Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №4

  • 52 639
  • 776
# 435
Здравейте,  някой ползва ли пералня и сушилня на самсунг, да сподели мнения ?
Виж целия пост
# 436
Ние сме с комбинирана перялня със сушилня АЕГ 9та серия(нямаме място за отделни уреди) закупена преди няма и 4 години…но ето че тази година се започнаха и проблемите с нея…вярно е, че ние перем и сушим доста на ден (случвало се е до 3-4 перални и сушилни), имаме и куче, но все пак за това сме я купили, за да се използва. Проблемът първоначално беше следния - при почистване на филтрите от прах, въпреки това нагревателите се задръстваха с прах и се налага отваряне на цялата й горна част.. това не се поддържа гаранционно и ти искат сумата между 80-200лв. До тук добре, но този проблем се получи 3 пъти в рамките на тази година. Последният ни проблем е от преди 3 дни, когато след центрофуга започна едно мигане на дисплея (заключва се при всеки избор на програма и цъкане на бутон, върти 1 мин и се отключва) и отказва всякакви функции. В момента очакваме техници, за да установят проблема и да видим решението им. Наши приятели са със същите модели АЕГ и не са споделяли за подобни проблеми… явно прекалено много я използваме, но пък затова е и закупена.. в момента очакваме бебе, а сме и с куче, и необходимостта става все по-голяма. Замисляме се дали да не сменим изцяло марката, но по написаното във форумите АЕГ като комбиниран уред остава най-доброто.
Виж целия пост
# 437
Аз също гледах комбитата и много се колебая, дали да дам над 2К за АЕГ или по-евтиния Електролукс, кой по-назад препоръчваха!
АЕГ ме привлича с това, че си има филтър за мъховете и е с термопомпа. За Електролукса незнам дали има ТП!
Колебанията са ми заради това, че ще се използва много рядко, да кажем 1-2 пъти месечно за по ден-два!
Виж целия пост
# 438
Ние сме с комбинирана перялня със сушилня АЕГ 9та серия(нямаме място за отделни уреди) закупена преди няма и 4 години…но ето че тази година се започнаха и проблемите с нея…вярно е, че ние перем и сушим доста на ден (случвало се е до 3-4 перални и сушилни), имаме и куче, но все пак за това сме я купили, за да се използва. Проблемът първоначално беше следния - при почистване на филтрите от прах, въпреки това нагревателите се задръстваха с прах и се налага отваряне на цялата й горна част.. това не се поддържа гаранционно и ти искат сумата между 80-200лв. До тук добре, но този проблем се получи 3 пъти в рамките на тази година. Последният ни проблем е от преди 3 дни, когато след центрофуга започна едно мигане на дисплея (заключва се при всеки избор на програма и цъкане на бутон, върти 1 мин и се отключва) и отказва всякакви функции. В момента очакваме техници, за да установят проблема и да видим решението им. Наши приятели са със същите модели АЕГ и не са споделяли за подобни проблеми… явно прекалено много я използваме, но пък затова е и закупена.. в момента очакваме бебе, а сме и с куче, и необходимостта става все по-голяма. Замисляме се дали да не сменим изцяло марката, но по написаното във форумите АЕГ като комбиниран уред остава най-доброто.

Вие сте я използвали не като за 4 ами като за 10 години. Няма битова пералня, която да е проектирана, да издържа по над 2 пускания на ден. Обикновено даже ги изчисляват май по 5 пъти  на седмица. Пак доста е издържала. Ако вашата е 9та серия, нагревател на сушилнята няма, защото е с ТП. Лично за мен, проблема е в изтънели филтри, за това често задръстване, а за дисплея, вероятно електрически проблем.



За такова пране като вашето вие сте за промишлен уред, и то отделни
Виж целия пост
# 439
Според мен колкото по-нов модел е комбито, с повече екстри, толкова повече неща има за разваляне.
Ние си взехме по-старо АЕГ - 7ма серия, с транспортен дефект, произведено за немския пазар. Made in Italy пише, а менюто е на немски. Надявам се качеството да е високо, времето ще покаже.
Работя като грумър, съответно прането винаги е с всякакви кучешки косми. Ползваме комбито от по-малко от година, но засега се държи отлично.
Виж целия пост
# 440
Здравейте, след дълго четене на темата, закупих Електролукс EW7WN369S. И от 4 дни се опознаваме с нея.
Скрит текст:

Не успях нито в книжката да намеря информация, нито разцъквайки бутоните кратка програма, която да пускам след всяко сушене, за да изчисти барабана. А съм напълно убедена,че тук в темата беше спомената някаква 12 минутна, която се пуска след всяко сушене... Моля за помощ ако някой ползва такъв Електролукс 7-ма серия? Благодаря!

Честита!  
Доколкото ми е известно, в темата с теб ставаме три собственички на този модел, а е по-вероятно да съм пропуснала и да сме повече Simple Smile
Ще споделиш ли и твоите впечатления?
Буболина, не бих се колебала в полза на Електролукса. Simple Smile
Виж целия пост
# 441
Ние сме с комбинирана перялня със сушилня АЕГ 9та серия(нямаме място за отделни уреди) закупена преди няма и 4 години…но ето че тази година се започнаха и проблемите с нея…вярно е, че ние перем и сушим доста на ден (случвало се е до 3-4 перални и сушилни), имаме и куче, но все пак за това сме я купили, за да се използва. Проблемът първоначално беше следния - при почистване на филтрите от прах, въпреки това нагревателите се задръстваха с прах и се налага отваряне на цялата й горна част.. това не се поддържа гаранционно и ти искат сумата между 80-200лв. До тук добре, но този проблем се получи 3 пъти в рамките на тази година. Последният ни проблем е от преди 3 дни, когато след центрофуга започна едно мигане на дисплея (заключва се при всеки избор на програма и цъкане на бутон, върти 1 мин и се отключва) и отказва всякакви функции. В момента очакваме техници, за да установят проблема и да видим решението им. Наши приятели са със същите модели АЕГ и не са споделяли за подобни проблеми… явно прекалено много я използваме, но пък затова е и закупена.. в момента очакваме бебе, а сме и с куче, и необходимостта става все по-голяма. Замисляме се дали да не сменим изцяло марката, но по написаното във форумите АЕГ като комбиниран уред остава най-доброто.

Вие сте я използвали не като за 4 ами като за 10 години. Няма битова пералня, която да е проектирана, да издържа по над 2 пускания на ден. Обикновено даже ги изчисляват май по 5 пъти  на седмица. Пак доста е издържала. Ако вашата е 9та серия, нагревател на сушилнята няма, защото е с ТП. Лично за мен, проблема е в изтънели филтри, за това често задръстване, а за дисплея, вероятно електрически проблем.



За такова пране като вашето вие сте за промишлен уред, и то отделни
Еее, не така с показалеца Simple Smile
Не уточняваш дали визираш проектирането на перални или комбинирани уред, въпреки че си писал перални, пък аз съм пунктуална Simple Smile
За комбита може и да е така, но за перални опитът ми показва друго - и двете самостоятелни си работят често по 3 пъти дневно от 20 + години. Комбито /Neff/  по 2 пъти вече 3 години. Никакъв проблем не забелязвам засега. Знам, че този момент все ще дойде, но се надявам да е достатъчно отдалечен. Между другото, за това комби се чудя как се чисти само  с програмата за почистване на мъх /пускам я след всяко сушене с редки изключения/ и дали е достатъчно. Нямам достъп до филтри и други компоненти, нищо не пише в упътването и за периодична професионална профилактика. Та, ако ми дойде проблем, вероятно ще е оттам.
Ако някой ползва такава марка комби за вграждане, моля да сподели.
Трета година се каня да питам в сервиза и като си работи ок, забравям Blush
Това е моделът: V6540X3EU
Виж целия пост
# 442
Аз също гледах комбитата и много се колебая, дали да дам над 2К за АЕГ или по-евтиния Електролукс, кой по-назад препоръчваха!
АЕГ ме привлича с това, че си има филтър за мъховете и е с термопомпа. За Електролукса незнам дали има ТП!
Колебанията са ми заради това, че ще се използва много рядко, да кажем 1-2 пъти месечно за по ден-два!
Бубе, тези модели на Електролукс са с филтри за мъхове и ТП. Спокойно можеш да заложиш на някои от тях. Давам ти линк да видиш кои са, а пък някъде може да ги има и по-евтини.
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … W9WN249W/p/657172
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … W9W161BC/p/688425
Виж целия пост
# 443
Кубратова, в обществена пералня съм видял кое колко издържа от битовите.

Няма как да се очаква от около 4 пълни цикъла на ден да изкара 10 години.
Виж целия пост
# 444
Кубратова, в обществена пералня съм видял кое колко издържа от битовите.

Няма как да се очаква от около 4 пълни цикъла на ден да изкара 10 години.
В никакъв случай не оспорвам твоя личен опит, споделих само моя с двете ми стари перални - пак ще напиша марките /в тази или темата за пералните съм ги споменавала/, макар че в днешно време е без значение, промениха се по качество - Индезит и Сименс. 
Дори Перлата издържа повече от 10 години, въпреки че си имаше други кусури, а тя беше експлоатирана повече от другите две /в смисъл на брой пранета дневно, при това поне едно - на 90 градуса, най-често на 60 и много рядко на 30/. Изчаквала съм обаче винаги пералнята да се охлади и да си почине между пранетата. Само напоследък, понеже на селото има въведен режим на водата, не изчаквам твърде, защото съм почти без избор.     
Като казваш, че са проектирани по този начин, не е ли редно в такъв случай да има препоръка в упътването?
За куп други неща при експлоатацията са много и дори излишно подробни.
Виж целия пост
# 445
Кубратова, в обществена пералня съм видял кое колко издържа от битовите.

Няма как да се очаква от около 4 пълни цикъла на ден да изкара 10 години.

Точно такива очаквания имам на база опита ми с перални в две домакинства. Ако сега уредите са проектирани за 5 пранета на седмица - това би трябвало да бъде формулирано ясно от производителите, за да могат клиентите да бъдат наясно. Щом има текстове от рода "включете уреда в ел мрежата", съвсем резонно е да бъде ясно написано и това за броя пранета - хем да знаят какъв е капацитета на уреда, хем да си направят предварително сметката дали им е необходим точно той.
Виж целия пост
# 446
Ние сме с комбинирана перялня със сушилня АЕГ 9та серия(нямаме място за отделни уреди) закупена преди няма и 4 години…но ето че тази година се започнаха и проблемите с нея…вярно е, че ние перем и сушим доста на ден (случвало се е до 3-4 перални и сушилни), имаме и куче, но все пак за това сме я купили, за да се използва. Проблемът първоначално беше следния - при почистване на филтрите от прах, въпреки това нагревателите се задръстваха с прах и се налага отваряне на цялата й горна част.. това не се поддържа гаранционно и ти искат сумата между 80-200лв. До тук добре, но този проблем се получи 3 пъти в рамките на тази година. Последният ни проблем е от преди 3 дни, когато след центрофуга започна едно мигане на дисплея (заключва се при всеки избор на програма и цъкане на бутон, върти 1 мин и се отключва) и отказва всякакви функции. В момента очакваме техници, за да установят проблема и да видим решението им. Наши приятели са със същите модели АЕГ и не са споделяли за подобни проблеми… явно прекалено много я използваме, но пък затова е и закупена.. в момента очакваме бебе, а сме и с куче, и необходимостта става все по-голяма. Замисляме се дали да не сменим изцяло марката, но по написаното във форумите АЕГ като комбиниран уред остава най-доброто.

Ами вие с три перални на ден, аз с три перални на седмица. При това лятото основно суша на балкона. Това значи, че я ползвате седем пъти повече от мен и ако при мен ще изкара 10 години при вас тези 4 се равняват за 28 мои... Ми нормално е да сдава багажа, ще я поправяте и ще сменяте, щом толкова перете, Другите и толкова няма да изкарат, защото нямат филтри за мъхове.
Напомняте ми на бащата на един приятел, дето му казвал, че Волвото му явно е слаба кола, щом след 4 години е за смяна, докато неговата Лада била на 20 години и още вървяла. Обаче въпросната Лада на 20 години била на 50 000 километра, а Волвото правело повече на година...
Виж целия пост
# 447
Върви обяснявай. Когато дадена машина се проектира, на нея и се определя определен живот. Обикновено е в часове, цикли на работа или цикли на включване изключване. Дори и моите данни да са грешни, съмнявам се някоя машина да е изчислена да пере по над 1 път на ден. Аз съм купувал машини за обществена пералня, знам кое как търпи на натоварване. Виждал съм как издържа пералня която работи 10 часа непрестанно. Това в рамките на една година. Повече не издържа. Да не мислите, че машината е създадена за такава експлотация. То звучи абсурдно да се обръщам към гаранционно обслужване в такъв случай.
Виж целия пост
# 448
Върви обяснявай. Когато дадена машина се проектира, на нея и се определя определен живот. Обикновено е в часове, цикли на работа или цикли на включване изключване. Дори и моите данни да са грешни, съмнявам се някоя машина да е изчислена да пере по над 1 път на ден. Аз съм купувал машини за обществена пералня, знам кое как търпи на натоварване. Виждал съм как издържа пералня която работи 10 часа непрестанно. Това в рамките на една година. Повече не издържа. Да не мислите, че машината е създадена за такава експлотация. То звучи абсурдно да се обръщам към гаранционно обслужване в такъв случай.
Ама пък е проектирана да пере на различни програми памук, синтетика, връхно, долно, горно и нам какво си 😀
Отделно материите и цветовете са различни. Така всъщност се налага да се пере и повече от веднъж дневно, особено с малки деца.
Виж целия пост
# 449
Върви обяснявай. Когато дадена машина се проектира, на нея и се определя определен живот. Обикновено е в часове, цикли на работа или цикли на включване изключване. Дори и моите данни да са грешни, съмнявам се някоя машина да е изчислена да пере по над 1 път на ден. Аз съм купувал машини за обществена пералня, знам кое как търпи на натоварване. Виждал съм как издържа пералня която работи 10 часа непрестанно. Това в рамките на една година. Повече не издържа. Да не мислите, че машината е създадена за такава експлотация. То звучи абсурдно да се обръщам към гаранционно обслужване в такъв случай.
Ама пък е проектирана да пере на различни програми памук, синтетика, връхно, долно, горно и нам какво си 😀
Отделно материите и цветовете са различни. Така всъщност се налага да се пере и повече от веднъж дневно, особено с малки деца.
Ама пък има и нещо друго Simple Smile , а то е че материалите, които се влагат в пералнята стареят. Гумите стареят, пластмасите стареят, металните сплави. Стрееенето се проявява по различен начин при различните видове материали.  Тяхното натоварване подпомага бързината на този процес.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия