Августинче с тупкащо сърце сгушено на топло си расте - тема 3 (2023г.) 🤰

  • 50 678
  • 733
# 225
На мен утрогестана ми е изписан 1*1 вечер. От месец и една седмица го приемам вагинално. АГ каза, че още една седмица и спирам. До коя седмица ппц се приема или може до края на бременността? Защото на мен голямата кутия ми беше свършила с 30-те таблетки и трябваше да чакам два дена за рецепта от АГ да ми изпиши за още 15 дена и точно след тези два дена започна пак кафеникавото зацапване.. -_-

ПП: От самото начало ги приемем по 1 таб. вечер, а не като всички вас по някаква схема (ако това не е схема де 😃) .. или тези тука не знаят, че се дава по схема знам ли.. 🤷🏻♀ щом го спра след два дена тръгваа зацапването
Виж целия пост
# 226
Не знам дали може до края на бременноста. Аз съм на утрогестан от 7 ма седмица и ми каза че в 18 ще ми ги намали и сигурно след това ще ги спрем.
Виж целия пост
# 227
И аз се включвам в отбора на момиченцата. Баткото се надяваше на братче, но и на сестричка ще се радва. Аз имах усещане за пола и с двете бременности, така че не съм изненадана. Най-важното е да е здрава.
Виж целия пост
# 228
Аз съм на утрогестан още след овулация (не мога да приемам друг прогестерон, а трябва, защото съм с хормонален дисбаланс и СПКЯ), а като прокървих в 4г.с. ми го увеличиха на 3*200мг на ден. С миналата бременност бях по същия начин, но тогава нямах кървене в началото. Тогава го спрях към 20г.с.
 Досега съм го намалила по тази схема на 3*100мг на ден и ще карам така още десетина дни до следващия преглед. И вече евентуално след това ще го спирам лека полека.

stambuli, честито! Ако искаш да те включа на първа страница, пиши 🙂
Виж целия пост
# 229
Благодаря ти! Термин 30.08.
Виж целия пост
# 230


Някоя мама с подобни изследвания 🤔Утре съм на фетална ,ама тази токсоплазмоза и витамин Д ме побъркват 😁 дали има нещо притеснително ?
Виж целия пост
# 231
На мен утрогестана ми е изписан 1*1 вечер. От месец и една седмица го приемам вагинално. АГ каза, че още една седмица и спирам. До коя седмица ппц се приема или може до края на бременността? Защото на мен голямата кутия ми беше свършила с 30-те таблетки и трябваше да чакам два дена за рецепта от АГ да ми изпиши за още 15 дена и точно след тези два дена започна пак кафеникавото зацапване.. -_-

ПП: От самото начало ги приемем по 1 таб. вечер, а не като всички вас по някаква схема (ако това не е схема де 😃) .. или тези тука не знаят, че се дава по схема знам ли.. 🤷🏻♀ щом го спра след два дена тръгваа зацапването
То много зависи и какво е количеството. И аз поставям веднъж вечер, но 300мг. Докторът казва, че е по-удобно, вместо сутрин и вечер да поставям.
Виж целия пост
# 232


Някоя мама с подобни изследвания 🤔Утре съм на фетална ,ама тази токсоплазмоза и витамин Д ме побъркват 😁 дали има нещо притеснително ?

За другите изследвания не знам, но този вит. Д е прекалено нисък дори без да си бременна. Коментирай с АГ какво може да приемаш за по-бързо повишаване. Аз съм най-доволна от спрея на Better you вит Д + вит К2. На всички препоръчвам да изследвате често вит Д, вит Б12 и желязо. Важни са за правилното развитие на бебето, както и за нас. През бременността доста бързо падат. При мен ноември Б12 беше 700, а днес вече е 500. Желязото за 3м също е паднало.

Допълвам си коментара: Cveti9090 и Б12 е много ниско, както са написали вече метилирана форма, таблетки под езика или направо инжекции (след консултация с лекар, аз съм приемала само таблетки, но при мен нивата винаги са били  над 350).
Другото, което искам да допълня за Б12 е че нормите в България са силно занижени. За да се счита за достатъчно е желателно резултатът ви да е над 550 до 800 единици.

Има отделна тема за вит  и Б12 по време на бременност и там дават добри съвети за разчитане на резултати и прием на добавките.
 
https://m.bg-mamma.com/?topic=944346
Виж целия пост
# 233
Абсолютно подкрепям мнението на Winter_soul. Б12 и Д поне веднъж на тримесечие проверявайте, ако нямате проблеми с тях. Ако имате, дори по-често. Желязото и феритина също.
Виж целия пост
# 234


Някоя мама с подобни изследвания 🤔Утре съм на фетална ,ама тази токсоплазмоза и витамин Д ме побъркват 😁 дали има нещо притеснително ?

Няма какво да се притесняваш за токсоплазмозата, igg показва минала инфекция и антитела… тоест минала си някога и в момента имаш имунитет, така че е най-добрият вариант. Simple Smile за витамин Д - пак нищо изненадващо, почвай да взимаш ударни дози след предписание на лекар колко точно и какъв препарат, защото при някой действа Вигантол, при други хапчета, при трети спрея… проба-грешка е при витамин Д. Но започвай просто от някое, което ти препоръча лекаря. Simple Smile
Виж целия пост
# 235
Това ми е втората кутия

На мен утрогестана ми е изписан 1*1 вечер. От месец и една седмица го приемам вагинално. АГ каза, че още една седмица и спирам. До коя седмица ппц се приема или може до края на бременността? Защото на мен голямата кутия ми беше свършила с 30-те таблетки и трябваше да чакам два дена за рецепта от АГ да ми изпиши за още 15 дена и точно след тези два дена започна пак кафеникавото зацапване.. -_-

ПП: От самото начало ги приемем по 1 таб. вечер, а не като всички вас по някаква схема (ако това не е схема де 😃) .. или тези тука не знаят, че се дава по схема знам ли.. 🤷🏻♀ щом го спра след два дена тръгваа зацапването
То много зависи и какво е количеството. И аз поставям веднъж вечер, но 300мг. Докторът казва, че е по-удобно, вместо сутрин и вечер да поставям.
Виж целия пост
# 236
Благодаря ви мами за бързите отговори 😊 Страхотните сте и давате голямо успокоение 😘 Утре ще питам за спрея за витамин Д ,дано го усвоявам 🙂
Виж целия пост
# 237
Cveti9090, питай и за б12, защото ми се струва нисък. Хубаво е да се приема метилирана форма на б12. Добре е да е на горна граница.
Виж целия пост
# 238
Моят Б12, беше същите стойности и се води нисък, трябва да бъде 300 и над 300.  Витамин Д също, и вече от месец пия и двата витамина + желязо.

Аз да попитам ии знам, че е рано но те, и от вас които имат вече деца, някоя пазарувала ли е в Турция мебели, а и не само?
Започвам да се замислям, като виждаю за какво става въпрос тук.
Виж целия пост
# 239
Момичета, имам някаква болка в дясната страна на кръста към бъбрека и започнах да се филмирам. Днес повървях 3000 крачки, което от проблемите ми в 8-ма седмица не съм правила повече и съм предимно у дома, дори в легнало положение си работя с масичка за легло. Много се притесних дали нещо не си направих.
Тези, които имаха също отлепяне в ранните седмици как са с движенията? Моята АГ все още не ми дава да излизам. Просто съжалих за глупостта, която проявих днес. 🥺
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия