Боледуване на децата ни-тема 70

  • 40 388
  • 838
# 510
Почнах директно с изопринозин. Утре пак при личната, много ще ни се зарадва. Да, знам че трябва всички да я излекуват, но аз толкова безхаберни майки до сега не бях виждала. Понеже синът ми е втора година в яслата, миналата беше далеч по-добре. Уж всички пускат секрети, а на всички са чисти. Не ми се занимава, най-вероятно го спирам. Натрових го от лекарства.
Виж целия пост
# 511
Няма как да я излекуват всички, има преносители без симптоми. Едва ли някоя майка, чието дете не боледува с хрема, ще се навие да слага АБ капки. Имам приятелка, пт на Дани групата е, ми той не боледува, никога не му е слагала АБ капки. Мисълта ми е, че няма как да се изтребе тзи гад.
Виж целия пост
# 512
Тони, ето по тази причина при нас вирее пневмокок, айде да беше мораксела, да кажеш иди дойди. Въпреки че при нас беше само носителство, активирано от вирус и сопол 5 дни, пак слагах капки.
Виж целия пост
# 513
При нас явно вирее стафилокок ериус.Една част пуснаха секрет,защото ги удари кое в уши,кое в гърло.Но има и такива,който не пуснаха нищо,защото сами казаха децата нямат симптоми.
Моя сега каза,че гърлото много го боли,подсмърча и сякаш и кашлица ще започне.Утре май вместо на училище ще сме при педи.За течащ нос какво мога да давам освен Инфлуцид и Коризалия?
Виж целия пост
# 514
Вит Ц, Цинабсин, а може и авиорон да включиш, ако смяташ, че тръгва вирус.
Виж целия пост
# 515
Danaeka, дано не се разболеете пак. При мен малката още кашля. 14 дни сопол, втори антибиотични капки при чист секрет. Днес е 7ми ден пулмикорт. Дали стига толкова? Докторката не ми каза за колко време.

Някой ползвал ли е електрически аспиратор за нос, имам за уста и за прахосмукачка. Детето изпада в ужас от прахосмукачката, а този за устата не дърпа много добре. Завива ми се свят от дърпане. Пуша от 20+ години цигари.
Виж целия пост
# 516
Анелия,не знам дали е вирус.От няколко дни беше със запушен нос и от днес бам сополи и започна и да прокашля вечерта.
Нехе,и аз се моля да не се разболее,но  като гледам няма такива изгледи.Да устискаме тази нощ само се моля и утре на лекар то се е видяло.
Виж целия пост
# 517
Нехе, ние правим пулмикорт по 5 дни, не знам как е 7. Лично според мен, пулмикорт се спира след преглед. Пробвала съм електрически (на батерии), никаква смукателна мощност и поне аз не успявах нищо да издърпам.
Виж целия пост
# 518
А някоя правила ли е курс с Бронховаксом или респивакс? Кое е по-удачно. Педиатърката иска от 1ви март да почна с бронховаксом, ама до май месец няма ли да е много топло вече, есента може ли да се повтори пак курса. Аз май клоня повече към респивакса, макар че са хапчета и не знам има ли вариант да си ги сдъвква просто.
Виж целия пост
# 519
Барби,аз знам,че Бронховаксом се дава есента.За Респивакс не знам дали ще може просто да ги сдъвква,защото са таблетки.
Моя заспа,но яко хърка.Преди да заспи и от гърлото чак рева,че много го боли.
Виж целия пост
# 520
А някоя правила ли е курс с Бронховаксом или респивакс? Кое е по-удачно. Педиатърката иска от 1ви март да почна с бронховаксом, ама до май месец няма ли да е много топло вече, есента може ли да се повтори пак курса. Аз май клоня повече към респивакса, макар че са хапчета и не знам има ли вариант да си ги сдъвква просто.
И аз и дъщеря ми пихме Бронховаксом,аз го пих септември,октомври и ноември като на мен джипито ми каза че мога да направя на пролет още един курс ако имам нужда  и септември отново.А дъщеря ми го пи октомври,ноември и декември.Аз лично съм доволна от приема му и за нея и за мен.
Утре смятах да е пускам вече на ясла,но днес забелязах няколко пъпки,кото все още са си само пъпки,та утре ще е заведа при педиатърката да видим дали след скарлатината няма да се сдобие и с варицелата.
Направо ще откача вече няма грам спокойствие.
Виж целия пост
# 521
Самантиниа,дано се разминете с варицелата.Други симптоми освен обрив има ли?
Моя спи,но хърка и промрънква,че гърлото много го боляло.Пръснах Африн ментол,че друго нищо нямам и ще видим ще има ли ефект.Утре ще го водя на лекар то се е видяло,но само се моля да е поредния вирус това и гърления секрет да излезе и той чист,че да се разминем д АБ,че го отровихме това дете направо.
Писна ми ще се побъркам вече.
Виж целия пост
# 522
Дани,може да дадеш Нурофен за гърлото,за болките.Може да го облекчи .Аз така давах сега .
Виж целия пост
# 523
Самантиниа,дано се разминете с варицелата.Други симптоми освен обрив има ли?
Моя спи,но хърка и промрънква,че гърлото много го боляло.Пръснах Африн ментол,че друго нищо нямам и ще видим ще има ли ефект.Утре ще го водя на лекар то се е видяло,но само се моля да е поредния вирус това и гърления секрет да излезе и той чист,че да се разминем д АБ,че го отровихме това дете направо.
Писна ми ще се побъркам вече.
Няма никакви други симтоми няколко пъпки които не се променят за сега,тя и скарлатината е изкара 3 дни  с висока температура над 39+ без нищо друго като симтом.
Дано твоя юнак спи спокойно за да може и ти да поспиш и утре всичко да е наред и в никакъв случай да не се налага да пие АБ.
Виж целия пост
# 524
Лайт,ако много мрънка ще му дам.
Самантиниа,благодаря.Но за спането спокойно ме съмнява малко.Той сега от два часа някъде спи,но доста промрънква,че го боли гърлото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия