На пазар в Одрин, Лозенград и Чорлу - 44

  • 125 451
  • 739
# 255
Момичета, не мога да намеря актуалната брошура на Мигрос от днес ....
Виж целия пост
# 256
За ровенето на митница, мои близки пътуваха с автобус миналата седмица през КА, не са им ровили, донесоха сирене, масло.
Виж целия пост
# 257
Момичета, не мога да намеря актуалната брошура на Мигрос от днес ....
https://www.money.com.tr/5m-migroskop-dijital
Виж целия пост
# 258
Къде в Одрин има Агро магазини

Писах ви, проверете си личните съобщения.

vpdyankov, пътувахме на 13 март. На връщане 3 коли преди нас.  Погледнаха багажника само, предимно с бебешки дрешки и толкова. Но отбиха встрани румънската кола която беше преди нас за по-обстойна проверка. Въпрос на късмет е проверката и опашките Rolling Eyes
Виж целия пост
# 259
В Събота се прибрах макар и късно. Аз носех доста неща забранени, минах между капките, но до всяка маса имаше по една кола дето вадеха целия багаж. Всичко е до късмет, за всички пътувания само веднъж са ме карали да разтоварвам, явно им вдъхвам доверие 😁😁😁😁
Виж целия пост
# 260
Здравейте,
Преди около месец някъде бяха писали че нашите митничари са почнали да ровят сериозно не избирателно, а всяка кола, и да конфискуват всичко забранено - млечни продукти, яйца, месо... Някой има ли впечатления дали още е така?

Вчера бяхме в Одрин. Минахме през КА(предпочитаме от там). Чакахме по около 30-40 мин в двете посоки. По наблюдение рядко ровят, само поглеждат и толкова. Сигурно 95% носят животински продукти и ако започнат да ровят за това, ще стане мазало... През Лесово и най-вече М.Търново правят проблеми.

От пазара купихме много плодове и зеленчуци- ягоди 30 лири, домати и краставици 15, круши 10 и т.н
В Ебебек(Кипа) имахме проблем с безконтактно плащане с Револют. Казаха ни, че само турски карти могат да плащат безконтактно при тях, а чужди само с чип. Мигрос 5М също не става с безконтактно плащане, в Мигрос 3М нямаше проблем. По други места не сме имали проблем с плащане с телефона
Виж целия пост
# 261
Наскоро бяхме във Одрин и на връщане, нашите митничари само погледнаха в багажника и на задните седалки. Не ровиха момчетата, но пък и ние не прекаляваме, колата беше почти празна.
Обаче на турската граница, на връщане минахме на скенер и добре, че нямахме много багаж.
Добре, че бяхме първи, че след нас бяха наредили доста български коли които идваха от българска страна.
За първи път ни се случва да минаваме скенер с колата, но то пък винаги има първи път.
Иначе с тази кола пътуваме десет години в Турция.
Виж целия пост
# 262
През М.Търново винаги са правили проблеми, но сега уж били нови и се престаравали.Аз ще нося лекарства и ми е важно да не ми ги конфискуват.Ще мисля къде да ги скатая.
Виж целия пост
# 263
И аз купувам масло и сирене,но винаги в малки количества,месо изобщо не купувам-скъпо е ,трябва хладилна чанта,а тя няма как да се скрие  ....Винаги има вероятност да проверят колата и да ги намерят...Нас два пъти са ни проверявали.
Абе едно е да намерят едно кило сирене в колата,ама съвсем друго е чанта със сурово месо..,Някак нагло ми се струва..не бих го направила..
За лекарствата също-знам,че имам право да купя само за лична употреба и не прекалявам.

Случвало се е да ни накарат да извадим половината неща от багажника,за да търсят нелегални емигранти ...Тогава само се засмях,защото  колата ни е малка и няма начин някой да се навре в багажника,който беше пълен с кутии с обувки,парцали от мола и храна...
Виж целия пост
# 264
Днес, Събота на МТ в 08часа беше опашката до бензиностанцията червената. Проблема е в турската митница-системата. Решихме да почакаме, но 1 час не мръднахме. Отказахме се. Утре неделя нов опит.
Нали все още е това сайта за дежурни аптеки https://www.eczanebul.net/ Не ми се отваря страницата, как е при вас?
Виж целия пост
# 265
Не е системата. Така казват, когато нашите започнат да се пререждат на три ката и да се трупат по гишетата, а колите им са още до дезинфекцията. Турците страшно се дразнят от това, пускат бариерата и ги пускат по 5-6 коли. Как пък не го разбраха това нашите, не знам.
Виж целия пост
# 266
Здравейте, искам да попитам дали някоя от вас е плащала тези дни с карта на ДСК и дали е изгодно?! Двоумя се дали да платя в Мигрос с карта или да обменя повечко лева лири...
Виж целия пост
# 267
Здравейте, искам да попитам дали някоя от вас е плащала тези дни с карта на ДСК и дали е изгодно?! Двоумя се дали да платя в Мигрос с карта или да обменя повечко лева лири...
Вижте сайта на ДСК и си преценете картовия курс устройва ли ви. На мен, когато съм го проверявала не ми е харесвал и съм плащала с карта на друга банка. Написаното важи в случай на повече пазаруване. За малко неща, малка е разликата.
Виж целия пост
# 268
Здравейте, моля за информация ако някой има такава, искаме да пътуваме до Одрин с племенника ни който е на 16 години, но без неговите родители. Какви документи трябва да се подготвят за преминаване на границата, и все още важи ли преминаването и с лична карта?

Благодаря
Виж целия пост
# 269
Здравейте, моля за информация ако някой има такава, искаме да пътуваме до Одрин с племенника ни който е на 16 години, но без неговите родители. Какви документи трябва да се подготвят за преминаване на границата, и все още важи ли преминаването и с лична карта?

Благодаря

Нотариално заверена декларация от родителите , че са съгласни детето да пътува с Вас, носете и копие - ще го задържат на границата. Може да мине с лична карта.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия