МБАЛ Надежда - тема 22

  • 67 155
  • 743
# 645
Точно така пише, много благодаря! Heart
quote author=elitsa.iv link=topic=1500819.msg46282459#msg46282459 date=1681312247]
В епикризата на бебето някъде накрая трябва да пише: Профилактика на ХБН: …
На дъщеря ми е сложен Конакион еднократно, което се счита за достатъчно, и няма препоръка за втори прием.
Здравейте, преди месец родих в Надежда и нищо не са казали или написали за витамин К. Не знам как да процедирам, педиатърът каза, че щом не са записали в епикризата, значи не трябва. Аз се притеснявам да не са забравили.
[/quote]
Виж целия пост
# 646
Момичета да ви попитам един малко неудобен въпрос, при секцио, при обезкосмяване, трябва ли напълно всичко да е премахнато в интимната зона, не съм сигурна, че ще се справя идеално.
Също ме интересува до изписването ли  стои абоката, както и кога е разрешено да се вземе душ след като излезеш от реанимация?
Виж целия пост
# 647
И на мойте близнаци им е сложено еднократно в Надежда.
Мисля,  че когато се слага венозно, не се налага втори прием, а когато е на капки, се дава два пъти.
Виж целия пост
# 648
Момичета да ви попитам един малко неудобен въпрос, при секцио, при обезкосмяване, трябва ли напълно всичко да е премахнато в интимната зона, не съм сигурна, че ще се справя идеално.
Също ме интересува до изписването ли  стои абоката, както и кога е разрешено да се вземе душ след като излезеш от реанимация?

Ако има нужда те ще ви довършат интимния тоалет в болницата. На мен таткото ми помогна за тази част.
Абоката аз поисках да ми го махнат още на 2рата вечер, защото ми беше на кофти място и ми дразнеше доста, иначе щях да го оставя до следващата сутрин мисля тогава го махат, внозното обезболяване е по - добро. Душ може да вземете щом ви качат в отделението вие сте с водонепропусклива превръзка стига да имете сили.
Виж целия пост
# 649
Много благодаря Blush
Виж целия пост
# 650
Много благодаря на всички за отговорите за доктор Георгиев, ще отида да видя как е и ако не ще се местя към някой!
Виж целия пост
# 651
Момичета, за колко време стават готови цитонамазките понастоящем?
Виж целия пост
# 652
Момичета, за колко време стават готови цитонамазките понастоящем?
Септември ми излезе за около месец.
Виж целия пост
# 653
Благодаря!
Виж целия пост
# 654
Здравейте, дали в лабораторията на Надежда могат да вземат венозна кръв на бебе? Детето е на 1г2м не е съвсем малко, но си е бебе.
Виж целия пост
# 655
могат.
Виж целия пост
# 656
Здравейте, имам въпрос относно размер на фоликули.На някой случвало ли му се е на 4-ти ден да има по-големи.Днес на преглед ми видяха 2 вдясно 14 и 15мм. Ще проследим да не са задържани. Хапчета не съм пила.
При последната пункция пак така на 3 ден беше фоликул с размер 15мм но тогава се усъмнихме в остатъчно действие от предходен месец на кломифен.И на финала от пункцията нямаше яйцеклетка
Виж целия пост
# 657
Здравейте, дали в лабораторията на Надежда могат да вземат венозна кръв на бебе? Детето е на 1г2м не е съвсем малко, но си е бебе.

Могат щом е нужно, на моята и изледваха витамин Д и Б с кръв от пръста, също е на 1г.2м. Исках и кръвна група , но казаха само с венозна кръв и че щом не е назначено изследване, а аз го искам няма да я мъчат.
Виж целия пост
# 658
Благодаря! Имаме назначено изследване IgE заради съмнение за атопичен дерматит. Докторът каза, че може с кръв от пръста, но в 2 лаборатории ми отказаха, защото го правели само с венозна кръв. И на мен не ми се иска да е с венозна кръв.
Виж целия пост
# 659
Според детски хематолог, с когото съм се консултирала за дъщеря ми, витамини Б и Д няма смисъл да се изследват с периферна кръв. Компромисно изследват феритин с такава, но за Б и Д нямало смисъл. Обясни ми, че проблемът е, че при венозната кръв тя изтича свободно в епруветката, а при периферната изтича с натиск по пръста, който разрушава някакви си клетки в кръвта и резултатите за Б и Д не били достоверни затова. За IgE не знам, не съм питала, но съветът ми е щом правите тясно профилирано изследване за конкретен проблем, да го направите с венозна кръв, за да сте сигурна, че резултатите са адекватни и достоверни. В Токуда взимат венозна кръв и на много малки бебета без проблем, аз натам съм се насочила по отзиви на познати, на които им се е налагало. Повечето казват, че взимането на венозна кръв се случва толкова бързо, че децата даже не разбират. И го няма това стискане, точене и моткане по взимането на периферна кръв, което обикновено изнервя по-големите бебета доста (включително дъщеря ми). Успех! Heart
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия