Частни училища - информативно-дискусионна тема - 58

  • 70 870
  • 787
# 135
Освен това процедурата и правилникът се одобряват от МОн.
Какъв е проблемът?
Виж целия пост
# 136
Привет на всички родители!

Първо да изясня - нямам дете там, също така и не обмислям тази опция - на малкият математиката не му е силата. Сега по темата - естествено, който не му харесва, може да си гледа работата и да не кандидатства там. Който е там, се е сългасил, или се бори съответно.

Забележката ми беше, че се получава мотивация на техните учители/служители чрез спестяване на таксата за децата им, на база на потенциално изместване на други, по-даровити или ощетени по друг начин деца - и то с държавно финансиране*. И не, не мога да приравня дете без родител или на многодетно семейство с дете на служител на частна институция, като опция за бонусиране с точки. Това са изцяло несравними неща.

*Не коментирам и политики за за мотивация/бонифициране на частната фирма ПЧМГ - реално решението си е тяхно. Но за мен не би трябвало да бъде дискриминационно спрямо останалите, като ги включват в общите 20% задължителни, за да има държавно финансиране. Могат да си ги пуснат децата на техните служители отделно, извън тези бройки, по какъвто искат начин и критерий да си им дават отстъпки от таксата, без такса, или дори да им плащат бонус стипендии от техният си бюджет - все си е решение, което няма да засегне който и да било друг родител.

Хубав следобед на всички и слънчев уикенд!
Виж целия пост
# 137
А знаете ли от какво зависи това държавно финансиране и защо го няма в други училища? Или аз поне не съм чувала (може и да не съм се интересувала достатъчно, де).
Виж целия пост
# 138
Привет на всички родители!

Първо да изясня - нямам дете там, също така и не обмислям тази опция - на малкият математиката не му е силата. Сега по темата - естествено, който не му харесва, може да си гледа работата и да не кандидатства там. Който е там, се е сългасил, или се бори съответно.

Забележката ми беше, че се получава мотивация на техните учители/служители чрез спестяване на таксата за децата им, на база на потенциално изместване на други, по-даровити или ощетени по друг начин деца - и то с държавно финансиране*. И не, не мога да приравня дете без родител или на многодетно семейство с дете на служител на частна институция, като опция за бонусиране с точки. Това са изцяло несравними неща.

*Не коментирам и политики за за мотивация/бонифициране на частната фирма ПЧМГ - реално решението си е тяхно. Но за мен не би трябвало да бъде дискриминационно спрямо останалите, като ги включват в общите 20% задължителни, за да има държавно финансиране. Могат да си ги пуснат децата на техните служители отделно, извън тези бройки, по какъвто искат начин и критерий да си им дават отстъпки от таксата, без такса, или дори да им плащат бонус стипендии от техният си бюджет - все си е решение, което няма да засегне който и да било друг родител.

Хубав следобед на всички и слънчев уикенд!

Ама няма никаква дискриминация. Освен тези две точки, преди това децата трябва да са набрали още много други точки от състезания и/или да имат други постижения. Т.е. освен "вината им" да са роднини на учителите (които всъщност правят училището), те все пак имат качествата и постиженията, за да учат според критериите на това училище. И в крайна сметка за какво точно се борите? Според мен това е едно "бонусиране" на персонала, подобно на това с две деца в училището, или на самотни родители. Няма никаква разлика в трите неща. Все е социален елемент. В случая обаче имат интерес всички ученици, защото именно тези учители правят училището такова каквото е, и всички деца имат полза от присъствието им в ПЧМГ.
И няма никакво ощетяване на "по-даровити" деца. Който е "даровит" ще има достатъчно точки от състезания.

Щеше да е проблем, ако децата на учителите се класираха по друга класация, която да е с много по-нисък праг от тази в редовната. В случая класацията е една и съща. Ако дете на учител измести друго ще е макс. с 2 точки, което не означава "много по-даровито дете". Означава еднакво даровити деца.
Виж целия пост
# 139
А знаете ли от какво зависи това държавно финансиране и защо го няма в други училища? Или аз поне не съм чувала (може и да не съм се интересувала достатъчно, де).
Зависи изцяло от училището и политиката му - дали като цяло излиза на "+",  дали е съгласно да обучава 20% от учениците в съответния етап с пълна стипендия, т.е. лишава се от техните такси, но пък получава ЕРС (единния разходен стандарт за обучение на ученик за учебна година) за всеки ученик, както и изготви справедливи критерии за подбор на тези 20% ученици и да проведе цялата процедура по подбор на тези ученици.
Когато ПЧМГ обявиха държавно финансиране, по груби сметки излизаха на "+".

Списъкът с частните градини и училища с държавно финансиране за всяка учебна година се публикува на сайта на МОН. Преди време го бях публикувала.
Виж целия пост
# 140
Привет на всички родители!

Първо да изясня - нямам дете там, също така и не обмислям тази опция - на малкият математиката не му е силата. Сега по темата - естествено, който не му харесва, може да си гледа работата и да не кандидатства там. Който е там, се е сългасил, или се бори съответно.

Забележката ми беше, че се получава мотивация на техните учители/служители чрез спестяване на таксата за децата им, на база на потенциално изместване на други, по-даровити или ощетени по друг начин деца - и то с държавно финансиране*. И не, не мога да приравня дете без родител или на многодетно семейство с дете на служител на частна институция, като опция за бонусиране с точки. Това са изцяло несравними неща.

*Не коментирам и политики за за мотивация/бонифициране на частната фирма ПЧМГ - реално решението си е тяхно. Но за мен не би трябвало да бъде дискриминационно спрямо останалите, като ги включват в общите 20% задължителни, за да има държавно финансиране. Могат да си ги пуснат децата на техните служители отделно, извън тези бройки, по какъвто искат начин и критерий да си им дават отстъпки от таксата, без такса, или дори да им плащат бонус стипендии от техният си бюджет - все си е решение, което няма да засегне който и да било друг родител.

Хубав следобед на всички и слънчев уикенд!

Ама няма никаква дискриминация. Освен тези две точки, преди това децата трябва да са набрали още много други точки от състезания и/или да имат други постижения. Т.е. освен "вината им" да са роднини на учителите (които всъщност правят училището), те все пак имат качествата и постиженията, за да учат според критериите на това училище. И в крайна сметка за какво точно се борите? Според мен това е едно "бонусиране" на персонала, подобно на това с две деца в училището, или на самотни родители. Няма никаква разлика в трите неща. Все е социален елемент. В случая обаче имат интерес всички ученици, защото именно тези учители правят училището такова каквото е, и всички деца имат полза от присъствието им в ПЧМГ.
И няма никакво ощетяване на "по-даровити" деца. Който е "даровит" ще има достатъчно точки от състезания.

Щеше да е проблем, ако децата на учителите се класираха по друга класация, която да е с много по-нисък праг от тази в редовната. В случая класацията е една и съща. Ако дете на учител измести друго ще е макс. с 2 точки, което не означава "много по-даровито дете". Означава еднакво даровити деца.

"И в крайна сметка за какво точно се борите?"
Аз лично за нищо не се "боря". Както писах, интереса ми е нулев.

"И няма никакво ощетяване на "по-даровити" деца."
Едно, никъде не съм споменавал думичката "много". Колкото до няма никакво ощетяване, и 1 дете да е изместено заради тези 2 точки, пак е повече, отколкото ми се харесва. Защото за такова дете ощетяването е - познахте - точно 100%.

Обяснявам какво имам предви: Ако имах все пак дете, което учи там, и точно моето дете бъде изместено от социалният елемент - дете на служител в училището (без по никакъв начин да коментирам качествата на въпросният служител, който вероятно е прекрасен професионалист и изгражда училището и т.н и т.н.), ефекта за мен е 4500+ такса взета от доходите на моето семейство, за да се бонифицира семейството на служителя.

Колкото и да си говорим хубави неща за един сплотен екип от родители и учители/служители в ЧАСТНА образователна институция, то накрая нещата опират до проста (или сложна, както предпочитате) сделка - от типа фирма/клиент. И тя не е свързана със служителя на фирмата - в този случай учител, а със самата фирма, стояща зад ПЧМГ. Ефект - клиента е отговорен за мотивацията на служителите на фирмата.

Разбира се, всичко описано по-горе е краен случай, и вероятно не е масов, но пак повтарям - и един такъв да има, за мен е много Simple Smile
Виж целия пост
# 141
Привет на всички родители!

Първо да изясня - нямам дете там, също така и не обмислям тази опция - на малкият математиката не му е силата. Сега по темата - естествено, който не му харесва, може да си гледа работата и да не кандидатства там. Който е там, се е сългасил, или се бори съответно.

Забележката ми беше, че се получава мотивация на техните учители/служители чрез спестяване на таксата за децата им, на база на потенциално изместване на други, по-даровити или ощетени по друг начин деца - и то с държавно финансиране*. И не, не мога да приравня дете без родител или на многодетно семейство с дете на служител на частна институция, като опция за бонусиране с точки. Това са изцяло несравними неща.

*Не коментирам и политики за за мотивация/бонифициране на частната фирма ПЧМГ - реално решението си е тяхно. Но за мен не би трябвало да бъде дискриминационно спрямо останалите, като ги включват в общите 20% задължителни, за да има държавно финансиране. Могат да си ги пуснат децата на техните служители отделно, извън тези бройки, по какъвто искат начин и критерий да си им дават отстъпки от таксата, без такса, или дори да им плащат бонус стипендии от техният си бюджет - все си е решение, което няма да засегне който и да било друг родител.

Хубав следобед на всички и слънчев уикенд!

Ама няма никаква дискриминация. Освен тези две точки, преди това децата трябва да са набрали още много други точки от състезания и/или да имат други постижения. Т.е. освен "вината им" да са роднини на учителите (които всъщност правят училището), те все пак имат качествата и постиженията, за да учат според критериите на това училище. И в крайна сметка за какво точно се борите? Според мен това е едно "бонусиране" на персонала, подобно на това с две деца в училището, или на самотни родители. Няма никаква разлика в трите неща. Все е социален елемент. В случая обаче имат интерес всички ученици, защото именно тези учители правят училището такова каквото е, и всички деца имат полза от присъствието им в ПЧМГ.
И няма никакво ощетяване на "по-даровити" деца. Който е "даровит" ще има достатъчно точки от състезания.

Щеше да е проблем, ако децата на учителите се класираха по друга класация, която да е с много по-нисък праг от тази в редовната. В случая класацията е една и съща. Ако дете на учител измести друго ще е макс. с 2 точки, което не означава "много по-даровито дете". Означава еднакво даровити деца.

"И в крайна сметка за какво точно се борите?"
Аз лично за нищо не се "боря". Както писах, интереса ми е нулев.

"И няма никакво ощетяване на "по-даровити" деца."
Едно, никъде не съм споменавал думичката "много". Колкото до няма никакво ощетяване, и 1 дете да е изместено заради тези 2 точки, пак е повече, отколкото ми се харесва. Защото за такова дете ощетяването е - познахте - точно 100%.

Обяснявам какво имам предви: Ако имах все пак дете, което учи там, и точно моето дете бъде изместено от социалният елемент - дете на служител в училището (без по никакъв начин да коментирам качествата на въпросният служител, който вероятно е прекрасен професионалист и изгражда училището и т.н и т.н.), ефекта за мен е 4500+ такса взета от доходите на моето семейство, за да се бонифицира семейството на служителя.

Колкото и да си говорим хубави неща за един сплотен екип от родители и учители/служители в ЧАСТНА образователна институция, то накрая нещата опират до проста (или сложна, както предпочитате) сделка - от типа фирма/клиент. И тя не е свързана със служителя на фирмата - в този случай учител, а със самата фирма, стояща зад ПЧМГ. Ефект - клиента е отговорен за мотивацията на служителите на фирмата.

Разбира се, всичко описано по-горе е краен случай, и вероятно не е масов, но пак повтарям - и един такъв да има, за мен е много Simple Smile

Добре, че в ПЧМГ не се срещаме с толкова тесногръди родители.

Никой, никого не измества. Има си правила и те включват определени точки за определени критерии. Ако искате детето ви да ползва тези две точки, можете да кандидатвате за работа в училището като покриете критериите за добър специалист с отлични резултати и учдесни качества като преподавател.

Таксата никой не ви я взима, решението дали детето ви да учи в дадено училище или не е лично ваша. Същото като това дали ще си купите сирене за 22 лева килото или имитиращ продукт за 8 лева.

Българина най-много се страхува да не изтине и да не се мине.
Скрит текст:
Съществува сентенция, че българинът най-много го е страх да не настине и да не се мине. Уви, психическият му покой лесно се нарушава, защото нивото му на тревожност е много високо. А това е така, тъй като прагът му на дразнимост е много нисък. По тази причина всяка една промяна в статута, който е постигнат с много усилия, се явява като пусков механизъм за стресови реакции. Тоест, лесно излизаме от равновесие, когато е застрашена личната ни, семейната среда, а когато е в риск нацията ни - не можем да кажем същото. Просто защото нямаме такъв опит, той е само исторически. А днес сме в една сложна ситуация - на разпад на ценности и невъзможност да се формира нова ценностна система, която да гарантира базисно равновесие у българите. Което още по-лесно нарушава душевният баланс
Виж целия пост
# 142


"И в крайна сметка за какво точно се борите?"
Аз лично за нищо не се "боря". Както писах, интереса ми е нулев.

"И няма никакво ощетяване на "по-даровити" деца."
Едно, никъде не съм споменавал думичката "много". Колкото до няма никакво ощетяване, и 1 дете да е изместено заради тези 2 точки, пак е повече, отколкото ми се харесва. Защото за такова дете ощетяването е - познахте - точно 100%.

Обяснявам какво имам предви: Ако имах все пак дете, което учи там, и точно моето дете бъде изместено от социалният елемент - дете на служител в училището (без по никакъв начин да коментирам качествата на въпросният служител, който вероятно е прекрасен професионалист и изгражда училището и т.н и т.н.), ефекта за мен е 4500+ такса взета от доходите на моето семейство, за да се бонифицира семейството на служителя.

Колкото и да си говорим хубави неща за един сплотен екип от родители и учители/служители в ЧАСТНА образователна институция, то накрая нещата опират до проста (или сложна, както предпочитате) сделка - от типа фирма/клиент. И тя не е свързана със служителя на фирмата - в този случай учител, а със самата фирма, стояща зад ПЧМГ. Ефект - клиента е отговорен за мотивацията на служителите на фирмата.

Разбира се, всичко описано по-горе е краен случай, и вероятно не е масов, но пак повтарям - и един такъв да има, за мен е много Simple Smile

Вижте, за мен пък този закон е дискриминационен. Оказва се, че моето дете ще може да си "получи" дължащата му се по Конституция държавна субсидия, само ако училището му се съгласи да обучава 20% учащи се безплатно.  В случая, по закон има изисквания за начина на приемане на тези 20%, който се одобрява от МОН. МОН не са видели дискиминиращ елемент в тези 2 точки, които ви бъркат в очите, но вие виждате? Така ли?
Именно защото институцията е частна, всеки, който кандидатства в нея е запознат и се е съгласил с условията на приема, вкл. и с правилата за стипендия(одобрени от МОН). Никой нищо не ви взема от семейния бюджет.

Колкото и да си говорим, училищата не са чак толкова  близки до елементаризираната сделка фирма/клиент. Особено в настоящата ситуация на пазара на труда на качествени учители. Всъщност фирмата, до голяма степен, се формира именно от тези учители, които следва мотивирано да обучават всички ученици, та училището да има постижения, каквито има ПЧМГ. В противен случай, се стига до едно обикновено общинско училище, без никакви претенции. Та приемете, че с подобни мижави преференции се защитава интереса на ВСИЧКИ ученици на училището. И ако някой е бил толкова мотивиран да взлезе със стипендия в ПЧМГ, ще е направил необходимото много преди да се стигне до кантара на двете точки. Същото важи за преференции за две и повече деца, самотни родители и т.н. Няма разлика. Ако ви бъркат в очите двете точки на учителите, следва да ви бъркат двете точки и на самотни родители, и многодетни семейства. Все си говорим за едни и същи измерители на "талант", нали? С какво едно дете на многодетно семейство е по-талантиво в рамките на две точки от дете на учител в училището.

Приемете, че училището е отдало значение на няколко категории, които смята за важни за собственото си развитие: да стимулира учителите си, да подпомага семейства с повече деца, да подпомага самотни родители и т.н.

И наистина, ако не ви вълнува темата, защо влизате за първи път тук именно повдигайки този въпрос? За незаинтересован човек сте доста запознат/а и разсъждавал/а по въпроса.

И ще се допиша, че не бях довидяла едно ваше мнение. Бъркате държавната субсидия, от държавен бюджет, която се полага на всяко българско дете по Конституция и по ред на "парите следват ученика" с държавна помощ. Първото е това, за което говорим и няма абсолютно нищо общо с каквито и да било помощи. И освен това би следвало да се полага на всички деца безусловно, а не с условия за 20% безплатни ученици. Би трябвало!
Виж целия пост
# 143
Ще добавя само 2 точки, и приключвам с моите "разсъждения" за ПЧМГ:

"Ако искате детето ви да ползва тези две точки, можете да кандидатвате за работа в училището като покриете критериите за добър специалист с отлични резултати и учдесни качества като преподавател."
Не искам да кандидатствам, благодаря, също така детето ми няма да кандидатства, но предполагам имам право на мнение, като всеки друг човек, или?

"И наистина, ако не ви вълнува темата, защо влизате за първи път тук именно повдигайки този въпрос? За незаинтересован човек сте доста запознат/а и разсъждавал/а по въпроса."
А защо не? Нямам ли право на мнение? А разсъжденията дойдоха след определени отговори от хора в този форум. И не отнеха повече от 10 минути Simple Smile

Понеже наистина не ме интересува, няма да дразня вече никой (в този форум) с разсъждения за ПЧМГ. Не ме интересува въпросната институция, просто си прекарвам времето приятно във форума, не искам да си образувам (или да образувам на някой друг нерви) в този хубав, слънчев следобед в София.

А мнението е като зад*ика - всеки си има по един. Хубав, лош, дразнещ, или приятен - отново въпрос на мнение.
Виж целия пост
# 144
Пчмг има доста добра такса, и вероятно субсидията има значение за това. Тя е към 750 евра годишно (по-малко от годишното увеличение в някои известни успешни и не толкова чу)
Виж целия пост
# 145
И са единствените заедно с Питагор, които предлагат разсрочено плащане за 10м.
Виж целия пост
# 146
И са единствените заедно с Питагор, които предлагат разсрочено плащане за 10м.
Тук ще се включа с поправка - Британика Парк Скул също предлагат разсрочени месечни плащания.
Виж целия пост
# 147
Ще добавя само 2 точки, и приключвам с моите "разсъждения" за ПЧМГ:

"Ако искате детето ви да ползва тези две точки, можете да кандидатвате за работа в училището като покриете критериите за добър специалист с отлични резултати и учдесни качества като преподавател."
Не искам да кандидатствам, благодаря, също така детето ми няма да кандидатства, но предполагам имам право на мнение, като всеки друг човек, или?

"И наистина, ако не ви вълнува темата, защо влизате за първи път тук именно повдигайки този въпрос? За незаинтересован човек сте доста запознат/а и разсъждавал/а по въпроса."
А защо не? Нямам ли право на мнение? А разсъжденията дойдоха след определени отговори от хора в този форум. И не отнеха повече от 10 минути Simple Smile

Понеже наистина не ме интересува, няма да дразня вече никой (в този форум) с разсъждения за ПЧМГ. Не ме интересува въпросната институция, просто си прекарвам времето приятно във форума, не искам да си образувам (или да образувам на някой друг нерви) в този хубав, слънчев следобед в София.

А мнението е като зад*ика - всеки си има по един. Хубав, лош, дразнещ, или приятен - отново въпрос на мнение.

Разбира се, че имате право на мнение. Но, има всъщност много НО...и основното е, че всеки прави някакви неща с определена мотивация. Позволете ми да НЕ повярвам, че вашата мотивация да ровите и разсъждавате(толкова дълго време) по повод стипендиите в ПЧМГ е само "за забавление". Та каква ви е всъщност мотивацията да бъркате държавна субсидия(която идва от данъците на всички, и се полага на всички ученици без изключение) с държавна помощ? И да внушавате неверни неща за ЧУ по-принцип, а именно, че получават ПОМОЩ.

Всеки, който се счита достатъчно талантлив може да се пробва да изкара точки по следния начин:
Цитат
Ученици с висок резултат от математическото състезание „Математически предизвикателства“ – максимален брой 10 точки. При класиране на 3-то място – 6 т., на 2-ро – 8 т., на 1-во място – 10 т.
Ученици с висок резултат от приемните изпити в ПЧМГ– максимален брой 3 точки.При резултат 85% - 89% -1т., при 90% - 94% -2т., 95% -100% - 3 т.
Ученици получили максимален брой точки или до 2 точки разлика от максимално изкараните точки на областен кръг на олимпиада по математика. – 5 точки.
Ученици с висок резултат от Пролетно математическо състезание – максимален брой 5 точки. При класиране на 3-то място – 3 т., на 2-ро – 4 т., на 1-во място – 5 т.
Ученици с висок резултат на едно от следните математически състезания: „Хитър Петър“, „Иван Салабашев“, Коледно математическо състезание, Европейско кенгуру, Великденско математическо състезание – максимален брой 3 точки. При класиране на 3-то място – 1 т., на 2-ро – 2 т., на 1-во място – 3 т.

И тогава няма да има нужда да завижда за 2 точки "привилегия" на когото и да било.

И са единствените заедно с Питагор, които предлагат разсрочено плащане за 10м.
Тук ще се включа с поправка - Британика Парк Скул също предлагат разсрочени месечни плащания.

И е едно от най-неоправдано скъпите училища изобщо. За разлика от ПЧМГ. Wink
Виж целия пост
# 148
"Но, има всъщност много НО...и основното е, че всеки прави някакви неща с определена мотивация. Позволете ми да НЕ повярвам, че вашата мотивация да ровите и разсъждавате(толкова дълго време) по повод стипендиите в ПЧМГ е само "за забавление". "

Разрешвам ви да вярвате в каквото прецените. Не казах, че не ме вълнува темата - вълнуват ме неравноправни (според моето лично мнение) клаузи, където и да е било. А точките за служители ги извадих точно от сайта на ПЧМГ, благодаря за цитата.

Колкото до дали и доколко е оправдана цената на Британика, отново ще цитирам опцията - всеки си има мнение Simple Smile Услуга, цена, среда, приятелства - всичко е оцветено от някакви странични фактори. Досега не съм говорил изобщо за цена или качество, само за нещо, което ме е подразнило. Все пак темата се казва: Частни училища - информативно-дискусионна тема

И определено не агитирам никой да ходи някъде или да си ходи от някъде, просто изказвам мнение. Както и вие. Както и всеки друг. Фактите са факти. Тези две точки са факт. Цените са факт. Резултатите от изпити са факт. Останалите неща като среда, щастие, мотивация, колективи и т.н. - просто са по-трудно измерими. Но не по-малко важни.

А останалите родители, четейки всички мнения, си съставят някаква (вярна или не) картинка...
Виж целия пост
# 149
"И наистина, ако не ви вълнува темата, защо влизате за първи път тук именно повдигайки този въпрос? За незаинтересован човек сте доста запознат/а* и разсъждавал/а* по въпроса."

А защо не? Или трябва да съм влизал много пъти, за да мога да изкажа мнение или да повдигна въпрос? Не казах, че не ме вълнува темата - вълнуват ме неравноправни (според моето лично мнение) клаузи, където и да е било. А точките за служители ги извадих точно от сайта на ПЧМГ, благодаря за цитата.

Колкото до дали и доколко е оправдана цената на Британика, отново ще цитирам опцията - всеки си има мнение Simple Smile Услуга, цена, среда, приятелства - всичко е оцветено от някакви странични фактори. Досега не съм говорил изобщо за цена или качество, само за нещо, което ме е подразнило. Все пак темата се казва: Частни училища - информативно-дискусионна тема

И определено не агитирам никой да ходи някъде или да си ходи от някъде, просто изказвам мнение. Както и вие. Както и всеки друг. Фактите са факти. Тези две точки са факт. Цените са факт. Резултатите от изпити са факт. Останалите неща като среда, щастие, мотивация, колективи и т.н. - просто са по-трудно измерими. Но не по-малко важни.

А останалите родители, четейки всички мнения, си съставят някаква (вярна или не) картинка...

*не съм момиче/жена. Може да си спестите женският род Simple Smile

Ама няма никаква  причина да ви дразнят тези 2 точки. Нито има причина да ви вълнува темата "неравнопоставеност при прием в ПЧМГ". Нали твърдите, че не се интересувате от училището, и не смятате детето ви да кандидатства? Защо тогава да ви дразнят? Да не сте борец за справедливост някакъв?

Факт са двете точки. Както е И факт, че тези правила са одобрени от МОН и техните юристи не са видели несправедливост или неравноправие. И са счели, че са в съответствие с нормата на закона. Така че дискусията е безпредметна. Който иска да има стипендия, решава задачи, за да постигне точки за класирането.

Също така са факт както цените на ПЧМГ, така и на Британика. Също са факт резултатите И на двете училища. И се оказва, че се плаща по-малко за по-добър резултат в ПЧМГ, и обратното плаща се повече за по-нисък резултат  в Британика.

Крайно досадно е на всяка втора тема да се появява по някой рекламен агент на Британика и да обяснява колко са зле други училища.
Не се бях заглеждала в таксите им. При годишна такса БЕЗ транспорт за 23/24 година от 9К е доста смешно да искаш още 450 евро за учебници и помагала. Като между другото учебниците по българската система, за които искат пари, всъщност са безплатни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия