Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 84

  • 47 287
  • 740
# 300
Зависи, но след 6-7ми ден обикновено е през ден. Аз съм в Турция и в моята клиника прегледите са по-често - на 2ри, на 5ти ден, после през ден или всеки ден в зависимост от случая. В БГ като бях ме викаха на 2ри ден, после на 7ми и после през ден, два.
Момичета, при стимулация за ин витро изисква ли се всеки ден преглед ?
Виж целия пост
# 301
Не точно всеки ден, но всепак почесто. При мен имам една контрола на 5ти ден и сега за два дни, односно на 7ми ден. Казаха ми че пункция ште правим средата на другата седмица не знам кога точно.
Виж целия пост
# 302
Здравейте момичета, ползвали ли сте болничен/отпуск за инвитро? Питам, понеже срещнах и двете възможности и се замислих, кое от двете е актуално като възможност. Работя в голяма структура и се притеснявам да уведомя работодателя, за тези ми начинания, но в деня на пункцията и поне седмица след трансфера, бих искала да съм в къщи.
Виж целия пост
# 303
Аз ползвах отпуск в деня на пункцията и един ден, когато ми беше трансфера.
След трансфера съм си на работа, работя на бюро. Даже ми е по-добре, за да съм заета и ангажирана. Имам възможност и за хоум офис, но предпочетох да съм сред хора.
По закон имате право на допълнителен отпуск от полагаемия при инвитро процедури, аз си ползвах регулярния, за да не се разбира. Клиниката ми не издава болнични, та бързо си реших "проблема", а и на него не зная какво пише. Simple Smile
Виж целия пост
# 304
Здравейте момичета, ползвали ли сте болничен/отпуск за инвитро? Питам, понеже срещнах и двете възможности и се замислих, кое от двете е актуално като възможност. Работя в голяма структура и се притеснявам да уведомя работодателя, за тези ми начинания, но в деня на пункцията и поне седмица след трансфера, бих искала да съм в къщи.
В моята клиника дават 30 дни болничен след пункция.
Виж целия пост
# 305
Въпросът ми е породен именно от това, че в клиниката ми казаха, че след пункция дават 20 дни. На други места срещнах отпуск и се зачудих. Ако може, някой който е ползвал болничен, да сподели какво вписват като основание, за издаването на листа.
Виж целия пост
# 306
възможно е всяка болница да пише различно основание - но вариантите са няколко - женски стерилитет, пункция, пукане на фоликули, оплождане... вероятно има и други основания, но все са от този род

аз съм си вземала като болничен деня на пункцията и деня на трансфера като са били през седмицата (но не помня какво пишеше като основание)

ако се падат събота или неделя - не съм пускала нито болничен, нито отпуска, за да не се обяснявам

но и когато съм вземала болничен за ден-два никой нищо не ме е питал или коментирал, не се е налагало да обяснявам

хич да не ти пука, ще си вземаш по ден-два или колкото прецениш, колкото пъти се наложи - на никого не дължиш обяснение или оправдание 

Въпросът ми е породен именно от това, че в клиниката ми казаха, че след пункция дават 20 дни. На други места срещнах отпуск и се зачудих. Ако може, някой който е ползвал болничен, да сподели какво вписват като основание, за издаването на листа.
Виж целия пост
# 307
В моя болничен от "Надежда" за пункцията пишеше като основание "женско безплодие". Като цяло един ден е напълно достатъчен за възстановяване след пункция,  но това е при положение че няма хиперстимулация или други усложнения.

[quote author=Iv4EnCeTO link=topic=1503437.msg45947235#msg45947235 date=1675176890]
Въпросът ми е породен именно от това, че в клиниката ми казаха, че след пункция дават 20 дни. На други места срещнах отпуск и се зачудих. Ако може, някой който е ползвал болничен, да сподели какво вписват като основание, за издаването на листа.
[/quote]
Виж целия пост
# 308
Здравейте!Предстои ми ЗЕТ,но не знам кога…мислех си за този месец но днес ми казаха да отида на 20ти ден от МЦ за поставяне на блокираща инжекция.Като ви чета останах с впечатление,че се подготвяте с естрофем от 2ден на МЦ.Моля помогнете до сега съм имала свежи трансфери и незнам как стоят нещата…
Колко време след тази инжекция е трансфера и как протича самата подготовка???
Виж целия пост
# 309
Въпросът ми е породен именно от това, че в клиниката ми казаха, че след пункция дават 20 дни. На други места срещнах отпуск и се зачудих. Ако може, някой който е ползвал болничен, да сподели какво вписват като основание, за издаването на листа.
Взех си максималните 30 дни и при двете пункции.Първият път смениха диагнозата , но вторият казаха,че вече не е може и в болничният пише- Женско безплодие, свързано с мъжки фактор
Виж целия пост
# 310
И аз засега ползвам регулярен отпуск, за да не се разбира. Ако не се получи, не съм готова за съжалителни погледи и не ми се изпада в обяснения. Отделно и имам колеги, които са твърдо против тази процедура.                  
Вчера ми беше трансфера. За замръзване останаха 3 ембриончета, две от които с хубаво качество и едно със средно. Това, което върнахме вчера, също беше бластоцистче със средно качество. Докторът иска да запазим по-хубавите за ЗЕТ, така че май свежият трансфер сега е по-скоро проучвателен. Сега вече идва чакането, ще гледам да се разсейвам, да си върша ежедневните задачи и да не мисля много за това. Изписа ми витамини Елевит. Някой пил ли ги е? Достатъчно ли е количеството на фолиевата киселина в тях? В другата тема видях,  че на някои момичета изписват Елевит и Неофолик, но пък да не стане предозиране ?
Виж целия пост
# 311
Относно болничните и диагноза "женско безплодие, свързано с мъжки фактор" съм направо потресена.
Това е толкова лична тема и да я изтипосат написана по този начин... Че и много им е важно явно да уточняват че има и мъжки фактор. Отвратително.
Не можаха ли да измислят да пишат нещо по дискретно като диагноза. Например едно" ЗРС" само- Заболяване на репродуктивната система и толкова.
Остра вирусна инфекция как я пишат само "ОВИ".
Виж целия пост
# 312
Относно болничните и диагноза "женско безплодие, свързано с мъжки фактор" съм направо потресена.
Това е толкова лична тема и да я изтипосат написана по този начин... Че и много им е важно явно да уточняват че има и мъжки фактор. Отвратително.
Не можаха ли да измислят да пишат нещо по дискретно като диагноза. Например едно" ЗРС" само- Заболяване на репродуктивната система и толкова.
Остра вирусна инфекция как я пишат само "ОВИ".
Така е , права си Simple Smile
Но аз живея в малък град и всичко тук се знае... Щом личната на направлението за ПКК  ми пише : Идва за инвитро процедури, сметни , без нищо да съм казвала 😂
То в един момент спира да ти пука.
На първият болничен пишеше нещо от сорта ,че ми е правена операция на яйчниците - не е врат ,а шия 🙄
Важен е крайният резултат!
Успех на всички от ❤️!
Виж целия пост
# 313
Здравейте, момичета, след лапароскопска операция за отстраняване на ендометриозни кисти от двата яйчника през 2018, една неуспешна инсеминация, 2 неуспешни инвитро опита (един със ЗЕТ сега януаир след офис хистероскопия) в Щерев и като цяло 5 години опити за забременяване, обмислям преместване в друга клиника. Четох доста, но не мога да взема решение накъде да се насоча. Бихте ли дали някакви съвети как да направим избора? Включително обмислям и Турция.
Също така някой може ли да ме ориентира мога ли да си изискам цялото досие от Щерев? най-вече искам документи с подробно описание как са протекли процедурите при тях, тъй като резултатите от другите изследвания си ги имам, но нищо друго не ми е давано при различните опити. Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 314
Трябва да си изискаш документите, да.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия