Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 35

  • 33 455
  • 837
# 195
Давате ли омнибиотик Панда на вашите бебенца? Виждате ли ефект от него, мога ли аз да го пия, пише, че става при кърмене и съответно той да си получава нужното от кърмата?
Педиатърката ни каза, че няма нужда да му давам пробиотик, защото е роден естествено и си е взел всичко от плацентата, но аз смятам, че е важно за бебето да си набавя, дали товапще помогне за рефлуксно състояние и прекалено много газове?

Кърмите ли?

Разбира се, изцяло на кърма е детето.

Няма никаква, ама никаква нужда от пробиотици! Кърмата съдържа всичко необходимо. Не тровете детето излишно с химия. Simple Smile)
Виж целия пост
# 196
Аз давам омнибиотик панда вече втори месец. Кърмя и родих естествено, но имаше малко проблеми с бебето и й вливаха два антибиотика в болницата. След втората седмица започнаха кошмарни колики, не знам дали има общо с приетите антибиотици. Но като започнах да давам пандата нещата се поуспокоиха. Иначе и аз съм на мнение, че ако няма причина няма нужда да се дава.
Виж целия пост
# 197
Здравейте. Имам малко странен въпрос, но съм малко притеснена. Просто искам мнение или съвет, ако някоя от вас е била в такава ситуация.
Дъщеричката ни е на два месеца и педиатърката каза, че е над нормата като кг. Първо ми се скара, а после като казах, че е на кърма каза, че не било такъв проблем. Родена е с нормално тегло. Изписаха ни на 3040гр. Първият месец качи 1200, вторият 1700, сега е 6 килограма. Наистина е доста пухкава. Аз се радвам, че успявам да си храня детето, но и малко се притеснявам. Давам Вигантол по 2 капки, въпреки че педиатърката каза по 1, защото ме е страх зимно време и с това бързо качване да не направи рахит. Лакома е, но не бих казала, че виси постоянно на мен. Яде си нормално мисля и бързо. Понякога преяжда може би, защото много бърза и връща. Започнах да предлагам вода с идеята да намалим малко млякото. Ако имате някакво предложение, ще съм благодарна. И ако на някоя от вас детенцето е качвало така бързо, ще се радвам да сподели дали са се регулирали нещата. Казаха ми, че като започне да пълзи и да е по-активна, ще задържи килограмите. И на височина иначе е дръпнала доста - 8 см. И двамата с баща й сме високи. Никой от нас не е с наднормено тегло.
Благодаря и съжалявам за дългия пост.
Виж целия пост
# 198
Според мен нямате повод за притеснение. И преди да почне да пълзи ще спадне количеството качване. Най-много се качват първите два-три месеца. И наистина почват да задържат малко килограмите като станат по-активни.
Виж целия пост
# 199
Ако искам да изцедя кърма и да храня с бутилка навън, как процедирам? Трябва ли да е затоплена или да държа шишето в термо торбичка или друго? Още не съм пробвала да кърмя навън ☺
Виж целия пост
# 200
Кърмете си спокойно навън, сезонът позволява, не робувайте на скрупули, човек може да кърми ненатрапчиво, покрит с шал. Кърмата издържа на тъмно и стайна температура до 4 часа, но моят опит е, че понякога се пресича и по-бързо.
Виж целия пост
# 201
Здравейте. Имам малко странен въпрос, но съм малко притеснена. Просто искам мнение или съвет, ако някоя от вас е била в такава ситуация.
Дъщеричката ни е на два месеца и педиатърката каза, че е над нормата като кг. Първо ми се скара, а после като казах, че е на кърма каза, че не било такъв проблем. Родена е с нормално тегло. Изписаха ни на 3040гр. Първият месец качи 1200, вторият 1700, сега е 6 килограма. Наистина е доста пухкава. Аз се радвам, че успявам да си храня детето, но и малко се притеснявам. Давам Вигантол по 2 капки, въпреки че педиатърката каза по 1, защото ме е страх зимно време и с това бързо качване да не направи рахит. Лакома е, но не бих казала, че виси постоянно на мен. Яде си нормално мисля и бързо. Понякога преяжда може би, защото много бърза и връща. Започнах да предлагам вода с идеята да намалим малко млякото. Ако имате някакво предложение, ще съм благодарна. И ако на някоя от вас детенцето е качвало така бързо, ще се радвам да сподели дали са се регулирали нещата. Казаха ми, че като започне да пълзи и да е по-активна, ще задържи килограмите. И на височина иначе е дръпнала доста - 8 см. И двамата с баща й сме високи. Никой от нас не е с наднормено тегло.
Благодаря и съжалявам за дългия пост.

При нас се случи същото, скара ми се, че е наддал много. Изписан 2660, седмица преди да стане на месец, което е утре, той тежеше 3300.
Аз също давам по 2 капки директно в устата, абсолютно същото е с храненето, лаком си е, връща кърма, задавя се чак от бързане.
Чак ме притеснява като отидем след месец какво ще ни каже, сигурно, че е станал още по- дебеличък. Вода предлагам, пие много, а знам, че като го кърмя няма нужда. Разбира се, не се засища от нея, посъветва ни да спрем храненето в 3 вечерта, да ама не става. Един път опитах и резултатът беше безсъние, истерично дете, два чифта напишкани дрехи и изнервени родители.
Не успявам да му спра което и да е хранене, той просто си хапва и това е, иначе става раздразнителен, плаче неутешимо... просто, не. Според мен децата сами ще си изградят навици, които ще са ок за тях. Прекалено са мънички.
Виж целия пост
# 202
Здравейте мами! Бебчо е на 3 месеца и 8дни обаче започна да го сърбят и болят венците.Проблема не е в това, а в това че през деня яде само 2-3 пъти а през ноща яде от 8 до 1 на всеки час и след това чак към 3-4 сутринта.На кърма е.Ще съм благодарна да чуя вашите предложения от какво може да е.Благодаря предварително!🙂
Виж целия пост
# 203
Доста вероятно за тази възраст е просто да не се храни достатъчно през деня - вече започват да виждат добре, разсейват се лесно денем, заглеждат се, любопитни са и бързо изгубват интерес към храненето и вечер/нощем компенсират с по-често хранене. За да може да спи по-дълго бебенцето трябва да се нахрани по-добре и затова се буди докато не се засити.

Но може и да се преуморява, нещо с прозорците на будуване да не е наред, да минава през регресия на съня (точно сега е времето за нея) и зъбките да го безпокоят, макар че опитът ми с нашето бебе е че зъбите будят посред нощ, а не вечер. Вижте как е храненето през деня и се опитайте да кърмите по-често преди часа на лягане, ако не помогне анализирайте циклите на сън и будуване.
Виж целия пост
# 204
Здравейте мами! Бебчо е на 3 месеца и 8дни обаче започна да го сърбят и болят венците.Проблема не е в това, а в това че през деня яде само 2-3 пъти а през ноща яде от 8 до 1 на всеки час и след това чак към 3-4 сутринта.На кърма е.Ще съм благодарна да чуя вашите предложения от какво може да е.Благодаря предварително!🙂
И при мен е същото положение Sad Бебка е на 5 месеца и общо взето се храни само вечер и нощем. Много неприятно и нямам представа как да променя това. Денем като настоявам се сърди и мрънка.
Виж целия пост
# 205
Като му дойде времето сам ще си махне нощното хранене. Моят син другата седмица живот и здраве ще стане на 4 месеца, водя се по него не по докторката.  Да си скриват старите учебници, всяко дете е индивидуално.
Здравейте. Имам малко странен въпрос, но съм малко притеснена. Просто искам мнение или съвет, ако някоя от вас е била в такава ситуация.
Дъщеричката ни е на два месеца и педиатърката каза, че е над нормата като кг. Първо ми се скара, а после като казах, че е на кърма каза, че не било такъв проблем. Родена е с нормално тегло. Изписаха ни на 3040гр. Първият месец качи 1200, вторият 1700, сега е 6 килограма. Наистина е доста пухкава. Аз се радвам, че успявам да си храня детето, но и малко се притеснявам. Давам Вигантол по 2 капки, въпреки че педиатърката каза по 1, защото ме е страх зимно време и с това бързо качване да не направи рахит. Лакома е, но не бих казала, че виси постоянно на мен. Яде си нормално мисля и бързо. Понякога преяжда може би, защото много бърза и връща. Започнах да предлагам вода с идеята да намалим малко млякото. Ако имате някакво предложение, ще съм благодарна. И ако на някоя от вас детенцето е качвало така бързо, ще се радвам да сподели дали са се регулирали нещата. Казаха ми, че като започне да пълзи и да е по-активна, ще задържи килограмите. И на височина иначе е дръпнала доста - 8 см. И двамата с баща й сме високи. Никой от нас не е с наднормено тегло.
Благодаря и съжалявам за дългия пост.

При нас се случи същото, скара ми се, че е наддал много. Изписан 2660, седмица преди да стане на месец, което е утре, той тежеше 3300.
Аз също давам по 2 капки директно в устата, абсолютно същото е с храненето, лаком си е, връща кърма, задавя се чак от бързане.
Чак ме притеснява като отидем след месец какво ще ни каже, сигурно, че е станал още по- дебеличък. Вода предлагам, пие много, а знам, че като го кърмя няма нужда. Разбира се, не се засища от нея, посъветва ни да спрем храненето в 3 вечерта, да ама не става. Един път опитах и резултатът беше безсъние, истерично дете, два чифта напишкани дрехи и изнервени родители.
Не успявам да му спра което и да е хранене, той просто си хапва и това е, иначе става раздразнителен, плаче неутешимо... просто, не. Според мен децата сами ще си изградят навици, които ще са ок за тях. Прекалено са мънички.
Виж целия пост
# 206
Здравейте Simple Smile Пиша със следния проблем. Голямата ми дъщеря е изцяло кърмена година и половина, на принципа на поискване с редуване на гърдите на всяко хранене и проблеми почти не сме имали, освен един тегав мастит, причинен от Ковид. Сега имам бебе на един месец и кърмя на поискване по същия начин, но лявата ми гърда започна много често да се втвърдява и препълва. Запушване мисля, че няма, след хранене нещата се нормализират, но докато дойде пак нейния ред отново се получава препълване. Притесняваме, че ако я приоритизирам много често,е си докарам хиперлактация. Какво мога да направя, за да урегулирам процеса?
Виж целия пост
# 207
В такава ситуация със склонност към хиперлактация спокойно можете да давате една гърда на хранене до урегулиране на нещата. Поне такъв е съветът при хиперлактация от консултантите. Но може би е най-добре консултант да ви посъветва най-точно
Виж целия пост
# 208
Здравейте, бебето ми е на един месец и изцяло на кърма, давам на поискване, като той средно на 3 часа иска да суче.
От самото начало суче дълго, около час отнема и заспиваше много докато го кърмя.  Трудно се случваше, но не се отказах .
От вчера забелязах, че акото му е зеленикаво и сега последно пак, с големината на монета.
Усещам си гърдите от снощи меки и ненапрегнати, както до тогава като е дошъл момента за кърмене и са пълни.
Имам подозрение, че не му стига кърмата  понеже тази нощ сучеше дълго и след това продължава да търси.
Май трябва  да дохранвам, а не знам по колко адаптирано мляко да предлагам след кърмене и какво да купя.
Ще се радвам да споделите мнение.
Виж целия пост
# 209
Не бързайте с дохранването. Започнете да предлагате гърда по-често ( на 2 или 2,5 часа). Вероятно е в период , в който му е необходимо по-голямо количество.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия