"Обичам" Топлофикация - тема 7

  • 39 396
  • 751
# 150
То хубаво 10-20-30-40 %, но 100-те колко са 😉
Мисля, че момчето ще се вместо в парите, които е платило досега.
Ще чакаме после да каже!
Виж целия пост
# 151
100-те ти ги подшушва общият топломер, монтиран в абонатната станция Simple Smile
Виж целия пост
# 152
Здравейте, от 1 година живея в жилище, в което не е живяно 10 години. Сметките ми за топлофикация през тази 1 година бяха около 80лв през зимата и 50 лева през останалия период. Миналия месец минаха за да отчетът водомерите и топломерите. Не съм пускал парно зимата и средното ми поребление е около 1,5 кубика топла вода на месец. Някой знае ли кога да очаквам изравнителната сметка и горе доло на каква стойност може да бъде?

Благодаря
1 важен въпрос - подавана ли е промяна на прогнозно потребление и с какви параметри?
2 - голямо ли е жилището?
С тази оскъдна информация бих заложила, че това са само общите части и водата ще бъде отделно.
Виж целия пост
# 153
Здравейте, от 1 година живея в жилище, в което не е живяно 10 години. Сметките ми за топлофикация през тази 1 година бяха около 80лв през зимата и 50 лева през останалия период. Миналия месец минаха за да отчетът водомерите и топломерите. Не съм пускал парно зимата и средното ми поребление е около 1,5 кубика топла вода на месец. Някой знае ли кога да очаквам изравнителната сметка и горе доло на каква стойност може да бъде?

Благодаря
1 важен въпрос - подавана ли е промяна на прогнозно потребление и с какви параметри?
2 - голямо ли е жилището?
С тази оскъдна информация бих заложила, че това са само общите части и водата ще бъде отделно.

Здравейте, не е подавана информация за промяна на потреблението.
Жилището е 42 квадрата
Виж целия пост
# 154
Квадратурата на жилището няма значение. Важно нещо е мощността на радиаторите, но вие не сте ги пускали. Значи ще имате сметка, която включва сградната инсталация и топлата вода. Ако в банята имате тръби/отоплително тяло без уред за измерване, ще включва и разхода на това отоплително тяло.
Виж целия пост
# 155
Квадратурата (кубатурата) на жилището има отношение за определяне на общите части. Поне в нашата фактура има Х единици за отопляне на сградата, от тях всеки обект (апартамент) има дял, който е винаги еднакъв. По-големите апартаменти имат съответно по-голяма отопляема кубатура и плащат повече сградна инсталация от малките.
В конкретния случай според мен Ivailo94 приблизително правилно си е сметнал очакваната изравнителна, стига наистина средно 1 кубик да е по 15 лв, защото може и да е 30-40 в различните сгради.
Виж целия пост
# 156
Някой има ли сметка от Техем?
На сайта пишеше, че след 15.06 ще си видя сметката, но няма такава
Виж целия пост
# 157
Сеа погледнах - няма излязла сметка.
То и да излезе ще има време за обжалване докато стане окончателна.
Виж целия пост
# 158
Няма още сметки от Техем, миналата година излязоха по-рано.
Виж целия пост
# 159
Да, но и този отоплителен сезон се проточи почти до края на април в сравнение с миналия, когато по-рано спряха парното.
Виж целия пост
# 160
При мен юли излезе миналото лято. Помня защото бях на морето и там видях.
Виж целия пост
# 161
Да, но и този отоплителен сезон се проточи почти до края на април в сравнение с миналия, когато по-рано спряха парното.
Наистина, така е, не се бях замисляла.
Виж целия пост
# 162
https://m.dir.bg/dnes/ikonomika/vas-otmeni-formulata-za-izchisly … smetkite-za-parno

Това ми попадна....
Виж целия пост
# 163
Е да, ама ще обжалват и нали....ще стане пак като предните пъти- едно голямо нищо. Нямам надежда аз.
Виж целия пост
# 164
Да, сега видях че и преди била отменяна....явно поредният кьорфишек.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия