Дългото чакане след трансфер-тема 102

  • 66 556
  • 766
# 330
Елче, съжалявам. Дано следващият път стане.
Днес ходих за още един тест. Снощи много силно ме преряза корема,  а преди час даже бях пила но шпа 80 мг. Ужасна болка. От влагалището нагоре та чак до пъпа. Към 13 ч. Ще излезе резултата и ще звъня в Надежда да им кажа вчерашния и днешния резултат. Ако ЧХГ се покачва, това наистина ще и някакво наземно чудо. Но след всичко, което ми написахте вече съм убедена, че и тази опит е неуспешен.
Взех да мисля дали изобщо някога ще има имплантация с тези 4 операции и уж отстранен Ашерман. Другото, което ме притеснява е, че не сме направили ПИД на ембрионите. 4 ембриона с перфектно качество, пък бременност няма. Остават ми 6 ембриона. За съжаление е късно да им правя ПИД, но искам да рискувам с тях. Мисля пак да се подложа на стимулация и този път да говоря с доктора и ембриолозите да оставят всичко на естествен подбор, а не ИКСИ и задължително ще направим ПИД. Обмислям и консултация в Истанбул. Четох страхотни отзиви за там, но май помагат на двойки с мъжки фактор, а при нас проблемът е в мен.
Не знам. На кръстопът съм и трябва да взема доста сериозни решения.

Твоите трансфери свежи или замразени са? Казваш, че правиш стимулация, макар да има замразени ембриони, а трансферите на същия цикъл ли са? Дали не трябват някакви вливания за НК клетки например , дали усвояваш правилно фолиевата и витамините? Дали не трябва да слагаш кръворазреждащи? Предполагам сте правили тези изследвания, но все пак. А правили ли сте хистероскопия? Просто идеи на какво може да се дължи.
 Дано все пак резултата да е добър днес.
Виж целия пост
# 331
Елче, съжалявам. Дано следващият път стане.
Днес ходих за още един тест. Снощи много силно ме преряза корема,  а преди час даже бях пила но шпа 80 мг. Ужасна болка. От влагалището нагоре та чак до пъпа. Към 13 ч. Ще излезе резултата и ще звъня в Надежда да им кажа вчерашния и днешния резултат. Ако ЧХГ се покачва, това наистина ще и някакво наземно чудо. Но след всичко, което ми написахте вече съм убедена, че и тази опит е неуспешен.
Взех да мисля дали изобщо някога ще има имплантация с тези 4 операции и уж отстранен Ашерман. Другото, което ме притеснява е, че не сме направили ПИД на ембрионите. 4 ембриона с перфектно качество, пък бременност няма. Остават ми 6 ембриона. За съжаление е късно да им правя ПИД, но искам да рискувам с тях. Мисля пак да се подложа на стимулация и този път да говоря с доктора и ембриолозите да оставят всичко на естествен подбор, а не ИКСИ и задължително ще направим ПИД. Обмислям и консултация в Истанбул. Четох страхотни отзиви за там, но май помагат на двойки с мъжки фактор, а при нас проблемът е в мен.
Не знам. На кръстопът съм и трябва да взема доста сериозни решения.

Твоите трансфери свежи или замразени са? Казваш, че правиш стимулация, макар да има замразени ембриони, а трансферите на същия цикъл ли са? Дали не трябват някакви вливания за НК клетки например , дали усвояваш правилно фолиевата и витамините? Дали не трябва да слагаш кръворазреждащи? Предполагам сте правили тези изследвания, но все пак. А правили ли сте хистероскопия? Просто идеи на какво може да се дължи.
 Дано все пак резултата да е добър днес.

Как се разбира дали ги усвояваш правилно витамините
Виж целия пост
# 332
Дали няма мутация MTHFR примерно.
Виж целия пост
# 333
Ще започна от начало и ще се опитам да бъда максимално кратка.
От дете съм с ПКЯ, по-късно ми откриха и ИР. За 20 години да съм имала 20 спонтанни цикъла и сигурно 1-2 с овулация. До 28 годишна бях на противозачатъчни. На 28 започнах в Щерев. Имахме 3 стимулации без да се пука фоликул и едно неуспешно инсе. 2019 направихме стимулация с Кломифен и имах 1 фоликул. Извадиха 1 яйцеклетка и стана ембрион. На 5 ден направихме свеж трансфер и настъпи бременност. В 24 седмица загубих детето си. В МД ми направиха кюретаж след раждането, но е останала плацента. След 5 дни нов кюретаж. 4 месеца след това се установиха зверски сраствания, т.н. Синдром на Ашерман. 2020 февруари лапаро, хистеро и дрилинг в едно. На следващия месец настъпи спонтанна овулация. Юни второ хистеро за премахване на още сраствания. След това 2 неуспешни инсе с доказана овулацация. След това още една офис хистеро и вече матката изглеждаше добре. Още едно инсе пак неуспешно. Отидохме в Надежда през 2021. Тъкмо си взех заповедта от фонда и се заразих от Ковид и влязох в болница с много усложнения. След 4 месеца стимулация. Извядихме 24 яйцеклетки, станаха 10 ембриона с Икси. Направихме замразен трансфер на 2 бр, неуспешен. Започнахме стимулацията с Летрозол, установи се тънка лигавица, а моята по принцип е нормална. Нисък прогестерон. Включиха естрофем и прогестерон, направихме ЗЕТ и на 8 ден резултат 0.21. Имах и Клексан от деня на трансфера, защото съм с мутации. Скараха ми се защо съм си правила тест ва 8 ден, аз нямах здраво място по мен от инжекции. Почивах няколко месеца и пак нов трансфер, започнах с Естрофем, включиха ми Циклогест. В деня на трансфера прогестерйнът беше 7. Биха ми 2 х 25 Пролутекс и Зарзио по схема.
Така. Първият ми опит в Надежда никой не ми каза да си изследвам в деня на ЗЕТ прогестерона, дори и сега. Добре, че си го пуснах.
Не усвоявам фолиева киселина и б12 и приемам метилирани форми.
Правих биопсия и за импантацаонен прозорец. Има отклонения от 2 дни.
Не знам какво да правя. Мисля, че ембриони не са добри. Правих имунологична биопсия и имаше леки отклонения, но пих антибиотик. Нещо пропускат, но не знам какво.
Виж целия пост
# 334
Съжалявам много за загубата. Установи ли се причина? След като веднъж сте постигнали бременност, как сега има отклонения 2 дни за импл. прозорец? От това, което казвате според мен проблема е в матката, но не съм лекар и разбира се, може да греша. Ние бяхме изхабили над 10 ембриона стигнали до 5-ти ден и аз мислех , че причината е в тях, дори обмислях вариант с донорски яйцеклетки. Оказа се, че проблема е бил в матката и се е наложи хистероскопия. Бих препоръчала да посетите др Калчев в София или да отидете на консултация в Турция.
Виж целия пост
# 335
Тина, много съжалявам за загубата!! Наистина е тежко, за съжаление съм минала през това в малко по-ранна седмица, но пак късна загуба.
Много е важно дали се установи причина - бебето беше ли здраво, имате ли тромбофилия или някакви аномалии на матката, или инфекция? Реално в тази седмица това са едни от основните причини.
Сега при тези опити аз също бих търсила причина в матката - евентуално да се види относво за срастване, НК клетки, тромбофилия.
И моля ви, не оставяйте доктора да ви заблуждава, че при ЧХГ 0 и малко има имплантация.
Много мъчно ми стана през какво сте преминала и преминавате. От сърце ви пожелавам успех!
Виж целия пост
# 336
Тина, много съжалявам и аз за загубата и неуспехите, през които минавате!
Какво правите за инсулиновата резистентност (която води и до СПКЯ)? Предполагам сте изключила бързите въглехидрати (брашно, захар, картофи и подобни) и се храните здравословно?
Виж целия пост
# 337
Благодаря ви за подкрепата. Резултатът днес и 0.75, а вчера 0.64. Имам чувството, че ембрион се е опитал да се закачи и не е успял, иначе от къде това ЧХГ.
Имам тромбофилия. С първата ми бременност бях на Фраксипарин, сменихме го с Клексан. Спукаха ми се водите, отделно слаба шийка, крачетата на бебето с плодния сак бяха в шийката. 1 месец не съм разбрала, че съм със спукани води, защото изтичаше по малко. Сигридов каза, че според него е имало проблеми с бебето, но аз заради всички лекарства за задържане не съм успяла по-рано да го загубя и сред това просто имунната система е свършила останалото.
Доктор Калчев ма прави всички операции на матката, само на него вярвам. Преди малко се чухме и каза, че не е имало имплантация категорично. Каза, че може още на следващия цикъл да започнем нова стимулация и одобри да предизвикаме овулация и да направим трансфер на спукан фоликул, а не с лъжлива овулация с прогестерон.
Правила съм и изследване за НК клетки, бяха по високи и затова сложиха Зарзио.
Още не съм се чула с Цветков дали да спирам лекарствата, но коремът много ме боли.
Виж целия пост
# 338
Здравей те, незнам дали е за тук, но искъм да ви питъм нещо. След 1 неоспешен опит без инплатация, и 1 с спряло развитие ембрион от зет трансфер. С две запушени търби съм не са отстранени. С отлична спермограма. С две мутации съм 5 лейдън и за витамини. Мога ли да кандидатствам следващия път по фонд. Този го самофинасирхме и вече няма от каде. Моля за съвет.
Виж целия пост
# 339
Да, мисля, че се води тубарен фактор.
Здравей те, незнам дали е за тук, но искъм да ви питъм нещо. След 1 неоспешен опит без инплатация, и 1 с спряло развитие ембрион от зет трансфер. С две запушени търби съм не са отстранени. С отлична спермограма. С две мутации съм 5 лейдън и за витамини. Мога ли да кандидатствам следващия път по фонд. Този го самофинасирхме и вече няма от каде. Моля за съвет.
Виж целия пост
# 340
Да, можете да кандидатствате - с тубарен фактор. Предполагам имате официално становище, че тръбите са напълно запушени. Успех!
Виж целия пост
# 341
Благодаря ви за подкрепата. Резултатът днес и 0.75, а вчера 0.64. Имам чувството, че ембрион се е опитал да се закачи и не е успял, иначе от къде това ЧХГ.
Имам тромбофилия. С първата ми бременност бях на Фраксипарин, сменихме го с Клексан. Спукаха ми се водите, отделно слаба шийка, крачетата на бебето с плодния сак бяха в шийката. 1 месец не съм разбрала, че съм със спукани води, защото изтичаше по малко. Сигридов каза, че според него е имало проблеми с бебето, но аз заради всички лекарства за задържане не съм успяла по-рано да го загубя и сред това просто имунната система е свършила останалото.
Доктор Калчев ма прави всички операции на матката, само на него вярвам. Преди малко се чухме и каза, че не е имало имплантация категорично. Каза, че може още на следващия цикъл да започнем нова стимулация и одобри да предизвикаме овулация и да направим трансфер на спукан фоликул, а не с лъжлива овулация с прогестерон.
Правила съм и изследване за НК клетки, бяха по високи и затова сложиха Зарзио.
Още не съм се чула с Цветков дали да спирам лекарствата, но коремът много ме боли.

Signora_tina, ако от 2020-та до сега не е правена нова хистеро или лапаро, това е много време. Може срастванията да са се върнали, може да има ендометриоза или аденомиоза. Не искам да те плаша, но тези състояния на матката са сериозна причина за липса на имплантация. Иди при д-р Калчев, защото на мен само той ми откри, че имам двурога матка с много голям септум, която никой друг не видя и ми направиха обречено инвитро. 10 ембриона си е доста, дори и повечето да са имали мутации, все някой читав ще има от тях. А състоянието свързано с изтичане на води и слаба шийка мисля, че се казваше цервикална недостатъчност и при следваща бременност задължително трябва да се вземат мерки и да се направи серклаж и да се следи често бременността. Пожелавам ти успех и дано скоро се открие причината. А открита причина е стъпка напред към успеха.
Виж целия пост
# 342
Здравейте момичета може ли някой да ми каже колко дни след неуспешен трансфер и спиране на лекарствата идва цикъла. Аз съм ги спряла от пет дни и имам само някакво зацапване и не постоянно. Незнам нормално ли е.
Виж целия пост
# 343
На мен на 3-ти ден след спиране на лекарствата.
Виж целия пост
# 344
При мен седмица след спиране на лекарствата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия