Будапеща - перлата на Дунав 8

  • 56 306
  • 673
# 420
Здравейте!
При плащане с карта на ПОС в страната има ли такса за превода?
Виж целия пост
# 421
Здравейте!
При плащане с карта на ПОС в страната има ли такса за превода?
Аз не съм имал и не би трябвало.
Но все пак може някои карти от някои банки да имат особености.
Важното е ако на дисплея ти се появи питане дали плащането да е във форинти или в левове, винаги да избереш форинти.
Изобщо винаги в такава ситуация в друга държава избираш местната валута.
Виж целия пост
# 422
Много благодаря!
Виж целия пост
# 423
Здравейте,  за деца 5годишни,трябват ли билети за градския транспорт?
Виж целия пост
# 424
Здравейте,  за деца 5годишни,трябват ли билети за градския транспорт?
Според информация в интернет, до 6 навършени години трябва да е безплатно.
Не мога да потвърдя, само чета. Носете им паспортите с вас за доказване на възрастта при нужда.
На летището има пункт за билети - бих попитал там за потвърждение.
Виж целия пост
# 425
Здравейте, ще пътуваме живот и здраве юни до Будапеща. Ще пристигнем със самолет, но ще се приберем през Виена. Знаете ли кой е по-удобният транспорт до Виена - влак или автобус? имам предвид време на пътуване, отдалеченост на гарата от центъра на Будапеща
Виж целия пост
# 426
Здравейте, ще пътуваме живот и здраве юни до Будапеща. Ще пристигнем със самолет, но ще се приберем през Виена. Знаете ли кой е по-удобният транспорт до Виена - влак или автобус? имам предвид време на пътуване, отдалеченост на гарата от центъра на Будапеща
Безспорно влак. Резервирайте предварително за по-добра цена. Но отсега е рано, месец предварително е ОК.
Виж целия пост
# 427
Благодаря за мнението и препоръката. Ще резервирам по-рано  Simple Smile
 
Виж целия пост
# 428
Ние пътувахме с влак от Будапеща за Виена и обратно. Много бързо и приятно пътуване. Закупихме билети предварително.
Да обърна внимание, че влаковете са различни. На отиване явно с унгарските железници, малко соц-тип, бяхме в бизнес класа и беше приятно все пак.
На връщане с влака Виена-Будапеща-Мюнхен. Модерен влак с климатици, интернет и т.н
Виж целия пост
# 429
Здравейте,
Запазихме апартамент с местоположение 1066 Будапеща, 40 Ó utca. От летището мисля да се придвижим с автобус 100Е до центъра. Гледах различни варианти за придвижване до хотела, като единият е  от спирка
Deak Ferenc Ter M пеша да се стигне до адреса.  Има и вариант да се слезе на втората спирка на 100Е и от там с автобус или пък на третата спирка на 100Е  и от там с метро за 2 спирки. Притеснявам се с тези прекачвания дали ще се ориентираме правилно и като че ли клоня към вариант пеша. Дали е удачен?
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 430
Зависи с колко багаж ще сте. Далеко е за влачене на куфари. Ако сте само с раници и сте свикнали на пешеходстване, не е драматично далеч.
Ако сте за съвсем кратко и не ви се разучава транспорта, това е вариант, но ако така или иначе ще ползвате транспорт в следващите дни, все ще трябва да го разучите. Не е трудно, а и Гугъл мапс ориентира добре и за транспорта.
Виж целия пост
# 431
Само с раница сме. Ще имаме 3 нощувки, но полетът е вечерта, към 20 часа пристигаме и се притеснявам да не се объркаме с прехвърлянето на другите автобуси/метро. Иначе няма да ни притесни ходенето. Благодаря за помощта!:heart:
Виж целия пост
# 432
Eli71, на нас ни беше изключително лесно с градския транспорт и прекачването. Бяхме за 4 нощувки и само така се придвижвахме. Гугъл мапс беше доста точен.
Като алтернатива, можете да ползвате Bolt.
Виж целия пост
# 433
В Гугъл Мапс наистина е точно описано прекачването. И ние нямахме проблем. Много е важно да не забравите да си заверите билетите Blush
Виж целия пост
# 434
Много благодаря! Може би напразно се тревожа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия