Линефор спиране

  • 19 362
  • 5
Здравейте,

Имам нужда от помощ и съвет, не зная какво да правя...
Миналата година март месец ми предписаха Лирика/Линефор за ГТР и почти изцяло липса на сън поради тревожност свързана със здравословни проблеми.
Взимах Линефор 50мг до юли месец и след това спрях. Имах леки проблеми със съня в продължение на около седмица, но след това всичко се оправи.
Средата на октомври месец поради семейни проблеми пак се наложи да взимам, защото си загубих съня (в продължение на няколко последователни дни не можех да спя). Започнах да спя и средата/края на ноември ми се стори, че дозата ми е доста силна, макар, че 50 мг са най-ниското, което се предлага на пазара.
Реших да ги спра. Предположих, че ще е подобно на това как спрях през лятото. За съжаление 2-3 дни след това загубих съня си отново в продължение на дни, стана ми лошо от умора, получих ужасно главоболие, което не минава. Към края на декември върнах за няколко дни Линефор и преди 3-4 дена пак реших да го спра, защото се уплаших как да се отразява на мозъка ми. (Казваха ми, че няма да има проблем, защото било минималната доза)
И пак от 3 дена не мога да спя, изписаха ми геродорм приспивателно, което е със зелена рецепта, доколкото четох бензодиазепин. Не искам изобщо да го взимам (май води до привикване и то), но ми се налага, без него не мигвам цяла нощ. Заради това ми се връща тревожността, имам проблеми със стомаха и ми се реве много през деня.

Някой минавал ли е през това, как да се откажа от Линефор (прегабалин). Ужасно се страхувам,че няма да минат тези симптоми на спиране.

Благодаря
Виж целия пост
# 1
Как сте сега с линефора
Виж целия пост
# 2
Линефор ми изписаха и на мен пих 15 дена вечер от 50 сега почнах и вечер 50 както ми каза лекаря ,но се чувствам като пияна краката ми са безсилни .При вас кога отшумяха тези проблеми?Да не би дозата е в повече пия и duxet 60mg
Виж целия пост
# 3
И на мен днес невролог ми изписа Линефор 50 вечер и аритави 30 сутрин за болки и слабост в мускулите и ставите и замаянаглава. Тя и без това главата ми е постоянно като чужда, въобще се чудя дали да ги започвам.
А и Линефора предизвиквал запек, та май тотално отпада...
В същото време вече ходя с бастун и ми се ще малко да поотминат болките и объркването, но като четох листовката, ми се струва, че ще стана по-зле.  А работата как ще си върша, също се чудя ако пия тези хапчета.
Моля ви за повече разяснения за тези медикаменти, как са Ви влияли, наистина ли има такива съпътстващи реакции от тях.
Виж целия пост
# 4
И на мен днес невролог ми изписа Линефор 50 вечер и аритави 30 сутрин за болки и слабост в мускулите и ставите и замаянаглава. Тя и без това главата ми е постоянно като чужда, въобще се чудя дали да ги започвам.
А и Линефора предизвиквал запек, та май тотално отпада...
В същото време вече ходя с бастун и ми се ще малко да поотминат болките и объркването, но като четох листовката, ми се струва, че ще стана по-зле.  А работата как ще си върша, също се чудя ако пия тези хапчета.
Моля ви за повече разяснения за тези медикаменти, как са Ви влияли, наистина ли има такива съпътстващи реакции от тях.
аз лично не ми понесе опит цял месец неможах да ги свикна но при всеки е много различно
Виж целия пост
# 5
Затова и не ги започнах, не знам дали биха ми помогнали ако ги пиех, но по-добре да си търпя болките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия