МБАЛ Надежда - тема 22

  • 67 144
  • 743
# 675
Момичета чували ли сте нещо за д-р Казалиева, подозирам, че като един виден карък тя ще ми направи секциото, търся в интернет, но не намерам абсолютно никаква информация, нито отзиви, нито нищо.
Доста ми е притеснено, понеже преди инвитрото имам много хистероскопии за сраствания, лапаро за миоми, страхувам се дали няма след секциото да се наложат допълнителни интервенции и ми се щеше някой по-опитен да ми го направи.
Виж целия пост
# 676
Kupu, стиснати палчета от мен. Да гушкаш скоро така мечтаното съкровище. Heart
В Надежда няма ли избор на доктор? Как така в деня на секциото разбираш кой ще ти го прави? Извинявам се за лаишкия въпрос, но не съм чела по темата и не съм запозната, а се надявам да ми се наложи да се запозная. Blush
Дано се включи някой с добри отзиви за докторката, за да успокоиш душата. Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 677
Благодаря ти Боби, няма избор по-принцип, но дефакто има 😉, при който се следиш обикновено той ти прави секциото, като ти определя датата спрямо неговия график.
Аз имах такава за днес, но се разболях от ковид и ми я отмениха за другата седмица, но моя лекар излиза в отпуск и който е на смяна във въпросния ден той ще ме поеме.
Зная кои ще са на смяна, но не зная кой точно ще ми направи секциото, който бил по-малко натоварен, а другите са Ташков и Личева, така, че е ясно кой колко е натоварен, дано греша де.
От мен Flowers Four Leaf CloverHands Pray до края
Виж целия пост
# 678
Те нали са по двама?
Ще има и познато име.
Виж целия пост
# 679
Секциото би трябвало да се прави от двама лекари. Моето е при д-р Ташков и д-р Генова според епикризата. Аз д-р Генова не открих в сайта на Надежда. Открих такава акушерка.
Виж целия пост
# 680
Аз знам, че са двама, но се чудих, дали тези лекари, които ми казаха са главните + още 3 като помощен екип или са само трима, странно ми стана, понеже така дето се вика не могат и два екипа да сформират при нужда, но и да умувам няма какво да направя, поне се моля да издържа до тогава.
Виж целия пост
# 681
Ако някой от опитните е в раждане в момента, викат дежурния от ЖК. Няколко пъти съм чакала моята тогава да излезе, извикана за спешно секцио.
Тази д-р, която цитира вероятно е специализант, но никой няма да я остави тя да води секцио.
Мен ме ши специализант по това време, но водещия раждането ѝ казваше през цялото време кое, как и къде да шие.
Виж целия пост
# 682
Който е раждал секцио скоро ще сподели ли накратко какво става в деня на секциото, трябва ли да си нося превръзки( ще ми трябват ли), ненужни неща които да не носим и т н. Благодаря много
Виж целия пост
# 683
Който е раждал секцио скоро ще сподели ли накратко какво става в деня на секциото, трябва ли да си нося превръзки( ще ми трябват ли), ненужни неща които да не носим и т н. Благодаря много

Не е много скоро, миналия февруари. В деня на свкциото нищо освен вода и телефона с личната карта няма да ви трябва, след ранимация вече ще ви трябват превръзки след като свалите техните гащи 1 пакет стига,  а за останалия багаж нз какво сте решила да вземете.
Виж целия пост
# 684
Доабвям и зарядно към изброените.
Наскоро някой беше описал в темата подробно, но и аз ще напиша, родих февруари тази година.
Приемат ви предходния ден в болницата. В деня на секциото ви събуждат към 5:30 за клизма (доста бърза и не чак толкова неприятна процедура). След това, в зависимост от часа на секциото ви водят в една зала за подготовка. Там ви включат 2 банки система и запис на тонове до момента на влизането в операционна зала. След това нещата се случват наистина светкавично, лично аз бях изненадана и колко не-страшно беше, понеже умирах от страх. Вътре ще ви снимат бебчето с вашия телефон, за мен това е безценен спомен. Поставянето на упойката не боли, усетих само едно боцване и топлина.
След като сте видели бебчето в операционната и са ви снимали с него ще го занесат на таткото, който чака наблизо в коридора. Когато операцията е приключила, ще заведат и вас при таткото за няколко думи да си кажете, след което прекарвате нощта в реанимация (там има много любезни хора, които ми наливаха вода 100 пъти).
Персоналът беше страхотен - секциото ми беше извършено от др Димова (която следи проблемната ми бременност) и др Димитров.
Това са двама невероятни лекари ❤️ думи няма да ми стигнат да пиша за тях.
Също искам да споделя и положителните си впечатления от целия персонал в патологичното отделение, понеже неведнъж лежах там, за да стигна до финала на бременността си (и където ще ви приемат в деня преди раждането) , сърцатата др Павлова, която всеки делничен ден е сутрин на визитация. Невероятния лекарски и акушерски екип, които положиха много грижи за нас със сърце, както и екипът от родилно отделение, където попадате след като ви изведат от реанимация. Специални благодарности и към екипът от рехабилитатори ❤️
Понеже се начетох на много негативни коментари относно помощта при закърмване на бебето преди да вляза за раждане, ще напиша и това - помощ получих и то съвсем адекватна. Благодарение на тях излязох от там със закърмено бебе. Проактивно ми беше предлагана помощ, дори когато не съм я търсила. Щом бебетата бяха при нас, задължително идваше акушерка, за да попита как вървят нещата, да донамести бебето ако има нужда.
Пожелавам Ви леко раждане! ❤️

П. С. И 10 деца да имам, всичките бих ги родила там, не мога нито една лоша дума да кажа.

Който е раждал секцио скоро ще сподели ли накратко какво става в деня на секциото, трябва ли да си нося превръзки( ще ми трябват ли), ненужни неща които да не носим и т н. Благодаря много

Не е много скоро, миналия февруари. В деня на свкциото нищо освен вода и телефона с личната карта няма да ви трябва, след ранимация вече ще ви трябват превръзки след като свалите техните гащи 1 пакет стига,  а за останалия багаж нз какво сте решила да вземете.
Виж целия пост
# 685
СТРАХОТНО ОБЯСНЕНИЕ, аз също вече 4 пъти лежа в болницата и чакам Великото раждане Simple Smile. Това което ме притесняваше вие много добре го описахте спрямо показването. Имам зрителен проблем и това много ме притеснява дали ще се справя и с това къпане също.....
Отново благодаря за подробното описание и живи и здрави да сме ☘☘☘
]
Доабвям и зарядно към изброените.
Наскоро някой беше описал в темата подробно, но и аз ще напиша, родих февруари тази година.
Приемат ви предходния ден в болницата. В деня на секциото ви събуждат към 5:30 за клизма (доста бърза и не чак толкова неприятна процедура). След това, в зависимост от часа на секциото ви водят в една зала за подготовка. Там ви включат 2 банки система и запис на тонове до момента на влизането в операционна зала. След това нещата се случват наистина светкавично, лично аз бях изненадана и колко не-страшно беше, понеже умирах от страх. Вътре ще ви снимат бебчето с вашия телефон, за мен това е безценен спомен. Поставянето на упойката не боли, усетих само едно боцване и топлина.
След като сте видели бебчето в операционната и са ви снимали с него ще го занесат на таткото, който чака наблизо в коридора. Когато операцията е приключила, ще заведат и вас при таткото за няколко думи да си кажете, след което прекарвате нощта в реанимация (там има много любезни хора, които ми наливаха вода 100 пъти).
Персоналът беше страхотен - секциото ми беше извършено от др Димова (която следи проблемната ми бременност) и др Димитров.
Това са двама невероятни лекари ❤ думи няма да ми стигнат да пиша за тях.
Също искам да споделя и положителните си впечатления от целия персонал в патологичното отделение, понеже неведнъж лежах там, за да стигна до финала на бременността си (и където ще ви приемат в деня преди раждането) , сърцатата др Павлова, която всеки делничен ден е сутрин на визитация. Невероятния лекарски и акушерски екип, които положиха много грижи за нас със сърце, както и екипът от родилно отделение, където попадате след като ви изведат от реанимация. Специални благодарности и към екипът от рехабилитатори ❤
Понеже се начетох на много негативни коментари относно помощта при закърмване на бебето преди да вляза за раждане, ще напиша и това - помощ получих и то съвсем адекватна. Благодарение на тях излязох от там със закърмено бебе. Проактивно ми беше предлагана помощ, дори когато не съм я търсила. Щом бебетата бяха при нас, задължително идваше акушерка, за да попита как вървят нещата, да донамести бебето ако има нужда.
Пожелавам Ви леко раждане! ❤

П. С. И 10 деца да имам, всичките бих ги родила там, не мога нито една лоша дума да кажа.

Който е раждал секцио скоро ще сподели ли накратко какво става в деня на секциото, трябва ли да си нося превръзки( ще ми трябват ли), ненужни неща които да не носим и т н. Благодаря много

Не е много скоро, миналия февруари. В деня на свкциото нищо освен вода и телефона с личната карта няма да ви трябва, след ранимация вече ще ви трябват превръзки след като свалите техните гащи 1 пакет стига,  а за останалия багаж нз какво сте решила да вземете.
[/quote]
Виж целия пост
# 686
kupu какво става с теб? Възстанови ли се напълно? Насрочихте ли дата за раждането?
Виж целия пост
# 687
Аз съм раждала във Вита, но някои неща не ми харесаха особено, поради това за следващо раждане съм се насочила към Надежда.
Имам няколко въпроса:
Часовете там през Супердок ли си ги записвате?
При всички лекари ли се чака много?
Отговарят ли на съобщения по вайбър?
От кои лекари сте останали най-доволни вие?
Виж целия пост
# 688
Часовете се записват на регистратура, по телефона или чрез приложението им в Joystick.
Зависи от типа преглед, примерно фетална морфология може само по телефона и бързо свършват часовете. След първата обаче директно доктора ми записваше следващата.

За докторите зависи, при моята докторка съм чакала 1 път повече, защото я викнаха на раждане спешно. За ФМ чаках всеки път, но това е нормално.
За Вайбър пак зависи от доктора.
Аз се насочих към Надежда заради моята докторка, на която съм пациент от 2016г и съм изключително доволна - д-р. Бътева-Христова.
Виж целия пост
# 689
Часовете се записват на регистратура, по телефона или чрез приложението им в Joystick.
Зависи от типа преглед, примерно фетална морфология може само по телефона и бързо свършват часовете. След първата обаче директно доктора ми записваше следващата.

За докторите зависи, при моята докторка съм чакала 1 път повече, защото я викнаха на раждане спешно. За ФМ чаках всеки път, но това е нормално.
За Вайбър пак зависи от доктора.
Аз се насочих към Надежда заради моята докторка, на която съм пациент от 2016г и съм изключително доволна - д-р. Бътева-Христова.

За ЖК консултация записването също е по телефона. Обикновено за преглед се чака доста (чакала съм и по 2 часа), но това зависи от натовареността на лекаря. Иначе във филиала в Парадайс часовете се спазват по-стриктно (според мен самия филиал е по-малко натоварен от болницата (няма раждания, няма спешни случаи)- като изключим ФМ, но там е нормално забавянето- предният път лекарката ме връща 2 пъти по 30 мин да се раздвижвам, за да се обърне бебето и каза, че доста често праща пациентки по този начин и се натрупва закъснение в часовете). Моят лекар е Иво Манастирски- много съм доволна от отношението му- дори сам ми пише във Вайбър, за да провери как съм. Ако има колебания в нещо, се консултира с колеги или ме праща на по-специализиран преглед (с тромбофилия съм).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия