Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда тема 35

  • 139 580
  • 1 007
# 390
В Токуда няма раждане по ЗК. ЖК по каса проследяват само някои лекари, обадете се на АГ регистратура, за да ви кажат кои точно. Всеки УЗ извън 2та, които се покриват от касата, трябва да си заплащате.
Виж целия пост
# 391
В Токуда няма раждане по ЗК. ЖК по каса проследяват само някои лекари, обадете се на АГ регистратура, за да ви кажат кои точно. Всеки УЗ извън 2та, които се покриват от касата, трябва да си заплащате.

Е как да няма по ЗК?!?!?!?!?!?!?!
1800 лв ли колко беше е по ЗК, умножено по 2 - 3600 лв е без ЗК - за неосигурени пациентки.
Нали се носи направление 7 за хоспитализация (което е електронно вече де).
Виж целия пост
# 392
Добре, с направление е, но предвид цената и факта, че говорим за частна болница, не бих го нарекла "по каса", все пак доплащаме огромна сума над тази, която "поема касата".

Към тези 1800 лева се добавят неонатологичния пакет и престоя, все неща, които не са "по каса".
Виж целия пост
# 393
В Токуда няма раждане по ЗК. ЖК по каса проследяват само някои лекари, обадете се на АГ регистратура, за да ви кажат кои точно. Всеки УЗ извън 2та, които се покриват от касата, трябва да си заплащате.

Е как да няма по ЗК?!?!?!?!?!?!?!
1800 лв ли колко беше е по ЗК, умножено по 2 - 3600 лв е без ЗК - за неосигурени пациентки.
Нали се носи направление 7 за хоспитализация (което е електронно вече де).

Подвеждате. 3600 е за здравно-осигурени. Над четири за неосигурени. Де факто не е раждане по каса. Просто взимат И тези пари
Виж целия пост
# 394
1800 е раждането, като не се води точно раждане, а такси тип избор на екип - АГ екип и анестезиолог, и тн. Измислили са го Simple Smile останалото до 3600 е пакет за бебето (890), нощувки, сестрински пост. Карам по спомен от фактурата ми.

Иначе аз се следих по каса. Ехограф всеки път имах, нито веднъж не съм доплащала за него, но това вероятно зависи от лекаря явно.
Виж целия пост
# 395
Аз мисля, че си плащаш тези 3600 и не ти се приспадат 1800лв.
Виж целия пост
# 396
Да, да, това имах предвид. Не съм се изразила разбираемо. Плащаш си 3600 задължително. Просто тази сума е сбор от компоненти като неонатологичен пакет, нощувки в стаи, избор на екипи и тн. Няма как да нямаш избор на екип например.
Виж целия пост
# 397
Момичета, някоя от вас следила там бременност с тромбофилия и да е правила консултация на терапията си с тамошен хематолог или съдов? Предишната си бременност се следят при Паскалева в НКБ, но въобще не ми се разкарва до там отново (много неудобна локация ми е), а и Паскалева е малко особено и бих я избегнала, ако е възможно. Някакви отзиви за някой специалист в Токуда по това направление?
Виж целия пост
# 398
Аз съм на няколко седмици и заплатих общо за мен и за бебето към 5 000 лева.
Виж целия пост
# 399
Момичета, някоя от вас следила там бременност с тромбофилия и да е правила консултация на терапията си с тамошен хематолог или съдов? Предишната си бременност се следят при Паскалева в НКБ, но въобще не ми се разкарва до там отново (много неудобна локация ми е), а и Паскалева е малко особено и бих я избегнала, ако е възможно. Някакви отзиви за някой специалист в Токуда по това направление?
Бих препоръчала Минкова ✌ с нея комуникацията е лека и приятна, веднага ми е отговаряла и по вайбър, за да коментира изследвания, а като специалист смятам, че е съвсем в час с бременност и тромбофилия ✌
Виж целия пост
# 400
Здравейте,
цените на стаите, за общ престой ли са или на нощувка? Т.е., ако е секцио и изберем двойна стая, заплащаме 5х 175лв. или общо 175лв.?
Добре дошли , в темата се обсъждат раждането, престоят и лечението в Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда - София

https://acibademcityclinic.bg/tokuda/

ДКБ и лабораториите за изследвания работят и в събота, а резултатите от тях могат да бъдат проследявани и онлайн – след еднократно заявяване за парола.

Местоположение на болницата
бул. "Никола Й. Вапцаров" 51Б (с кола входът е от ул. "Ат. Дуков"), кв. "Хладилника", 1407 "Лозенец".
Паркинг:
Цена за първи час: 5 лв./ч.
Всеки започнат следващ час: 4 лв./ч.
Считано от 05.12.2021 г. отпада безплатният престой от 30 мин.
Такса престой хоспитализирани пациенти: 35 лв./ден
Глоба за загубен билет: 35 лв.

Транспортни връзки:
Автобуси: 88,120
Маршрутна линия: 32
Метро: Линия 2 на Софийското метро, станция "Витоша"
Транспорт от Централна Гара:
с автобус
Автобус №305 до спирка "Румънско посолство"
От спирка "Румънско посолство" – Автобус № 120 до спирка "бл. 4 ж.к. Лозенец"
(след светофара при ул. Атанас Дуков)
с метро
от станция ''Централна ЖП Гара" до станция "Витоша"

Женска консултация и проследяване на бременност в болницата:
https://acibademcityclinic.bg/tokuda/medicinski-deinosti/detaili … taciya-i-razhdane

Актуални цени за раждане към 01.01.2023 г. (изображението е взето от Фейсбук групата):


При нормално раждане нощувките са 3, при секцио са 5,
Цените важат, ако всичко с майката и бебето е наред и не се налага допълнителен престой.
Пакетът за бебето включва задължителни изследвания и поставяне на две ваксини.

Информация за пациента - прием, списък на ДЗО фондовете, с които работи болницата, ценоразпис на ДКЦ и болница за платени прегледи и неосигурени пациент и други полезни връзки:
https://acibademcityclinic.bg/tokuda/informaciya-za-pacienta

Подробен разказ за естествено раждане 2019
https://www.bg-mamma.com/?topicrefid=18;topic=1106422.msg38833091#msg38833091

Свиждания в Родилен сектор – 5ти етаж в ляво, пред отделението.Бебето не се извежда извън сектора и само таткото може да го види веднъж след раждането. Останалите роднини след при/след изписването от съображения за стерилност не се допускат посещения на външни лица в сектора.

Свиждания в АГ отделение
– от 16 до 18 ч.

Списък с необходими неща при раждане (списъкът е от д-р Мария Атанасова) https://www.bg-mamma.com/?topic=1106422.msg39147955&utm_source=b … tlink#msg39147955

Линк към старата тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1358516
Виж целия пост
# 401
Цените са на нощувка.
5х175
Виж целия пост
# 402
Нощувката преди секциото и после в реанимация/интезивно (не знам как се води) плащат ли се?
Когато раждах преди години платих само тези нощувки в обновеното отделение, тогава още беше на друг етаж. Нощта преди секциото и след нея не съм плащала. Сега кака е схемата?
Виж целия пост
# 403
Плаща се нощта преди операцията. Тази в реанимацията не.
Виж целия пост
# 404
Явно има промени, ще трябва да ида на някои от отворените врати да се запозная.
Някой наскоро раждал там секцио - може ли да каже къде е настаняването и после втората нощ? Когато раждах първия път беше на 3-тия етаж май, и нямаше престои в реанимация, върнаха ме в стаята, в която си бях и преди това, и там си бях и втората нощ, на другия ден след раздвижването ме закараха в отделението на 5-тия етаж. Сега къде се случва това всъщност? На 5-тия етаж ли?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия