Какво кафе пиете? Препоръчайте ми марка кафе или смеска кафе! - тема 3

  • 78 422
  • 760
# 285
Здравейте, използвали ли сте сиропите за кафе на Монин?

Виж целия пост
# 286
Аз ги ползвах доскоро, но се наложи да ги спра заради непоносимост.
Виж целия пост
# 287
Нямам навика да пия кафето с орнаментика. Най-много да е макиато. Тези сиропи в какви рецепти участват? Може да блесна пред свекървито Simple Smile
Виж целия пост
# 288
Нямам навика да пия кафето с орнаментика. Най-много да е макиато. Тези сиропи в какви рецепти участват? Може да блесна пред свекървито Simple Smile
За лате стават, но аз ги избяхвам заради калориите.
Тези сиропи за калорийна бомба.
Виж целия пост
# 289
Здравейте, мноого съм нова в използването на кафе на зърна. Много обичам кафето ми да е с мек и приятен аромат. Да не е кисело, и да не е много силно. От 6г на капсули сега си взех кафеавтомат, но така като чета следва най- трудната част - намирането на моето кафе. Днес гледах Sagafredo espresso moca някой дали е вземал скоро такова какво ви е мнението за него?
Виж целия пост
# 290
Здравейте, мноого съм нова в използването на кафе на зърна. Много обичам кафето ми да е с мек и приятен аромат. Да не е кисело, и да не е много силно. От 6г на капсули сега си взех кафеавтомат, но така като чета следва най- трудната част - намирането на моето кафе. Днес гледах Sagafredo espresso moca някой дали е вземал скоро такова какво ви е мнението за него?
Препоръчвам Ви  кафе от категорията Specialty coffee. Качеството е несравнимо с масовите кафета, а вкусът е уникален. Ако сте от голям град има пекарни, които предлагат различни видове, можете да тествате и да си изберете. Онлайн също може да се поръчва, но там е въпрос на късмет дали ще харесате определено кафе.
Виж целия пост
# 291
Кое кафе на Вертона ще ми препоръчате да не е горчиво  и да не киселее много?
Ще се приготвя на еспресо машина.
Виж целия пост
# 292
Можете ли да ми препоръчате инстантно кафе, подобно на Lavazza Prontissimo т.е. към разтворимото кафе да има и малко "мляно" кафе?  Това е оригиналното описание : "Prontissimo! is our instant coffee made from 100% Arabica coffee beans blended with coffee micro granules that enhance the blend's taste and body." Лаваца явно престават да го произвеждат и търся заместител.
Виж целия пост
# 293
Можете ли да ми препоръчате инстантно кафе, подобно на Lavazza Prontissimo т.е. към разтворимото кафе да има и малко "мляно" кафе?  Това е оригиналното описание : "Prontissimo! is our instant coffee made from 100% Arabica coffee beans blended with coffee micro granules that enhance the blend's taste and body." Лаваца явно престават да го произвеждат и търся заместител.

Искате да кажете, че на дъното на чашата остава утайка едва ли не като от турско кафе ?! По-скоро някой си е правил свободни съчинения, за да придаде "тежест" на продукта.
Виж целия пост
# 294
Не. Самото кафе не е еднородна "пудра", а в него има и "кристалчета", които също се разтварят, но вкусът му се доближава до истинското еспресо.
Виж целия пост
# 295
Щом се разтварят значи не е мляно кафе а просто още един вид гранулки разтворимо. Интересно са го измислили, признавам им го. Можеше просто да смесят вкусовете, ама пък тогава на какво щяхме да се чудим Grinning
Виж целия пост
# 296
Препоръчвам! За хора, които обичат кафе с ниска киселинност.
Виж целия пост
# 297
Какво ще кажете за това кафе? Много ми го похвали един производител на различни марки кафета и аз го поръчах. Скъпо е и се надявам да ми хареса, че отдавна издирвам хубаво кафе.
Виж целия пост
# 298
Какво ще кажете за това кафе? Много ми го похвали един производител на различни марки кафета и аз го поръчах. Скъпо е и се надявам да ми хареса, че отдавна издирвам хубаво кафе.

Принципно правило е да не се купува кафе,  което не съдържа информация кога е изпечено. Причината е много проста-ароматите се губят приблизително 3 месеца след изпичане. Масово трик е на опаковката да пише годно до и затова се крие. Иначе стандарт е информацията за вид, сорт, страна на произход. Вече качествените кафета т.нар. Specially coffee имат и други изисквания.
Доколкото виждам това не е такова,  така че просто вижте дата на изпичане, сорт,вид
Виж целия пост
# 299
Кое кафе на "Costa coffe" се препоръчваше тук? Взех 8-цата и доста ми допадна. Мек вкус, без да горчи и киселее. Последните пъти купувах "Лаваца" в червено-синия пакет и "Лаваца Росса", но не ми харесаха така, както "Costa".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия