Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 84

  • 47 281
  • 740
# 240
Знаете ли до каква стойност на ЛХ може да се планира пункция?
Знам, че ЛХ то в пика си скача до трицифрени стойности. До каква стойност може да се планира мисля е индивидуално, според това как се покачва при вас. При мен например, предвид възрастта и НЯР в повечето случай скача буквално за часове, и е въпрос на тренинг на ЕЦ да му хванеш цаката Simple Smile Планирали са ми пункции и на 4,9лх, и та 16. За това се бие и Оргалутран или Цетротид

Значи и този месец прескачаме 😭 Благодаря.

Аз съм на годинки и не знам дали все още нещо ми е наред. Единствен нормален цикъл с овулация имах след трансфера, но я изпуснахме и сега с този нередовен цикъл идея си нямам дали имам някакъв шанс останал.
Докторът следва да прецени - нито аз, нито вие имаме тия познания... А може да се планира и нещо спешно за утрешния ден, например... и такива ситуации съм имала. За протокола - на 41 съм
Виж целия пост
# 241
Аз си се вайкам, може и да няма овулация. ЛХ е 53, Е2 е 228 и прогест. 1,190.

Ще пише и сигурно пак ще си чакам още поне месец...

На 45 съм
Виж целия пост
# 242
Здравейте отново ☺️ Оказа се, че фоликулът най-вероятно няма да се спука, а ще се превърне в жълто тяло(ще лутеинизира), което не е никакъв проблем за трансферът, защото имам таймираща инжекция и фоликулът си отделя нужните хормони. Довечера добавям Циклогест и останалия коктейл от лекарства+ Преднизолон. Дори нямаше нужда от ехограф, само дето се притеснявах.....както и че ще дам кръв в два последователни дни за РВМС, казаха ми изобщо да не се тревожа, че не е през ден. Вече съм спокойна и остава да се молим 🙏 за едно или повече малко чудо/чудеса! ❤️☺️
Виж целия пост
# 243
Кактус, фоликулът не се ли превръща в жълто тяло именно когато се спука? Аз съм имала случай, в който фоликулът не се пука и става задържан. Колко коремни преси съм правила, стълби изкачвах и какво ли не, без ефект.
Успех ти желая!
Виж целия пост
# 244
Кактус, фоликулът не се ли превръща в жълто тяло именно когато се спука? Аз съм имала случай, в който фоликулът не се пука и става задържан. Колко коремни преси съм правила, стълби изкачвах и какво ли не, без ефект.
Успех ти желая!
Здравей, аз съм имала и преди случаи на фоликули, които не се пукат, а лутеинизират(ЛУФ синдром). Дори да остане задържан е много малък и няма да пречи на бременността ☺️
Виж целия пост
# 245
Здравейте момичета. Днес мина пункцията . Казаха ми че имам 13 качествени Я. Аз съм що годе добре. Като ме върнаха много ме болеше ,след това намаля болката. Сега вкъщи като сядам и ставам ме наболява и придърпва. Казаха ,че така ще е поне седмица. Все още не съм пила обезболяващо. Казаха много протеин. Дано нямам някакви усложнения и да се оплодят поне половината
Виж целия пост
# 246
Здравейте. В края на седмицата престои мъжът ми да дава материал, но от 2 дни не се чувства добре. Боли го гърло и леко кашля, отпаднал е. Изпи само един фервекс,пие витамини. Според вас дали ще се отрази негативно на качеството на сперматозоидите?
Виж целия пост
# 247
Момичета , моля за инфо какви стимулации са ви прилагали за ин витро и в какви дози и колко Ф правихе , че на мен това ми предстои , обяче се притеснявам от големите дози , защото не се чувствай добре при инсе , вдигах кръвно , а с хапчета правех по 4-5 бр Ф .
Виж целия пост
# 248
Момичета, изписаха ми Примолут-Нор, за да ми забавят идването на цикъла. При прегледа установиха удебелена лигавица 17мм и този месец ще пропуснем. Питането ми е възможно ли е заради хапчетата?
Виж целия пост
# 249
На кой ден от цикъла е 17мм?
Виж целия пост
# 250
Момичета, изписаха ми Примолут-Нор, за да ми забавят идването на цикъла. При прегледа установиха удебелена лигавица 17мм и този месец ще пропуснем. Питането ми е възможно ли е заради хапчетата?

Преди 3 години ми го е изписвал нерепродуктивен доктор. Прогестерон...
Виж целия пост
# 251
На кой ден от цикъла е 17мм?
На 31 ден от цикъла. Пия хапчетата от 21 ден от цикъла. Заради лигавицата, ми казаха, че ще правят снимка, на чист ден и ако има нещо, съответно операция и след това може да стигнем до стимулацията. Питането ми е породено от констатацията нс лекаря, че може от само себе си, след цикъла да няма нищо. Този месец правих много изследвания с краен резултат няма нищо.
Виж целия пост
# 252
А кога Ви беше овулацията? Според мен 17 мм, за този ден от цикъла е супер. Аз съм хиперплазия и направена хистероскопия, като 2 дни преди овулацията, лигавицата варира между 11 и 15мм(12ти ден от МЦ).
Виж целия пост
# 253
СПКЯ и дълъг протокол..моля за мнения.
Някоя от вас ако е минала през това.
Благодаря
Здравей.
Хубав си е протокола според мене.
По бавно се случват нещата, но това дава възможност да се доизпипат както трябва.
Аз не съм точно с ПКЯ, но при мен тръгват много Ф, но много неравномерно нарастват. Късият протокол беше пълен провал. От 12 Ф само 4 оплодени Я. А после с дълъг протокол се получиха нещата перфектно. Почти всички извадени яйцеклетки (16) бяха годни и се оплодиха. На 5ти ден замразихме 7 хубави ембриона.
Виж целия пост
# 254
Здравейте. В края на седмицата престои мъжът ми да дава материал, но от 2 дни не се чувства добре. Боли го гърло и леко кашля, отпаднал е. Изпи само един фервекс,пие витамини. Според вас дали ще се отрази негативно на качеството на сперматозоидите?
Мисля, че няма да е проблем, на сперматогенезата и трябват 6 месеца за да претърпи някаква кой знае каква промяна! Именно заради това и самите хапчета и добавки, които изписват на мъжете не могат да дадат резултати за по-малко време!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия