На пазар в Одрин, Лозенград и Чорлу - 44

  • 125 445
  • 739
# 240
И да ви споделя едно откритие от последните дни Laughing - понеже ме хвана музата да чистя прозорци, но бързо ми свърши препарата, реших да пробвам с лимоновата вода, която вземаме от Турция. Ползвахме я като дезинфектант досега. Ами стана чудесно, да ви кажа. Много по-лесно и без бели следи ми се измиха. Вече ще ползвам от нея само.

Каква е тази лимонова вода? Може ли повече подробности? Simple Smile
Виж целия пост
# 241
И да ви споделя едно откритие от последните дни Laughing - понеже ме хвана музата да чистя прозорци, но бързо ми свърши препарата, реших да пробвам с лимоновата вода, която вземаме от Турция. Ползвахме я като дезинфектант досега. Ами стана чудесно, да ви кажа. Много по-лесно и без бели следи ми се измиха. Вече ще ползвам от нея само.

Каква е тази лимонова вода? Може ли повече подробности? Simple Smile
Одеколон.
То е ясно, че ще се изчистят стъклата, все пак е спирт.

Аз пък си купих препарат за стъкла от File и съм изключително недоволна. Досега само огледалата съм чистила с него, но побеляват.
Май ще си се върна на препарата на ДМ.
Виж целия пост
# 242
Лимоновата вода е нещо средно между одеколон и дезинфектант. Ползват я за дезинфекция на ръце, в заведенията често предлагат да си пръснеш.
Ето такова нещо:
https://www.migros.com.tr/migros-limon-kolonyasi-pet-sise-400-cc-p-209f522
https://www.migros.com.tr/migros-limon-kolonyasi-bidon-1-l-p-209f521
https://www.migros.com.tr/onder-80-derece-limon-kolonyasi-1-l-p-209f532
Виж целия пост
# 243
В четвъртък има ли пазар в Одрин? Откъде мога да си напазарувам плодове и зеленчуци? Опцията в хранителните вериги ли е само?
Виж целия пост
# 244
.............
Относно шам фъстъка........................
 Родом е от Газиантеп и ако не ме е излъгал, каза че розовия е презрял. Хубавия е с яркозелен цвят, а като искат голяма реколта го оставят и става розов на цвят. Тогава цената му падала.
Розовият не е презрял,а е сорт шамфъстък ,по-скъп е ,но и вкусът му е по-различен.
Имах уникалния шанс последните 2 години да ми носят розов  шам фъстък от Хатай- килограми изядохме,дето се вика,за съжаление земетресението съсипа всичко.
Виж целия пост
# 245
В четвъртък има ли пазар в Одрин? Откъде мога да си напазарувам плодове и зеленчуци? Опцията в хранителните вериги ли е само?

Няма пазар доколкото знам в четвъртък.
Виж целия пост
# 246
Каква е тази лимонова вода? Може ли повече подробности? Simple Smile

Аз докато прочета, Tintina  е показала. Моята беше някаква "куча" марка, но изхвърлих опаковката, понеже я пресипах в шишето от препарата за стъкло.

То е ясно, че ще се изчистят стъклата, все пак е спирт.
Не знам колко е ясно, ползвала съм и обикн.спирт, понеже съм чела за хубави резултати, но не бях никак доволна - имаше доста бели следи. Това сега нищо общо нямаше, светнаха много лесно и вече няколко дни са си супер, никак не личи да са зацапани. Ползвах основно Clin досега, но никога не ми е задържал резултатът толкова време да ги виждам перфектни, обикновено по-скоро се забелязва изцапване.
Както и да е де, никого не карам насила да го пробва Laughing
Виж целия пост
# 247
Не зная ще ми помогнете ли, но издирвам кърпа за миене на стъкла/огледала. Казват и вълшебна кърпа. Имам такава от Турция, подарък ми е от бивш колега с турски корени, но не пазя опаковката, синьозелена на цвят, но вече е скъсана и на последно издихание. От 5-6г е поне. Мокри се с вода и се избърсва прозореца/огледалото 1-2 пъти, зависи колко е мръсно. Изглежда замазано, но когато изсъхне е идеално чисто. Ако някой има подобна, ще помоля за снимка на опаковката.
Виж целия пост
# 248
Аз съм доволна от този препарат за стъкла:
https://www.migros.com.tr/camsil-orjinal-2-l-p-1ddc0b1

Както и от най-обикновения на марката "Мигрос":
https://www.migros.com.tr/migros-cam-temizleyici-750-ml-p-1ddc0c0

Гледам, че има и със силикон, за да отблъсква нови замърсявания, но не съм го пробвала:
https://www.migros.com.tr/migros-silikonlu-temizleyici-750-ml-p-1ddc0bb
Виж целия пост
# 249
Не зная ще ми помогнете ли, но издирвам кърпа за миене на стъкла/огледала. Казват и вълшебна кърпа. Имам такава от Турция, подарък ми е от бивш колега с турски корени, но не пазя опаковката, синьозелена на цвят, но вече е скъсана и на последно издихание. От 5-6г е поне. Мокри се с вода и се избърсва прозореца/огледалото 1-2 пъти, зависи колко е мръсно. Изглежда замазано, но когато изсъхне е идеално чисто. Ако някой има подобна, ще помоля за снимка на опаковката.

Имам такава от Таперуеър. Потърсете из нета продават. Моята е от дистрибутор, но гледам, че в олх е пълно с обяви за техни продукти.
Виж целия пост
# 250
Venel82, не е по темата, но върши ли работа вашата? Защото няколко други съм купувала, не чистят така. Турската не изисква никакво усилие, освен намокряне и забърсване.
Виж целия пост
# 251
Аз съм доволна от този препарат за стъкла:
https://www.migros.com.tr/camsil-orjinal-2-l-p-1ddc0b1
.........
Този и аз го имах, но си го бях купила от тук. Доволна бях. Дадох го есента на студента, щото аз имах още ДМ-ски.
Виж целия пост
# 252
Здравейте,
Преди около месец някъде бяха писали че нашите митничари са почнали да ровят сериозно не избирателно, а всяка кола, и да конфискуват всичко забранено - млечни продукти, яйца, месо... Някой има ли впечатления дали още е така?
Виж целия пост
# 253
Група, понеже отдавна не съм ходила, как е положението около петъчния пазар? Още ли е разкопано?
Виж целия пост
# 254
Хубава е кърпата, да. Добре чисти. От тях имам и парцал за прах. И той е хубав.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия