Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 84

  • 47 287
  • 740
# 285
Момичета хистероскопия преди трансфер не е винаги оптимален вариант. Оказа се, че има едни 10%, които не се повлияват добре след нея. Аз изтеглих късата клечка и след хистероскопия при стандартна лигавица след пункция 10-11мм, два цикъла след хистероскопия за полипи не можах да направя над 5, т. Е. Ми трябваше време за възстановяване. Порових и се оказа, че това се случва доста рядко, но се случва, та ако няма нужда може би е по-добре просто надраскване
Виж целия пост
# 286
Минавам да се отчета Simple Smile Пункцията ми беше преди 3 дни. Извадихме 11 яйцеклетки от които са се оплодили 7. Сега изчакваме до 5ти ден. Дано поне двечки да оцелеят. Притеснявах се доста преди това, но в крайна сметка не беше кой знае колко болезнено. Като тръгнах от клиниката, не усещах почти нищо. Вечерта започнаха по-силни болки, като преди гаден цикъл. Изпих един парацетамол и заспах спокойно. После още два дни с но-шпа и нещата се поуспокоиха. Остана ми обаче едно подуване на корема, чак към стомаха. Не е болезнено, но се чувствам като балон. Четох, че е възможно да е страничен ефект от Утрогестана (слагам 3х2). Иначе гледам да изяждам по някоя лъжица извара, протеин на прах не мога, защото също ми действа подуващо.
Виж целия пост
# 287
Подуването е от стимулацията още. Постепенно ще се оправи.
Стискам палци за хубави ембриончета. Grinning
Виж целия пост
# 288
Добро утро момичета нова съм във форума. Предварително се извинявам за лошия български. По майчина линия съм българка, но никога не съм живяла в България.

 Предстои ми ИКСИ за първи път. Преди 3 дни започнах стимулация с фолитропин, която продължава общо 4 дни. От утре след контролата казаха, че ще примам други инжекции, които трябва да примам 5 дни.

Но имам оток, който според мен е бартолинит, утре съм на контрола, ще видим със сигурност. Въпросът ми е възможно ли е лекарите да спрат процеса заради това възпаление? Съпругът ми и аз загубихме много време в изследвания и сега най-накрая започнахме процедурата. Дори взех почивка, за да мога да се съсредоточа върху цялата процедура.
Виж целия пост
# 289
Здравей,
Дори да отменят процедурата, то ще е за добро и не трябва да съжаляваш.
В крайна сметка целта е да има бебе на финала, а не просто да се правят процедура след процедура.

ПП : Обикновено отлагат само трансфера, а ембрионите ги замразяват докато се оправиш здравословно.
Но все пак лекарят ти ще прецени.

Успех.
Виж целия пост
# 290
Момичета,дайте съвет. Имам проблем с лигавицата,много е тънка.
Правих няколко пъти кръвна плазма преди трансфера,подобри се,но не се получи.
Какво приемате или предприемате за лигавицата?
Сега на 12 ден от цикъла ми е едва 6.
Виж целия пост
# 291
Здравейте,минавам и аз да се отчета . В понеделник мина моята пункция ,имаме извадени 13 Я качествени. Всичко се оплодиха,с мъжки фактор сме. До 4 ден всипки вървяха добре ,но взеха някои да забавят. Е,крайния резултат е 3 замразени на 5 ден които били високо качество, 4 АА ( това не го разбирам ). След пункцията се чувствам чудесно иии вече чакам да започна подготовка за ЗЕТ. Дано имаме успех този път
Виж целия пост
# 292
Чувала съм за барокамерата, че помага. Нямам личен опит все още, защото сега започнах да ходя на барокмера и все още е съм правила нов инвитро опит.
Момичета,дайте съвет. Имам проблем с лигавицата,много е тънка.
Правих няколко пъти кръвна плазма преди трансфера,подобри се,но не се получи.
Какво приемате или предприемате за лигавицата?
Сега на 12 ден от цикъла ми е едва 6.
Виж целия пост
# 293
Здравейте мили дами,

Нова съм в тази тема и тепърва започвам да чета. Ще имам в края на февруари стимулация на естествен цикъл в Истанбул. Дилемата ми е,че синът ми е отново болен и се тревожа това да не се отрази на стимулацията и пункцията, както и на щитовидната (винаги се покачва когато е болен дори и аз не се разболявам).
Дали да пиша на ендокриноложката да ми вдигне дозата на аку тирокса, тъй като отново ми се е покачил тсх от 1.55 на 2.11 , защото и най-вероятно от стимулацията ще се покачи? Просто не искам да се провали пункцията или трансфера през Април и гледам да съм крачка напред ако е възможно.

Благодаря ви
Виж целия пост
# 294
Момичета има ли сред вас с хашимото,Спазвате ли някакъв спец.режим преди и след трансфер?
Понеже знам колко трудно се открива естрофема,имам 4кутии излишни,ако на някой му трябва да пише.
Виж целия пост
# 295
Без да съм сигурна, но ако не се лъжа, надраскване на матката се прилага при тънка лигавица. Казват и че увеличава до някъде шанса за имплантация. Момичетата с повече опит и познания могат да потвърдят
Успех! 🤗🍀


Момичета,дайте съвет. Имам проблем с лигавицата,много е тънка.
Правих няколко пъти кръвна плазма преди трансфера,подобри се,но не се получи.
Какво приемате или предприемате за лигавицата?
Сега на 12 ден от цикъла ми е едва 6.
Виж целия пост
# 296
Здравей,
Дори да отменят процедурата, то ще е за добро и не трябва да съжаляваш.
В крайна сметка целта е да има бебе на финала, а не просто да се правят процедура след процедура.

ПП : Обикновено отлагат само трансфера, а ембрионите ги замразяват докато се оправиш здравословно.
Но все пак лекарят ти ще прецени.

Успех.

Да, така е. Знам, че е най-важно да останеме спокойни, но е трудно докато чакаме резултати и сме в неизвесното.🙂 Надявам се до пункцията всичко да е на ред.

Днес на контролата се оказа, че наистина е бартолинова жлеза. Топчето го спукаха и почистиха. Казаха ми, че раната ще заздравее бързо и ще мога да направя пункцията, която трябва да е другата седмица. Но все пак има възможност да се образува отново и тогава трябва да направят малък разрез. Надявам се до пункцията всичко да е наред.

Иначе след 4 дни стимулация имам 5 фоликула. Трябва да продължа с инжекциите още два дни и на 02.02 имам контролен преглед.
Виж целия пост
# 297
Summer.23, с каква стимулация си ?
Виж целия пост
# 298
Summer.23, с каква стимулация си ?

Aз съм със Фолитропин алфа 150 IU (Ovaleap) од втори ден од циклуса. Вчера ми беше 4ти ден, днеска ми казаха че трябва да си слагам още 2 дни и на 2ри февруари на контрол. Но од днеска трябва да слагам и други инжекции Ганиреликс од 0,25mg.
Виж целия пост
# 299
Момичета, при стимулация за ин витро изисква ли се всеки ден преглед ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия