НГДЕК - 2

  • 78 896
  • 781
# 705
Каква е целта? Да подадат оставка защото вече не могат да работят в среда на тормоз с толкова проверки и “оплювания” отвън или защото не могат вече да издържат на това ръководство и се опитват да го сменят?
Виж целия пост
# 706
Каква е целта? Да подадат оставка защото вече не могат да работят в среда на тормоз с толкова проверки и “оплювания” отвън или защото не могат вече да издържат на това ръководство и се опитват да го сменят?
Подкрепят ръководството.
Виж целия пост
# 707
Има ли резултат от проверките и обявен ли е в крайна сметка конкурс за директор?
Кои конкретно са тези езикови и театрални школи споменати в изявлението? Може и на лични, ако не искате тук да се рекламират.
Виж целия пост
# 708
За кандидатстване след 4 клас има ли някое подходящо помагало?
Виж целия пост
# 709
Има ли резултат от проверките и обявен ли е в крайна сметка конкурс за директор?
Кои конкретно са тези езикови и театрални школи споменати в изявлението? Може и на лични, ако не искате тук да се рекламират.
Няма резултат. Няма обявен конкурс. Явно се визира Античен театър "Огнян Радев".
Виж целия пост
# 710
Няма логика в тази криза да отиват на пазара на труда.
Виж целия пост
# 711
За кандидатстване след 4 клас има ли някое подходящо помагало?
Следете сайта на гимназията,около пролетната ваканция обявяват безплатни консултации с преподаватели от училището.
Иначе само едно помагало не мога да препоръчам,но може да наблегнете на тестове по човек и общество - в сайта на просвета има ,а и онлайн се намират и от други сайтове.Също и подготовката за НВО по БЕЛ след 4клас много помагат за изпита.По спомен има текст за четене с разбиране и отговори на въпроси по него.
Виж целия пост
# 712
Каква е целта? Да подадат оставка защото вече не могат да работят в среда на тормоз с толкова проверки и “оплювания” отвън или защото не могат вече да издържат на това ръководство и се опитват да го сменят?

https://bnt.bg/news/nad-40-uchiteli-ot-ngdek-podadoha-ostavki-za … NWMfPuNMq8zaFF3i8
Виж целия пост
# 713
Няма логика в тази криза да отиват на пазара на труда.
Нали не мислите, че реално са напуснали.
Виж целия пост
# 714
Някак много удобно станаха "тролски" коментарите на всички недоволни!
Що за глупав рефрен? Кой би имал интерес да си губи времето да пуска жалби ако всичко е наред?
Доколкото разбирам стотици хора са подписали петицията. И нъв въпросната група много хора споделят мнение. Е,явно има нещо!

Честно казано не разбирам защо си правите труда да отговаряте на тролът principessa? Явно монологът в злощастната група във фейсбук не е на ниво и сега се започва отново тровене на атмосферата тук, както и в самото училище.
[/quote]
Виж целия пост
# 715
Няма логика в тази криза да отиват на пазара на труда.
Нали не мислите, че реално са напуснали.

Направо е прозрачно, че е шантаж, за да притиснат институциите да заемат тяхната позиция, защото в момента те са лeгитимната власт. Повече от нормално е да има конкурс при изтичане на мандата и нека се преборят идеите на кандидатите. Не че обявяването на конкурс, гарантира прозрачното му и честно протичане.
Оставаме с надеждата скоро да обявят резултатите от проверката и дано не са "всичко е точно", защото това ще е показател за поредното затваряне на очи и замитане на проблемите.
Виж целия пост
# 716
За мен това е персонална война и е нелепо да се ангажират институции и да се отделя толкова време и ресурс за това. Както има частни математически школи и училища, защо да няма възможност за допълнителна или алтернативна подготовка на децата в областта на класическото образование. Не трябва да се страхуват от конкуренция, а да се стремят към повишаване на качеството. Излишно се нагнетява още повече напрежение с подобни изявления.
Виж целия пост
# 717
Не трябва да се страхуват от конкуренция, а да се стремят към повишаване на качеството.
Е, тук е разковничето. Искат да убедят всички, че НГДЕК е монополист в областта на древните езици и култури. Да, но това вече не е така. Оказва се, че и латински знаят по-добре на други места, не само съвременни езици, също  има археологически практики, занимания по философия, античен театър и др., водени от възпитаници на гимназията. И това за  "паралелните комерсиални структури" също не е съвсем така, защото не всички са частни инициативи, някои се провеждат в други държавни училища. Не е ли похвално разпространението на класическото знание? Явно не могат да се справят с конкуренцията. Ами вместо да привличат кадърните, предпочитат удобните. Кой им е крив?
Виж целия пост
# 718
Те са си криви, но е за сметка на децата.
В крайна сметка тези подадени молби са вид реакция в подкрепа на папазова ли?
Виж целия пост
# 719
Наскоро се запознах с казуса  и съм в потрес от случващото се в НГДЕК.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия