КОЛЕДА 2022/2023

  • 102 655
  • 981
# 555
Днес стартирах коледното сладкоправене.
Направих меденки, утре ще ги издълбая, ще направя крем и ще ги слепя. Няма да чакат Коледа, ще ги хапнем сега. Направих половин доза.


Вчера пробвах соленото тесто за украса, което е. Оставих фигурките на стайна температура да съхнат.
Щерката помага и вчера, и днес.
Виж целия пост
# 556
Къде освен на пепко бяха пускали точилка с формички?

Миналата година от Пепко в България си купих такава точилка. Обаче, за съжаление не ми се получиха почти никакви фигури - правих някакви сладки с портокалови корички, не помня рецептата вече. Къде бъркам, има ли някаква тънкост?

Аз пак да попитам за тънкостите при разточване на тесто с тази точилка.

Пипи, не мисля, че има тънкости. Само тестото да ти е подходящо, да не залепва по точилката, а да се отбелязва добре. Разточваш го с обикновена точилка до около 1см дебелина, след това продължаваш с точилката с формички. Леко притискаш, хем да се смачка тестото, хем да се отбележи. След това си изрязваш формичките и готово.


и след изпичане:


Биляна, Диляна, благодаря ви.Hug Диляна, колко линцери ти излязоха?
Виж целия пост
# 557
Дами, напуканите шоколадови сладки ще са ли в срок на годност около празниците, ако ги направя утре? И ако да, как да ги съхранявам?
Виж целия пост
# 558
Благодаря за отговорите!Сладките ми трябват за Коледа и нататък.Та ще мисля как да ги разпределя във времето.
Виж целия пост
# 559
Къде освен на пепко бяха пускали точилка с формички?

Миналата година от Пепко в България си купих такава точилка. Обаче, за съжаление не ми се получиха почти никакви фигури - правих някакви сладки с портокалови корички, не помня рецептата вече. Къде бъркам, има ли някаква тънкост?

Аз пак да попитам за тънкостите при разточване на тесто с тази точилка.
Пипи, като при всяка сладка с печати - едното е тестото, Мики ти е написала - трябва да е добро за печати - да не бухва, да държи форма, т.е. да не е меко, да няма "примеси", тип счукани ядки или сушени плодчета.

Второто е печенето. Трябва да е в добре загрята фурна, а сладките да са преседяли 30-40 минути на балкона, защото иначе ще си загубят формата. Ако разточиш и директно пъхнеш във фурната, има опсност да се разтекат. Това и Марчева го е писала за други сладки, и моят опит е такъв - всякакви сладки е хубаво да преседят първо навън на студа и тогава да се пекат.
Виж целия пост
# 560
Днес стартирах коледното сладкоправене.
Направих меденки, утре ще ги издълбая, ще направя крем и ще ги слепя. Няма да чакат Коледа, ще ги хапнем сега. Направих половин доза.


Фортуна, може ли да кажеш по коя рецепта, и ако може снимка след слепването, както и с какъв крем? Благодаря ти!!
Виж целия пост
# 561
Mikkey, chrissy, благодаря ви!
Виж целия пост
# 562
Лурдес, ето рецептата, от фейсбук е. След като се слепят е добре да постоят два дни, за да омекнат. Колкото повече стоят, по-хубави стават.

Ето в мое изпълнение от миналата Коледа
Виж целия пост
# 563
Момичета,
направих капучиновите звезди. Имам  следния въпрос: отсега ли да ги слепя с марципана или непосредствено преди Коледа, за да не изсъхне марципана?
Виж целия пост
# 564
Моята рецепта за  меденки е подобна, а за крема е същата. Когато ги слеря ги потапям в разтопен шоколад от едната страна. Стават уникални. Замислила съм ги и аз тази седмица.
Виж целия пост
# 565
Къде освен на пепко бяха пускали точилка с формички?

Миналата година от Пепко в България си купих такава точилка. Обаче, за съжаление не ми се получиха почти никакви фигури - правих някакви сладки с портокалови корички, не помня рецептата вече. Къде бъркам, има ли някаква тънкост?

Аз пак да попитам за тънкостите при разточване на тесто с тази точилка.

Пипи, не мисля, че има тънкости. Само тестото да ти е подходящо, да не залепва по точилката, а да се отбелязва добре. Разточваш го с обикновена точилка до около 1см дебелина, след това продължаваш с точилката с формички. Леко притискаш, хем да се смачка тестото, хем да се отбележи. След това си изрязваш формичките и готово.


и след изпичане:


Биляна, Диляна, благодаря ви.Hug Диляна, колко линцери ти излязоха?
Мики, около 30 броя.
Виж целия пост
# 566
Момичета,
направих капучиновите звезди. Имам  следния въпрос: отсега ли да ги слепя с марципана или непосредствено преди Коледа, за да не изсъхне марципана?

Аз ги слепям веднага, не ми е изсъхвал марципана.

Да попитам отново за рецептата на Вивенските коледни курабии, моля.
Виж целия пост
# 567
Скрит текст:
Момичета,
направих капучиновите звезди. Имам  следния въпрос: отсега ли да ги слепя с марципана или непосредствено преди Коледа, за да не изсъхне марципана?

Аз ги слепям веднага, не ми е изсъхвал марципана.

Да попитам отново за рецептата на Вивенските коледни курабии, моля.

Имаш предвид Виенски.
Виж целия пост
# 568
Пейч, за виенските бисквити  (125 грама масло и сварените жълтъци) какво количество е лимоновия сок?
Виж целия пост
# 569
Скрит текст:
Пейч, за виенските бисквити  (125 грама масло и сварените жълтъци) какво количество е лимоновия сок?

Кората и сока на 1 средно голям лимон
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия