Математически турнири 1-4 клас. Тема №61

  • 93 427
  • 753
# 660
Не се ядовайте на новия регламент. МБГ е едно състезание без особено значение, но с лесни медали. В началните класове те са радост за децата, после осъзнават, че има много по-важни състезания и много по-сладки медали.
Да не говорим, как със стария регламент на финал отиваха деца с по три златни медала с максимални точки и в Несебър едва изкарваха по 4-6 точки. За никой не е тайна как се провеждат състезанията в някои училища. За мен новите условия за финал са продиктувани именно от това.
Виж целия пост
# 661
Не се ядовайте на новия регламент. МБГ е едно състезание без особено значение, но с лесни медали. В началните класове те са радост за децата, после осъзнават, че има много по-важни състезания и много по-сладки медали.
Да не говорим, как със стария регламент на финал отиваха деца с по три златни медала с максимални точки и в Несебър едва изкарваха по 4-6 точки. За никой не е тайна как се провеждат състезанията в някои училища. За мен новите условия за финал са продиктувани именно от това.

Новият регламент няма да промени това на финала да попадат деца с посредствени знания и нагласени резултати от кръговете. Само че се отрязва правото на останалите да си извоюват на полуфинала участие на финала.
Иначе сте права - има достатъчно други стойностни състезания, в които децата да се изявяват.
Виж целия пост
# 662
Да, обаче то и преди беше същото. Можеш да имаш медали, но това не гарантира че ще идеш на финал, ако друго дете или деца имат или нямат медали. Обаче сумарно имат повече точки от теб.
Новото сега е:
1. Много се намалява броят на децата на финала
2. Всички трябва да минат през полуфинала

Ами не беше същото преди - преди все пак можеше да се участва в полуфинал (като условието за получени два медала от кръговете беше лесно изпълнимо) и на полуфинала да се заслужи квота за финал. Сега с тия 6% от участниците за всяко училище става така, че например в нашето училище ще се класират само децата от паралелката, в която госпожата почти им решава задачите на дъската…
6% не са от училище, а от всеки клас в определеното училище.
За София това ще остави много добри деца дори извън полуфинала, да не говорим за финал....просто не могат да класират повече от 4-5 деца макс.
В малките населени места също ще увиснат деца, защото там няма такова масово участие както по центровете в големите градове.
Въобще цялостно се намаля бройката на участващите във финала, което е непонятно предвид колко пари събираха от таксите на финала.
Но както е казала Соул има по-важни състезания!
Виж целия пост
# 663
Златните медалисти от миналата година класират ли се за финала тази?
Виж целия пост
# 664
А кои състезания бихте препоръчали като по-стойностни от МБГ за деца 1-3 клас?
Виж целия пост
# 665
То, не, че не става, няма лошо и в него, но като цяло си е търговско ориентирано. Дори за по-малките е добре, понеже получават медали, дори и да са по-назад в списъка, което пък е стимул за тях.

Иначе състезанията под егидата на МОН или на СМБ - Хитър Петър, СМТ, Салабашев, КМТ, ВМТ, Черноризец Храбър, НОМ, Кенгуру.
Виж целия пост
# 666
От тези само Кенгуруто е възможно за първокласници, доколкото знам.
Виж целия пост
# 667
СМТ, КМТ, ВМТ, Кенгуру, Салабашев имат за 1 клас.
Виж целия пост
# 668
А кои състезания бихте препоръчали като по-стойностни от МБГ за деца 1-3 клас?
Както Soul Free е писала, може да видите календара на МОН и събитията на СМБ във вашата област, защото има и  състезания на местно ниво. Скоро предстои Черноризец храбър за ученици от 2-12 клас, след него и СМТ.
Не, че МБГ не е хубаво, нека се явяват децата.  Там са интересни задачи и медалите много ги радват, което е стимул за получаване на още.
Виж целия пост
# 669
Златните медалисти от миналата година класират ли се за финала тази?

Да, запазва се правилото златните медалисти директно да се класират за следващия финал.
Виж целия пост
# 670
Здравейте, знаете ли как ще бъдат раздадени медалите от Ребус за деца, който не са от Варна.
Виж целия пост
# 671
Да, но тези към МОН не ги има на всички места. Примерно ЧХ за Стара Загора няма. Кой ще иде до Пловдив за едно състезание? СМТ, КМТ , Иван Салабашев също няма. И не мисля, че това е само за Стара Загора, поне доколкото гледах местата за явяване за ЧХ.
А МБГ има, и то е по-масово. Не мисля, че задачите са лесни. Е, за най-успешните деца, вярвам са лесни. Ама за останалите, са добри. Моето едното решава с удоволствие, ако не са прекомерно трудни. Ако са, губи интерес.
Затова мисля, че е добре да има и по-лесни (които да са масови), и средно трудни (масови), и трудни.
И родителите да преценяват къде да записват децата в началото, а после децата самостоятелно да преценяват.
Виж целия пост
# 672
Да, но тези към МОН не ги има на всички места. Примерно ЧХ за Стара Загора няма. Кой ще иде до Пловдив за едно състезание? СМТ, КМТ , Иван Салабашев също няма.

Уха, сериозно ли в Стара Загора не провеждат вече "Иван Салабашев"?! Това е тяхно състезание, тръгна от Стара Загора. Състезанието е добро и много жалко, че са се отказали от него!
Виж целия пост
# 673
Здравейте,
Влизам в темата за да попитам какви математически състезания има за първи клас сега, до Нова година?
За София става въпрос.
Виж целия пост
# 674
Ами за ИС за Стара Загора, миналата година имаше, но тази май няма да има.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия