Клиники в Истанбул - тема 16

  • 78 105
  • 917
# 330
Момичета, чухме пулс днес! В 6 г.с. И 8 дни съм. Ембриончето изглежда наред, след НГ ме викнаха пак на преглед.
От мемориал казаха, че продължавам с лекарствата плътно до 11 г.с но аз мислех, че поне естрофема ще намалим на 2х1, поне така бяхме говорили, а сега нищо, малко ми е странно това…
Виж целия пост
# 331
Момичета, чухме пулс днес! В 6 г.с. И 8 дни съм. Ембриончето изглежда наред, след НГ ме викнаха пак на преглед.
От мемориал казаха, че продължавам с лекарствата плътно до 11 г.с но аз мислех, че поне естрофема ще намалим на 2х1, поне така бяхме говорили, а сега нищо, малко ми е странно това…
Честито! Пожелавам ти безпроблемна бременност! 🍀🤞
Не мога да кажа за Естрофема.
Знам, че в БГ са фенове на естрофема даже до по-късни месеци.
Успех! 🍀
Виж целия пост
# 332
Здравейте, някой има ли опит с лукрин или золадекс преди трансфер и как ви се отразява в случай, че няма бременност?
Виж целия пост
# 333
Здравейте момичета.
Имам останали 2 опаковки прогестан декс и 1 опаковка прогестан 50. Ако някой се интересува, моля, пишете ми на лично.
Успех, момичета!
Виж целия пост
# 334
Здравейте момичета на 13 ходихме на преглед чухме пулс 🫠 но лекаря каза че за него върви малко изчисли го на 5 та седмица и 5 ти ден а аз бях 6 та седмица и 6 ти ден . Писах на Мемориалките те казват че за по сигурно трябва да се мине преглед при тях . Викат ме на 30-ти отново на преглед . Въпросът ми към вас е дали някоя се е сблъсквала с подобно нещо .
Виж целия пост
# 335
Тихо честито 😇🥰
Категорично не ти препоръчвам да се следиш и раждаш в токуда. Там вече е страхотен конвеер и претупват пациенти, чака се страшно много и накрая ако искаш да родиш сама могат да ти заявят «Алк не искаш да ти пукаме водите и да ти слагаме окситоцин аз си отивам и си раждай с който е на смяна »
Или да си измислят причина за секцио. Докато аз бях бременна лично 2 познати се оплакаха от там а с предните ми аборти още поне 4-5 имаха подобни глупости.
Сигридов е малко шантав човек. да си знаеш че може да те нахока или да ти наговори някакви стресиращи неща без причина.
И защо се водиш рискова бременност ?

Момичета, чухме пулс днес! В 6 г.с. И 8 дни съм. Ембриончето изглежда наред, след НГ ме викнаха пак на преглед.
От мемориал казаха, че продължавам с лекарствата плътно до 11 г.с но аз мислех, че поне естрофема ще намалим на 2х1, поне така бяхме говорили, а сега нищо, малко ми е странно това…
Виж целия пост
# 336
Bochinka, нямам голям избор от болници и лекари, има риск от преждевременно раждане и трябва топ неонатология, демек или МД където вече щяха да ме убият един път или Токуда.
Рискова бременност съм защото имам заболяване на костите, висока съм 1.30 и ходя с патерици, заболяването е чупливи кости. Без това ще бъде секцио, това е ясно без изобщо да го коментирам.
При сигридов май няма да отида… като не бременна ме беше направил на 2 стотинки и изобщо не искаше да правя хистеро в Турция а държеше при него, щото те не били добри в такива неща, а само в ин витро.
Просто нямам много избор, имам час при доктор Велева в Токуда, дано се харесаме, не се чака много при нея, като ми я препоръча проф. Станева, когато бях при нея за да изкоментираме мутация в ТАФИ.
Нямам нужда от терапия за сега. Турците в Мемориал бяха казали, че вероятно ще имам нужда от серклаж, та и затова трябва да се консултирам скоро…
Другият ми вариант е да отида в Истанбул и там до стоя до раждането, което много не ми се иска на този етап…
Виж целия пост
# 337
Marsala за серклаж препоръчват доктор Христов от Надежда.
Но за проследяване след това нямам идея, и на мен ако е рекъл Бог ще ми предстои това. Може би момичета, които са минали през това ще помогнат със съвет за лекар.
Виж целия пост
# 338
Bochinka, нямам голям избор от болници и лекари, има риск от преждевременно раждане и трябва топ неонатология, демек или МД където вече щяха да ме убият един път или Токуда.
Рискова бременност съм защото имам заболяване на костите, висока съм 1.30 и ходя с патерици, заболяването е чупливи кости. Без това ще бъде секцио, това е ясно без изобщо да го коментирам.
При сигридов май няма да отида… като не бременна ме беше направил на 2 стотинки и изобщо не искаше да правя хистеро в Турция а държеше при него, щото те не били добри в такива неща, а само в ин витро.
Просто нямам много избор, имам час при доктор Велева в Токуда, дано се харесаме, не се чака много при нея, като ми я препоръча проф. Станева, когато бях при нея за да изкоментираме мутация в ТАФИ.
Нямам нужда от терапия за сега. Турците в Мемориал бяха казали, че вероятно ще имам нужда от серклаж, та и затова трябва да се консултирам скоро…
Другият ми вариант е да отида в Истанбул и там до стоя до раждането, което много не ми се иска на този етап…
Пробвайте да запишете час в Надежда, ако се разочаровате от Токуда, че напоследък има доста недоволни там.
Сигридов е на моменти, не му се впечатлявайте, ако успеете си запишете час, че един от малкото адекватни при тежки бременности.
Успех и спокойствие ви пожелавам! 🍀💐
Виж целия пост
# 339
В Надежда ще посетя доктор Цветков със сигурност за мнение за серклаж, събирам мнения и за други лекари като цяло, но пак виждам че нямам кой знае какъв избор.
А някой дали е посещавал АГ в Мемориал след ин витро? Или в Истанбул? Може да ми пише и на лични за да не разводняваме темата, бих чула още едно мнение ако става въпрос за нещо сериозно. Може да пиша и на координаторите може би те биха ме насочили...
Виж целия пост
# 340
Здравейте, мили момичета Simple Smile
Аз съм след успешно ин витро при д-р Тургут и искам да ви споделя, че факта, че трябва да се следя в България силно ме притеснява. В момента съм в 17г.с. и съм била на 4 прегледа при 4ма различни лекари.
Д-р Тургут и Хафизе ме насочиха към Калчев. Това ми беше първия преглед в БГ след Истанбул и просто този доктор не е моя човек. За щастие той не следи бремености.
След това бях на фетална при Чучумишев. Определено той ми допадна много. Има страхотна апаратура. Отдели ми един час и обясняваше всичко мн подробно. Но той не изражда ...
След това бях при Анна Богданова в Токуда. Апартурата е на доста по-ниско ниво от това на Чучумишев. За нея нямам негативно мнение. При нея е на частно, но поне изражда.
И последния преглед беше по ЗК в 25 ДКЦ при д-р Папукчуев. Той е наистина страхотен. Много човечен и разбран. Обяснява спокойно. И е по каса. Но и той не изражда Smiley
Много исках след като се върна от Турция да намеря лекар, който да ме следи през цялата бременност и който, живот и здраве, да ме изроди, но за сега не съм попаднала на този лекар.
При всички по-горе посочени чаках - при Калчев 20 мин., при Чучумишев - един час, при Богданова - час и 20 мин., при все, че имах час. Само при Папукчиев не съм  чакала и минута.
За сега смятам да си направя и следващата фетална при Чучумишев, да си се следя при Папукчиев и може би да родя в Токуда.
Стискам палци вс да намерят точния лекар за тях! Simple Smile
Виж целия пост
# 341
Момичета, препоръчвали ли са ви пробиотик в Турция и какъв?

Благодаря ви много за информацията.
Виж целия пост
# 342
Момичета, препоръчвали ли са ви пробиотик в Турция и какъв?

Благодаря ви много за информацията.
Аз съм голям фен на пробиотика и пия, но се натъкнах на австралийско изследване за влиянието на пробиотика в/у гестационния диабет. Резултатът е изненадващ и за тях. Аз съм в чудене, дали да го продължавам и ще питам др-а утре.
https://www.abc.net.au/news/2022-08-19/qld-probiotics-in-pregnan … ia-risk/101346982
Иначе чак да са ми препоръчвали…не са ми. Аз казах, че пия и др каза ОК. Аз пия този.
Виж целия пост
# 343
Аз също съм след успешен трансфер при др Тургут. Послушах ги и до 12 г.с. бях при Калчев. На мен лично много ми допадна. Днес извънредно се видях с др Чучумишев,който всъщност познавам от половин година и е страхотен. Невероятен специалист и човек. Много подробен и добре обяснява. От януари започвам ЖК при него. А за раждане е още рано да мисля,но вероятно ще е в Щерев,тъй като имам позната докторка там и ще съм спокойна.
Здравейте, мили момичета Simple Smile
Аз съм след успешно ин витро при д-р Тургут и искам да ви споделя, че факта, че трябва да се следя в България силно ме притеснява. В момента съм в 17г.с. и съм била на 4 прегледа при 4ма различни лекари.
Д-р Тургут и Хафизе ме насочиха към Калчев. Това ми беше първия преглед в БГ след Истанбул и просто този доктор не е моя човек. За щастие той не следи бремености.
След това бях на фетална при Чучумишев. Определено той ми допадна много. Има страхотна апаратура. Отдели ми един час и обясняваше всичко мн подробно. Но той не изражда ...
След това бях при Анна Богданова в Токуда. Апартурата е на доста по-ниско ниво от това на Чучумишев. За нея нямам негативно мнение. При нея е на частно, но поне изражда.
И последния преглед беше по ЗК в 25 ДКЦ при д-р Папукчуев. Той е наистина страхотен. Много човечен и разбран. Обяснява спокойно. И е по каса. Но и той не изражда Smiley
Много исках след като се върна от Турция да намеря лекар, който да ме следи през цялата бременност и който, живот и здраве, да ме изроди, но за сега не съм попаднала на този лекар.
При всички по-горе посочени чаках - при Калчев 20 мин., при Чучумишев - един час, при Богданова - час и 20 мин., при все, че имах час. Само при Папукчиев не съм  чакала и минута.
За сега смятам да си направя и следващата фетална при Чучумишев, да си се следя при Папукчиев и може би да родя в Токуда.
Стискам палци вс да намерят точния лекар за тях! Simple Smile
Виж целия пост
# 344
Здравей, бременна съм след първи опит в Мемориал и имах същите притеснения относно проследяването в Бг. С тромбофилия съм и исках аг, което обръща внимание на коагулацията и витамините. Ходих на консултация при д-р Колева от Токуда /бях попаднала при нея след един аборт и бях останала доволна/ и д-р Вецев от Шейново.
Вецев не го почуствах моя лекар, Колева преглежда по здравна каса и изражда. Малко е странна. Та смятам да рождам в Токуда, тя ме следи от самото начало, за да е в течение със ситуацията. Правя при тях ФМ, но там прегледа трае около 20мин макс и не обяснява много добре, в сравнение с Чучумишев. На него имам изключително доверие и го посещавам отделно за мое спокойствие. Към момента всички насоки, които получавам от двамата се препокриват.

Здравейте, мили момичета Simple Smile
Аз съм след успешно ин витро при д-р Тургут и искам да ви споделя, че факта, че трябва да се следя в България силно ме притеснява. В момента съм в 17г.с. и съм била на 4 прегледа при 4ма различни лекари.
Д-р Тургут и Хафизе ме насочиха към Калчев. Това ми беше първия преглед в БГ след Истанбул и просто този доктор не е моя човек. За щастие той не следи бремености.
След това бях на фетална при Чучумишев. Определено той ми допадна много. Има страхотна апаратура. Отдели ми един час и обясняваше всичко мн подробно. Но той не изражда ...
След това бях при Анна Богданова в Токуда. Апартурата е на доста по-ниско ниво от това на Чучумишев. За нея нямам негативно мнение. При нея е на частно, но поне изражда.
И последния преглед беше по ЗК в 25 ДКЦ при д-р Папукчуев. Той е наистина страхотен. Много човечен и разбран. Обяснява спокойно. И е по каса. Но и той не изражда Smiley
Много исках след като се върна от Турция да намеря лекар, който да ме следи през цялата бременност и който, живот и здраве, да ме изроди, но за сега не съм попаднала на този лекар.
При всички по-горе посочени чаках - при Калчев 20 мин., при Чучумишев - един час, при Богданова - час и 20 мин., при все, че имах час. Само при Папукчиев не съм  чакала и минута.
За сега смятам да си направя и следващата фетална при Чучумишев, да си се следя при Папукчиев и може би да родя в Токуда.
Стискам палци вс да намерят точния лекар за тях! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия