Баба Марта бързала, на всички от 'Искам бебе' мартенички вързала. /тема 37/

  • 39 780
  • 827
# 585
Моите деца нямаше да са тук, ако аз не бях търсила повече специалисти и прегледи и не четях и се интересувах. Ако бях се доверила на следящия ме най-вероятно щяхме да ги загубим, защото проблем нямало.
Пълнолуние, май около 20г.с беше някъде или малко по-късно не помня точно.
Ама дайте малко по-позитивно. Тук са се събрали доста изстрадали момичета, които съм сигурна, че ще направят всичко възможно да стигнат до пухкав финал Simple Smile
Виж целия пост
# 586
Благодаря, Одри. Аз питам за да знам за кога да следя часове за Маринов, че не са много. Но още е раничко значи.
Виж целия пост
# 587
Важното е да имаме избор, да някои жени се чувстват добре да не правят изследвания, да си стоят в неведение и да си стискат палци, че всичко ще е наред, те и масово в това вярват, не мога да ги виня. Около мен почти всички са така. Има други обаче, като мен, може би и много от вас, които са изстрадали достатъчно, които са чели достатъчно и които вярват, че информацията е сила и ценност, която може да спаси живот. Така че аз съм щастлива, че имам достъп до всички видове тестове и изследвания, за да може съвестта ми да е спокойна, а другото вече е късмет и винаги опираме и до там. Аз нямам проблем в момента да чета за всякакви неща, защото умът ми е приел, че всяка инфромация може да бъде полезна. Единствено ще помоля, ако имате възможност когато споделяте конкретна история, да напишете и какъв е бил точно проблемът (може и в скрит текст) и най-важното кой лекар го е разрешил или е помогнал, за да може да е полезно и на нас. Тъй като все пак някои неща са твърде лични, в краен слуай може поне само кой лекар е помогнал, че иначе си остават просто истории за статистиката. За Маринов вече разбрах, та ще го имам и аз предвид живот и здраве да стигна до там.
Виж целия пост
# 588
S.G.C,
Умишлено не споделям какъв е бил проблемът, защото няма нужда излишно човек да влиза във филми. Състоянието е рядко и може да се сбърка с едно конкретно при бременност. Ако се правят всички ФМ обаче няма как да се пропусне. 🙂

Тук общо взето си чешем езиците с възможности нещата да се объркат при неглижиране.
Виж целия пост
# 589
Извинявайте, че се включвам в темата, знаем се с не малко момичета от "искам бебе", ама при първата бременност не бях много активна там и съответно ми беше някак неудобно да се включа тук. Ама си следя и тази темичка, надявам се да се запиша някой ден и бременна тук.
Но темата, която коментирате тези дни ми е много на сърце, та се включвам в скрит текст по нея (бременните, които не ми знаят историята или не искат да си я припомнят да не четат)
Скрит текст:
Имам 5 ФМ, последната 2 дни преди да родя. До 7ми месец ме следи един лекар, след това до раждането друг. Била съм на допълнителни прегледи при още 5ма различни лекари. До седмица преди да родя лежах за задържане, където ми правиха запис на тонове по 2 пъти всеки ден, в продължение на 10 дни (даже първи дни беше по 3 пъти на ден).
Това, което не съм правила е НИПТ и фетална ехокардиография. За НИПТ се изпокарахме вкъщи, до степен мъжа ми да ме попита "развеждаме ли се". Аз исках, той не. Накрая на ФМ ми казаха, че няма смисъл. Няма външни маркери за проблем и с разнояйчни близнаци надеждността му пада значително и биха били пари на вятъра. За ехокардиографията отново реших да се доверя на лекаря, който ми прави ФМ, който ми каза, че според това, което вижда няма индикации за проблем, но ако реша за спокойствие мога да направя. Реших да я пропусна.
И да бях правила ехокрадиография, и да бях правила НИПТ резултата нямаше да е по-различен при мен. Просто някои неща не мога да се предвидят и видят, независимо колко човека ще ме гледат и кои ще са тези хора.

Но от дистанцията на времето мога да кажа, че поне за просляването на бременността не се обвинявам. Направих каквото зависеше от мен, задавах всеки въпрос, ходих на всеки планов преглед (на 3 седмици, после на 2), ходих на извънредни прегледи като нещо ме е тревожило. Правих всяко изследване и никъде нямаше сериозен проблем. До последно всички ми казваха, че чакам две прекрасни здрави момчета. Въпреки това едното ми дете го няма, заради истински възел на пъпната връв, а другото обиколи куп специалисти в първите 4 месеца от живота си, защото все изскачаше нещо дребно (шум в сърцето, сериозен рефлукс, дерматит, неволеви движения на очите, пиелектаза, фуникулоцеле, вероятно пропускам и нещо). Някои от тези неща израстна, други следим, трети оперираха. За щастие все пак мога да кажа, че наистина си расте здрав и прекрасен.
Но както каза S.G.C съвестта ми е спокойна и това е важното. Не е лекарски пропуск, не е моя незаинтересованост.
Обаче трябва да има и баланс. Не може да живеем само в лекарските кабинети, защото за съжаление страховете не приключват с раждането и в един момент психиката почва да сдава багажа. Наш дълг си е да се опазим за децата си, родени или не.

И затова всъщност го пиша всичко това - каквото и да сте преживели, каквито и истории да знаете, позволявайте си да вярвате, че ще си гушнете живо и здраво детето/децата, обичайте го в утробата, осигурете му нужните грижи по време на бременността, но се опитвайте да не се чудите постоянно дали не пропускате нещо значимо. Страхът е полезен (и естествен), но като всяко нещо - в умерени дози Simple Smile

Стискам палци на всички бременни за успешна и максимално спокойна бременност Heart

пълнолуние от тук: https://nadezhdahospital.com/sektori/prenatalna-medicina/fetalna-ehokardiografia/ : Препоръчително е феталната ехокардиография да се извършва около 20 гестационна седмица (между 18 и 22 г.с.).

Последна вметка за споделеното от flow
Скрит текст:
"След като помислиха решиха, [..], а себе си с по-голямата болка от загубата на дете. (вече това е само спомен, имат си здраво детенце,.." - за съжаление прекратяването на бременност по медицински причини (и не само) също е загуба на дете, просто на по-ранен етап и си носи болката със себе си. От там и спомена е винаги болезнен, дори и да не го споделят пред хората
Край на дългото ми словоизлияние, извинявайте за което, и минавам пак в решим на "мълчалив четящ", докато не видя положителен тест Simple Smile
Виж целия пост
# 590
2402, прегръщам те! Историята ти винаги ме стиска за гърлото и наистина се възхищавам какъв силен човек и боец си! Пожелавам ти съвсем скоро да си с полжителен тест, ама докато дойде си абсолютно добре дошла като НЕ мълчалив участник Simple Smile
Виж целия пост
# 591
Много тежки теми коментирате и съм напълно съгласна, че при достъп на толкова информация и специалисти в днешно време е грехота да неглижираме бременността с надеждата, че на нас няма да се случи лошото..
И понеже рекохте нещо по-позитивно, минавам лекинко да се похваля, че най-голямото ми желание да успея да кърмя за сега се обуславя с успех! И то благодарение на съветите и насоките, които вие ми дадохте съвсем в началото (и които се различаваха с тези от родилното..)
Та бебока вече е на 25 дни, наддала е около 600 грама за сега горе долу. Но важното ми е, че се храни добре, даже снощи за пръв път не ме заболя зърното като засука 😆, пълни памперси, спокойна е, спинка и оглежда.
И това е общо взето от нас за момента.
Виж целия пост
# 592
2402 Първо те прегръщам и ти казвам, че истории като твоите се "дават" само на най-силните, другите не биха преминали през тях.
за съжаление прекратяването на бременност по медицински причини (и не само) също е загуба на дете, просто на по-ранен етап и си носи болката със себе си. От там и спомена е винаги болезнен, дори и да не го споделят пред хората.
Разбира се, че е!
Скрит текст:
Точно това исках да кажа, аз самата имам вече 3 загуби (в ранни седмици) и знам колко боли, знам какво е да си помислиш "какво можеше да бъде". Знам какво им е, говорим си за това, споделих само защо са важни да се правят тестовете. Защото снаха ми например каза, че психически няма да може да понесе да гледа такова дете (да, не е за всеки), а още повече да го загуби след раждането. В което не виждам нищо лошо,а напротив. В случая тя избра "по-малкото зло" , ако въобще може така да се нарече.

Моето мнение беше насочено, към тези, които сами отказват да ходят на прегледи, после имат дете с проблем и се правят на мъченици (познавам не една или две такива).
Виж целия пост
# 593
Пълнолуние, няма голямо чакане за др. Маринов, отделно графикът му излиза на части, та аз винаги си питам кога излиза график, та тогава да звънна за час.
Дими, 2402, мисля те много, особено този месец. Чета публикациите в страницата ти и се възхищавам на нечовешката ти сила от такава загуба да направиш топло място за спомен. Макар винаги да съм вярвала, че нещата, които преживяваме, са ни дадени, защото можем да се справим, в твоя случай не мога да го приема. Ти си истинска сила, водач! Искам обаче да не ти се налага повече да се изпробваш. Стискам силно палци за съвместния преглед и дано той даде отговори и ясен план HeartHeartHeart
Не си и помисляй да не пишеш тук, приеми го за задължение Simple Smile
Виж целия пост
# 594
Здравейте, минах първа ФМ и хем се успокоих, че бебчето е добре, даже върви напред, кръвотокът е супер, шийката 36,5мм, НО...Чучумишев ме гледа и на вагинален ехограф, за да измери точно шийката и да види по-добре кръвотока. Плацентата е буквално върху шийката на матката.....чудеше се даже как да я запише и я писа ниска задна. Първоначално като ме погледа с вагиналния и ме попита как ми е била разположена матката преди бременността 😅 изобщо изглеждаше с главата надолу, а преди бременността си беше идеална по разположение, форма и размер. Пита ме дали съм имала миоми, защото има следи по маточната лигавица. Аз никога не съм имала миоми, само хиперплазия. Каза, че мога да очаквам кървене заради ниската плацента, защото една част леееко е започнала да се отдръпва от шийката, защото от там няма какво да извлече. Дано да се дръпне без да си изкарвам акъла с кръвоизливи....Иначе бебчо си е добре, шаваше, но като цяло е кротушко, отново с пулс 168 и предположение за младеж 🤗 Аз от години правя асоции с лъвче и точно август забременях. Преди години бях спечелила проходилка лъвче, на следваща година бебешка активна гимнастика "Цар Лъв" 🤣🤣🤣 таааа, очаквам с нетърпение нашето лъвче или лъвица. ❤️ Само се моля да нямам проблем с плацентата и шийката да не се скъсява. Минах и през Тончев, за сега всичко е наред, не иска да ми назначава аспирин заради риск от кървене от ниската плацента, която се отдръпва от единия край. Не знам защо той реши, че най-вероятно ще раждам секцио....Иска следващия път да пусна и анти 10 Ха в Токуда. Каза ми, че за 1 час съм щяла да имам резултат. Това не е ли Аджъбадем всъщност в Лозенец? Няма да правим амниоцентеза, а кариотип след като се роди бебчето, живот и здраве. 🙏 Чучумишев каза, че не е виждал по-добре изглеждаща жена с 45 хромозоми 🤣🤣🤣❤️ Стана му изключително интересен моят случай. Само две сме в цяла България точно с тази транслокация и дори другото момиче не е чиста българка 😅 Това е за сега от мен.
ПП някоя друга да е била с ниска плацента върху шийката на матката?
ПП2 Пулсът ми беше 116 в седнало положение 😅 Каза, че е безопасно да пия ниска доза бета блокери, но за сега няма да правя консултация с кардиолог. Иначе кръвното ми е нормално, но и вкъщи в покой държа пулс над 90. Ще продължа да го следя.
Виж целия пост
# 595
Плацентата тепърва ще се вдига и ще се движи по стената до 28 седмица. 80% от плацентите почват от ниско долу. Не я мисли сега.
Виж целия пост
# 596
Плацентата тепърва ще се вдига и ще се движи по стената до 28 седмица. 80% от плацентите почват от ниско долу. Не я мисли сега.
Много ти благодаря, дано ❤️🤗 иначе е буквално върху шийката легнала и това не е често срещано 😁
ПП със сигурност няма да се вдигне изцяло, но поне една част ще се отдръпне и няма да покрива на 100% шийката. Така каза Чучумишев. Води се плацента превия в момента и се надяваме да се отдръпне малко и да си остане просто ниска.
Виж целия пост
# 597
Кактусче, радвам се, че сподели с нас. Как минава времето, вече ФМ си минала. Нека всичко да е наред и да нямаш никакви тревоги. За плацентата и аз знам от лекарите, че се вдига. Дано не ти създава притеснения дотогава.

Пулсът и при мен беше висок. (Около 125). Следи си го. Но пък съм с ниско кръвно. 90/60 обикновено. Но в жегите ми е падало и до 60/40. Айрян със сол оправяше работата бързо. Даже мигновено.
 
На лъвче ти върви, ама ще е вироглаво овне, живи и здрави 😀 момък или мома няма значение
Виж целия пост
# 598
Плацентата мисля, че се вдигаше до 30-32 г.с.
Моята покриваше шийката при втората бременност (често срещано явление при втора или следваща бременност) и много се притеснявах, но се вдигна до към 30 г.с. с нарастване на матката.
За д-р Маринов - имах честта да се срещна с него след втората фетална морфология през втората ми бременност. Второто ми дете е с ARSA, която се води една от 20тте признака на Даун и ДиДжордж.
Аз също бих посъветвала да се направи фетална ехокардиография през бременността от всяко момиче, което има тази възможност (прегледа не е скъп). Дори смятам, че трябва да е един от задължителните прегледи при специалист по време на бременност.
Виж целия пост
# 599
Jupiter sea, много ти благодаря 🤗❤️ Преминава с гадене и повръщане, но пък съм много щастлива ☺️ Да, овне ще е 🤣 ще сме дева, близнаци и овне вкъщи 😅 Ама аз още от самото начало предчувствах, че ще е момче, макар да се надявах на госпожица 😁 Дано да е все така борбено нашето малко овне(лъвчето ни) 🙏🥰☺️😅
Танче, благодаря ти 🤗❤️
Дано и при мен да се вдигне 🙏
Също и матката е в много необичайна позиция, предполага се заради старите ми операции и сраствания, които съм имала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия