Математически турнири 1-4 клас. Тема №61

  • 93 427
  • 753
# 645
Решихте ли Хитър Петър? Моят ... Абе няма да е с нула точки, но около половината някъде.
Виж целия пост
# 646
И при нас същата работа Simple Smile
Виж целия пост
# 647
Аз ще ги пращам на МБГ и ЧХ.
Виж целия пост
# 648
Черноризец Храбър къде ще се провежда в Пловдив? В училище няма никаква информация.
Моята е днес на Ела, реши, победи.
Виж целия пост
# 649
Черноризец Храбър къде ще се провежда в Пловдив? В училище няма никаква информация.
Моята е днес на Ела, реши, победи.
Влезте във фейсбук страницата "Математическа занималня" - те са организаторите за Пловдив, има изнесена информация за дати и часове на провеждане, както и линк за регистрация.
Виж целия пост
# 650
Ребус на сайта си ли изкарват резултатите или някъде другаде?
Виж целия пост
# 651


Математическа занималня Пловдив е публикувака точките на децата. Моето е втори клас, и ако съдя по написаното - значи не е ултра зле, както си мислех. Задачите ми се сториха разумни и много добри, обаче малките са се затруднили. Състезанието се оказа много добро, а не както мислех, че ще е супер сложно извън рамките на разумното:)
Виж целия пост
# 652
Публикуваха задачите и отговорите към "Хитър Петър".
Виж целия пост
# 653
Евала на организаторите на Хитър Петър. За разлика от ремус, който вече седмица не могат да изкарат резултатите.......
Виж целия пост
# 654
Излезе класирането от състезанието Ребус: https://rebusvarna.com/%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d1%81%d0%b8%d1%80%d0%b … 0%b1%d1%83%d1%81/
Виж целия пост
# 655
Здравейте. Едва сега изчетох новия регламент на МБГ, извинявам се, ако вече е коментирано - правилно ли разбирам, че вече за участие в полуфинал няма да може да се записва всяко дете с медали от междинните кръгове, а ще е съгласно квоти за всяко училище?
Виж целия пост
# 656
Да, обаче то и преди беше същото. Можеш да имаш медали, но това не гарантира че ще идеш на финал, ако друго дете или деца имат или нямат медали. Обаче сумарно имат повече точки от теб.
Новото сега е:
1. Много се намалява броят на децата на финала
2. Всички трябва да минат през полуфинала
Виж целия пост
# 657
Да, обаче то и преди беше същото. Можеш да имаш медали, но това не гарантира че ще идеш на финал, ако друго дете или деца имат или нямат медали. Обаче сумарно имат повече точки от теб.
Новото сега е:
1. Много се намалява броят на децата на финала
2. Всички трябва да минат през полуфинала

Ами не беше същото преди - преди все пак можеше да се участва в полуфинал (като условието за получени два медала от кръговете беше лесно изпълнимо) и на полуфинала да се заслужи квота за финал. Сега с тия 6% от участниците за всяко училище става така, че например в нашето училище ще се класират само децата от паралелката, в която госпожата почти им решава задачите на дъската…
Виж целия пост
# 658
То пък чудо голямо да се класират за финала. И без това МБГ е лека пародия на състезание.....въпреки големите претенции. Печатница за пари си е....при такса 30 лв. на кръг.
Преди години беше с ниска трудност, изведнъж след коментари в нета, решиха, че ще го усложнят, та чак почнаха да дават задачи от неизучаван материал или такива с грешки в условията.
Единственото му предимство е (беше, сега не знам с новия регламент), че много деца получават медали и се радват.
Виж целия пост
# 659
То пък чудо голямо да се класират за финала. И без това МБГ е лека пародия на състезание.....въпреки големите претенции. Печатница за пари си е....при такса 30 лв. на кръг.
Преди години беше с ниска трудност, изведнъж след коментари в нета, решиха, че ще го усложнят, та чак почнаха да дават задачи от неизучаван материал или такива с грешки в условията.
Единственото му предимство е (беше, сега не знам с новия регламент), че много деца получават медали и се радват.

Да, а с този регламент очаквам усещане за несправедливост, огромно разочарование и в крайна сметка отказ от участие занапред.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия