед в 20 седмица установиха че едното бъбречно легенче е леко увеличено 7 мм е нормално при нас е 7,4мм леко казано съм претеснена предложете ми добър лекар в Варна ( живея в Белгия ) искам да си направя още един преглед но в Бъгария искам да чуя и друго мнение , не малко съм преживяла бебчето ми е заченато с инвитро и съм много притеснена моляви ако знаете някой добър специалист в Варна пишете ми !

Здравей , от университетската болница ме препратиха в Sint lukas  още в 6 седмица но мисля да се обадя до UZ за второ мнение !
Виж целия пост
# 239
Здравейте!
Трета бременност - по-спокойна съм, но и също толкова нетърпелива и ентусиазирана
като  другите две. Ние вече сглобихме скрина за повиване и легълцето, гледам си ги денем и им се радвам. Дори леглото вече е заслано. Като наближи само ще изпера и изгладя всичко. Искам до края на годината да съм готова със всичко. Ноември и декември съм запланувала количка, стол за хранене на Hauck, който е с приставка и с кошница на новородено и бебешка електрическа люлка, която с първото ми дете се ползваше нонстоп, но всяка седмица се купуваха батерии. Това е една добра инвестиция и в голяма помощ на майките когато ръцете им са отмалели.
Използвам времето и за срещи навън с приятелки, че като стане януари и февруари от тежест надали ще ми е до нещо. Днес се наслаждавах на лятното време - 25 градуса, но от утре се разваля.
Желая ви една спокойна и слънчева есенна седмица! 😀😀😀
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия