Вариант - Сурогатство?

  • 2 846
  • 40
# 15
Ясно, Силвиана. Правили са процедурите там, където не важат правила.
Тук са действали законово, според обстоятелствата.
Пак казвам, че в началото звучеше различно.
Затова казах на авторката да търсят решения извън ЕС.
Виж целия пост
# 16
Моя позната ползваха клиника в Украйна, но тя е над 45г. и предполагам яйцеклетката е била на украинската майка, бащата отиде и взе бебето  след раждането и тя го осинови в България.
Виж целия пост
# 17
В Украйна сурогатството е напълно законно.
Яйцеклетката може да е и от трета жена.
Ако е от родилката, пак не става дума точно за сурогатство.
Предвид войната там надали е много разумно да се предприемат опити точно там.
Виж целия пост
# 18
роднини могат да даряват яйцеклетки на роднини.
оттам нататък вече работи схемата с припознаване от бащата и осиновяване от майката.
Виж целия пост
# 19
Бамбарадамбара, бъркаш донорството със сурогатството.
Ако роднина ти дари яйцеклетка, ти раждаш детето и по българския закон не е необходимо осиновяване и припознаване, защото майка е жената, която е родила детето, а баща е нейният съпруг.
Ако на теб уж ти дари яйцеклетка роднина, как точно съпругът на същата ще ти дари и сперматозоиди, за да родиш после детето ИМ?
Виж целия пост
# 20
не бъркам.
водиш "братовчедка" за донор.
като братовчедката е нуждаещата се от сурогатна майка.
мъжа нищо не трябва да дарява, в клиниките не приемат само семейства.
Виж целия пост
# 21
Т.е. в документите партньорът на едната жена се представя за партньор на другата? Вероятно в някои страни е възможно, но не и у нас, защото братовчедка не може да дарява. Сестра може - и то не такава в кавички, а родна сестра. Ако заведеш братовчедка, единствено минаваш напред в листата на чакащи за донорски яйцеклетки, а тя дарява за други жени.
Между капките може да мине понякога нещо такова с 2 сестри, но много трудно.

П.П. След изрична проверка на нормативната уредба, допълвам, че братовчедка също може да дарява. В този случай донорството наистина не е анонимно, стига донорката да е между 18 и 38 години и да има поне едно живо родено дете. И стига да е "навита" партньорът на нуждаещата се жена да се представи за неин партньор и после да участва в целия цирк.
Колко ли би трябвало да се обичат и разбират тези 2 братовчедки!?

Особеното е, че става дума само за първа братовчедка по майчина линия, затова съм го пропуснала!
Виж целия пост
# 22
Fever, почти съм сигурна, че и братовчедка може. На сайта на Токуда съм чела, но не съм проверявала първоизточника.
Виж целия пост
# 23
Можеш да заведеш, за да минеш напред в списъка. И приятелка можеш да заведеш на същия принцип.
Все пак, нека го проверя и ще пиша.

П.П. Да, братовчедка също може. Грешката е моя. Това не променя написаното от мен по-горе за сложността на подобно представяне на партньора на едната сестра/братовчедка за такъв на другата и на цялата заигравка с отказ, припознаване, осиновяване и т.н. Както и за представянето на чужда жена за братовчедка.

Братовчедката може да е само първа такава по майчина линия, което се проверява, с което отпада възможността за кавичките!
Виж целия пост
# 24
Доколкото разбрах, значи все пак сурогатството не е изцяло забранено от българския закон и при определени условия такова може да се случи и на родна територия, така ли?
Виж целия пост
# 25
Напротив. Напълно забранено е.
Разрешено е само донорството от анонимен донор и безвъзмездното даряване на яйцеклетка от сестра или първа братовчедка по майчина линия.
Сурогатство (т.нар. утроба под наем) е възмездно или безвъзмездно износване на дете, което е чуждо за жената, която го износва и ражда.
Двете са напълно различни неща.
Евентуални врътки с представяне на чуждия партньор за свой и подобни са незаконни, защото дарителката подписва декларация, че няма претенции към детето, което ще се роди от другата жена. Партньорът също подписва декларация, че е партньор точно с тази жена и двамата доброволно желаят това дете. И още куп други документи.
Вярвам, че опит за измама с отказ от бебето и осиновяване от "донорката" бързо би бил установен.
Виж целия пост
# 26
май нещо хората използват понятията без да ги разбират, или в БГ на всеки закон се намира вратичка. Тези случаи, които се споменаха, може да са били в Украйна, но ако и  в БГ е станало схема...
Fever Ray
а в Бг трябва ли партньорите да имат брак?
Една моя приятелка се жени (като знам, че не е  почитателка на идеята  за брака) и след това ходи на ивитро, но безуспешно.
Значи се представят за партньори някакви хора и готово. Simple Smile
Виж целия пост
# 27
в Турция трябва брак за процедура, в България не.
Виж целия пост
# 28
В България няма изискване, за разлика от други страни (примерно, в Турция не може без брак).
Аз дори не си го представям този цирк, познавайки нашенския манталитет. Това да отидат 2 сестри и едната (която вече има свое дете и е на подходящата възраст и или няма мъж, или той е напълно съгласен с цялата далавера) да се прави на "жена" на "зет" си (думите са в кавички, защото не трябва да имат брак), после да забременява и ражда от него, той да припознава детето, но тя да се отказва от него (след като изрично е подписала декларация, че доброволно е пристъпила към ин витро процедура) и после сестра й да го осиновява  (за осиновяване с партньора трябва да имат двамата сключен брак!!! и няма гаранция колко време ще отнеме това). Голяма хамалогия е това и много лесно за разкриване на измамата. Да не говорим как после някой ще го обяснява на детето. Стига много преди това сестрите да не са се избили помежду си, без да включвам участието на социалните при отказа от детето и осиновяването му.
Виж целия пост
# 29
За да се разкрие "измамата", някой трябва да има интерес, да подаде сигнал и т.н. А в такива случаи, всички заинтересовани целят точно това - да минат през всички медицински и законови процедури, за да постигнат желания резултат - една жена да износи бебето на друга. Значи сурогатството у нас все пак се случва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия