🎥 Всичко за филмите: Гледах! Искам да споделя! Ревюта, премиери, новини...LIX 🎬

  • 57 534
  • 743
# 285
И най-грозното нещо е, че се опитват да модерират мисленето на децата и да ги учат на всякакви извращения.

За съжаление Дисни не са това, което бяха. А с “Чуден свят” стигнаха дъното.
Виж целия пост
# 286
Оо, Чуден свят е цветя и рози в сравнение ей с това чудо:
The Proud Family: Louder and Prouder
https://www.imdb.com/title/tt11871764/

Новата ТВ анимационна поредица на Дисни.
Не съм я гледал и нямам никаккво намерение да я гледам, но в нея има кадри как малки деца не се подчиняват на полицията и агресират срещу тях?!?!😮  Смятат ги за убийци и някакъв бял боклук. В същото това време има диалози как директно говорят за 'бяло господство/върховенство' и пр. простотии.

И когато писах за нивото на доматите, вижте процентите на критици спрямо зрители относно този пасквил на Дрисни:
https://www.rottentomatoes.com/tv/the_proud_family_louder_and_prouder
За мен този сайт умря още преди години, за това и никога не давам линкове от него, а само imdb.
Виж целия пост
# 287
Този сериал съм го гледала като малка - не ми беше много интересен, по-скоро ми беше скучен. Но и аз видях коментари, че сега е свръх либерализиран. При всички положения не влиза в плановете ми за гледане.
Виж целия пост
# 288
Харесвах сем. Прауд, защото представяше актуални теми по забавен и достъпен начин. Явно са продължили в същата насока. Ще го видя.
Аз от дете съм луда фенка на Дисни, но е явно, че се променят нещата. Вчера гледах “Баз светлинна година”. Интересно беше, защото обясняваха че времето тече  по различен начин в космоса и на планетата. Но пък дадоха как се развива живота на семейна двойка жени, които си имаха и детенце. Ние, по- възрастните, се шокираме от такива кадри и се възмущаваме, но на по- младото поколение хич не му пука. Приема нещата за нормални. Което е и целта на тези филмчета според мен.
Виж целия пост
# 289
Ако младото поколение много харесва тези неща, защо Баз и Чуден свят загубиха толкова много пари? Изглежда никой няма особено желание да ги гледа.
А това семейство съм го гледала без каквито и да било очаквания и предразсъдъци. Спомням си горе-долу как изглеждат персонажите, но не помня абсолютно нищо от сюжета. Сигурно наистина ми е бил безразличен, щом нямам никакви спомени и емоции, свързани с него.
Виж целия пост
# 290
Вчера случайно се загледах в ютуб в Broken mirrors и накрая го изгледах целия, с английски субтитри. https://m.imdb.com/title/tt6723102/

Какво се случва, когато си възпитаван чрез наказания и в един момент, когато извършиш непростимото и непоправимото, родителят откаже да те накаже? Как се продължава напред?
В мен провокира много размисли за това как сами се разрушаваме и наказваме, как възпитателният метод, на който сме свикнали, макар и да не харесваме, става наша втора природа.
Видях как един родител побърква детето си в стремежа си да го предпази от своите грешки. Как зад маската на суровост и студенина, всъщност могат да се крият слабост и безсилие.
Мога да пиша още, но по-добре да се гледа. Blush
Виж целия пост
# 291
Астерикс и Обеликс: Мисия Китай (Astérix & Obélix: L'Empire du Milieu)
https://www.imdb.com/title/tt11210390/

Спазих традицията си да гледам всички френски пълнометражни игрални филми за Астерикс и Обеликс на кино. Едно време пълнеха салоните и бяха голям хит, сега почти нулев интерес... Но минаха доста години и страшно много неща се промениха като цяло...

Не е чак толкова зле, колкото очаквах от отзивите. За едно гледане става.
Без Жерар Депардийо не е същото, но пък Венсан Касел и Марион Котияр очаквано спасяват положението. Изкефих се на макс от участието на Златан Ибрахимович, това не го очаквах, дойде ми като гръм от ясно небе. Един от най, най-любимите ми футболисти. 😀 И буквално играе себе си, хаха, яко.
-
6
Виж целия пост
# 292
Не мога да разбера дали това е сериозен биографичен филм за Боб Рос, или е пародия:

Виж целия пост
# 293
Като гледам кой е в главната роля  Rolling Eyes е пародия.
Виж целия пост
# 294
И са му сменили името на Карл, но това не заблуждава никого.
Все пак американците, доколкото знам, си го обичат. Това е все едно да се направи пародия за Пикасо, като очевидно е за него. Ако филмът е неуважителен, ще има лоши реакции от тяхната общественост.
Скрит текст:
Колкото до картините - това е креватна живопис, но съм чела, че оригиналите му се продават на много високи цени.
Виж целия пост
# 295
Какво са направили..??!! Определено е пародия. Боб Рос винаги казва “ happy tree” и “ Beat the devil out and we are ready”
“ We don’t make mistakes,just happy little accidents”
Това му е запазена марка.
Много хора по света харесват Боб влючително и аз.  Гледала съм видеата му и съм рисувала някой от пейзажите. Така се научих и аз на някой трикове и да рисувам планини ( преди можех само на графика) и някой дървета. Боб е бил прекрасен човек и обичал животните. Картините които е рисувал в уроците са били  дарявани в домове за възрастни хора.
В трейлъра видях един смешник,гореш тихо със смешна перука.Който казва “ Wow”
Виж целия пост
# 296
И аз съм чела, че е бил много свестен и е бил военен, май във Виетнам, преди да стане професионален художник.
Също за косата - че това не е естественият му вид, но продуцентите са настояли за афро прическа (той не я е харесвал).
Виж целия пост
# 297
Дам така той и във видеата го казваше,че бил военен. Има значки бил е сержант. Бил се е в Студената война. Ествено не е било по негово желание.
Видеата му в youtube когато беше преди 3 години голямото затваряне, натрупаха още милиони гледания. Носи позитивна енергия и хубово настроение.

Аз имам чувството,че Оуен Уилсон винаги играе един същ персонаж един такъв смешен симпатяга.
Виж целия пост
# 298
Последно го гледах в сериала Локи - приличаше на чичко. В този трейлър повече прилича на себе си, въпреки къдравата прическа.
Виж целия пост
# 299
Откакто прочетох,че Оуен Уилсън не е признал бащинството си на дете,въпреки че ДНК тестовете на 100% доказват,че е негово,вече не го познавам... Трябва да се прави разлика между твореца и човека.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия