Бебешката количка - цяла наука за второ висше № 50

  • 60 106
  • 811
# 150
Здравейте, момичета! Някоя от вас ползвала ли количка Thule и какво е мнението ви за марката? Благодаря! Simple Smile
Виж целия пост
# 151
М да полска е, но не разбирам защо с такова пренебрежение полските колички се обсъждат тук. Имам приятелки и колежки които са масово с полски други марки и са супер доволни.
Виж целия пост
# 152
М да полска е, но не разбирам защо с такова пренебрежение полските колички се обсъждат тук. Имам приятелки и колежки които са масово с полски други марки и са супер доволни.
Защото когато питаш за мнението на хората за нещо, би трябвало да си готов да чуеш какво мислят. Ако не питаш и ти кажат мнението си, вече е натрапване.  Така си го обяснявам. Grinning
Виж целия пост
# 153
В сайтовете и е-шоповете понякога част от параметрите на количка се спестяват. Едно от тях, е липса на информация за производителя.
Виж целия пост
# 154
Записвам се да следя темата с въпрос за марката Cavoe.
Гледах, че са полски, но с доста “западно” излъчване и що-годе добре параметри.
Някой има ли впечатления от тях?
Виж целия пост
# 155
По темата за полските колички. Между първото и второто дете живяхме за известно време  във Варшава. Това беше период в който не ползвахме количка, но аз продължавах да ги заглеждам. Най масово караните колички там бяха baby jogger, silver cross, полските марки и тук там stokke и mutsy.
В полските колички има много смисъл за град като Варшава, който е почти разрошен след Втората световна война и наново построен нашироко след това. Тротоарите са широки по няколко метра  обществените пространства са широки и архитектурно достъпни, почти няма стълби или съответно има асансьор. Жилищните сгради масово имат големи общи помещения на партера за колички, колела, тротинетки и т.н. Паркоместата са достатъчно широки за да можеш да паркираш и на спокойствие да си отвориш всички врати и багажници за да натовариш всичко и всички. Детските площадки са големи оградени пространства с настилка пясък. Това се шегувахме с мъжа ми, че толкова пясък не сме си носили в спалнята дори и на морето.  Семействата с по три породени деца са обичайна гледка по парковете. Едно в количката, едно на допълнителен борд + още 1 тичащо или в корема на майка си.
Общувах с една полякиня колежка на съпруга ми, която беше с две малки деца и буташе анекс.  Тя беше добре платена адвокатка, а съпругът и съдружник в кантората и можеше да си позволи каквато желае количка. В никакъв случай текстила не изглеждаше зле въпреки, че се ползваше за второ дете.  Не съм я бутала, както не съм бутала и никаква друга полска количка. Вършеше ли и работа? Категорично да! Особено когато е навън с половината си покъщнина за двете деца и ежедневно минава през няколкостотин метра пясък. Аз бих ли карала такава количка в София? Категорично не! Не мога да си представя как ще я качвам по стълбите или ще мина през квартали като Манастирски ливади, Кръстова вада или "очарователните" тротоари на долен Лозенец. Не бих я ползвала и в градове като Рим или Лондон, както не бих ползвала и моята компактна количка в градове като Варшава. Бих ли карала такава обемна количка там? Категорично да!
Пиша всички тези неща за да илюстрирам многократно писаното в тази тема, че най-важното нещо е начинът на живот. Не мисля, че полските колички са чак толкова лоши и при тях има различен ценови клас и съответно качество. Просто докато сте бременни се оглеждайте в средата и ежедневните си действия.  Пред нашият блок има няколко разбити тротоарни плочки. Ами на никой не му правят впечатление. Когато има паркирала кола на едно от местата не може да се мине и трябва да се заобиколи. Аз заобикалям с бебешката количка, но има един младеж с инвалидна количка в квартала, който просто се връща вкъщи когато там има паркирала кола.
Виж целия пост
# 156
Здравейте! Моля за мнение за Cangaroo Macan 2в1 https://visvitalisbg.com/product/cangaroo-kombinirana-detska-kol … ource=site_search
Виж целия пост
# 157
Записвам се да следя темата с въпрос за марката Cavoe.
Гледах, че са полски, но с доста “западно” излъчване и що-годе добре параметри.
Някой има ли впечатления от тях?
Много прилича на това което аз съм харесала и като згъване и форми, абе май само цветовете са различни с  MUUVO slik. Виждали ли сте я на живо? От къде ще се поръчва, гледам че я няма в повечето бг магазини. Пропуснах да кажа гледах клипче на модел Cavoe Moi.
Виж целия пост
# 158
Аз бих ли карала такава количка в София? Категорично не! Не мога да си представя как ще я качвам по стълбите или ще мина през квартали като Манастирски ливади, Кръстова вада или "очарователните" тротоари на долен Лозенец. Не бих я ползвала и в градове като Рим или Лондон, както не бих ползвала и моята компактна количка в градове като Варшава. Бих ли карала такава обемна количка там? Категорично да!

А защо не? Какво общо има обемът със София? Не се заяждам, наистина питам, защото в момента това е една от количките, които съм харесала.
Пак отбелязвам, че за мен пък е важно да е висока и стабилна, а те дават заявка за такива колички.
Виж целия пост
# 159
Аз бих ли карала такава количка в София? Категорично не! Не мога да си представя как ще я качвам по стълбите или ще мина през квартали като Манастирски ливади, Кръстова вада или "очарователните" тротоари на долен Лозенец. Не бих я ползвала и в градове като Рим или Лондон, както не бих ползвала и моята компактна количка в градове като Варшава. Бих ли карала такава обемна количка там? Категорично да!

А защо не? Какво общо има обемът със София? Не се заяждам, наистина питам, защото в момента това е една от количките, които съм харесала.
Пак отбелязвам, че за мен пък е важно да е висока и стабилна, а те дават заявка за такива колички.
Достъпната среда на българските градове. Разбитите тротоари, недостъпните подлези, малките асансьори, липсата на асансьор на партерно ниво в старото строителство, тоест поне 1/2 етаж качване на количка по стълби, ако щете дори някои магазини. Виждала съм в Кауфланд жена с бебешка количка да се връща през входа, защото количката не може да мине през касите. Тогава не ми беше на дневен ред купуването на количка, та нямам идея каква точно е била, но се мъчи доста да я изкара и накрая се отказа.
Докато не ми се наложи да бутам количка, не си давах сметка колко разбити са тротоарите, че през подлез без помощ не мога да мина, че някои бордюри са толкова високи, че едва слизам и се качвам с количката. И ей такива неща, с които се сблъскваш челно, когато станеш водач на бебешка количка.
Виж целия пост
# 160
Аз не бих я ползвала заради обема. Често ми се случва да вървя по някой тесен тротоар и да не мога да се размина с друг човек, защото количката ми е заела почти целия тротоар. Същото е и когато има паркирали коли и са оставили съвсем малко място за преминаване. Допълнително изникват всякакви изненади като колчета и т.н. Например ако отидете в ИКЕА има едни колчета на изхода за да не могат да се изнасят пазарските колички и трябва да чакате служител да отключи бариерата за пешеходци или заедно с друг човек да вдигнете количката на около 40 см от земята. В дрогерии Лили и Ремедиум има регали, които са поставени така, че трудно се минава покрай тях с количка.  Възможността да трябва да отида някъде и да не може да влезе в асансьора, стълб или знак по средата на тротоара, твърде много стълби и т.н. Когато паркирам някъде може да съм паркирала така, че безпроблемно да разтоваря всичко, но когато се върна някой друг да е паркирал така, че да е ограничен достъпа до багажника или вратата в която трябва да се сложи бебето. Това всъщност е проблем с всякакъв размер количка.
С две думи София е град с недостъпна архитектурна среда и по-малкият обем по мое мнение  е предпоставка за по-лесното справяне с подобен тип препятствия.
Виж целия пост
# 161
Да наистина целта на никой не е да се заяжда, но фактите по улиците в бг и количките в парка говорят в полза на полските висок и  нисък клас и след това всички сайбекси и други.Аз питах, а ако не намеря отговора тук 😊 Хубав ден, момичета
Виж целия пост
# 162
Анекс на мен ми я предложиха точно като подходяща за инфраструктурата, заради амортисьорите, както и като здрава количка, която мога да дрънкам нагоре-надолу по тия 5-6 стълби до асансьорите на блоковете.
Обемиста е, да, но съм 180 см. почти и имам нужда от нещо високо и удобно, което много ограничава марките и моделите. На мен ми се струва най-компактна от по-големите...
Виж целия пост
# 163
Здравейте! На някой да му се е налагало да купува гуми за Сайбекс Балиос С?
Виж целия пост
# 164
Анекс на мен ми я предложиха точно като подходяща за инфраструктурата, заради амортисьорите, както и като здрава количка, която мога да дрънкам нагоре-надолу по тия 5-6 стълби до асансьорите на блоковете.
Обемиста е, да, но съм 180 см. почти и имам нужда от нещо високо и удобно, което много ограничава марките и моделите. На мен ми се струва най-компактна от по-големите...
Мислиш да сваляш и качваш на задни гуми ли? В коша за новородено аз не бих, още повече че моето спеше и я прибирахме спяща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия