Боя за коса - Blond52 - Клуб на блондинките

  • 57 801
  • 856
# 240
Аз лично не ползвам матиращи маски, балсами и прочие, защото се задържат на косата ми едно къпане. За толкова кратко време за мен няма смисъл.

Вие така или иначе ползвате маски, какво предпочитате: да са готово професионално тониращи и обогатено щадящи или да си усложнявате живота и да си мислите, че вие ще си ги забъркате по-добре?
Виж целия пост
# 241
Разликата между тониращата маска и приготвената с боя е наличието на оксидант (може би и още съставки, не съм професионалист). Оксидантът отваря косъма и прави тонирането по-трайно. Освен това боята вкарва пигмент и прави косата по-добре изглеждаща (макар в дългосрочен план това да я уврежда, пак по мое мнение). Какво общо имат маските в този случай? Ако имах време и достатъчно съставки, вероятно щях да си правя и маските сама.
Доста фризьори матират с боя и оксидант. Ако готовите тонери имаха този блестящ рвзултат как мислите, дали щяха да хабят време и ресурс да си приготвят тонера сами?
Виж целия пост
# 242
Такива шапки и аз гледах, в Шайн е пълно с тях, има по 2-3 лв, има и по-скъпи, различни са аз спя със сатенено скрънчи

Какво е шайн? Някакъв сайт ли? Търсих, нищо не излиза
Виж целия пост
# 243
Всички салони, в които съм ходила матират с боя. Готовите продукти за мат (имам много) нямат този ефект. Плюс това имам този оксидант на Голдуел от много време, слаб е, не вярвам 2 % да ми увреди косата, искам да го ползвам, защото ще го изхвърля, а и да пробвам най - сетне това пусто матиране.. Колко време стоите с мата, момичета?  Shein е сайт с всичко, доставката е от 8-20 дни. Повечето сайтове и страници пазаруват от там и слагат супер надценка, какъвто е случаят и с тая шапка Grinning
Виж целия пост
# 244
Такива шапки и аз гледах, в Шайн е пълно с тях, има по 2-3 лв, има и по-скъпи, различни са аз спя със сатенено скрънчи

Какво е шайн? Някакъв сайт ли? Търсих, нищо не излиза
Авторката на поста не го чете правилно, сайтът е https://us.shein.com/ . Боклуци изкуственяци на уж по-ниски цени.
Виж целия пост
# 245
Може, аз го чета на немски, както го виждам. Поръчвала съм си много неща от там, качеството е супер. Вече въпрос на предпочитания.
Виж целия пост
# 246
Аз лично не ползвам матиращи маски, балсами и прочие, защото се задържат на косата ми едно къпане. За толкова кратко време за мен няма смисъл.

Здравейте блондинки , аз съм от години със 10.11.  10.1 , а естествената ми е 5. Поддръжката е много важна и мога да кажа , че с хубава козметика,  не е за едно измиване матирана или тонирана както искате му казвайте Simple Smilehttps://
Виж целия пост
# 247
Досега само с безамонячна боя съм се боядисвала, но ми се ще цветът малко да се избистри и да не е оранжево и жълто на места. Препоръчвате ли с амонячна пак възможно най-светлия вариант да я боядисам или пък някакъв тонер боя?


Това е на различната светлина.

https://makeup.bg/product/341582/
Държите 3 мин. При 5 мин розовее (лилавее), което за мен е супер аз целя rose gold
Гери, замислям се дали да не пробвам другия месец, би ли могла да качиш снимка да добием представя как седи след тонер? Аз още довършвам престиж и днес смесих с малко розов нюанс и наистина не е толкова синьо в най-светлите кичури след измиване, но е играчка да ги дмесвам.
Виж целия пост
# 248
Досега само с безамонячна боя съм се боядисвала, но ми се ще цветът малко да се избистри и да не е оранжево и жълто на места. Препоръчвате ли с амонячна пак възможно най-светлия вариант да я боядисам или пък някакъв тонер боя?


Това е на различната светлина.

https://makeup.bg/product/341582/
Държите 3 мин. При 5 мин розовее (лилавее), което за мен е супер аз целя rose gold
Гери, замислям се дали да не пробвам другия месец, би ли могла да качиш снимка да добием представя как седи след тонер? Аз още довършвам престиж и днес смесих с малко розов нюанс и наистина не е толкова синьо в най-светлите кичури след измиване, но е играчка да ги дмесвам.

Ще се опитам да ви кача снимки на дневна светлина. Имайте предвид, че съм тъмен blond и няма нищо общо с показания цвят на Rimonna като основа. Този цвят постигах само с блондор (+професионални бои и продукти на Alterna), но вече приключих с него. Към настоящия момент без блондор тониращата маска на Fanola убива рижавия оттенък на основния ми цвят и придава розово-лилав нюанс на местата, където съм съвършено побеляла (т.е. изглеждам като тъмен студен blond с rose gold кичури).
Ако вие досега сте ползвали тонерите на Престиж, те са несравнимо по-слаби и по-малотрайни от Fanola + предимството на Fanola като пълноценна маска за коса, докато Престиж е играе ролята на обикновена тонираща боя.
Виж целия пост
# 249
Еха, благодаря за идеята за Fanola. Аз ползвам Матрикс - шампоан и балсам, ама са малко по-скъпи и шампоана изсушава.
Виж целия пост
# 250
Еха, благодаря за идеята за Fanola. Аз ползвам Матрикс - шампоан и балсам, ама са малко по-скъпи и шампоана изсушава.

Шампоана на Fanola също изсушава! Струва си само маската на Fanola.
Виж целия пост
# 251
Здравейте, писах преди няколко страници за съвети за изсветляване на естествен корен и израстнал балеаж по дължините. Все още не съм направила нищо защото се колебая как да постъпя. Свързах с една фризьорка, която ме посъветва да направя цялостно обезцветяване веднъж за да се уеднакви цвета и защото нямало да може да изсветлява 3 тона само с боя?! След като обезцветя веднъж вече можело да поддръжам само с боя в корена. Въпроса ми е възможно ли е това - еднократно обезцветяване и после всеки месец само с боя без блондор? Нещо не ми е ясно как с боя ще успявам да изсветля корена 3-4 тона ако сега не става, кое ще е по-различно? Нали пак ще си расте естествения ми цвят, как ще се изсветли достатъчно без нежелани оттенъци?
Виж целия пост
# 252
A-L-I-N-A, доста коментирахме твоя казус по-назад в темата. Има потребителки тук, които се изсветляват със суперизсветляваща боя и са доста светли, независимо от тъмните естествени коси. Ако не се пробва, няма как да се знае дали ще стане или не. Може след боядисване да се матира, за да е по-плавен преходът, дори и да не е съвсем еднакъв цвета на дължините и израсналия корен.
Виж целия пост
# 253
И според мен няма да се получава. Коренът пак ще се различава, а даже и ще рижавее. Хубав, светъл цвят трудно се постига, особено пък еднакъв на цялата коса само с боя. Винаги слагат и обезцветител в боята, няма как иначе.
Виж целия пост
# 254
Много зависи и от самия косъм. Моята коса и с безамонячни бои става много светла от едно боядисванe.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия