КОЛЕДА 2022/2023

  • 102 649
  • 981
# 630
Аз ще ги поръся с шам фъстък,както е по-рецепта.Но доколкото знам шок.глазура се приготвя с шоколад/кувертюр,масло,мляко и т.н.Затова попитах дали просто се разтопява шоколада или се приготвя шок.глазура.
Виж целия пост
# 631
С разтопен шоколад и масло не ми се получи, използвах шоколадов кувертюр. Отгоре не съм слагала шам фъстък, а  шарени захарни пръчици. За Коледа ще ги направя с натрошени бадеми.
Виж целия пост
# 632
Аз ще ги поръся с шам фъстък,както е по-рецепта.Но доколкото знам шок.глазура се приготвя с шоколад/кувертюр,масло,мляко и т.н.Затова попитах дали просто се разтопява шоколада или се приготвя шок.глазура.
Не винаги се приготвя така, както си написала шоколада. Днес, вероятно утре ще ги покажа, защото още не е стегнал и не мога да ги вдигна бисквитката, съм разтопила чист шоколад и ги потопих,  нищо повече няма в него, зависи какво пише в рецептата.
от мен - когато видя някъде бяла  снежна топка и аз вече съм я завъртяла,  въпреки че имам две или дти пуснати рецепти. Тази е много добра, много крехка и лека на вкус,  въпреки многото масло, вероятно защото е с орехи Пекан, те не са тежки и толкова маслени, така мисля, но не съм убедена.

СНЕЖНИ ТОПКИ С ОРЕХИ ПЕКАН - PECAN SNOWBALL COOKIES

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2022/12/pecan-snowball-cookies.html
Виж целия пост
# 633
Много апетитни тези топки. А може ли и без тези орехи? Нещо не ми харесват.

Марчева, страничен въпрос - премахната ли е вече опцията за абонамент за блога ти?
Виж целия пост
# 634
Ali, тази година не ги направих, но съм ги правила години наред и винаги топвам в разтопен чист шоколад на МВ. Докато е още мек, топвам в натрошени бадеми или кокос отгоре, но просто защото така се харесват, не е задължително.
Виж целия пост
# 635
Мили хора 🙏
Наумила съм си за Коледа да направя такъв тип торта елхичка. Но нещо не мога да си намеря шаблон, бихте ли ударили едно рамо 😊
Виж целия пост
# 636
Скрит текст:
Мили хора 🙏
Наумила съм си за Коледа да направя такъв тип торта елхичка. Но нещо не мога да си намеря шаблон, бихте ли ударили едно рамо 😊


Ето още идеи





Тук е изготвянето стъпка по стъпка. На руски език.
https://silikonmold.ru/ukrashaem-prjanichnyj-tort-v-vide-elki/
Виж целия пост
# 637
Мира, вземаш един лист картон или хартия А4 и си оформяш с линия една елха. Благоверен на тази торта са от бутер тесто. Може да си направиш сама или купуваш три готови ролки охладено тесто. Изрязваш го с шаблона, надупчват добре с вилица, ама много добре, за да не се надуват и ги изпичаш. После ги слепяш с крем, който си сложила в пош.
Виж целия пост
# 638
Аз рецепта имам, правя бисквитени блатове и крем с маскарпоне и бял шоколад, НО ми е по-удобно да разпечатам на принтера шаблон на елхичка отколкото да рисувам, че хич ме няма 😂
Но в краен случай мога да направя и кръгли блатове.

Благодаря за включването!
Виж целия пост
# 639
Взимаш лист, прегъваш по дължина. Рисуваш половината и изразяваш както е прегънато.
Виж целия пост
# 640
Аз до късно снощи си играх с довършване на  виенски коледни сладки, които бях изпекла предния ден. Топя ги в шоколадов кувертюр и ги овалвам в поръска. Кувертюра разтопих ( млечен от лидъл), добавих малко сметана и бърках на огъня. Тази сутрин бяха изсъхнали чудесно и ги прибрах по кутии. Получих се около 110-120 чудесни малки сладки. Тази година овалвах във филиран бадем, кокосови стърготини и в цветни  захарни топчета. Слагам ги в самостоятелни хартиени поставки за бонбони, за да не се рони поръската .  До тук имам минищолени, рохлички ( тази година във вид на цветенца),  шоколадови звезди с ядки и  поръска от бял шоколад( невероятно ефектни и вкусни, с аромат на ром) и виенски коледни сладки. Предстоят ми хусарски, шоко нус кугелн, портокалови с парченца шоколад и едни от блога на Пейч, като ветрило  със сърцевина от смлени сушени сливи потопени в амарето. Това ще е от мен тази година. От сега изпадам в ужас как ще ги пренасям към децата.
Виж целия пост
# 641
Ето и от мен нещичко. Все нямах време да започна, та днес най-после направих тези елхички. Не са перфектни, но бързах. Довечера ще ги полея с шоколадов кувертюр и ще ги поръся с кокосови стърготини за ефект. А може и така да си останат, ще видим. Тази година всичко ми върви бавно и трудно.
Правих по рецептата на natalyna, единствено нямах ром и сложих вишнев ликьор. Но ухаят прекрасно и така.
Виж целия пост
# 642
Много апетитни тези топки. А може ли и без тези орехи? Нещо не ми харесват.

Марчева, страничен въпрос - премахната ли е вече опцията за абонамент за блога ти?
Ако не искаш с орехи тогава минаваш на този вариант - РАЗКОШНИТЕ ИТАЛИАНСКИ СВАТБЕНИ БАДЕМОВИ БИСКВИТИ, но  има бадемово брашно

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2020/03/blog-post_46.html
Не, няма проблем с блога, нищо не съм правила, би трябвало да можеш да направиш абонамент. Моля ти се,  опитай отново и ми кажи,   ако има проблем, това много ме интересува . Винаги можеш да се отпишеш. Благодаря!
.................и от мен на Мики бисквитката, ааааа, ще си имам разговор на четири очи, то не мога да се спра, толкова са хубави, не хубави , а пристрастяващи са!!  Благодаря, страхотно вкусна бисквитка. По принцип когато правя бисквити след като са готови  много рядко ги опитвам, но тук ги опитах много сериозно, май ще направя още една доза.
Беше си истинска драма, докато намеря с каква формичка да ги изрязвам и добре че купувам разни нещица, та намерих нещо даже  си стои запечатано  , кога е купувано и откъде не знам. Формата при мен е квадратна, нямам правоъгълна. Да си кажа, че от тази релефна точилка не съм доволна, категорично не съм, не стават и с какао да се оформи бисквитата, не, не става, не е хубаво .

и да покажа отдолу как е бисквитката
Виж целия пост
# 643
Ако някой има непотребни формички и гъделчета за сладки и соленки , ще съм благодарна да сподели !
Виж целия пост
# 644
Аз рецепта имам, правя бисквитени блатове и крем с маскарпоне и бял шоколад, НО ми е по-удобно да разпечатам на принтера шаблон на елхичка отколкото да рисувам, че хич ме няма 😂
Но в краен случай мога да направя и кръгли блатове.

Благодаря за включването!
Ако искаш мога да ти нарисувам една елха на док файл, да ти я пратя и само да си я разпечаташ? Ако решиш ми пиши.

Марчева Heart Eyes, казах ли ти? И аз съм така, без една мога, с една - в никакъв случай. Joy Страхотни са ти станали. Покажи си формичката, много е ефектна.

YanaDG, ако питаш за feed нещо си абонамента на блогър, те го махнаха преди около година може би, като функция.

teddybearm, много сладки елхички. Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия