Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 35

  • 33 452
  • 837
# 225
Здравейте! Бебето ми има много силни колики и има периоди, които плаче денонощно... У дома също имам притеснения и проблеми, като в съчетание с недоспиването и умората започнах да пуша по някоя цигара. След цигарата започнах да давам АМ за да не вредя до колкото мога... Отделно получавам съвети от няколко места да храня с един вид мляко за да намалеят коликите. За колко време се изчиства цигарата от кърмата? От една седмица давам изцедена кърма около 3 хранения в денонощието. Чувствам вина за ситуацията, в която се намирам и не мога да взема решение как да продължим... Моля за помощ и съвет! Благодаря
Виж целия пост
# 226
Това е вирус. Аз се разболях убедена че е настинка, докато не вдигнах и температура. Заразих малкия, който след няколко дни става на 4 месеца. За първи път е болен. С кашлица и хрема е, за сега слава богу не е вдигал температура.
Здравейте. Кърмя дъщеря си която е на 1 месец, но дохранвам с АМ. Баткото ни се разболя от сополи и гърло и предаде на бебето . Сега и ние с мъжът ми се разболяхме. Бебка за сега е само със сополи които ту отшумяват ту пак се появяват. Аз също не съм в кондиция.  Мога ли да продължа да я кърмя? Ще й предам ли антитела чрез кърмата? Притеснява ме, че кърмата не е много, но все пак я има.
Виж целия пост
# 227
Здравейте! Бебето ми има много силни колики и има периоди, които плаче денонощно... У дома също имам притеснения и проблеми, като в съчетание с недоспиването и умората започнах да пуша по някоя цигара. След цигарата започнах да давам АМ за да не вредя до колкото мога... Отделно получавам съвети от няколко места да храня с един вид мляко за да намалеят коликите. За колко време се изчиства цигарата от кърмата? От една седмица давам изцедена кърма около 3 хранения в денонощието. Чувствам вина за ситуацията, в която се намирам и не мога да взема решение как да продължим... Моля за помощ и съвет! Благодаря


Искам само да ви кажа, че цигарите няма да решат проблемите, не ви упреквам. Кърмата е най- хубавото нещо за бебенцето ви. Казвам го като бивша пушачка и знам какво е. Нека бебето стои повече на гърда, за да се успокои и да не плаче, дори и това да отнеме много време. Вие си преценете!
Виж целия пост
# 228
Настинката също е вирус, щом има пренасяне, значи има и вирусен причинител , а преохлаждането на тялото (настиването) е само фактор за имунитета, който не може да се справи с вируса. Отделно от това, кърменето олекотява боледуването на бебето, ако не е успяло да го предотврати (например когато бебето е хванало вируса преди майката). Антителата се предават и след започналото боледуване и помагат на бебето да оздравее по-бързо.

За цигарите не знам колко точносе чака, най-добре просто, ако пушите да е след кърмене и да има пауза до следващото от поне час-два, но като цяло имайте предвид, че окситоцинът който се отделя с кърменето също има успокояващ ефект. На мен доскоро кърменето ми беше време на отпускане и отмора, момент да се порадвам на бебето си и само аз да съм с него. Имайте предвид че и самият контакт с пушачи и следите от пушека (полепнали по дрехи, кожа и повърхности) са вредни за бебето, не случайно се счита, че при съвместен сън не бива да се спи в едно легло с пушачи. Когато четях за алкохола, намерих информация че ползата от кърменето за бебето като цяло все пак надвишава вредата от силно ограниченото пушене на майката. Но кърменето е изключително полезно и за майката, хормоните които се отделят действат антидепресивно.
Виж целия пост
# 229
Здравейте отново.
Аз искам да попитам, може някой да знае какво е.
Още отначалото на кърменето на едното ми зърно се появи като много розова точица, която мислех за рана. В момента след вече месец активно кърмене е с бял цвят и от нея излиза доста кърма Grinning
Не ме боли, но е много странно, чудя се какво е и как така си промени цвета. Нито съм имала проблем с гърдите, не са ми кървели зърната, не са били разранени, но това петънце наистина е бяло и то много Grinning Дали някой се е сблъсквал с такова нещо?
Виж целия пост
# 230
Трябва да се види какво е. Така както го описвате звучи като блеб, мисля че блистер се превежда на български, но пък би трябвало да има болка. Най-добре се свържете с консултант и му изпратете снимка (може и доброволен, но по мой опит не всички са добри), ако ви притеснява
Виж целия пост
# 231
Трябва да се види какво е. Така както го описвате звучи като блеб, мисля че блистер се превежда на български, но пък би трябвало да има болка. Най-добре се свържете с консултант и му изпратете снимка (може и доброволен, но по мой опит не всички са добри), ако ви притеснява

Благодаря, тук в групата ако има консултант с повече опит мога да изпратя Simple Smile
Виж целия пост
# 232
Здравейте! Бебето ми има много силни колики и има периоди, които плаче денонощно... У дома също имам притеснения и проблеми, като в съчетание с недоспиването и умората започнах да пуша по някоя цигара. След цигарата започнах да давам АМ за да не вредя до колкото мога... Отделно получавам съвети от няколко места да храня с един вид мляко за да намалеят коликите. За колко време се изчиства цигарата от кърмата? От една седмица давам изцедена кърма около 3 хранения в денонощието. Чувствам вина за ситуацията, в която се намирам и не мога да взема решение как да продължим... Моля за помощ и съвет! Благодаря
Привет, наистина звучи да ви е трудно. Съвсем нормално е да търсите начини да се успокоите.
Има препоръки за кърмене, когато майката не успява да спре цигарите. Дори д апушите, по-добрият вариант е да продължите да кърмите.
Eто тук има статия на Ла Лече Лига https://www.llli.org/breastfeeding-info/smoking-and-breastfeeding/
А това са препоръките на CDC https://www.cdc.gov/breastfeeding/breastfeeding-special-circumst … e-cigarettes.html   Ако ви е трудно да разберете, може да си копирате текста в google translate.
Накратко-добре е да спазвате някои хигиенни норми, за да намалите риска за детето. Да пушите навън, да не е до детето, желателно е да слагате някаква дреха, която да махате после, когато сте при детето или да се преобличате. Да измивате ръцете си,  желателно и зъбите.
За родители пушачи не е препоръчително да делят леглото си с бебе. Може някак да прилепите легълцето на бебето до вашето и там да го слагате след като го кърмите нощем, за да е малко по-далеч от вас(това по отношение на издишания от вас въздух нощем).
Макар пушенето да носи риск от намаляване на лактацията, промяна на вкуса на кърмата и детето да е по-раздразнително, чела съм и за по-висок риск от повръщане, то рисковете за здравето все пак са по-ниски ако детето е кърмено и майката пуши, отколкото ако не е кърмено и майката пуши. Кърменето ще е превенция и за вас да увеличите цигарите Wink 
Кърменето намалява риска от доста здравословни проблеми. Кърмените бебета получават някаква "защита" от стомашни проблеми, намалява се риска от някои видове рак, диабет. За майките също-намалява се риска от рак на гърдата, на яйчниците, диабет, също и има изследвания, че по-дълго кърмещите майки са с намален риск за остеопороза. И дори да пушите, тези функции на кърмата са важни и е добре да продължите да кърмите(от гърда, ако няма проблем със засукването) бебето си.
Ако имате още притеснения може да позвъните на националните телефони на ЛЛЛ и/или НАПК. На ЛЛЛ телефонът е 0888 555 385, на НАПК не го знам, но го има в сайта им. ОПитайте се да говорите с хората вкъщи, споделете, че се чувствате зле, че имате нужда от повече подкрепа. Ако средата удома не е добра и сте в риск-обърнете се към близък, който да ви помогне.
За коликите-често бебетата се успокояват при повече контакт с възрастен. Обмислете ползването на слинг или друга ергономична носилка. КОгато усещат топлината ви и пулса, се чувстват по-добре. Позата също така често облекчава дискомфорта в коремчето. Ще може и да си свършвате разни неща. Може да се носи и от таткото ако желае или друг възрастен, който е при вас.
Виж целия пост
# 233
Здравейте!
Имам съмнение, че ми  е излезнал ечемик на едното око. Зачервено е във вътрешния ъгъл откъм носа, сърби и боли. Сутринта забелязах, че под едното око има лек оток (не е точно на клепача, а малко по-надолу). Ще ходя на очен лекар, но четох че в такъв случай се давали локални антибиотици или кортикостероиди. Ако е за мазане дали ще е проблем за бебето при кърмене?
Виж целия пост
# 234
И на мен ми се е случвало от паднал имунитет и умора, понякога преминава само. Иначе предупредете че кърмите, локалните мазила обикновено не са проблематични, но все пак.
Аз лично не бих ходила на лекар, ако не се задържи повече от 3 дни, бих засилила витамините в диетата
Виж целия пост
# 235
За антибиотика е почти сигурно, че ще е съвместим. КОртикостероидните препарати са малко проблемни, но плюсът тук е, че е нужно локално действие и количеството ще е малко. Нека ви предпишат нещо и ще проверим съвместимостта.
Виж целия пост
# 236
За антибиотика е почти сигурно, че ще е съвместим. КОртикостероидните препарати са малко проблемни, но плюсът тук е, че е нужно локално действие и количеството ще е малко. Нека ви предпишат нещо и ще проверим съвместимостта.
Предписаха ми капки азитер и крем макситрол. Очната каза, че и на бебета ги давали, ама не знам.
В е лактансиа пише, че са с много нисък риск.
Виж целия пост
# 237
Мами, какво мога да приемам за възпалено гърло при положение, че кърмя?
Виж целия пост
# 238
Знам, че спрея тантум верде може да се прилага.
Виж целия пост
# 239
Мами, какво мога да приемам за възпалено гърло при положение, че кърмя?
Тантум верде, прополисова тинктура, гелоривойс.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия