Юлските майки се разтапят от усмивки! - Родени Юли 2022 - Тема 3

  • 21 935
  • 824
# 630
Йоан тия дни спи по 30мин на всеки 1.45-2часа. Като часовник е дечкото.

Отивам да готвя, днес съм се амбицирала.
Виж целия пост
# 631
Значиии, толкова съм ядосана. Rage  На цялата ни хубост с регресии и глупости днес свекърите ще идвали за малко. Но не е необходимо да се казва час, нали? Трудно приспах Марти, заспа на гърда и след няма и 5 мин се чука на вратата и аз трябваше да го оставя и да отключа. Не се събуди веднага, но след 5 мин се ококори, разсъни се и няма заспиване. Превъзбуди се, разбесня се...и накрая с триста зора заспа с рев. А се събуди сутринта в 8ч, та чак 12.30 заспа. Не обичам посещения без предупреждение, пък и с предупреждение не обичам. Imp Сега целия ми ден ще е крив, най-вероятно и не само моят.
Отделно в нас наистина е толкова разхвърляно навсякъде заради ремонта в спалнята, че още повече се ядосвам на положението. Буквално имам шкаф с дрехи в кухнята, а в другата спалня не може да се влезе от багажии. Донесоха ни едно шише вино и така ми се пие една чаша, но няма, защото Марти е непредвидим с яденето.

Моят Малчо през нощта взе само с мен да се успокоява на гърда. Бибата я плюе, а така имам чувството, че е като ваденка залепен за мен. И през деня за заспиване суче, или ако го приспивам на ръце след малко се разбужда и си търси. Не знам...сега пък така.

Той с това цокане си стимулира кърмата, а като количество колко е нямам представа. Често започна да ми тече пак  другата гърда, от която не яде, а по едно време се беше регулирало.

И понеже се припознах в думите на Деси. И аз напоследък често си мисля и ми е мъчно, защото е много вероятно да си останем с две дечица, а самата мисъл, че повече може да не се видя бременна, да раждам, да си гушкам пак малко пухче...ме кара наистина да съм тъжна. Въпреки всички трудности покрай родителството няма по велико нещо от това да си майка. Има моменти, в които ми липсва "ергенският живот", но пък сега се чувствам цяла. А пък толкова бързо минават тези години и искам да им се наслаждавам пълноценно, защото дечицата си растат и с всеки изминал ден се отдалечават от нас. Това ме смазва...но това е животът! Те са до нас тук и сега и ние трябва да се радваме на всеки един момент с тях! Heart
Виж целия пост
# 632
Най-обичам и аз посещения от типа "ще минем да видим детето за 15 минути ... то кога ще спи?"  Ами да, това е хубав въпрос и аз се чудя кога ще спи и естествено това се казва няма и един час преди посещението, а в нас е като джунгла, най-върховното ми постижение е да пусна пералня/сушилня и прахосмукачка, готвенето все  още ми е мираж и се яде по нещо набързо.


Днес гледам Йо в някакви ситни пъпчици по лицето, но само от едната страна и по бузката и се чудя сега от лигите ли е или нещо го претоплих като взе че стана студено, но ще изчакам до утре преди да питам педиатърката. Минах ги с физиологичен разтвор и го поразсъблякох, че като се развилнее, става целия червен.


Момичета, имам два въпроса , един директно бебешки:

- Тези от вас,които ползват гащеризончето с мечешките уши от h&M    смятате ли,че 62 и 68 размер са уголемени. Питам, защото до скоро  56 му ставаше, защото си беше бая уголемен, но му окъса и сега се чудя  62 или 68 да взема,

Второто питане е по-скоро свързано с хигиената:

- Откакто забременях, не ми понасяха никави силни миризми на препарати, ММ пое чистенето на банята, най-вече на тоалетната, обаче явно тази непоносимост си ми остана, почвам да кихам и да се давя, освен това не искам и детето да ги диша. А дори и да напръскаме  тоалетната и да затворим вратата на банята,си мирише бая. Последно така с детето обикаляхме на един клинч навън докато се измирише вкъщи, освен това трябва и аз да го правя, защото ММ си смени работата и вече не ми е на разположение като преди. Та вие какви препарти ползвате за WC, попадали ли сте  на нещо,което хигиенизира добре, но не мирише толкова отровно на белина или хлор?
Виж целия пост
# 633
Аз откакто забременях започнах да използвам препаратите на фрош. Чистят също толкова добре, а са с по-чист състав, поне така ги водят. 😀
Най-обичам и аз посещения от типа "ще минем да видим детето за 15 минути ... то кога ще спи?"  Ами да, това е хубав въпрос и аз се чудя кога ще спи и естествено това се казва няма и един час преди посещението, а в нас е като джунгла, най-върховното ми постижение е да пусна пералня/сушилня и прахосмукачка, готвенето все  още ми е мираж и се яде по нещо набързо.


Днес гледам Йо в някакви ситни пъпчици по лицето, но само от едната страна и по бузката и се чудя сега от лигите ли е или нещо го претоплих като взе че стана студено, но ще изчакам до утре преди да питам педиатърката. Минах ги с физиологичен разтвор и го поразсъблякох, че като се развилнее, става целия червен.


Момичета, имам два въпроса , един директно бебешки:

- Тези от вас,които ползват гащеризончето с мечешките уши от h&M    смятате ли,че 62 и 68 размер са уголемени. Питам, защото до скоро  56 му ставаше, защото си беше бая уголемен, но му окъса и сега се чудя  62 или 68 да взема,

Второто питане е по-скоро свързано с хигиената:

- Откакто забременях, не ми понасяха никави силни миризми на препарати, ММ пое чистенето на банята, най-вече на тоалетната, обаче явно тази непоносимост си ми остана, почвам да кихам и да се давя, освен това не искам и детето да ги диша. А дори и да напръскаме  тоалетната и да затворим вратата на банята,си мирише бая. Последно така с детето обикаляхме на един клинч навън докато се измирише вкъщи, освен това трябва и аз да го правя, защото ММ си смени работата и вече не ми е на разположение като преди. Та вие какви препарти ползвате за WC, попадали ли сте  на нещо,което хигиенизира добре, но не мирише толкова отровно на белина или хлор?
Виж целия пост
# 634
Мекси, ако никнат зъби е нормално едната буза да има зачервяване. Не знам, в нета така пише 😅

Препарати - виж на Фрош серията, аз взимам нея за чистене на под, баня и кухня, ама все пак минавам веднъж на 10 дни вътре тоалетната с доместос за 5-10мин на затворен капак.

Edit: щях да забравя, който му е омръзнал белия шум може да пробва с медитативен плейлист. Шервам моя в спотифай (https://open.spotify.com/album/4k5HHW10jkBTVO9898HDKq?si=AyhN7Ki_QMu5ImTLLSpbag), йога инструкторката ми го ползваше и си го пускам на нас с Йоан. Всяка мелодия е с различна честота (херци), примерно втората - Body rejuvenation, ни действа супер успокояващо и на двамата 😂
Виж целия пост
# 635
Тая “схема” си е стандартно приспиване според мен, чак пък схема. Мисля почти всички като плаче го взимаме да се успокои и чак тогава връщаме в леглото… Иначе на мен не може да ми помогне, защото тя с кеф си ляга в леглото и приспиването и харесва, както и люшкането, гушка си мека играчка за гушкане и колкото повече време минава толкова по-зле ставя. Например започва да реве чак след 40 минути приспиване и постепенно увеличава истерията, а вече е размазана за сън.. иначе от утре го дават дъждовни дни и ще имам достатъчно време да ревове и експерименти вкъщи...поне като не кърмя мога да почна да я приспивам с чаша вино до мен 🤣
В нас от както пуснаха парното е 24 градуса и децата се варят! Угодия нямаме ние.. ако намаля радиаторите парното спира защото така е с Топлофикация като си на последен етаж и винаги трябва да е на 5 ако искаме да имаме парно. След като и утесня чувала, който ми бяха подарили на кикабу 0-6 взех техен 6-18 и съм супер доволна. Има място да си рита и спи по гащеризон без крачета и спрях да слагам дори чорапи (от вас прочетох, че е по-добре). И сутрин като я взема е бая топла, предполагам ако е 22 градуса в стаята щеше да и е идеално..Но ще чакам температурите навън още да падат. Днес заспа в раницата навън в 10, спа час, сега пак заспа в 13:30 навън и е доволна, а моите пръсти вече са кокал. Чакам да стане и бегом вкъщи на топло.
Виж целия пост
# 636
Пробвах това с разнасянето отдавна. Всъщност няколко пъти с два еднакви резултата. Вариант едно беше, спокойна е, докато се разхождаме, ако седна не може да стои мирна, мрънка. Вариант две беше, спокойна е, докато се разхождаме и стоим, а като я оставя в кошарата, само дето не ми се изсмя, че си мисля, че заспи току-така.Grinning
От месец дремките са по 30 минути, понякога 20....Броени пъти се е случвало да надхвърлят 45 минути-час.
А иначе, за нощен сън моята девойка изпада в дълбок сън тъкмо към 30та минута, тогава местя в кошарата.
За търкането на носа в матрака вече съм сигурна, че при нас е за успокоение.
При нас едната буза също почервенява понякога, в момента е дясната. Но тя спи надясно и мисля, че просто може би лежи в малко слюнка понякога и кожата ѝ реагира. Освен ако не се покажат скоро два зъба...
Виж целия пост
# 637
Здравейте, мами, и при нас е някаква драма със съня - тази нощ се събуди в 2 и не заспа до 5:30 (накрая я сложих в слинга да поспи малко). Според календара на Нани, нани, бебе сме точно в скок на растежа, който влияе върху съня (съвпада с този от Wonder weeks - честно казано не знам кое какво гледа и защо се разминават).
Иначе да дам няколко идеи за кърмаческата стачка - нагоре-надолу върху пилатес топка, разхождане в стаята, а ако сме в легналата поза - закачам си лигавник на презрамката на сутиена да го гледа докато хапва (в повечето случаи работи).

Към майките с две и повече деца - кога започна подобряването на съня при по-големите? или просто първата годинка е такава?
Виж целия пост
# 638
MadreG, много е индивидуално. Моите деца винаги са си спяли сравнително добре, през нощта са се будили само за сучене насън и не са имали период, в който се будят нощем и си играят. И бебето сега си спи от 21ч до 8 сутринта с 2 будения за хранене, но насън.

Моя приятелка пък има породени деца и каза, че с години не е спала Simple Smile Така че няма правило, просто когато тогава, водите се по децата и все някога ще започнат да спят. Пробвате всякакви хитринки и трикове, едно ще подейства на вас, друго на друг....

Не е ли рано за зъби още? На голямия ми син първият му изби на 4м и половина и помня, че беше много рано, сравнено с другите бебета в групата ни. А сега доста от вас говорят за зъби. Зъболекарката каза, че колкото по-рано избият, толкова по-развалени ще му бъдат зъбите. Да ви успокоя, че не се оказа вярно, здрави са му Simple Smile

Яд ме е, че в този топъл хубав ден днес, не успяхме да се разходим много. Принцесата си продължи нощния сън до 12:30 на обяд с едно хапване към 10 и бързо заспиване след него. Чак температурата й мерих, но няма....После докато се оправим да вземем баткото и се разходихме само за 30-40 мин пред училището, това й беше. Дано следващите няколко дни все още времето позволява по-дълги разходки, че да компенсирам днешния ден.
Виж целия пост
# 639
Искам от сърце да благодаря на всички споделящи тук воли и неволи-много помагате,момичета! И да си мрънкате колкото искате,пак е хубаво🤪 аз така се чувствам споделена, а като цяло чувството е все едно сме ходили заедно войници,ама всеки в неговата си казарма 🤗
Виж целия пост
# 640
Зъболекарката каза, че колкото по-рано избият, толкова по-развалени ще му бъдат зъбите.  - доста тъпо и неверно изказване. По принцип колкото по-рано избият зъбите толкова повече време ще са изложени на сладки и вредни работи и има вероятност да са развалени. Иначе всичко останало е лишено от всякаква логика.
Днес успях да я приспя вкъщи за вечерната дрямка и спа 30 минути. Обаче пак е кисела, направо изпадам в ужас като мине 5 часа, става отвратително кисела и мрънкаща за всичко. Дано мине скоро това........ не помня баткото да ми е бил така.
По повод за спането, Калин и аз започнахме да спим добре като избиха всички зъби. Преди това беше скърцане, мрнкане, будене, разнасяне - чудо. Иначе към 6 месец му беше режима като нейния - с едно ставане в 3-4 да яде и после 7-8. След това като заместих закуската имаше само едно нощно ядене в 4 и после закуска в 8-9, предполагам и при нея така ще стане. Има и бебета, които си спят по цяла нощ от по-малки, има и такива, които махат нощното ядене към 7-9 месец, Калин спря да търси нощното ядене към година, като беше минал на детска кухня чак. Дори вечерното беше махнал, но нощното не.
Виж целия пост
# 641
Дами, някоя от вас случайно да е ходила на спа някъде с бебе или да планира. Иска ни се много да идем може би плюс една баба, но не знам къде ще се чувстваме комфортно с бебе (няма да ползва спа-то, просто като цяло да не се смущаваме, че аме го помъкнали и че поплаква)  и цените да не са до небесата. Ще бъдат делнични дни поне това е плюсът при нас.
Виж целия пост
# 642
Днес минахме комисията за временно отлагане на ваксините. Отлагането е за срок от 3 месеца. ММ ми ходи да представи документите и каза, че имало много хора, около 15 човека. Тази комисия заседава само в сряда от 13:00 до 14:00ч. И това е за цяла София. ММ ми отиде там в 12:30ч и беше  6-тият по ред.

И цикълът ми дойде днес. Мислех си, че ще изчака поне след 6-тия месец.
Виж целия пост
# 643
За 3 месеца с комисия ли трябва да е? Не може ли личната просто да ги забави малко или смятате после да удължавате този период? При нас вече втори път не слагат (тоест има само една ваксина за сега), защото все някой й носи подарък от вън и има хрема точно в деня на консултацията.
Много съм активна днес, явно ми е скучно. Да кажа за цикъла - дойде ми преди 2 месеца и беше еднократно, вече 2 месеца затишие. Говорих с лекар, нормално е да е нередовен поне една година, така че съм благодарна на подаръка и се надявам на още няколко месеца липса. Та така, можело и пак да спре, ти да видиш.
Виж целия пост
# 644
Досега малкият няма никаква ваксина освен тези от родилното. Наша ЛЛ иска явно да се застрахова, че не може да отлага ваксини повече и ни прати на комисия. Като преди това на даде направление за хематолог, който написа мнение за комисия. Той пък ни даде направление за гастроентеролог, за да огледа дробчето и да види резултатите. И той от своя страна написа мнение за комисия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия