КОЛЕДА 2022/2023

  • 102 643
  • 981
# 210
natalyna 💐
Ти винаги си преди всички - тъкмо да ни вдъхновиш!
Как постигна релефа? С резци ли?

Тари, аз забравих да пиша,  така че копирам от Фейсбук, каквото съм обяснявала:

Намерих им "цаката" на релефните меденки.Тази техника може да се приложи и върху линцери или други маслени бисквити. Ако нямате печати или изрязан валяк, може да използвате всякакви подръчни релефи. Аз използвах изрязани с лазер украшения за елха. А трика е лесен. След като сте минали с валяка или печата, изрязвате формичките и слагате на хартия за печене. Още суровите меденки или бисквитки, минавате с четка (най-добре мека малка четка за боядисване или нещо подобно- при нас продават специални), която е потопена в какаова вода. Да, какао (около една кафяна лъжичка) разтворено във вода (около 50 мл.) и прецедено. Течността не трябва да е гъста, по-скоро рядка. Какаовата вода остава във вдлъбнатинките, при печене водата се изпарява и оставя този ефект. Успех на всички.
Виж целия пост
# 211
И аз днес отворих коледната работилничка. Половин доза АКК,който още се пече.




И най-после пробвах соленото тесто, за имитация на меденки за украса на елхата и други композиции ще правя. Една дъска вече е готова. Не са ядливи, суших ги в машината за плодове. Залепих всичко върху дъската със силикон.
Скрит текст:



Виж целия пост
# 212
Наталина, Джемма, браво, чудесни неща творите! 👏
Джемма, може ли рецептата за соленото тесто? Ще пробваме с щерката, щом и в сушилнята за плодове могат да се сушат.
Благодаря.
Виж целия пост
# 213
Благодаря. Солено тесто-1 чаша ситна сол, 1 чаша вода, 2 чаши брашно. Но на мен ми отиде доста повече брашно. Сложих и канела за да имитира меденки. Мисля и къщичка да направя, че не я ядем, само хабя продуктите.
Виж целия пост
# 214
Здравейте! Имам спомен, че датското масло Lurpac беше хубаво и купувах миналата година, тази седмица го има за 4.99 лв. в Кауфланд.
Виж целия пост
# 215
Тази снимка е от друга тема,но идеята за сладките елхички много ми хареса.
Как може да се приготвят,някакви идеи?
Виж целия пост
# 216
Тази снимка е от друга тема,но идеята за сладките елхички много ми хареса.
Как може да се приготвят,някакви идеи?
https://www.donnahay.com.au/recipes/special-occasions/spiced-cho … -cream-sandwiches
Виж целия пост
# 217
Това ми прилича малко онези немските от Била -Киндер пингуи ли, нещо такова.
Джемма
Скрит текст:
  Пробвах се и аз за соленото тесто и в момвнта , в който го разбърках се сетих, че съм си примъкнала нещо от твоя край и стои в една кофичка две години. По-светлото топче е. Ще видим какво ще се получи като изсъхнат

Виж целия пост
# 218
Благодаря ти за рецептата, niljaniljo !
И на мен ми заприличаха на киндери,а са сладоледени сандвичи.
Интересен блог с рецепти,е го разгледам.
Снежковците и те много хубави!
Виж целия пост
# 219
Благодаря ти за рецептата, niljaniljo !
И на мен ми заприличаха на киндери,а са сладоледени сандвичи.
Интересен блог с рецепти,е го разгледам.
Снежковците и те много хубави!
karzz, стават и с всякакъв стабилен крем. Пробвал съм с шаум.
Виж целия пост
# 220
Здравейте! Имам спомен, че датското масло Lurpac беше хубаво и купувах миналата година, тази седмица го има за 4.99 лв. в Кауфланд.
За мен е най-доброто масло на българския пазар.
Виж целия пост
# 221
Здравейте, включвам се в темата, да се вдъхновявам, но имам и едно питане. Попаднах на един малко по-различен прочит на линцеровите сладки. Само не знам, какъв е този крем, който ползват за пълнеж, в рецептата пише "Biscoff spread", какви са му алтернативите на това по нашите БГ ширини, знаете ли? Благодаря!
Ето и самите бисквитки:
Виж целия пост
# 222
Прилича на дулсе де лече.
Виж целия пост
# 223
По-скоро бисквитен крем.
Виж целия пост
# 224
В гугъл излиза някаква марка в бурканчета, като нутела, но не съм ги срещала тук.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия