Бебешката количка - цяла наука за второ висше № 50

  • 60 106
  • 811
# 135
Момичета, опитвам се да се ориентирам в света на бебешките колички и вече се убедих, че наистина си е наука за второ висше. Grinning
За момента съм се спряла на няколко марки, още нищо не съм гледала на живо, но всичко е доста разпиляно в различни части на града и ми се иска още преди да гледам да стесня максимално избора.
Основното ми затруднение е, че и двамата с мъжа ми сме над 175 см., той има проблеми с кръста и ни трябва количка с регулируема височина на коша, не просто с удължаваща се дръжка. Simple Smile Или, ако не се регулира, то да си е висок коша по принцип.
Като марки гледам Cybex, Maxi-cosi, Anex, потенциално Easywalker. Дали може някой да сподели мнение за модел на някоя от изброените марки - регулира ли се коша? Висок ли е? Високите ви мъже как се справят? Grinning
търси над 105 см височина на дръжката, чети в обявите, където има параметри изписани, или ако няма написано, търси я в други сайтове.
========================================

@🧸 Fiffy
Stokke  на мен също не ми изглеждат стабилни, дръжката е в една точка, а центърът на тежестта сигурно се пада вън от корпуса на количката. Абе, архитектурно чудо.
========================================
Егати цифрите. Нищо нормално ли не се продава под 1000 лв?
От количките по 500-800 лв нищо ли не става?
Айде, за 350 ги отписваме, примерно.
Виж не е точно така, почти всяка количка, която съм имала, съм я продала почти за същите пари. Някои от количките ми  (имала съм към шест), ми струваха 0 лв, други, сигурно много под 350 лв.
Скъпата количка държи цена, по-малко се чупи, амортизира,  размъква плата, в сравнение с  евтината. За екстрите, докато я караш, няма да говорим (като да сравня трабант и мерцедес).
Ако  и количката от 350 успееш да я продадеш за 350, трудно но не невъзможно,  пак си на 0. Но не си изпитала удоволствието.
Скъпата количка може да се купи и на старо. Платовете се свалят и остава само конструкцията, имат резервни части, аксесоари, колела, за всичко е помислено.
Виж целия пост
# 136
Здравейте, момичета. Количката избрах и сега... ТЪРСЯ адаптери за столче за кола Maxi Cosi за Mutsy neo. Навсякъде е изчерпан. Можете ли да ме насочите къде да потърся поне употребяван?
Виж целия пост
# 137
По отношение на темата за цените, която подхванахте, аз мисля че човек просто трябва да получи най-доброто съотношение цена качество за сумата която е отделил. Хората, които за първи път започват да проучват покупка на количка често наистина не знаят от къде да започнат, объркват се и мисля, че точно за това тази тема е много полезна.
Иначе аз съм на мнение, че качествени колички под 1000 лв. категорично могат да се намерят със следене на промоции или с поръчка от Германия или Англия. Днес например попаднах на тази оферта. https://www.online4baby.com/cosatto-giggle-mix-hold-pramette-travel-system-nordik
Не смятам, че е най-прекрасната количка на света, но според мен за тази цена е по-добър избор от moni например, които са горе долу в този пазарен сегмент. Така, че за семейство, което може да отдели до 500 лв. например може да се окаже най-качественият избор в техния бюджет.
Иначе mutsy evo се намира за около 1000 лв. в момента в baby.bg
Moon Resea за около 300 евро в babymarkt.de
Cybex Balios 2 в 1 за 850 лв.
Виж целия пост
# 138
По отношение на темата за цените, която подхванахте, аз мисля че човек просто трябва да получи най-доброто съотношение цена качество за сумата която е отделил. Хората, които за първи път започват да проучват покупка на количка често наистина не знаят от къде да започнат, объркват се и мисля, че точно за това тази тема е много полезна.
Иначе аз съм на мнение, че качествени колички под 1000 лв. категорично могат да се намерят със следене на промоции или с поръчка от Германия или Англия. Днес например попаднах на тази оферта. https://www.online4baby.com/cosatto-giggle-mix-hold-pramette-travel-system-nordik
Не смятам, че е най-прекрасната количка на света, но според мен за тази цена е по-добър избор от moni например, които са горе долу в този пазарен сегмент. Така, че за семейство, което може да отдели до 500 лв. например може да се окаже най-качественият избор в техния бюджет.
Иначе mutsy evo се намира за около 1000 лв. в момента в baby.bg
Moon Resea за около 300 евро в babymarkt.de
Cybex Balios 2 в 1 за 850 лв.
Cosatto za 200, добро предложение. Не може да се сравнява с полските и българските.
Виж целия пост
# 139
Stokke може да е скъпа количка, но според мен изобщо не оправдава цената си, има толкова по-хубави и най-вече практични колички дори и на половината от нейната цена. Ако за някого тази коли надвишава бюджета му да не съжалява изобщо.

Тежка, трудна за управление, от коша 6+ имах чувството, че в изправено положение бебето ще се изтърси, определено не се чувстваше удобно. Абе, сигурно сто негативни неща мога да кажа още.
Виж целия пост
# 140
Stokke  я карат за престиж, някак си се е наложила.
Виж целия пост
# 141
Здравейте,

Има ли някой поръчвал количка от Германия/Англия наскоро и от кой сайт? Разглеждам няколко в момента и се чудя превозвач ли сте ползвали. Някой назад беше коментирал, че излиза 70тина лв , но май беше отдавна.
Виж целия пост
# 142
Еми, не е разликата като между Трабант и Мерцедес, това е силно преувеличено. Всеки си има предпочитания, но на мен лично смотаното ми Лорели Римини ми е по-удобно от Косато например. Виж, визуално Косатото със сигурност е по-красиво, ама аз не съм само за едната красота, на мен то ми е тромаво, завива по-тромаво, по-трудно се надига за тротоар, друса повече 😁
Виж целия пост
# 143
Еми, не е разликата като между Трабант и Мерцедес, това е силно преувеличено. Всеки си има предпочитания, но на мен лично смотаното ми Лорели Римини ми е по-удобно от Косато например. Виж, визуално Косатото със сигурност е по-красиво, ама аз не съм само за едната красота, на мен то ми е тромаво, завива по-тромаво, по-трудно се надига за тротоар, друса повече 😁
няма лошо, щом е удобно. Името и е италианско.
"Лорели" изнасят колички и са много евтини, чужденците  гледат кой е производителя и  се чудят  защо се казват така. Аз също, защо не са и дали българско име?
Виж целия пост
# 144
Mecha, аз поръчах лятото от online4baby cybex priam. Количката ми излезе към 800 лв, а доставката беше около 70 лв. Използвах превозвач Доставка от Англия http://www.dostavka-anglia.com/ които ми се струва, че държат едни от най-ниските цени след Брекзит. Досега не съм имала проблеми с този доставчик.
Виж целия пост
# 145
Mecha, аз поръчах лятото от online4baby cybex priam. Количката ми излезе към 800 лв, а доставката беше около 70 лв. Използвах превозвач Доставка от Англия http://www.dostavka-anglia.com/ които ми се струва, че държат едни от най-ниските цени след Брекзит. Досега не съм имала проблеми с този доставчик.

Благодаря Simple Smile А имат ли услуга за отваряне и проверка? Например, четох , че GGBG имат VIP услуга, която включва проверка на пратката, снимка ти изпращат и т.н. Питам , защото никога не съм поръчвала така и се чудя , ако нещо не е наред с пратката (цената не е малка) как мога да върна. Колко време отне горе -долу доставката?
Може ли да препоръчаш и други сайтове, които си разглеждала за бебешки стоки в Англия/Германия?
Виж целия пост
# 146
Мисля, че нямат. Но помня, че когато пратката пристигна в склада им в Лондон английският куриер качи снимки на кашоните. Куриерите в Англия винаги качват снимка на доставената пратка. Това се вижда от линка за проследяване, които ти пращат. Досега никога не съм имала проблем, а пазарувам много с посредници. Според мен ако видиш, че целостта им е нарушена би могла да ги върнеш още от Англия преди да са доставени до България. Сравни цените с GGBG, ако не е голяма разликата в цената ползвай ВИП услугата, но когато аз проверявах помня, че дори обикновената им услуга беше близо два пъти по-скъпа от тази която аз ползвах.
А ако има някоя дребна забележка, която те дразни или преглъщаш заради ниската цена или препродаваш в олх за да си възстановиш разходите.
Помня, че доставката тогава отне около 3 седмици, но курсовете бяха разредени, защото беше август.
Други проверени сайтове, които следя са kindermax.de
Babymarkt.de
Infancybaby.co.uk



[/i][/b]
Mecha, аз поръчах лятото от online4baby cybex priam. Количката ми излезе към 800 лв, а доставката беше около 70 лв. Използвах превозвач Доставка от Англия http://www.dostavka-anglia.com/ които ми се струва, че държат едни от най-ниските цени след Брекзит. Досега не съм имала проблеми с този доставчик.

Благодаря Simple Smile А имат ли услуга за отваряне и проверка? Например, четох , че GGBG имат VIP услуга, която включва проверка на пратката, снимка ти изпращат и т.н. Питам , защото никога не съм поръчвала така и се чудя , ако нещо не е наред с пратката (цената не е малка) как мога да върна. Колко време отне горе -долу доставката?
Може ли да препоръчаш и други сайтове, които си разглеждала за бебешки стоки в Англия/Германия?
Виж целия пост
# 147
Според мен, не ви трябва услуга за отваряне и проверка, нито застраховка.
Ако не ви пристигне пратката, търсите си я в БГ, английска/немска фирма рядко ще ви измами
Виж целия пост
# 148
Здравейте, харесах си количка видях я на живо и ми допадна модела и начина на сгъване. Имам въпрос някой ползвал ли е (бутал) такъв модел Бебешка количка SLICK 2.0 2в1 - MUUVO?
Виж целия пост
# 149
MUUVO полска количка
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия