АВГУСТинска мама сърчице ще чуе скоро от екрана

  • 11 277
  • 270
# 210
Ivy, да - 2 легла са в неговата стая, а кошарката ще бъде при нас. Но 2-рото леголо е подвижно - може да се скрие напълно, или както е в момента, наполовина и синът ми го използва като диван като гледа телевизия. Детската му е бивш хол, т.е. никога не сме я използвали за  хол, но по проект е предвидена за хол. Плюсът й е, че е доста голяма и въпреки мебелите има и пространство за игра. Имаме и отделна спалня за нас. Може по-късно да кача снимки /стига да се справя с качането, че не съм го правила досега/.
Виж целия пост
# 211
Здравейте на всички и от мен, аз тази сутрин за малко и да Sick

Относно преустройства, ние това лято си построихме къща и живот и здраве след месец ще се местим там. Не сме оправили всички стаи, но се надявам живот и здраве преди голямото събитие да ни е готов първия етаж. Разполагаме с детска стая, но така или иначе поне първите няколко месеца бебето ще си спи при нас в спалнята. Мисля, че докъто е още толкова малко,(особено за родители с първо дете) и ако евентуално кърмя е по-добре да спи при нас.
Иначе незнам какво да те посъветвам, но вчера гледах един филм в който жената скоро щеше да ражда, а дъщеря и въобще не беше очарована, че трябва да се мести заради бебето. В крайна сметка ако имате такъв проблем мисля, че трябва да търсите компромисно решение и за двете страни.


Иначе аз прекарах чудесно празниците, не ми е ставало лошо. Вчера ходих да си направя подарък за коледа, и влязох в един магазин за дрехи за бременни. Купих си един джинсов панталон, който е малък номер (от бременната категория де Embarassed), но ми е много удобен. Имаше много хубави неща, но повечето за жени с пораснали кореми, ама аз нали съм си бързак #Sillyкупих го не че ми е толкова необходим колкото от мерак Mr. Green
Виж целия пост
# 212
valkata , и аз се сдобих с джинсов панталон за бременни  Laughing защото лятото доста биричка изпих и по принцип ми стягат дрехита на корема, а сега нали не трябва да го притискам  Embarassed
и на мен не ми е лошо  Rolling Eyes казват, че повръщането е признак, че бебето се развива добре и много ме е яд, че не ми се гади дори  Sad на лекар ще ходя след НГ
Виж целия пост
# 213
здравейте пак от мене.и аз нямам сили дори да пиша тук от гадене и повръщане,никога не съм предполагала че чак толкова лошо ще ми става и ще повръщам така,което е много кофти Sick
А и така изхвърлям храната която поемам и фолиевата киселина която пия,направо не знам как да го подтисна това ужасно повръщане:( Crazy Embarassed
И нащето бебче ще е при нас в спалнята на първо време защото и нашият е двустаен и няма как да го сложим в отелна стаичка,пък и аз мисля да го кърмя да е по здравичко.Пона натам ще му мислим нова стая:)) newsm78
Виж целия пост
# 214
Това, че ако ти се гади бебето е добре, според мен са си глупости  Rolling Eyes Има и много жени, на които просто не им се гади през цялата бременност! Това си е до човека...

А за гащеризоните и панталоните за бременни, те обикновено имат едни триъгълни парчета или ластик с допълнителни места за закопчаване на копчетата, които стават през цялата бременност. Предния път от втория месец не ми ставаха никакви дрехи и минах на бременелските, дано този път ниската талия да ме спаси....

Аз не смея да си купя фолиева киселина  ooooh! Миналата бременност повърнах веднъж и то точно от нея. До края не можах да пия абсолютно никакви витамини...от всички ми се гадеше...и реших, че щом не ми понасят значи нямам нужда от тях. Сега съм в чуденка да пробвам ли изобщо  newsm78
Виж целия пост
# 215
Момичета..в потрес съм. Мислех, че няма да имам проблеми с това гадене. От 25-ти сутринта какво ми стана - по цял ден, направо не повярвах, честно Sad Щом любимите си постни сарми не мога да погледна съм много зле. Единствено айрян ми се пие. Кога ще ни пусне ? Преди малко бях на косъм от  Sick

Все пак ЧЕСТИТА КОЛЕДА. Дано тази година се зарадваме на здрави и щастливи бебета   bouquet
Виж целия пост
# 216
Енти и аз си задавам същият въпрос: КОГА ЩЕ МИНЕ ТОВА ГАДЕНЕ  newsm45??? И‌ при мен почна леекичко от 25 и днес вече е непоносимо  smile3512!!!! Четох някакаква статия да се ядат бисквитки и солетки по-често и по-рядко каквото и да било друго поне докато си във фаза  Sick...Охх ужасно е!!!! Трябва да излизам, мисля да си викна такси но ме е страх да не направя  Sick блята в таксито.. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 217
Доста се чудех дали да ви го пиша, ама на мен ми мина рязко в края на третия месец  Embarassed
Виж целия пост
# 218
Това, че ако ти се гади бебето е добре, според мен са си глупости  Rolling Eyes Има и много жени, на които просто не им се гади през цялата бременност! Това си е до човека...

А за гащеризоните и панталоните за бременни, те обикновено имат едни триъгълни парчета или ластик с допълнителни места за закопчаване на копчетата, които стават през цялата бременност. Предния път от втория месец не ми ставаха никакви дрехи и минах на бременелските, дано този път ниската талия да ме спаси....

Аз не смея да си купя фолиева киселина  ooooh! Миналата бременност повърнах веднъж и то точно от нея. До края не можах да пия абсолютно никакви витамини...от всички ми се гадеше...и реших, че щом не ми понасят значи нямам нужда от тях. Сега съм в чуденка да пробвам ли изобщо  newsm78

Ivy,ами незнам на мен лекаря ми предписа задължително дая пия тази фолиева киселина до 4 месец,незнам дали от нея ми се повръща,но най лошото е че като почна да повръщам няма спиране,чак гърлото ме заболява бля бля:(Моето гадене започна отдавна още преди 2  седмици и малко.....ама ще се търпи до края на 3 месец-няма начин:(
За дрехите съм в потрес нвзнам какво ще нося,голям проблем е за мене,като съм свикнала да ходя с плитки дънки,но няма да се гледа модата сега то се знае Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Беличка пожелавам ти миличка да не ....... в таксито,аз вчера за малко да повърна в колата,ама спрях настрана и там се изпуснах:)хубаво че беше тъмно и че не се виждаше:)))))
Виж целия пост
# 219
Има страхотни дрехи за бременни, които не са скучни и са много сладки, но за моя размер обикновено нищо не мога да намеря  Sad

Добрата новина е, че вече сме във втория, а някои даже накрая на втория, освен това обикновено всеки си намира нещо, което го кара да се чувства по-добре  Mr. Green
Виж целия пост
# 220
здравейте
Ivy непременно си пий фолиевата киселина, тя е изключително важна, от нея не може да ти става гадно, може да е било съвпадение  http://www.az-jenata.com/display.php?show_article=5&open_article=732
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/733/53/
тя предпазва от малформации на плода и се пие до края на 3тия месец
малката сега спи в нашата стая, не че не искам да я преместя, но за сега не се справя добре със спането нощем, на пролед ще я преместя в нейна детска стая, тя ще си е в бебешкото легло но ще има и голямо на което аз ще спя докато тя свикне, новото бебче ще е в сгъваемата кошара на първо време в нашата спалня и най-вероятно мъжа ми ще спи в стаята на Нур ако не е свикнала в началото да спи сама, това съм решила
аз бях на доктор, за съжаление не можахме да видим сърчицето, другата седмица пак съм там, но ми направи впечатление че не пусна доплер да го чуем, много ми се видя странно, явно му е кофти апаратурата
видях се с Jujka, и семейство, малкия Лазар е страхотно сладко детенце и много послушно пу пу,
аз нямам гадене, с миналата бременност също, мисля че това не е фактор за развитието на бебето
Виж целия пост
# 221
 Лелееее момичета не мога да ви изчета  ooooh!
 Много сте активни днес... аз не мога да стана от леглото вече 3-ти ден и милото само ми го натяква  Sleeping newsm46 smile3524 ама какво да се прави спинка ми се  Laughing
 Ако знаете какво ми се случи тази сутрин  Embarassed както си спинкам спокойно и започвам да се пробуждам и нещо ми тежи на коремчета и като отварям очи и какво да видя  #Shocked мъжлето ми си е сложил ухото на корема ми и слуша  smile3532 и като го попитах какво прави и той ми вика " чувам бебето като мърда "  newsm09 умрях да се смея направо  Mr. Green Heart Eyes
 За гаденето на мен ми се прегадва сутрин но само докато се разсъня и после нищо ми няма... нямам особени претенции за храната но има и храни от които ми се  Sick когато ги видя а по- късно си ги хапвам спокойно... аз дрехи не съм си купила още въпреки, че трябва но това ще направя януари месец... днес си махнах халката, че много ми стягаше и много трудно я извадих а ме е страх да не се наложи да я режат ако не я изкарам на време...
 Пия си ФК и не чувствам да ми е зле от нея...
 пия още Герикапс - В- А, Е и Допегит за сърцебиенето
Виж целия пост
# 222
Клара Благодаря ти! Зная колко е важна и до какво води, но докато я изпия, я връщам и взимането се обезсмисля...редно е поне да пробвам и тази бременност...но по-скоро не мисля да взимам каквото и да е...храната ми е богата на всякакви витамини и фолиева киселина, а и с нея по-добре се възприемат отколкото на хапчета  Mr. Green Почнах да пия фолиева киселина още 3 месеца преди да почнем бебеправенето с Ели....не е съвпадение...говорих и с лекарката наистина от нея ми става лошо...каза, че или нямам нужда от нея или си я набавям в достатъчно количество от храните, които ям.

  Ако знаете какво ми се случи тази сутрин  Embarassed както си спинкам спокойно и започвам да се пробуждам и нещо ми тежи на коремчета и като отварям очи и какво да видя  #Shocked мъжлето ми си е сложил ухото на корема ми и слуша  smile3532 и като го попитах какво прави и той ми вика " чувам бебето като мърда "  newsm09 умрях да се смея направо  Mr. Green Heart Eyes
 

 rotfImbo rotfImbo rotfImbo
Виж целия пост
# 223
Здравейте, момичета!  Надявам се добре сте посрещнали празника и сте получили желаните подаръци!  Аз утре съм на лекар и сщо нямам търпение, приготвила съм си епикризата и рецептите на антибиотиците, които пих да ги показвам на гинеколога да си каже тежката дума. За спането не децата, моята дъщеря нямаше 40 дни, когато я преместих да спи сама в детската стая и не съм имала проблеми. Сега обаче, живот и здраве, другата зима щ е я караме в Бургас, а там апартамента е пригоден за обитаване има-няма две седмици в годината  то лятото, така, че на пролет ще ме очаква голяяяяяям ремонт   Tired Tired Tired
Виж целия пост
# 224
Гера, значи пролетта може да се разхождаме заедно с количките  newsm68
стискам палци всчко да е наред  Praynig
аз на 3ти съм на лекар - най-накрая имам час  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия