Бебешката количка - цяла наука за второ висше № 50

  • 60 088
  • 811
# 600
Здравейте,мисля че тези дни ми се мерна, че имаше интерес към тази количка. Изпращам линк и дано съм полезна на някой.
https://www.hippoland.net/chicco-kombinirana-kolichka-2v1-one4ev … ert-taupe-j0111-2
Виж целия пост
# 601
Благодаря, аз съм 165см. Но все още не съм тръгнала по магазините, едва тъкмо влязла в трети месец съм и имам време да посъбера още отзиви.
Около 1юни сигурно ще има някое друго намаление….

Все ище събирам мнения, а за Easywalker harvey premium 3 имате ли мнение? https://visvitalisbg.com/product/easywalker-paket-kombinirana-ko … alche-za-kolichka

Тъкмо днес пристигна нашата. Премиум версията в Emerald green, изключително красива според мен. Купих я от немски сайт след доста дълго проучване, а и тест в реална градска среда. Наши приятели също я имат и са много доволни от нея като е прекрасна за новите квартали, където няма улици. Много добро окачване и баланс на тежестта има, което прави бутането й дори и с по-тежичко бебе много приятно и с една ръка дори по павета. Отделно като материи, матраче, вентилация ми направи най-добро впечатление. В БГ май най-изгодно е в Бебино да се закупи в комплект с аксесоари или в Дундьо видях, че сега има намаление. Направи ми впечатление, че от немските магазини с купон или при промо цената с пълен комплект аксесоари е подобна на тази тук без тях.

Още нещо за нея - ако количката се регистрира на официалния им сайт е с доживотна гаранция, ако остане в семейството и не се препродава. Тукашните продавачи не го обясняват това и не знам дали е опция, но това и наклони везните да я купя от чужбина.

За референция другите 3 колички, които гледах са Cybex Mios и Priam, също така и Bugaboo Fox 3. Твърде тежки ми се сториха и с по-лош баланс на тежестта Cybex-ите, също съм ги пробвала извън магазин по софийските улици, много красиви, но просто не са ми удобни. Fox 3 няколко човека ми казаха директно, че е за по-високи хора (аз съм 152), та не я и тествах.
Виж целия пост
# 602
Здравейте,мисля че тези дни ми се мерна, че имаше интерес към тази количка. Изпращам линк и дано съм полезна на някой.
https://www.hippoland.net/chicco-kombinirana-kolichka-2v1-one4ev … ert-taupe-j0111-2

Количката изглежда много приятна. Не виждам дали има опция за кош за новородено, но за сметка на това включва две седалки? Са пръв път виждам такова нещо. Кому да нужни две седалки и каква е разликата между тях? Ако има някой по-запознат ще ми е интересно да обясни.
Виж целия пост
# 603
Само ще отбележаза Fox 3, аз съм 157 (с излъган един сантиметър по паспорт за самочувствие 🙈😆) - а ММ е 192 - телескопичната дръжка пасва перфектно за ниски и за високи. (Майка ми е по-ниска от мен, вече и от възрастта , и тя също перфектно се справя, когато дръжката е на най-ниската степен).
Не го пише с цел заяждане, а ако случайно някой се чуди за този модел ✌️👍
З

Благодаря, аз съм 165см. Но все още не съм тръгнала по магазините, едва тъкмо влязла в трети месец съм и имам време да посъбера още отзиви.
Около 1юни сигурно ще има някое друго намаление….

Все ище събирам мнения, а за Easywalker harvey premium 3 имате ли мнение? https://visvitalisbg.com/product/easywalker-paket-kombinirana-ko … alche-za-kolichka

Тъкмо днес пристигна нашата. Премиум версията в Emerald green, изключително красива според мен. Купих я от немски сайт след доста дълго проучване, а и тест в реална градска среда. Наши приятели също я имат и са много доволни от нея като е прекрасна за новите квартали, където няма улици. Много добро окачване и баланс на тежестта има, което прави бутането й дори и с по-тежичко бебе много приятно и с една ръка дори по павета. Отделно като материи, матраче, вентилация ми направи най-добро впечатление. В БГ май най-изгодно е в Бебино да се закупи в комплект с аксесоари или в Дундьо видях, че сега има намаление. Направи ми впечатление, че от немските магазини с купон или при промо цената с пълен комплект аксесоари е подобна на тази тук без тях.

Още нещо за нея - ако количката се регистрира на официалния им сайт е с доживотна гаранция, ако остане в семейството и не се препродава. Тукашните продавачи не го обясняват това и не знам дали е опция, но това и наклони везните да я купя от чужбина.

За референция другите 3 колички, които гледах са Cybex Mios и Priam, също така и Bugaboo Fox 3. Твърде тежки ми се сториха и с по-лош баланс на тежестта Cybex-ите, също съм ги пробвала извън магазин по софийските улици, много красиви, но просто не са ми удобни. Fox 3 няколко човека ми казаха директно, че е за по-високи хора (аз съм 152), та не я и тествах.
Виж целия пост
# 604
Благодаря, Sense, a. От кой сайт поръча?
 И колко излезе с доставката до Бг.
Виж целия пост
# 605
Ние днес гледахме Чикото. Май не е нашата количка. Сайбексите изглеждат по-здрави и с по-качествени материи. Първият кош има напълно легнало положение и може да се ползва от новородено. Има и някакво чувалче, тип какун, но не сме го гледали, че нашето бебе е на 8.5 месеца. Втората седалка няма легнало положение... Може облегалката да се пусне с около десетина см назад и това е. Не знам каква й е идеята, честно казано. С нея количката е само кило по-лека от другата седалка. Трябва да видя дали къде има Инглесина и да я видя и нея.

Евентуално може да пробвам с някаква подложка дали с нея бебето ще се свлича надолу в Cybex Eezy S+2, която си имаме.

Много ми хареса Сайбекс Бийзи, обаче що не са направили една идея по-голям сенник?! С толкова малко дете, слънцето ще му свети в очите преди обяд и при залез... Не съм фен на отделните сенници...

Видяхме и Чиполино Муув Он, изглежда нелоша, но сенникът и тук ми се вижда къс. За задните гуми писах вече, че са ми важни, та отпада Simple Smile
Виж целия пост
# 606
Благодаря, Sense, a. От кой сайт поръча?
 И колко излезе с доставката до Бг.

https://www.kinderwagen-universum.de/
Количката с бебешки кош, седалка, 2та дъждобрана, чувалче, адаптери за височина и за столче с доставката ми излезе точно 2к. Хванах някакво великденско намаление на аксесоарите,  кошът беше безплатен, ползвах и кода за
Easywalker от този сайт. Доставката за България е фиксирана - 35 евро. Дойде за седмица.
Виж целия пост
# 607
За тези пари на Chicco по-добре Cybex, само това ще кажа. 🙃
Виж целия пост
# 608
попадна ми abc design avus - за големите гуми теглото и е не е ужасно - 9,3 кг. и седалката изглежда сравнително изправена. Височината е 106 см. Ще я следя
Виж целия пост
# 609
Здравейте момичета! Знам, че е писано за всякакви видове колички тук, но само като чета всичко се обърквам още повече. Аз съм бремемна за първи път и не ми остана много до раждането. Нямам никаква представа каква количка да си избера, обиколих няколко магазина и цените бяха много високи. Може ли да ми предложите количка 2в1, критерии не мога да кажа, защото не знам нищо по въпроса. Цената, която мога да си позволя е около 1000 лева. Ще съм ви благодарна, ако ми помогнете.
Виж целия пост
# 610
Благодаря, аз съм 165см. Но все още не съм тръгнала по магазините, едва тъкмо влязла в трети месец съм и имам време да посъбера още отзиви.
Около 1юни сигурно ще има някое друго намаление….

Все ище събирам мнения, а за Easywalker harvey premium 3 имате ли мнение? https://visvitalisbg.com/product/easywalker-paket-kombinirana-ko … alche-za-kolichka

Вече три месеца я бутам и има някои дребни неща, които ме дразнят.
Копчетата на сенника на коша за новородено се натискат доста трудно, в началото докато свикна ми трябваше още един човек, за да ги натискаме заедно.
Моето бебе се свлича в коша за новородено надолу - колкото и да внимавам как я качвам по тия тротоари, тя просто си се свлича. Като беше с космонавт се случваше много, сега като е по-топло и не е с толкова хлъзгава материя (хлъзгавата материя е на космонавтът) мислех, че няма да се случва, но уви - пак си се случва. Иначе съм сложила оригинален чаршаф за матрачето, не знам дали има разлика с друг и дали е от материята.
Покривалото за зимния кош при мен се държи на две магнитни копчета, които понякога докато ги нацеля - що псувни изяждат 😀 Гледах едно ревю от бебемакс мисля беше, там моделът имаше допълнителни лепенки за това покривало, но защо аз нямам - не знам. Та може и просто при мен да е това.
Кошът за новородено мисля, че няма да събира моята девойка до 6-я месец, но тя и се роди едро бебе - 3800 кг, 53 см. В сравнение обаче с кошовете на Cybex, ми се струва по-голям.
Механизмът за удължаване на дръжката щраква доста рязко и моето бебе се буди от този звук, буди се и от щракването на спирачката.

Честно казано не знам тези неща нормални ли са, не са ли - това ми е първата и единствена количка, която бутам.

Като изключим тези неща, количката е много приятна за бутане и маневриране, не съм имала никакви проблеми. Използвам доста често удължаването на сенника - супер удобно е. Няколко пъти използвах и допълнителната вентилация - също супер удобно.

Моята е поръчвана от mypram, излезе ми 1049,34 € общо с доставката. Доставката до България се извършва с DHL до България, а като влезе тук - със Speedy. Хубаво е да се чуете със Speedy,  защото моят телефонен номер не беше вкаран към тях и трудно щяха да ми я доставят.
Самата доставка при мен се случи на два пъти, но това е защото нямаха количката налична когато я поръчвах - бях предупредена и въпреки това бяха много отзивчиви и ми изпратиха коша за кола (не бяха длъжни, но така имаше с какво да си прибера детето от болницата), този за новородено и аксесоарите. Останалото го получих в обявения срок.

Ето този вариант поръчах аз, черен цвят:

https://www.mypram.com/en/easywalker-harvey-3-pram-set-all-in-on … number=SW14739.72

С кошница за кола Aton 5, без изофикс база.
Аксесоарите са:

Дъждобран за коша за новородено
Поставка за чаша
Адаптери за височина
Адаптери за кошницата за кола
Зимния чувал за коша 6+ месеца
Дъждобран за коша 6+ месеца

По драмата ми с дъждобрана отпреди няколко дни - оказа се в крайна сметка, че в комплектът ми е бил включен дъждобран, а не комарник. Просто аз съм разбрала грешно и дори не го бях отворила да видя какво е.

Толкова на първо четене за количката от мен, дали си заслужава 2к все още не мога да кажа, защото не сме използвали коша за 6+. Чак след това вече ще мога да кажа дали цената й се е оправдала.

Относно чантата - 200 лв. за чанта няма да дам. Харесала съм една на kinderkraft чисто като дизайн и мисля нея да поръчам:

https://homevision.bg/ranitsa-za-bebeshki-prinadlezhnosti-kinderkraft-molly/
Виж целия пост
# 611
Ако сега раждах щях да загледам сериозно maxi cosi zelia 3, видях че е и намалена в озон сега - леко тегло, качествена марка и трансформиращ се кош. Не съм бутала такава количка - аз имах тежка количка, но според мен това е топ оферта. Ако си харесате нещо друго скъпо - предстоят намаления около първи юни уж.

Иначе нормална количка за новородено - тук една дама беше споделила че в Дундьо има Oyster на промоция - също изглеждат супер с кош за новородено. Доста са намалени, а са с добри отзиви

А можете да си харесате и лятна количка с напълно легнала позиция и да видите за подложка за новородено. Вижте промоционалните цени в раятойс, бгхлапета, във вис виталис има рядко промоции, но там правят генерално отстъпки за определени суми, макар и не толкова големи.

Може да си вземете и някаква сайбекс с по-големи гуми като балиос например на намаление и да издебнете за намален кош за новородено в рая тойс или в олх ако искате такъв - те обикновено се ползват малко и са запазени. Има много хубави неща, които могат да се намерят под 1000 лв. Не си купувайте бг марки на редовна цена с този бюджет
Виж целия пост
# 612
Емине, с две думи ще те посъветвам следното. По-добре маркова количка среден клас отколкото chipolino, moni, и т.н от висок клас.
За 1000 лв. мисля че чудесен избор :
Mxi cosi zelia 879 лв.https://www.baby.bg/product/maxi-cosi-kombinirana-kolichka-zelia … -essential-black/
Cybex balios точно 1000 лв. в Айко в момента
https://aiko-bg.com/product-92465190008
https://aiko-bg.com/product-92465060012
Има я и странсформиращ се кош за 879 лв.
https://aiko-bg.com/product-92465060022
Ако си харесала някоя конкретна количка, която ти идва скъпа пиши коя е за да я потърсим от чужбина на по-ниска цена.

Здравейте момичета! Знам, че е писано за всякакви видове колички тук, но само като чета всичко се обърквам още повече. Аз съм бремемна за първи път и не ми остана много до раждането. Нямам никаква представа каква количка да си избера, обиколих няколко магазина и цените бяха много високи. Може ли да ми предложите количка 2в1, критерии не мога да кажа, защото не знам нищо по въпроса. Цената, която мога да си позволя е около 1000 лева. Ще съм ви благодарна, ако ми помогнете.
Виж целия пост
# 613
Благодаря, аз съм 165см. Но все още не съм тръгнала по магазините, едва тъкмо влязла в трети месец съм и имам време да посъбера още отзиви.
Около 1юни сигурно ще има някое друго намаление….

Все ище събирам мнения, а за Easywalker harvey premium 3 имате ли мнение? https://visvitalisbg.com/product/easywalker-paket-kombinirana-ko … alche-za-kolichka

Вече три месеца я бутам и има някои дребни неща, които ме дразнят.
Копчетата на сенника на коша за новородено се натискат доста трудно, в началото докато свикна ми трябваше още един човек, за да ги натискаме заедно.
Моето бебе се свлича в коша за новородено надолу - колкото и да внимавам как я качвам по тия тротоари, тя просто си се свлича. Като беше с космонавт се случваше много, сега като е по-топло и не е с толкова хлъзгава материя (хлъзгавата материя е на космонавтът) мислех, че няма да се случва, но уви - пак си се случва. Иначе съм сложила оригинален чаршаф за матрачето, не знам дали има разлика с друг и дали е от материята.
Покривалото за зимния кош при мен се държи на две магнитни копчета, които понякога докато ги нацеля - що псувни изяждат 😀 Гледах едно ревю от бебемакс мисля беше, там моделът имаше допълнителни лепенки за това покривало, но защо аз нямам - не знам. Та може и просто при мен да е това.
Кошът за новородено мисля, че няма да събира моята девойка до 6-я месец, но тя и се роди едро бебе - 3800 кг, 53 см. В сравнение обаче с кошовете на Cybex, ми се струва по-голям.
Механизмът за удължаване на дръжката щраква доста рязко и моето бебе се буди от този звук, буди се и от щракването на спирачката.

Честно казано не знам тези неща нормални ли са, не са ли - това ми е първата и единствена количка, която бутам.

Като изключим тези неща, количката е много приятна за бутане и маневриране, не съм имала никакви проблеми. Използвам доста често удължаването на сенника - супер удобно е. Няколко пъти използвах и допълнителната вентилация - също супер удобно.

Моята е поръчвана от mypram, излезе ми 1049,34 € общо с доставката. Доставката до България се извършва с DHL до България, а като влезе тук - със Speedy. Хубаво е да се чуете със Speedy,  защото моят телефонен номер не беше вкаран към тях и трудно щяха да ми я доставят.
Самата доставка при мен се случи на два пъти, но това е защото нямаха количката налична когато я поръчвах - бях предупредена и въпреки това бяха много отзивчиви и ми изпратиха коша за кола (не бяха длъжни, но така имаше с какво да си прибера детето от болницата), този за новородено и аксесоарите. Останалото го получих в обявения срок.

Ето този вариант поръчах аз, черен цвят:

https://www.mypram.com/en/easywalker-harvey-3-pram-set-all-in-on … number=SW14739.72

С кошница за кола Aton 5, без изофикс база.
Аксесоарите са:

Дъждобран за коша за новородено
Поставка за чаша
Адаптери за височина
Адаптери за кошницата за кола
Зимния чувал за коша 6+ месеца
Дъждобран за коша 6+ месеца

По драмата ми с дъждобрана отпреди няколко дни - оказа се в крайна сметка, че в комплектът ми е бил включен дъждобран, а не комарник. Просто аз съм разбрала грешно и дори не го бях отворила да видя какво е.

Толкова на първо четене за количката от мен, дали си заслужава 2к все още не мога да кажа, защото не сме използвали коша за 6+. Чак след това вече ще мога да кажа дали цената й се е оправдала.

Относно чантата - 200 лв. за чанта няма да дам. Харесала съм една на kinderkraft чисто като дизайн и мисля нея да поръчам:

https://homevision.bg/ranitsa-za-bebeshki-prinadlezhnosti-kinderkraft-molly/


Huligan.ka благодаря за споделеното мнение Simple Smile Тъкмо днес разглеждах и аз тази harvey 3 premium  и се чудех дали си заслужава сумата…. Като цяло съм се спряла на Tutis Uno 3+ слееееед многото марки по които се захласвах последно време( даже тук може би преди два месеца питах мега въпроса коя е по-добра между чиполино и инглесина 🤣…) Та и на мен ще ми е първа количка и наистина незнам дали толкова много си заслужава разликата в около килограм при шасито със седалката в полза на harvey -то.
Реално ще имам едни 15 стъпала да изкача след това е асансьор….
Ако някой има впечатления и за Тутиса и може да обърне внимание и на други детайли -ще се радвам да пише Simple Smile
Виж целия пост
# 614
Тутис са хубави колички, но не знам колко тежат. Моя приятелка има и си в харесва - широк кош - и летният и зимният, красива е, стабилни колела за всякакви терени. За новородено е хубав и стабилен вариант, но вероятно ще искате да я смените с лятна към годинката. Буба и Тутис се произвеждат на едно и също място и са доста сходни като дизайн и изработка. Вижте да не е много тежка количката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия